Strijelci: 1:0 K. Martinčević(58), 2:0 D. Martinčević(81)

RAKITJE: Barun, Draclin, Horvat, D. Martinčević (od 88. Novačić), Nujić, Biškupić, K. Martinčević, Barun (od 80. Raić), Ladan, Golub, Hlevnjak

Trener: Ivan Balaško

KRAŠIĆ: Šimatić, Bakarić (od 46. Burja), Tukuć (od 46. Novosel), Ferenčić, Šimecki, Penić, Tukić, Petković, Tuček, Prstac, Novosel

Trener: Damir Katovčić

Igrač utakmice: Damjan Martinčević (Rakitje)

I nakon drugog kola igrači Ivana Balaška ostaju 100% - tni. Golovi vrijedni tri boda i dijeljenja prve pozicije stigli su u nastavku utakmice. Prvo je Martinčević u 58. pogodio za 1:0. a pred kraj susreta drugi Martinčević, Damjan, potvrdio pobjedu.

Novaki – Galgovo 2:2 (0:0)

Sve u zadnjih dvadeset minuta

NOVAKI – ŠRC Novaki

Sudac: Bošnjaković (Kerestinec)

Pomoćnici: Krešić (Samobor) i Pirša (Donja Zdenčina)

Strijelci: 0:1 H. Lisec(72), 0:2 Mat. Šoić(73), 1:2 Žagar(79), 2:2 Bajan(88)

NOVAKI: Mesec, M. Vrkić (od 69. Pirih), Žagar, Lešković, Đumlija, Gerenčer, Vidak (od 61. Valek), Bajan, Gotovac, Jedrečić (od 80. J. Vukolić), Guštin (od 68. Petković)

Trener: Zvonko Rudelić

GALGOVO: Šaplek, H. Lisec (od 89. Šeper), M. Konosić, Držanić, Šoić, Balen, L. Razum (od 74. Hržić), Carin, Mat. Šoić (od 88. Kufrin), Sirovica, Vulje (od 46. D. Lisec)

Trener: Zdravko Konosić

Igrač utakmice: Zoran Sirovica (Galgovo)

Mreže su se u Novakima počele tresti tek od 72. minuti. Tada su gosti u razmaku od samo jedne minute „otišli“ na (činilo se) nedostižnih 0:2. No, domaćini su se golovima Žagara i Bajana uspjeli vratiti u rezultatsku neutralu i osigurati prvi ovosezonski bod.

Jaska – Bestovje 1:1 (1:1)

Zaslužili bod

JASTREBARSKO – Igralište Centrala

Sutkinja: Bušimanović (Zaprešić)

Strijelci: 0:1 Hadrović(18), 1:1 Všetečka(25)

JASKA: Nežić, Lehpamer (od 54. Hasanović), Pinturić (od 78. Penić), Tomašević, Ivančić, Aščić, Gojšić, Hasanović (od 72. Tomašević), Všetečka, Šoić, Novosel

Trener: Mate Ivančić

BESTOVJE: Reberović, Čakarić, Selimović (od 69. Baksa), Pavlović, Đaković, Šarić (od 69. Mikek), Sastić, Večerić (od 80. Ovčariček), Hadrović (od 66. Stojanović), Borić, Bećirović

Igrač utakmice: Marko Hadrović (Bestovje)

Remi u Jaski u kojem su oba zgoditka postignuta u prvih 25 minuta igre. Goste iz Bestovja u minimalnu prednost doveo je Hadrović svojim drugim u sezoni, a na konačnih 1:1 poravnao je Všetečka.

