CHEERLEADING - Otvoreno Državno prvenstvo u pom ponu i show plesu, Čakovec, 25. travnja

Zlato, tri srebra i bronce za "Balansice"

Za plesni klub Balans travanj je bio prepun priprema, nastupa i natjecanja. Uz nastupe u dvorani Sutinska vrela upovodu glazbene večeri na kojoj su plesačice Balansa svojim nastupom obogatile program, uslijedio je nastup na Dašku Orijenta u Češkom domu u Zagrebu, a idućeg dana na Kupu Zagreba za ženske rukometne klubove u organizaciji RK Samobor.

Najviše priprema odrađeno je za sudjelovanje na 5. po redu otvorenom Državnom prvenstvu u cheerleadingu, pom ponu i show plesu, koje se održalo u Čakovcu 25. travnja u

organizaciji HNAPS saveza i suorganizaciji cheerleadersica Livi iz Čakovca. Ove godine po prvi puta sudjelovali su i inozemni timovi iz Italije te Bosne i Hercegovine.

PK Balans prijavio je 80 članova u 15 kategorija i

to: show dance, individual, show cheerleading, all girl cheerleading, group stunt, double dance, pom pon ples.

Rezultati

1. mjesto SHOW dance stariji kadeti, koreografija HAIRSPRAY - Helena Petričko, Patricija Petričko, Petra Ivković, Lana Frkin, Laura Vidaković, Lucija Požgaj, Lucija Bogadi, Paola Požgaj, Emma Karolina Vasung, Dora Felber, Lucija Ćatić, Magdalena Borić, Karla Sedić, Nikolina Delač, Lorena Moćan, Lea Burušić.

2. mjesto SHOW dance mlađi kadeti, koreografija MEXICO - Petra Guzan, Viktorija Maksić, Lara Šoić, Dora Horvat, Ivana Šimić, Sara Marko, Stella Antolić, Lora Bedeković, Tea Jančinec, Iva Abičić.

2. mjesto SHOW dance juniori, koreografija PROM NIGHT - Stephanie Koletić, Iva Jug, Iva Jurilj, Petra Šparavec, Mirela Jurilj, Matea Mlakar, Ivona Mlakar, Eva Mustafić, Eva Šoić, Maja Popijač, Nika Dobronić, Doroteja Ječić,

Dorotea Vrčković, Laura Jaklenec, Ana Đurđević, Lea Vlašić, Ana Brkić, Klara Miljan.

2. mjesto SHOW CHEERLEADING ALL GIRL, juniori, grupa WILD CATS.

3. mjesto POM PON PLES kadeti, grupa CRAIZY DAISY.

3. mjesto SHOW CHEERLEADING, kadeti, grupa MINI WILD CATS.

3. mjesto SHOW CHEERLEADING, juniori WILD CATS.

U ostalim kategorijama PK Balans je osvojio također visoka 4., 5. i 6. mjesta. Neki su plakali od sreće, a neki od tuge, no bila je ovo prilika i naučiti kako sportski slaviti, ali i sportski podnijeti poraz.

Iz PK Balans posebno zahvaljuju roditeljima koji su zdušno navijali, kao i mamama koje su na dan natjecanja bile make up artisti, kostimografi, scenografi i turistički pratitelji.

Treneri koji su pripremali grupe za ovogodišnje državno natjecanje su glavne trenerice Sanja Krapinec i Sandra Jurković te pomoćni trener Ivan Mardešić.

S.K.

NOGOMET - Zaostala utakmica 19. kola Četvrte HNL-B skupina Dugo Selo – Samobor 3:2

Nisu izdržali

DUGO SELO Igralište u Dugom Selu. Gledatelja oko 250. Sudac: Jaroslav Gulan (Sisak) 7. Pomoćnici: Ruškač (Jakovlje) i Špoljar (Bistra).

STRIJELCI: 1:0 – Mesić (13-11m), 1:1 –Grgečić (23), 1:2 – Grgečić (29), 2:2 – Mesić (70), 3:2 – Maros (80).

