BICIKLIZAM - 2. kolo Kupa Hrvatske - Premantura, 16. svibnja

Turku i Kralju bronce

Drugo kolo Kupa Hrvatske održano je 16. svibnja u Premanturi, blizu Pule. Utrka se također bodovala za svjetske bodove te za Alpe-Adria kup.

U vrlo jakoj međunarodnoj konkurenciji nastupilo je osam Šišmiša. Najbolji među njima opet je bio mladi samoborski biciklist Filip Turk, koji je nakon odličnog nastupa prošlog vikenda na utrci u Sloveniji, u još jačoj međunarodnoj konkurenciji, završio na ukupno sedmom mjestu. U svojoj kategoriji do 23 godine Filip je bio treći.

Ovaj rezultat Filipu je donio nove bodove na svjetskoj rang listi Svjetske biciklističke federacije. Izvrstan rezultat ostvaren je u opet iznimno teškim uvjetima. Naime, staza u Premanturi kombinacija je vrlo oštrog kamenja i ovog puta dubokog blata, na kojem se Filip jako dobro snašao te izbjegao sve zamke ovakve staze.

Osim Filipovog rezultata treba istaknuti treće mjesto među kadetima, koje je osvojio Luka Kralj, te šesto mjesto među ženama koje je osvojila Bana Eva.

Sljedeće kolo Kupa Hrvatske održava se sljedeći vikend u Crikvenici, dok se nakon dva tjedna MTB cirkus seli u Samobor, na najveću MTB utrku sezone u Hrvatskoj, 17. XCO Samobor 2010 UCI Class 1.

L.Č.

KOŠARKA - Seniori – Ljetna liga – 3. kolo Samobor – Rudeš 86:89 (49:46)

Kažnjeni promašeni ziceri

SAMOBOR: Močan 10, Gionechetti 6, Šilobod 9, Hrvoj 19, Matić 3, Nakić 10, Gašparac 14, Kopić 4, Milković 2, Vlaić 9. Trener: Milan Ličina

RUDEŠ: Rački 5, Jelaska 12, Cindrić 1, Pezelj 2, Galić 8, Mileković 8, Mihaljević 5, Matić 2, Štefanac 9, Brlić, Krušlin 30, Grabarić 7. Trener: Janko Miholić

Samoborci su dobro ušli u utakmicu i početkom prve i druge četvrtine imaju desetak koševa prednosti. Međutim, uporni gosti u trećoj četvrtini preokreću rezultat, a početkom četvrte imaju najveću prednost od 12 koševa. Tada Samoborci igraju odlično u obrani i minutu prije kraja dolaze do izjednačenja 86:86. Zadnja tri napada dekoncentrirani centri Samobora gube dvije lopte i promašuju neometani čisti zicer, što kažnjavaju gosti i s tri ubačena koša dolaze do zaslužene pobjede. Inače, utakmicu je karakterizirala vrlo oštra igra gostiju pod košem, tako da su Samoborci ispucali čak 46 slobodnih bacanja. Kod Samoboraca najučinkovitiji je bio centar Hrvoj s 19 koševa, ali koji je, nažalost, odigrao tek 13 minuta zbog 5 osobnih, od kojih su neke bile možda i prestrogo dosuđene. Uz njega odlično je odigrao i Gašparac sa 14 koševa i 10 asistencija. Kod Rudeša istaklo se veliko pojačanje Krušlin odigravši tek drugu i treću četvrtinu, ali ubacivši čak 30 koševa, od čega 6 trica bez promašaja.

KOŠARKA - Juniori – III. HRL – 14. kolo Samobor – Labrada 97:44 (44:20)

Jednostavno su se raspali

SAMOBOR: Račić, Bencek, Vlašić A. 2, Kučko 13, Kalafatić 2, Tokić 30, Jozić 4, Musović 2, Burić 14, Vlašić F. 30, Šandrk. Trener: Josip Vlah

LABRADA: Zajec 6, Kovačić 3, Kanurić 20, Erhardt, Melada 12, Repušić I., Petrinec, Antolić, Repušić L., Kraljević 3. Trener: Ivan Ramljak

Juniori Samobora prelomili su utakmicu u drugoj četvrtini tricama Vlašića i zicerima centra Tokića. Drugo poluvrijeme skroz se raspala igra Labrade, tako da Samoborci dolaze do više nego uvjerljive pobjede od 53 razlike. Kod Samoboraca briljirali su Filip Vlašić s 30 koševa, Tokić s 30 koševa i isto toliko skokova, Burić s 14 koševa, te Kučko jedini s triple-double učinkom od 13 koševa, 16 ukradenih lopti i 14 asistencija. Kod Labrade najučinkoviji je bio Kanurić s 20 koševa.