Donja Kupčina - Bregana 1:3 (0:2)

Iskupili se

DONJA KUPČINA – Igralište u Donjoj Kupčini

Sudac: Belan (Novaki)

Strijelci: 0:1 Berisha(9), 0:2 Berisha(27), 0:3 Babojelić(58), 1:3 Plivelić(70)

DONJA KUPČINA: Juratić, Zvonar (od 68. Čižmešija), Gerger, Marušić, Štulec, I. Štulhofer, Krčelić, Orečić (od 46. Mihaljević), Miković, B. Štulhofer (od 46. Veselinović), Plivelić

Trener: Mijo Štulec

BREGANA: Vitko, Babojelić, Dam. Celizić, Nider, Ivančić (od 86. Horvat), A. Andabak, Makarun (od 71. Ivančić), Kos, Tančak (od 73. I. Andabak), Berisha (od 62. Dan. Celizić), Grdanjski (od 65. Župančić)

Igrač utakmice: Sokol Berisha (Bregana)

Nakon poraza u prvog kolu, igrači Bregane našli su iskupljenje u Donjoj Kupčini. Do odmora dva gola iza leđa Juratića je pospremio igrač utakmice Berisha, a početkom nastavka na 0:3 povećava Babojelić. Domaćini počasni gol postižu u 70. minuti, strijelac Plivelić.

Nakon 2. kola vodi Mladost (KD) sa 6 bodova koliko ima i drugo Rakitje, Bestovje je peto sa 4, Bregana osma s 3, dok su Novaki na trinaestom mjestu s jednim bodom.

NOGOMET - 4. HNL središte podskupina B – 2. kolo

Sava – Libertas 0:4 (0:1)

Na kraju potpuni raspad

STRMEC – Igralište Save

Sudac: Čunčić (Kuče)

Pomoćnici: Župan i Merkaš (oba iz Velike Gorice)

Strijelci: 0:1 Ljubičić(5), 0:2 Ljubičić(58), 0:3 Lipovac(87), 0:4 Galešić(89)

SAVA: Ilić, Kumerički (od 57. Tolić), Drenški, Sastić (od 68. Golemović), Čakanić, Bencalić, J. Matošević (od 60. Koletić), Zeman, Kočnar, M. Matošević, Gavran

Trener: Pero Ignjatić

LIBERTAS: Šakonjić, Ljubičić (Od 66. Lipovac), Štimac, Curić (od 87. Leški), Šalić, Trutić, M. Galešić, Ljubičić (od 46. J. Galešić), Novak, Melnik, Šimunović

Trener: Ivo Babić

Igrač utakmice: Tihomir Novak (Libertas)

Kao što su u prvom kolu ugodno iznenadili, tako su igrači Pere Ignjatića u drugom kolu podbacili i domaćim navijačima pružili visoki poraz. Gosti lobom Ljubičića od 5. minute vode na Lazini, a isti igrač nakon sata igre povećava prednost gostiju iz Novske. Potpuni raspad domaće obrane u posljednjih 5 minuta koriste Lipovac i Galešić za neugodnih 0:4.

Stupnik - Samobor 0:3 (0:1)

Tri komada za vrh

STUPNIK – Igralište Stupnika

Gledatelja 250

Sudac: Ešegović (Brdovec)

Pomoćnici: Novak (Kraj Donji) i Marčetić (Zagreb)

Strijelci: 0:1 Brujić(42), 0:2 Brujić(68), 0:3 Mišura(75 – 11m)

STUPNIK: Hadžiselimović, Miorić (od 46. Mulek), Mihaljević, Šavorić, Batarelo, Šporčić, Relota, Čunčić, Štulec, Levanić (od 62. Pišković), Sikora

Trener: Boris Perković

SAMOBOR: F. Štefković, Frajt, Hainešek, Salopek, Raić, Pavlović, I. Štefković (od 56. Kasalo; od 88. Brdarić), Novak, Mišura, Grgečić (od 77. Novoselec), Brujić

Trener: Zdenko Jedvaj

Igrač utakmice: Nikica Brujić (Samobor)

U derbiju drugog kola sastali su uvjerljivi (u prvom kolu) Stupnik i Samobor. U izjednačenom prvom dijelu lopta je uglavnom bila u posjedu gostiju koji to koriste tek pred odmor kada Brujić prolazi kroz obranu Stupnika i pogađa za 0:1. Isti igrač i u 68. minuti šalje loptu iza Hadžiselimovićevih leđa (na asistenciju Novaka, kao i kod prvog gola). Završni udarac domaćinu u 75. minuti zadao je Mišura s „kreča“, nakon što je upravo on srušen minutu ranije u Stupnikovom 16 – ercu.