DUGO SELO: Šlogar 7, Maros 7, Martić 6,5 (od 67. Falčević -), Monar 7, Mamuza 7, Mesić 8, Benković – (od 30. Filipović 7), Živčić 6,5, Vujić 6,5, Nežić - (od 25. Beraković 6,5), Topalović 7. TRENER: Miroslav Škrlec 7.

SAMOBOR: Štefković 5, Zeman 6,5, Hainešek 7, Novak 7, Frajt 6,5, Pavlović 6,5, Puškarić 6,5, Horvat 7, Mišura 6,5, Grgečić 7,5, Kasalo 6 (od 75. Barun -). TRENER: Zdenko Jedvaj 6,5.

IGRAČ UTAKMICE; Robert Mesić.

Derbi je pripao Dugoselčanima, međutim po zbivanjima na terenu su Samoborci ti koji su trebali slaviti, ali su sami krivi za nezaslužen poraz. Naime poveli su domaćini iz jednaaesterca nakon tšo je Mišura srušio Mesića, prije toga je Benković uzdrmao gredu, a kad je Matija Grgečić izjednačio, Samoborci su preuzeli inicijativu i Dugoselčana nije bilo nigdje. Šest minuta kasnije Samoborci su opet preko Grgečića došli u vodstvo i od tog trenutka su domaćini 'bili na koljenima' i samo se čekao nokaut – odnosno treći pogodak Samoboraca i pobjednik bi bio odlučen. Ukazalo se to igračima trenera Jedvaja u 47. minuti, kad se Puškarić sam sjurio prema šesnaestercu domaćina i izabrao je najgoru soluciju, odlučio se na udarac sa 18 metara umjesto da uđe u šesnaesterac i da vratara pita gdje da mu pošalje loptu. Ta i još dvije propuštene prigode Samoboraca nešto kasnije, morale su biti kažnjene. Tako je i bilo, kad je Mesić iz slobodnog udarca uputio centaršut u šesnaest i kad je lopta kroz šumu nogu (nitko od Samoboraca da je odbije ?!) iznenadi indisponiranog Štefkovića bilo je jasno da će se domaćin 'dignuti' i krenuti po pobjedonosni pogodak. On je uslijedio deset minuta kasnije kad se Maros odlučio na udarac sa 25 metara a lopta Štefkoviću prolazi 'kroz trbuh'. Normalno da su se na kraju utakmice Dugoselčani veselili jer su pobijedili kvalitetnijeg protivnika koji nije znao dotući grogiranog domaćina. Ovim porazom Samobor zaostaje za vodećim Dugim Selom 5 bodova, a bio je u prigodi da preuzme čelnu poziciju.

H.P.

NOGOMET - 1. županijska liga zapad – 23. kolo

Bregana – Rakitje 1:1 (1:0)

Miroljubiva podjela bodova

Sudac: Golub (Guci)

Pomoćnici: Batušić (Cvetković) i Jurčić (Pribić)

Strijelci: 1:0 Grdanjski(35 – 11m), 1:1 K. Martinčević(66)

BREGANA: Vitko, Prelec, Radovanić, Andabak, Makarun, Šeperić, Ivančić, Dumić (od 85. Ivandić), Tolić (od 76. Kostelac), Maršanić (od 67. Horvat), Grdanjski (od 57. Dolić)

RAKITJE: Divković, Dorotić, D. Martinčević, Nuić, Kezić, K. Martinčević, Horvat, Jozić, Ladan, Golub, Hlevnjak

Trener: Ivan Balaško

Igrač utakmice: Mario Makarun (Bregana)

Miroljubiva podjela bodova bodova u Bregani. Svakoj momčadi pripalo je po jedno poluvrijeme, domaćini su golom Radovanića s bijele točke poveli u prvom da bi gosti u nastavku izjednačili nakon lijepe akcije koju je završio Martinčević.

