19.12.2010.

KARATE - Prvenstvo Zagrebačke županije - Velika Gorica, 18. prosinca

Samoborci najuspješniji

KARATE - Prvenstvo Zagrebačke županije - Velika Gorica, 18. prosinca

Karate savez Zagrebačke županije je u subotu, 18. prosinca, uz pomoć domaćina, Karate kluba Velika Gorica organizirao županijsko prvenstvo u karateu za uzrast od 7 do 21 godine starosti.

Natjecanje se održalo u sportskoj dvorani pri srednjoj školi Velika Gorica, a okupilo se nešto više od 200 mladih sportašica i sportaša koji su bili podijeljeni u šest uzrasnih kategorija: mlađi učenici i učenice (7-9 godina); učenici i učenice (10-11 godina), mlađi kadeti i kadetkinje (12-13 godina); kadeti i kadetkinje (14-16 godina), juniori i juniorke (16-18 godina) te mlađi seniori i seniorke (18-21 godinu).

Prema očekivanju, daleko najuspješniji su bili mladi Karate kluba Samobor s osvojenih ukupno 54 medalja (23 zlatnih, 17 srebrnih, 14 brončanih) te pokazali širinu kvalitete, kako u katama, tako i borbama.

Valja napomenuti da su Samoborci nastupili sa čak 63 natjecatelja, što predstavlja imponzantan broj mladih sportaša koji su redovitim treningom stekli sportska karate znanja te se osposobili za natjecanja u motorički vrlo zahtjevnom sportu.

Najuspješniji u Velikoj Gorici bili su Toni Vuković i Rebecca Smolčić u konkurenciji kata te Igor Beketić Katanec i Jakov Bunjevac u borbama.

Svakako treba pohvaliti i trenere kluba koji su, kao i sportaši, odlično obavili svoj posao: Vjekoslava Škreba, Davora Mrzaka, Sašu Bjegovića, Davora Cipeka i Darka Šimunca.

Prva mjesta su osvojili:

Fran Trošelj (kate ml. učenici 7 godina), Kruno Fadljević (kate ml. učenici 8 godina), Rebecca Smolčić (kate mlađe kadetkinje i kadetkinje), Toni Vuković (kate učenici i mlađi kadeti), Lucija Gečević (kate učenice), Helena Škreb (kate ml. učenice 9 godina), Tomislava Celižić (kate juniorke i mlađe seniorke), ekipa učenica u katama (Lana Kovačić, Lucija Gečević, Nika Medved), ekipa ml. kadeta u katama (Toni Vuković, Luka Meštrović, Luka Komes), ekipa kadetkinja u katama (Lucija Razum, Mirna Imprić, Rebecca Smolčić), Igor Katanec Beketić (borbe učenici do 42 kg i ml. kadeti do 41 kg), Jakov Bunjevac (borbe kadeti do 57 i ml. kadeti do 57 kg), Matej Frajt (borbe juniori do 76 kg), Zrin Pezer (borbe juniori do 55 kg), Paskal Šimec (borbe kadeti preko 70 kg), Maja Lenard (borbe ml. seniorke preko 53 kg), Nikola Šoić (borbe ml. seniori do 68 kg), Matej Tomazin (borbe ml. seniori preko 68 kg).

Druga mjesta su osvojili:

Nika Medved (kate učenice), Lucija Razum (kate kadetkinje), ekipa mlađih učenika u katama (Kruno Fadljević, Fran Trošelj, Dražen Šarić), Paula Šogorić (kate ml. učenice 7 godina), Luka Meštrović (kate ml. kadeti), Helena Škreb (borbe učenice do 32 kg), Matej Štefanić (borbe ml. kadeti do 57 kg), Ivana Karamatić (kate juniorke i ml. seniorke), Paskal Šimec (borbe juniori do 76 kg), Zrin Pezer (borbe kadeti do 57 kg), Sara Sirovica (borbe juniorke preko 59 kg), Zrinka Pezer (borbe juniorke do 53 kg i ml. seniorke do 53 kg), Ana Lenard (borbe ml. seniorke preko 53 kg), Križan Pezer (borbe ml. seniori do 68 kg), Haris Kovačević (borbe ml. seniori preko 68 kg)

Treća mjesta su osvojili:

Jurica Runtas (kate ml. učenici 7 godina), Jan Plevko (kate učenici), Nika Jelen (kate ml. učenice 7 godina), Lucija Lucić (kate ml. učenice 7 godina), Dražen Šarić (kate ml.učenici 8 godina), Lana Kovačić i Marta Reder (kate učenice), Luka Komes (kate ml. kadeti), Mirna Imprić (kate kadetkinje), Luka Peles i Leonard Šogorić (borbe učenici preko 42 kg), Leon Henč (borbe učenici do 34 kg), Ivana Karamatić (borbe juniorke preko 59 kg), Sara Sirovica (borbe ml. seniorke preko 53 kg)

S.S.

FOTO: Zlatni kataši - Luka Komes, Toni Vuković i Luka Meštrović

27 medalja za karataše Bregane

Treneri Dejan Ćosić i Goran Romić na ovo natjecanje su poveli tridesetak članova Karate kluba Bregana, koji su osvojili 27 medalja (8 zlatnih, 5 srebrnih i 14 brončanih).

Zlatne medalje osvojili su:

Elena Bratanić - borbe učenice

Paula Andričević - borbe mlađe kadetkinje

Mihael Matijaščić - borbe mlađi kadeti

Patrick Fotak - borbe mlađi kadeti

Mateja Lučić - borbe kadetkinje

Mateja Lučić - borbe juniorke

Ivan Bilić - borbe juniori

Kate ekipno učenici (Luka Ivir, Martin Sokolović i Domagoj Žabčić)

Srebrne medalje osvojili su:

Lucija Cesnik - borbe učenice

Martin Horvat - borbe mlađi kadeti

Paula Andričević - kadetkinje

Tarja Horvat - borbe kadetkinje

Tarja Horvat - borbe juniorke

Brončane medalje osvojili su:

Martin Sokolović - borbe učenici

Domagoj Žabčić - borbe učenici

Ana Vukovinski - borbe mlađe kadetkinje

Ana Vukovinski - borbe kadetkinje

Mihael Matijaščić - borbe kadeti

Dijana Ćosić - borbe juniorke

Stefani Filipić - borbe juniorke

Stefani Filipić - borbe mlađe seniorke

Ivan Bilić - borbe mlađi seniori

Gabrijela Tušinec - borbe mlađe seniorke

Gabrijela Tušinec - kate mlađe seniorke

Kate ekipno mlađe učenice (Patricija Vegel, Laura Patricia Mesnjak, Laura Šaronja)

Kate ekipno mlađi učenici (Jan Sladić, Gregor Smolej, Fran Kos)

Kate ekipno učenice (Elena Bratanić, Jurja Vukovinski, Lucija Cesnik)

 

KARATE - Prvenstvo Zagrebačke županije - Velika Gorica, 18. prosinca

Arhiva 2010

2019

2018

2017

2016

2015

2014

2013

2012

2011

2009

2008

2007

2006

2005

2004

2003

2002