Nakon 2. kola vodi Samobor sa 6 bodova, koliko ima i drugi Strmec, dok je Sava na devetom mjestu s 3 boda.

NOGOMET - Jedinstvena županijska liga – 2. kolo

TOP – Klokočevac 9:1 (2:0)

U nastavku proradila artiljerija

KERESTINEC – Igralište TOP - a

Sudac: Golub (Guci)

Pomoćnici: Jurinić (Jastrebarsko) i Školjak (Beter)

Strijelci: 1:0 Žlender(8), 2:0 Fabek(47), 3:0 Hržić(58), 4:0 Žlender(59), 5:0 Marijan(61), 6:0 Žlender(71), 7:0 Kalman(73), 7:1 Janjić(75), 8:1 Beg(77), 9:1 Jakopec(87)

TOP: Husak, Filipi, Ćosić, Hržić (od 68. Salopek), Marijan, Lisec (od 65. Kalman), Fabek (od 65. Beg), Skukan (od 65. Radonić), Žlender, I. Meglajec (od 65. Jakopec), Jordan

KLKOČEVAC: Poljak (od 80. Đurđević), Bošnjak, Žabčić (od 46. Janjić), Janžić (od 69. Penić), Lehpamer, Kušter (od 69. Radulović), Galinec, Bašić, Vlašić, Kulašević, Beloša

Trener: Damir Dittrich

Igrač utakmice: Dalibor Žlender (TOP)

Uvjerljiva pobjeda TOP – a postignuta je tek u nastavku. Nakon prvih 45 minuta tek minimalna prednost dosegnuta je golom Žlendera. Drugih 45 donjelo je pravu raspodiju pred vratima Poljaka kojem se mreža tresla čak 8 puta. Najefikasniji u redovima domaćina bio su Žlender s 3 gola, dok su po jedan postigli Fabek, Hržić, Marijan, Kalman, Beg i Jakopec, a strijelac utješnog pogotka za goste bio je Janjić.

Zrinski Tehnovent – Dinamo Hidrel 1:3 (0:1)

Pokleknuli i drugi put

Sudac: Mandir (Peskovec)

Pomoćnici: Prepolec (Pokasin) i Malkoč (Lukavec)

Strijelci: 0:1 Paviša(40), 0:2 Komljenmović(50), 1:2 Jagodić(60), 1:3 Plepelić(85)

ZRINSKI TEHNOVENT: Levak, Žganjer, Koletić (od 46. Mujić), Ramić, Petrić (od 46. Dekalić), Mandir (od 72. Draclin), Kovačević (od 46. Jagodić), Sikirić, Bošnjak, Blažević (od 13. Mataušić), Ištuk

DINAMO HIDREL: Beko, Varivoda (od 55. Jularić), Lučić, Kulić, Bejzić (od 41. Lovrić), Paviša, Menjak (od 46. Plepelić), Jovanovski, Berković, Komljenović (od 80. Jeleč), Miljković

Igrač utakmice: Dinko Miljković (Dinamo Hidrel)

Drugo kolo prvenstva i drugi poraz igrača Zrinskog. Gosti su i prije gola Paviše u 40. minuti mogli do minimalne prednosti, ali je jedanaesterac Menjaka u 28. završio na gredigola Levaka. Na 0:2 početkom nastavka povisuje Komljenović, a nadu domaćinu u povoljan rezultat vraća Jagodić nakon sata igre. Sve nade u bod Farkaševčanima odlaze u 85. minuti kada Plepelić postiže konačnih 1:3.

Nakon 2. kola vodi TOP sa 6 bodova koliko ima i drugi Vatrogasac (Z), dok su Zrinski Tehnovent i Klokočevac na četrnaestom i šestnaestom mjestu s 0 bodova.