Bestovje – Krašić 1:0 (0:0)

Ostali pri vrhu

BESTOVJE – Igralište Bestovja

Sudac: Munić (Bregana)

Strijelci: Bećirović(62)

BESTOVJE: Rebrović, Baksa, Selimović (od 69. Makek), Pavlović, Kurtušić, Đaković (od 32. Šarić), Mikek (od 73. Fadljević), Lukač, Bećirović (od 87. A. Stojanović), Borić, Softić (od 90. Tomić)

KRAŠIĆ: Sinaković, Severinac (od 56. Mat. Penić), Bakarić, Ferenčić, Šimecki, Mar. Penić, Petković, Novosel, Tuček, Tukić, Burja

Trener: Damir Katovčić

Igrač utakmice: Enis Bećirović (Bestovje)

Minimalna domaća pobjeda za igrače Vladimira Gržana za očuvanje visoke pozicije na tablici. Jedini pogodak djelo je Bećirovića nakon sat vremena igre.

Mladost (KD) - Novaki 0:0

Iščupali bod

KRAJ DONJI – Igralište Mladosti

Sudac: Kakša (Bistra)

MLADOST: Boranić, Dujmović (od 46. D. Cimprešak), Zuratovac, M. Cimprešak (od 46. Jerinić), Šakanović, Merkl, Marković, M. Frkanec (od 46. Hudina), Košutić, Vulić (od 63. Horvat), Sutlar (od 82. I. Frkanec)

Trener: Vlado Komar

NOVAKI: Rašić, Katić, Hus, Živković, Avsec, Đumlija, Bajan, Batarilo – Čerdić, T. Bungić, Nemet, Nobilo

Trener: Boško Resanović

Igrač utakmice: Đumlija (Novaki)

Vratari su u Kraju Donjem zaključali svoje mreže te utakmica završava bez pogodaka 0:0. Novaki su ovim bodom „skliznuli“ jedno mjesto te su sada deveti nakon 23. odigrana kola.

Nakon dvadesetrećeg kola vodi Vatrogasac (Z) sa 60 bodova, drugi je Dinamo (O) s 52, Bregana je treća sa 45, peto je Bestovje s 35 bodova, Novaki su deveti s 33, dok je Rakitje na desetom mjestu s 30 bodova.

KOŠARKA - Seniori – Ljetna liga – 1. kolo Samobor – Maksimir 80:71 (41:42)

Dali gas u četvrtoj

SAMOBOR: Matić 7, Močan 14, Gionechetti 11, Šilobod 2, Milković 2, Samardžić, Levanić, Nakić 10, Gašparac 9, Ćorić 6 Kopić 9, Vlaić 10. Trener: Milan Ličina

MAKSIMIR: Kragulj 7, Franjul 2, Smolić 16, Njemeček, Perić 2, Grilj 12, Kravos 3, Stojanović 10, Mišić, Karmelić 16, Zadro 3, Lacić. Trener: Ilija Matijević

U priličnoj jakoj ljetnoj ligi seniora uz prvoligaša Dubravu nastupa i 9 drugoligaša i liga služi ekipama prvenstveno za uigravanje s pojačanjima za predstojeću sezonu.

U prvom kolu seniori Samobora namjerili su se na ekipu Maksimira i početkom druge četvrtine prvenstveno dobrom obranom ostvaruju prednost od 10 koševa. Pred kraj poluvremena, dok je najbolja petorka Samoboraca malo odmorila, gosti sustižu zaostatak te odlaze na odmor s košem prednosti. Treća četvrtina se igrala u egalu, a početkom zadnje četvrtine Samoborci igraju punom snagom i serijom pogodaka vrlo brzo odlaze na nedostižnih 15 razlike te lagano privode utakmicu kraju za zasluženu pobjedu. U tom razdoblju odlično je odigrao u obrani i u napadu Močan uknjiživši 14 koševa, a uz njega istakao se učinkovitošću i atraktivnim zakucavanjima najmlađi igrač Gionechettti s 11 koševa te centri Nakić i Vlaić oba s po 10 koševa. Kod Maksimira najučinkovitiji su bili Smolić i Karmelić, oba s po 16 koševa.

