Bregana – Sloga (B) 1:3 (0:3)

Posložili se protiv domaćina

Sudac: Kovačić (Zagreb)

Pomoćnici: Družanović i Žiljak (oba iz Zaprešića)

Strijelci: 0:1 Dejanoić(10), 0:2 Dejanović(12), 0:3 Dejanović(35), 1:3 Dolić(55)

BREGANA: Vitko, I. Andabak, Radovanić, A. Andabak, Makarun, Babojelić, Ivančić (od 50. Župančić), Dolić (od 70. Nider), Prelec, Vlašić, Tolić

SLOGA BREZJE: Mijić, Karabelj, Kriste, Jurić, Lovrić, Struhak, Dejanović, Borak, Vrdoljak, Jankavić (od 85. Burnik), Sabljić (od 60. Bukvić)

Igrač utakmice: Rade Dejanović (Sloga)

Domaćinima potpuno nevažna utakmica, dok je za goste bilo presudno osvojiti bodove za siguran ostanak u ligi i to se najbolje vidjelo u prvih pola sata igre kada raspoloženi Dejanović tri puta pogađa pokraj nemoćnog Vitka za čistih 0:3. Bregančani do zraka dolaze tek u nastavku kada Dolić pogađa za 1:3, a i jedan udarac Župančića za potencijalnih minus jedan gol razlike završava na gredi. Gosti mogu žaliti za promašenim jedanaestercem Dejanovića, ali i slave ostanak u ligi.

Bestovje – Croatia (P) 9:3 (4:0)

Totalni raspad Croatie

BESTOVJE – ŠC Bestovje

Sudac: Šabić (Jaska)

Pomoćnici: Golub (Guci) i Kazinović (Samobor)

Strijelci: 1:0 Mikek(24), 2:0 Baksa(26), 3:0 Borić(37), 4:0 Lukač(39), 5:0 Pavlović(61), 6:0 Lukač(64), 6:1 Džanko(68), 6:2 Rendulić(73), 7:2 Kurtušić(74), 8:2 Borić(75), 9:2 Šarić(81), 9:3 Colarić(90)

BESTOVJE: Rebrović, Baksa, Pavlović (od 61. Đukić), Đaković, Kurtušić, Šarić, Mikek, Lukač (od 61. Jagušt), Bećirović (od 61. Makek), Borić, Selimović

Trener: Vlado Gržan

CROATIA POJATNO: Reberski, Barbić, Brlek, Barlafa (od 50. Antolić), Đurinski, Gačarić, Rendulić, Džanko, Šporčić (od 75. Colarić), Stiperski, Pokupec

Trener: Branislav Sladović

Igrač utakmice: Andrija Šarić (Bestovje)

Igrači Bestovja su se ispucali nad nemoćnim (predzadnjim) gostom te su poboljšali svoju gol razliku. Već do poluvremena na semaforu svijetli uvjerljivih 4:0, a u nastavku ista priča s 5 golova u mreži Croatie. U drugom dijelu su i u obrani domaćina popustili pa je Rebrović tri puta kapitulirao za konačnih 9:3.

Zaprešić - Rakitje 1:2 (0:2)

Dvanaesta pobjeda

KUPLJENOVO – Igralište Zaprešića

Sudac: Mandić (Zaprešić)

Pomoćnici: Grdaković (Zdenčina) i Vujčec (Klinča Sela)

Strijelci: 0:1 D. Martinčević(12), 0:2 D. Martinčević(20), 1:2 Jukić(47 – 1m)

ZAPREŠIĆ: Bažulić, Martinko, Jukić, Habjan, Omanović, Ivanic, Sekušak, Zekić, Trbuha (od 32. Franjković), Kordić (od 46. Skomrak), Kartelo

Trener: Mario Lovrentijev

RAKITJE: Divković, Mandić, Dorotić, Martinović, D. Martinčević, Nujić, K. Martinčević, Horvat, Jozić, Golub, Hlevnjak

Trener: Ivan Balaško

Igrač utakmice: Damjan Martinčević (Rakitje)

Dvanaesta pobjeda igrača Rakitja ostvarena je u Kupljenovu gdje su igrači trenera Balaška već u 20. minuti vodili 0:2. Dvostruki strijelac je bio Martinčević. Bio pogodak postignut je iz brze kontre, dok je za 0:2 jaki udarac s lijeve strane očešao stativu te neobranjivo odsjeo iza Bažulićevih leđa. Početkom nastavka domaćini preko Jurića s kreča smanjuju na 1:2, ali više od toga nisu mogli.

Dinamo (J) – Novaki 8:1 (0:1)

Ne ide s desetoricom

JAKOVLJE – Igralište Dinama

Sudac: Blažević

Pomoćnici: Jeleč i Zajec (svi iz Zaprešića)

Strijelci: 0:1 Avsec(42), 1:1 M. Grgec(60), 2:1 Hanzec(64), 3:1 Hribar(70), 4:1 Hribar(73), 5:1 Solenički(75), 6:1 Hribar(77), 7:1 M. Grgec(79),8:1 Kovačiček(87)

DINAMO JAKOVLJE: D. Grgec, Solenički, Kukec, Gulić, Jelić, Malić, Kovačiček, Kovačec, Hribar, Gorjan (od 46. M. Grgec), Hanzec

Trener: Adam Mijatović

NOVAKI: Vojvodić, Matek, Lešković, Đumlija, Živković, Bajan, Gotal, Avsec, Nemet, Anić

Trener: Boško Resanović

Igrač utakmice: Ivan Kovačiček (Dinamo)

Gosti iz Novaka (došli sa samo 10 igrača) su do 60. minute golom Avseca držali minimalno vodstvo da bi u zadnjih pola sata čak osam puta kapitulirali za uvjerljiv poraz. Domaćine je pokrenuo ulazak Grgeca koji je izjednačio na 1:1, a zatim je najuvjerljiviji u „razmontiravanju“ gosta bio Hribar s 3 gola.