RUKOMET - Rukometaši Rudara odradili uvodni dio priprema za novu sezonu

Napokon u svojoj dvorani

Rukometaši Rudara od sredine kolovoza marljivo odrađuju treninge u sklopu priprema za novu natjecateljsku sezonu u 2. rukometnoj ligi zapad. Trener ekipe Krunoslav Hofer na raspolaganju ima 19 igrača, a u odnosu na proteklu sezonu ekipa je ojačana za Josipa Štajnklera (koji se vratio iz RK Karlovačka banka) te Vladimira Skendrovića i Petra Fresla, koji su se nakon polugodišnje stanke ponovo stavili na raspolaganje treneru Hoferu. U odnosu na proteklu, ovogodišnja sezona 2. HRL zapad bit će mnogo jača i izjednačenija. Cilj Rudara u novoj sezoni je osigurati plasman u gornjem dijelu prvenstvene ljestvice. Najvažnija stvar je da će svoje utakmice Rudari konačno zaigrati kao pravi domaćini u Rudama, pred svojom vjernom publikom u novoj sportskoj dvorani. Cjelokupni pripremni ciklus Rudari će odraditi u Samoboru, a do početka prvenstva odigrat će i veći broj prijateljskih utakmica.

Trener Krunoslav Hofer na raspolaganju ima sljedeći igrački kadar – vratare Petra Fresla, Matiju Kuhara i Antonia Guliša; lijeva krila Jurja Kerepčića i Dominika Trčka te desna krila Domagoja Jagodića, Sandra Šujstera i Filipa Kumerlea. Na raspolaganju su i pivoti Vladimir Skendrović, Josip Cvetković, Nikola Holetić i Matej Vitko te vanjski igrači Hrvoje Štibohar, Zoran Fabeković, Josip Štajnkler, Erik Fresl, Petar Fresl, Vedran Jurinović i Matej Štajnkler.

GIMNASTIKA - Desetodnevne pripreme Gimnastičkog kluba Samobor na Silbi

Kad je trening prekratak

Tek desetak dana odmora imale su natjecateljice Gimnastičkog kluba Samobor i njihove trenerice Martina Bublić i Aida Badić. Iako sezona treninga obično završava s krajem školske godine, to se odnosi samo na rekreativce. Natjecateljski pogon radio je ove godine još više no inače. Školske obaveze zamijenjene su dodatnim treninzima, petodnevnim gostovanjem na gimnastičkim revijama u Šibeniku i Solinu, na prijateljski poziv GK Dišpet iz Šibenika i GK Salto iz Solina. U međuvremenu, treniralo se u prostoru ZTD-a Hrvatski sokol u Zagrebu (spravama opremljenije dvorane). Razmijenjena su iskustva s drugim klubovima, njihovim trenerima i vježbačima. Osobito koristan i posebno drag bio je susret sa Zvonimirom Ilićem, jednim od osnivača GK Samobor, trenerom sportske gimnastike koji danas živi i radi u SAD-u. Uslijedile su desetodnevne pripreme na Silbi. Stjecala se kondicija, dorađivali se gimnastički elementi, a najljepše od svega je bilo druženje vježbačica.

- Nema ljepše stvari nego kad djeca kažu da je, ma kako naporan, trening prekratak. Raduje nas svaki uspjeh, svako priznanje i medalja, no najvažnije je od svega da se djeca razvijaju fizički i psihički u zdrave osobe, da se nauče nositi i s porazom i s pobjedom, poštuju jedni druge i uživaju u onome što rade – ističe predsjednica GK Samobor Kristina Kirschenheuter.

Počeli su i treninzi u dvorani u Samoboru, a upisi u novu sezonu započinju s početkom nove školske godine, u utorak 7. rujna od 17,30 i 19,30 i nastavljaju u četvrtak od 16,45 do 18,45 sati u sportskoj dvorani OŠ Bogumila Tonija, kada će svoje vježbačice i vježbače okupiti i ostali treneri GK Samobor: Sandra Jurković, Iva Lulić, Ana Marija Štorga, Andreja Ivić i Ivan Mardešić.