NOGOMET - Druga sjednica Skupštine NK Samobor

Novi pravilnik rada za veću disciplinu

Dvadesetsedmog travnja održana je druga sjednica Skupštine NK Samobor. Nakon verificiranja zapisnika s prve sjednice krenulo se na objavu financijskog rezultata (za razdoblje od 1.1. do 31.12.2009.). Predsjednik NO-a Željko Stanec naglasio je da su ukupni prihodi kluba iznosili 1.073.907 kuna, a rashodi 980.940, što je dovelo do ukupnog plusa od oko 53.000 kuna.

Posebna je pažnja posvećena imovini kluba, za koju se zaključilo da nije dovoljno održavana, a upozoreno je i na loše stanje igrališta s umjetnom travom, koja se nije obnavljala na vrijeme te će se sada morati potpuno renovirati, a to će klub koštati čak 600.000 kuna.

Predsjednik kluba Sveto Milovanović prezentirao je Pravilnik rada, nagrađivanja i discipline, koji će vrijediti za sve zaposlene, a za kojeg je istaknuo da je "jako nužan za dobrobit kluba, ali i igrača".

Disciplinski sudac Marijan Kižlin obavijestio je skupštinare o završenom postupku nad dvojicom igrača koji su prekršili disciplinu, a nakon njegovog izlaganja povela se rasprava o načinu i potrebi motiviranja igrača u omladinskim kategorijama.

U završnom dijelu sjednice predsjednik kluba izvijestio je o promjenama koje su napravljene od njegova dolaska: uređene su prostorije kluba (bojanje zidova, sanitarije, pločice), obnovljena rasvjetna tijela, popravljen WC na glavnom igralištu, povećan je broj igrača u omladinskom pogonu (sadašnje stanje: 152 registrirana igrača), donesen kodeks ponašanja i pravilnik o nagrađivanju...

Kao sljedeći potez najavljeno je uređenje pomoćnog igrališta na kojem će se napraviti djelomična drenaža, promijeniti dotrajale klupe i navući zaštitna ograda kako bi se spriječilo "bježanje" lopte u šikaru.

Matija Milić

NOGOMET - Jedinstvena županijska liga – 23. kolo

Sloga (K) – Klokočevac 5:3 (1:1)

Raspoloženi strijelci

KRIŽ – Igralište u Sportskom parku

Sudac: Prepolec (Pokasin)

Pomoćnici: Fiskuš (Potočec) i Rožić (Buševec)

Strijelci: 0:1 Matijaščić(13), 1:1 Janjić(42 – ag), 2:1 Kovačević(60), 3:1 Marjanić(64), 3:2 Matijaščić(68), 3:3 Gestić(71), 4:3 Brodarić(75 – 11m), 5:3 Bosankić(78)

SLOGA: Tičak, Renić, Malekinušić (od 85. Matković), Bosankić, Sokolić, Đerek, Bradić, Korušić (od 89. Ratković), Marjanić, Kovačević, Vorel

Trener: Željko Bradić

KLOKOČEVAC: Poljak, M. Bošnjak, Dam. Celizić, Dan. Celizić, Janjić (od 75. K. Bošnjak), Sokolović, Janžić, Gestić, Matijaščić, Kos (od 81. Runac), Beloša (od 61. Kulašević)

Igrač utakmice: Zoran Kovačević (Sloga)

Strijelci su bili raspoloženi u Križu, već u 13. Matijaščić pogađa za 0:1. Do kraja poluvremena Matijaščić i Kos propuštaju zicere za povećanje prednosti gostiju, a Janjić nespretno pred kraj poluvremena glavom trese vlastitu mrežu za poravnanje rezultata. U nastavku domaćini ubrzo bježe na mirnih 3:1, ali Gestić i Matijaščić svojim drugim golom vraćaju rezultat u egal. No domaćini u zadnjih 15 minuta pronalaze dodatnu snagu i s 2 gola pobjeđuju 5:3.