KOŠARKA - Kadeti – 1. ŽL – 8. kolo Samobor – Dugo Selo 106:45 (45:23)

Pokretljiva zona, efikasne kontre

SAMOBOR: Belamarić 8, Mandalinić 14, Dragozet 2, Levanić 10, Ćorić 8, Vranić 16, Šuvaković I. 8, Imbert 17, Šuvaković K. 17, Jardas 6. Trener: Marin Sedlar

Kadeti Samobora prikazali su odličnu partiju, odigravši vrlo pokretljivu zonsku obranu s mnogo osvojenih lopti koje iz kontranapada efektno poentiraju. Tako su Samoborci već krajem prve četvrtine imali 25, a do kraja utakmice čak 61 koš razlike. Kod Samoboraca odlično su odigrali Imbert i Karlo Šuvaković, oba s po 17, te Vranić sa 16 koševa.

KOŠARKA - Mlađi kadeti – 1. HRL – 8. kolo Bosco – Samobor 35:61 (25:21)

Našli igru u nastavku

SAMOBOR: Srabotnak, Šuvaković 17, Sladić 2, Levanić 17, Rendulić 3, Čižmešija, Belamarić 9, Mandalinić 13. Trener: Marin Sedlar

BOSCO: Skokna 15, radvica, Hrenar D., Mikić 6, Prle 3, Šutalo, Lončar, Hrenar I. 2, Sternak 4, Galić, Galinović 5, Roko. Trener: M. Starman

Mlađi kadeti Samobora u prvom poluvremenu nikako da nađu svoju igru, tako da odlaze na odmor sa 4 koša zaostatka. Drugo poluvrijeme odlična predstava Samoboraca koji čvrstom obranom i učinkovitim kontranapadima dolaze do još jedne uvjerljive pobjede u gostima. Kod Samoboraca istakli su se Šuvaković i Levanić, oba s po 17 koševa, te Mandalinić s 13 koševa. Kod Bosca najučinkovitiji je bio Skokno s 15 koševa.

U 9. kolu Samobor igra kod momčadi Zapada u Malešnici, u subotu, 22. svibnja u 17:15 sati.

STONI TENIS - 1. Kup Velike Gorice za osobe s invaliditetom

Joziću zlato

15. svibnja u Velikoj Gorici održan je 1. Cup Velike Gorice u stolnom tenisu za osobe s invaliditetom. Organizator je Športsko društvo osoba tjelesnih invalida Uspon. Natjecalo se deset količara i dvadesetak stojećih igrača.

Nastupili su i igrači iz Samobora: Pavo Jozić, Viktor Jozić, Tomislav Blažević, Vjekoslav Đira i Silvio Mucko. Kod stojećih Pavo Jozić osvojio je zlatnu medalju, a kod količara Silvio Mucko osvojio je srebrnu medalju. Turnir je otvorio gradonačelnik Velike Gorice Dražen Barišić, koji je odigrao i jedan set protiv Helene Dretar Karić, inače prve u kategoriji količara, koja se sprema na svjetsko prvenstvo u stolnom tenisu za osobe s invaliditetom u Južnu Koreju.

K.Z.

KARATE - 3. Dunav kup - Novi Sad, 15. svibnja

Samoborke treće u Novom Sadu

Na poziv Karate saveza Srbije i Karate saveza Vojvodine ženska ekipa Karate kluba Samobor-Anindol nastupila je u subotu, 15. svibnja, u Novom Sadu na 3. po redu Dunav kupu.

Natjecanje je organizirano s ciljem priprema pred Europsko prvenstvo regija, koje se za dva tjedna održava u glavnom gradu Poljske Varšavi.

Sestre Ana i Maja Lenard te Ana Marija Čelan s trenerom Darkom Šimuncem otputovale su u Novi Sad u želji da odrade poneki meč prije Varšave te da se kroz ovaj turnir uoče nedostaci te isti pokušaju popraviti prije odlaska na europsko prvenstvo na kojem se želi ostvariti visoki plasman.

Na turniru je osvojeno treće mjesto, iako plasman i nije bio najbitniji. Kroz dva tjedna forma će se podići na višu razinu, a to je dovoljan razlog za optimizam i vjeru da se iz Poljske može vratiti s ostvarenim odličnim rezultatom.