KOŠARKA - Seniori – A2 liga – 14. kolo Bosco – Samobor 66:61 (29:35)

Ničim izazvani izgubili bodove

SAMOBOR: Imbert 2, Moćan 6, Gionechetti, Šuvaković, Hrvoj 5, Bekavac 4, Begić 2, Nakić 10, Gašparac 8, Vučković 18, Vlaić 6, Levanić. Trener: Milan Ličina

BOSCO: Skokna, Papak 12, Gunjina 17, Tičina 1, Planinić, Anić, Vukoja 9, Bubalo 8, Jovanović, Balažić 9, Primorac 10. Trener: Goran Perić

Samoborcima nije uspjelo preoteti 4. mjesto ekipi Bosca, iako su imali 35 minuta, igru i stalnu prednost koja je u nekoliko navrata iznosila 8 razlike. U zadnjih 5 minuta Samoborci neshvaljivo, ničim izazvani, gube mnogo lopti u napadu i ostaju gotovo bez poena, dok domaćini s dvije trice Gunjine preokreću rezultat u svoju korist za zasluženu pobjedu. Uz čak 30 izgubljenih lopti Samoborci su teško mogli i doći do pobjede. Kod Samoboraca istakli su se učinkovitošću Vučković s 18 i Nakić s 10 koševa i isto toliko skokova. Kod Bosca odlično je u završnici odigrao Gunjina sa 17 ubačenih koševa.

U 15. kolu Samobor dočekuje Moslavinu. Susret se igra u subotu, 29. siječnja, u 17 sati u Sportskoj dvorani Samobor.

KOŠARKA - Seniori – C2 liga – 7. kolo Samobor – Zapad – Cedevita II 78:90 (35:42)

Slomile ih trice

SAMOBOR: Gionechetti 31, Bencek 2, Vlašić, Račić, Kleščić V. 13, Kleščić I. 4, Levanić 22, Burić, Tokić 6, Šandrk. Trener: Josip Vlah

ZAPAD-CEDEVITA II: Slivonja 2, Čar 24, Nemec, Beg 2, Čančar 16, Ivasović 2, Marković 21, Kovačić 3, Ivšić, Sarač 20, Vratarić. Trener: P. Poredoš

Mlađi seniori Samobora dobro se drže do nekoliko minuta prije kraja, kada imaju rezultat u egalu, ali tada gosti s nekoliko preciznih trica odlaze na nedostižnu prednost. Na kraju zaslužena pobjeda gostiju. Kod Samoboraca valja istaći odličnu igru Gionechettija s 31 ubačenim košem i nekoliko atraktivnih zakucavanja i blokada te 18 skokova. Uz njega solidno su odigrali Levanić s 22 i Kleščić Viktor s 13 koševa. Kod gostiju najučinkovitiji je bio Čar s 24 koša.

KOŠARKA - Kadeti – 1. HRL – 10. kolo Samobor – Dubrava 56:82 (16:49)

Loše ušli u susret

SAMOBOR: Vranić 4, Ćorić 6, Mandalinić 2, Dragozet 2, Jardas 2, Levanić 2, Rendulić, Džimbeg 8, Šuvaković 16, Imbert 14. Trener: Marin Sedlar

DUBRAVA: Raguž V., Šarić 15, Barač D. 4, Franković, Bjelanović 17, Pešut 9, Raguž N. 13, Šimović 16, Barač M. 8. Trener: N. Piacun

Ponovno su kadeti Samobora ušli prenervozno i preplašeno u utakmicu, tako da do poluvremena gube čak s 33 ralike. Drugo poluvrijeme odlično su odigrale zamjene Samoboraca uspjevši čak i smanjiti rezultat, ali ipak na kraju uvjerljiva pobjeda ekipe Dubrave iz Zagreba. Kod Samoboraca istakli su se učinkovitošću Šuvaković sa 16, Imbert sa 14 i Džimbeg s 8 koševa. Kod Dubrave najučinkovitiji je bio Bjelanović sa 17 koševa.