Zrinski Tehnovent – Klas 2:1 (1:0)

Važna pobjeda

Sudac: Lešković

Pomoćnici: Matić (oba iz Zaprešića) i Drkulec (Lučenica)

Strijelci: 1:0 Mihelčić(8), 2:0 Jagodić(62), 2:1 Stojić(67)

ZRINSKI TEHNOVENT: Kožarec, Mihelčić, Blažević, Ramić, Dekalić, Mataušić, Žganjer, Mujić, Murić (od 90. Herceg), Ištuk, Jagodić

KLAS: Ćurić, Rihtar (od 60. Maglečić), Fistrić, Spičić, Klisenić, Hlevnjak, Vidović, Stopić, Čužić, Spasenić (od 70. Tunjić), Serdar

Trener: Damir Dittrich

Igrač utakmice: Valentino Mihelčić (Zrinski Tehnovent)

Važna, gotovo presudna pobjeda Zrinskog u borbi za ostanak u ligi. Ranu prednost domaćinu donosi Mihelčić koji se najbolje snašao nakon udarca iz kuta. Povećanje vodstva domaćina stiže u 62. minuti iz kontre – Matijaščić je poslužio Jagodića koji takve prilike ne promašuje. Gosti se vraćaju u igru pet minuta kasnije golom Stopića, ali do remija nisu uspjeli doći.

Rugvica – TOP 2:3 (2:1)

Krnjić u zadnjoj minuti

RUGVICA – Igralište Rugvice

Sudac: Šimunović (Lomnica)

Pomoćnici: Petrac (Velika Buna) i Malkoč (Lukavec)

Strijelci: 0:1 Jordan(16), 1:1 Palešić(26), 2:1 Palešić(47), 2:2 Lisec(58), 2:3 Krnjić(90)

RUGVICA: Petričević, Palešić (od 82. Kukinec), Barberić, Mandir, Fišter, Dokić, Šimunec, Milanščak, Marelja (od 46. Điđa), Stipić, Marić (od 62. Smolko)

Trener: Zoran Tomčić

TOP: Bugarin, Lisec, Vranešić, Klingor, Meglajac (od 42. Puntarec), Jakopec (od 46. Vratarić), Krnjić, Skukan, Žlender, Vukas, Jordan

Crveni karton: Milanščak (30)

Igrač utakmice: Kristijan Palešić (Rugvica)

Krnjić je u posljednjim trenucima pogodio za 3:2 pobjedu gostiju koji ostaju u neizvjesnoj borbi za prvo mjesto. Jordan je udarcem s ruba 16 – terca otvorio seriju pogodaka u Rugvici, ali su domaćini golovima Palešića (s igračem manje) vratili u rezultatsku prednost. Na 2:2 u 58. minuti postavlja Lisec, a konačno slavlje gostiju se čekalo sve do posljednjih trenutaka i već spomenutog gola Krnjića.

Nakon 23. kola vodi Savski Marof s 53 boda, drugi je TOP s 51 (-1 utakmica), Klokočevac je petnaesti s 22, dok je Zrinski Tehnovent na šestnaestom mjestu s 21 bodom.

KARATE - 11. Udine Trophy - Udine, 25. travnja

Dva zlata stigla iz Italije

Proteklog vikenda diljem Europe održan je velik broj karate turnira koje su karatisti iskoristili za provjeru trenutne forme prije nadolazećeg Europskog prvenstva, koje će se održati u Ateni od 8. do 10. svibnja.

Mlade snage samoborskog kluba nastupile su na turniru u Udinama koji se tradicionalno održava u organizaciji predsjednika Tehničke komisije Italijanske karate federacije Sodera. Turnir je okupio 588 natjecatelja iz 7 država (Slovenija, Srbija, Hrvatska, Austrija, Češka, Slovačka i Italija). Samoborci su se i s ovog turnira vratili s 2 odličja, i to ona najsjajnija.

U konkurenciji juniorki +59 kg Sara Sirovica je s dvije ne baš blistave borbe osigurala finale, ali je zato u finalu odličnom izvedbom pobijedila svoju konkurenticu 2-0.