Nakon 29. kola vodi Vatrogasac (Z) sa 74 bodova, drugi je Dinamo (O) sa 63, četvrta je Bregana sa 48 bodova, šesto je Bestovje s isto toliko, Rakitje je osmo sa 43, dok su Novaki na devetom mjestu s 39 bodova.

NOGOMET - 4. HNL središte B – 33. kolo

Samobor – Jelačić 6:2 (2:1)

Lijep oproštaj

Sudac: Škrlin (Bistra)

Pomoćnici: Horvatić (Zaprešić) i Čunović (Zdenčina)

Strijelci: 0:1 Paviša(18), 1:1 Grgečić(25), 2:1 Brujić(35), 3:1 Grgečić(67), 4:1 Mišura(70), 4:2 Yaya(75), 5:2 Kasalo(76), 6:2 Barun(82)

SAMOBOR: Štefković, Zeman (od 46. Kasalo), Hainešek, Novak, Raić, Pavlović, Brujić, Horvat, Mišura (od 73. Čejvan), Grgečić (od 79. Barun), Frajt

Trener: Zdenko Jedvaj

JELAČIĆ: Grahovac, Budimir, Kelava, Kovačević (od 76. Mirenić), Musa, Stipaničev, Karamarko, Yaya, Menjak, Novosel (od 63. Buzov), Paviša (od 75. Karlović)

Trener: Stiven Žitnik

Igrač utakmice: Luka Novak (Samobor)

Od domaćih navijača za ovu sezonu Samoborci su se oprostili lijepom igrom i šesticom u mreži gostiju iz Vukovine. Gosti su prijetili samo u prvom dijelu susreta preko raspoloženog Paviše koji u 18. zabio za 0:1, a malo nakon toga uzdrmao gredu. Ostatak utakmice bio je u znaku igrača u plavoj boji dresova koji su do poluvremena preokrenuli na 2:1 (posebno lijep drugi pogodak kod kojeg je Novak nanizao dvojicu gostiju na korner liniji i povratnom loptom pronašao Brujića), a u nastavku je Grahovac još četiri puta kapitulirao za konačnih 6:2.

BSK – Sava 4:1 (1:1)

Pregazili ih kao potočić

BUDAŠEVO – Igralište BSK – a

Sudac: Petir (Kašina)

Pomoćnici: Matijaš i Anić

Strijelci: 1:0 Kusuran(27), 1:1 M. Matošević(29), 2:1 Bobinac(51), 3:1 Malbšaić(55 – 11m), 4:1 Bobinac(81)

BSK: Lončar, Zekaj, Rešetar, Horvat, Šandor, Pavun, Kusuran (od 82. Imprić), Berković, Malbašić, Gajdek, Bobinac

SAVA STRMEC: Mohler, Golemović, Rogić, Sastić, Blažević, Ovčariček, J. Matošević (od 58. Kukolja), Stipić (od 80. Borevac), Kočnar, M. Matošević, Stričević

Trener: Zoran Vukelić

Igrač utakmice: Franjo Bobinac (BSK)

Pobjeda domaćina koji su ovim trobodom potvrdili ostanak u ligi, dok će gosti iz Strmca to isto trebati učiniti u posljednjem kolu protiv Libertasa pred svojim navijačima. Izjednačen susret samo u prvom dijelu kada su se obje mreže tresle po jednom. U nastavku igrači BSK – a na krilima Bobinca (dvaput) i Malbašića jednom (s kreča) slave uvjerljivu pobjedu.

NOGOMET - Kup državnosti Zrinski Tehnovent 2010.

NS Zaprešić obranio titulu

Nogometni turnir Kup državnosti Zrinski Tehnovent 2010. okupio je na terenu u Farkaševcu 8 momčadi u borbi za trofej pobjednika. Počelo je razigravanjem po grupama: u A grupi nastupali su Lokomotiva, Sava Strmec, NS Zaprešić i ZET Zagreb, a u grupi B Kustošija, Naftaš Ivanić, HAŠK i domaćin Zrinski Tehnovent. Nakon susreta po grupama, utakmicu za 3. mjesto igrali su Lokomotiva i Naftaš Ivanić 2:0, dok je u finalu prošlogodišnji pobjednik NS Zaprešić s minimalnih 1:0 slavio protiv HAŠK Zagreba.

Najbolji igrač turnira Tomislav Hanžek dolazi iz redova pobjednika, baš kao i najbolji strijelac, dok je za golmana turnira proglašen Dino Malagić iz HAŠK-a. Najbitnije je da je Kup državnosti uz odličan nogomet ponudio fer i korektnu borbu, a posebno su pohvaljeni mladi suci NS Samobor, uz podršku “starih” rutinera sudačke organizacije. Naravno, od strane sudionika pohvaljena je i vrsna organizacija turnira.