KOŠARKA - Mlađi kadeti – 1. ŽL – polufinale Samobor – Jaska 80:84 (37:47)

Bez finala zbog tehničke greške

SAMOBOR: Vrbančić, Guberina, Srabotnak, Belamarić 15, Borić, Antunović, Planinčić, Pukšar, Džimbeg 22, Levanić 29, Sladić 14, Čižmešija, Skok. Trener: Nenad Tišma

JASKA: Majcunić I. 47, Fratrić, Najdenac, Rubinić, Bingula 29, Mejašić, Šeperić, Meštrić 6, Pavlović 2, Majcunić H., Miljković. Trener: Renato Majcunić

Nakon što su u četvrtfinalu rutinirano svladali Ivanić 91:36, mlađi kadeti Samobora u polufinalu lige u dramatičnoj završnici izgubili su od gostiju iz Jaske tijesnim rezultatom načinivši u samoj završnici kod posjeda lopte nepotrebnu tehničku i tako izgubili posjed lopte i priliku za preokret rezutata. Kod Samoboraca istakli su se učinkovitošću Levanić s 29, Džimbeg s 22, Belamarić s 15 i Sladić sa 14 koševa. Kod pobjedničke ekipe nezaustavljiv je bio Majcunić sa 47 koševa, od čega 4 trice, a dobro mu je asistirao Bingula s 29 koševa.

KOŠARKA - Mlađi kadeti – 1. HRL – 1. kolo kval. Samobor – Kaptol 80:39 (44:21)

Uvjerljivi na početku kvalifikacija

SAMOBOR: Vrbančić 2, Crnica 4, Srabotnak 12, Belamarić 17, Grubešić 5, Antunović 2, Planinčić, Pukšar 2, Korade 6, Guberina 5, Sladić 23, Čižmešija 2. Trener: Nenad Tišma

KAPTOL: Berc, Martinović 4, Topić 2, Zeba, Puh 2, Mileta 6, Štofac, Brcković, Dumančić, Regvar 20, Škiljo 2, Ali 3. Trener: Hrvoje Božić

Mlađi kadeti Samobora u 1. kolu kvalifikacija za 1. ligu odigrali su odlično u obrani i učinkovito u napadu, svladavši uvjerljivo ekipu Kaptola iz Zagreba. U pobjedi Samoboraca briljirao je Sladić s triple-double učinkom od 23 koša, 14 skokova i 10 ukradenih lopti. Uz njega istakli su se učinkovitošću Belamarić sa 17 i Srabotnak s 12 koševa. Kod gostiju najbolji je bio Regvar s ubačenih 20 koševa.

KOŠARKA - Veterani – 1. ŽL – 3. kolo Samobor – Ivanić 67:55 (38:31)

Na vrijeme posložili redove

SAMOBOR: Župančić 1, Oslaković, Mustafić, Nadramija, Markota 15, Pavšek 17, Klupač 3, Kelečić 8, Antolović 9, Mandalinić 1, Škiljan K 4, Škiljan Z. 9, Džimbeg Z., Džimbeg D. Trener: Darko Džimbeg

IVANIĆ: Kalinić, Bertović 12, Štefanović, Oštrić, Tišljer, Turkalj 23, Kopić, Beljan 3, Turk 4, Dasović 13. Trener: Kalinić

Veterani Samobora nastavljaju s pobjedama u 1. županijskoj ligi veterana. Iako su gosti poveli u prvoj četvrtini tricama svojeg najboljeg igrača Turkalja, Samoborci su u drugoj četvrtini posložili redove i vrlo brzo preokrenuli rezutat u svoju korist. Početkom drugog poluvremena Samoborci imaju petnaestak koševa prednosti koje rutinirano održavaju do kraja za zasluženu pobjedu. Kod Samoboraca istakli su se učinkovitošću Pavšek sa 17 i Markota s 15 koševa. Kod Ivanića najučinkovitiji je bio Turkalj s 23 koša, od čega 5 trica.