U konkurenciji seniora -68 kg Haris Kovačević je uvjerljivo osvojio prvo mjesto s tri uvjerljive pobjede. Haris je bio toliko dominantan, siguran i atraktivan da su njegove borbe pratili svi u dvorani i zadivljeno pljeskali svakom njegovom uspješnom potezu. Prve dvije borbe Haris je pobijedio rezultatom 7-0 dok je finalnu borbu pobijedio 3-0.

Nikola Renčelj, Leon Kovačić, Filip Barlović i Križan Pezer su ostali korak prekratki i svi su posustali u borbama za treće mjesto.

Ivana Karamatić i Filip Kolarec ovog puta nisu imali svoj dan te su izgubili u 2 kolu.

NOGOMET - 4. HNL središte B – 25. kolo

Graničar - Sava 3:1 (2:0)

Prema očekivanju

TUČENIK – Igralište SRC Graničar

Sudac: Tisovec (Budaševo)

Pomoćnici: Gašpar (Peskovec) i Anić (Ivanić Grad)

Strijelci: 1:0 Bukal(37), 2:0 Bakran(43), 2:1 Kukolja(79), 3:1 Bakran(81)

GRANIČAR: Beko, Bakar, Bukal, Bakran, Miličević, Šimić, Tilošanec (od 62. Čerkez), Majić, Obačić (od 46. Borić), Kralj, Leboš

Trner: Željko Lisičak

SAVA: Vargić, Kukolja, Golemović, Rogić, Sastić, Ovčariček, J. Matošević, M. Matošević (od 74. Blažević), Šimecki, Stričević, Gavran (od 68. Šoštarić)

Trener: Siniša Krajač

Igrač utakmice: Tomislav Bakran (Graničar)

Poraz Save protiv visokoplasiranih domaćina iz Tučenika. Komotnu prednost za četvrtu momčad prvenstva osigurali su pred prvog dijela Bukal i Bakran golovima za 2:0. U nastavku Kukolja na kratko vraća rezultatsku neizvjesnost pogotkom deset minuta prije kraja, ali domaćini ubrzo nakon toga drugim golom Bakrana riješavaju pitanje pobjednika.

Polet (B) - Samobor 1:2 (1:1)

Vrijedna pobjeda

BUŠEVEC – SRC Zvrnik

Sudac: Petir (Kašina)

Pomoćnici: Bergovac (Dugo Selo) i Matijaš (Sveti Ivan Zelina)

Strijelci: 1:0 Z. Rožić(24), 1:1 Puškarić(37), 1:2 Raić(48)

POLET: Domitrović, Vrdak (od 46. Zorić), Pobor, J. Rožić, Cindrić, Pavlica, Barišić, Stuparić, Petravić (od 46. Katulić), I. Rožić, Z. Rožić (od 72. Križarić)

Trener: Igor Panadić

SAMOBOR: Štefković, Zeman, Raić, Pavlović, Hainešek, Novak, Puškarić (od 79. Barun), Horvat, Mišura (od 73. Frajt), Brujić, Grgečić (od 61. Kasalo)

Trener: Zdenko Jedvaj

Crveni karton: Brujić (67)

Igrač utakmice: Ivan Puškarić (Samobor)

Gosti od samog starta kreću na gol domaćina, ali prva lopta završava u mreži Štefkovića – gol Rožića u 24. minuti nakon solo prodora. Samoborci su već nakon nekoliko minuta mogli do izjednačenja, ali Horvatov udarac s kreča brani Domitrović. Rezultatsko poravnanje zasluženo dolazi u 37. kada se Puškarić sjurio po desnoj strani i lagano matirao domaćeg vratara za 1:1. Horvat se početkom nastavka iskupio za promašenu najstrožu kaznu – njegovo nabacivanje iz kuta završava na Raićevoj glavi, a njegova lopta u domaćoj mreži za vrijednu pobjedu Samobora. Do kraja utakmice vrijedi zabilježiti crveni karton Brujića kojega neće biti u slijedećem kolu kada je na rasporedu derbi kola protiv Graničara.

Nakon dvadesetpetog kola vodi Dugo Selo sa 48 bodova, drugi je Libertas s isto toliko, treći je Samobor sa 46, dok je Sava na desetom mjestu s 31 bodom.