KOŠARKA - Kadeti – 1. ŽL – 5. kolo Petar Zrinski – Samobor 56:80 (36:35)

Zaključali reket

SAMOBOR: Belamarić 2, Imbert 11, Mandalinić, Dragozet 9, Levanić 2, Rendulić, Ćorić 17, Šuvaković K. 29, Šuvaković I. 10, Jardas. Trener: Marin Sedlar

PETAR ZRINSKI: Pakšec, Rodman 2, Kerepčić 10, Jelen N. 4, Drvenkar A., Drvenkar M., Trupeljak 11, Hunjed 14, Juršetić 6, Jendriš, Jelen M., Barišić 9. Trener: Hrvoje Konopa

Prvo poluvrijeme proteklo je u izjednačenoj igri i rezultatu. Početkom drugog poluvremena centarski par Samoboraca Karlo Šuvaković i Ćorić potpuno su zatvorili pristup svojem reketu, a u napadu serijom od 20 koševa ostvaruju nedostižnu prednost za domaćina. Na kraju uvjerljiva pobjeda Samoboraca u kojoj su se istakli s double-double učinkom Karlo Šuvaković s 29 koševa i 17 skokova te Ćorić sa 17 koševa i 18 skokova. Kod Petra Zrinskog istakao se učinkovitošću Hunjed sa 14 koševa.

KOŠARKA - Mlađi kadeti – 1. ŽL – 11. kolo Petar Zrinski – Samobor 59:89 (38:39)

Slomili ih u zadnjoj četvrtini

SAMOBOR: Antunović 3, Šuvaković 8, Sladić 4, Belamarić 14, Levanić 18, Rendulić 12, Čižmešija 4, Srabotnak 14,Mandalinić 12. Trener: Marin Sedlar

PETAR ZRINSKI: Jularić 13, Topalović 21, Huzjak, Popović, Premzl, Drvenkar 7, Pavić, Jendriš 14, Lanović 2, Lugonjić 2, Benedik, Šlibar. Trener: D. Fašaić

Mlađi kadeti Samobora lomili su agresivnim zonskim presingom tri četvrtine otpor Vrbovčana, da bi ih tek u zadnjoj četvrtini potpuno slomili, dobivši tu četvrtinu s čak 25:4. S ovom pobjedom Samoborci i dalje ostaju glavni konkurent za prvo mjesto lige. U pobjedi Samoboraca istakli su se učinkovitošću Levanić s 18, te Srabotnak i Belamarić, oba s po 14 koševa. Kod domaćina najučinkovitiji je bio Topalović s 21 košem.

BICIKLIZAM - 12. MTB Croatia Cup Vodice

Šišmiši treći ekipno, Turk prvi

Prva utrka HR MTB XC Kupa održala se u organizaciji BBK Orlov krug iz Vodica na brzoj i tehničkoj stazi. Zahtjevni tehnički usponi po velikim kamenim stijenama stvarali su poteškoće svima, a kad su ih savladali, slijedili su isto tako tehnički spustovi po singletrack stazama na kojima, većinom, nema prostora za pretjecanje i na kojima je potrebna velika koncentracija da bi se ostalo na dva kotača.

Među više od 170 natjecatelja iz cijele Hrvatske, raspoređenih u 11 kategorija, nastupilo je i 15 članova BBK Šišmiš Samobor, s još toliko ljudi u pratnji.

Posebno treba pohvaliti nastup najmlađih natjecatelja u kategorijama U 13 i U 15 godina: Helenu Ivkovčić (2002.), Bartola Bajića (2001.), Vanju Librića (1998.) i Jakova Jurlina (1997.), koji su se hrabro borili sa starijim i iskusnijim natjecateljima. Treba napomenuti da im je ovo prva utrka za Kup Hrvatske, tako da bolje rezultate tek možemo očekivati.

Nakon njih nastupili su u kategoriji kadeta Luka Bajić (10. mjesto), Kruno Runtas (14. mjesto) i Luka Kralj, koji je pogreškom sudaca diskvalificiran, a mogao je zauzeti odlično mjesto. Treba napomenuti da je dečkima ovo prva sezona da voze velike krugove, što je teški prelaz iz malih krugova, prilagođenim U13 i U15 kategorijama. Zato zaslužuju sve pohvale. Isto kao i Mario Cepak, koji je osvojio 4. mjesto, koji se dokazuje kao nova mlada nada samoborskog biciklizma.

U kategoriji Elite žena nastupila je Eva Bana i 6. mjestom osvojila važne bodove. Angelo Držić, Karlovčanin u našim redovima, u jakoj juniorskoj konkurenciji nije imao sreće. Dva mu je puta pucao lanac pa se morao zadovoljiti 10. mjestom.

Samoborska "legenda" Tomica Bošnjak je u kategoriji Veteran A odvozio revijalnu utrku i osvojio 13. mjesto.

U najjačim kategorijama Elite i U23, nastupila su naša dva najbolja vozača. Davor Svečnjak je imao tehničkih problema s gumom, što je rezultiralo 10. mjestom, a Filip Turk je osvojio 1. mjesto u kategoriji U23, s ukupnim trećim mjestom u poretku Elite+ U23.

Svi oni doprinijeli su plasmanu BBK Šišmiš Samobor na 3. mjesto u poretku klubova, od njih dvadesetak, što je nakon dugo vremena velik rezultat za klub.

Treba spomenuti i Miroslava Hržića u kategoriji rekreativaca - 13. mjesto, ali je njegova primarna disciplina ipak downhill.

Naredna utrka Kupa Hrvatske je u Premanturi, 14. svibnja.

Zvonimir Knežević

RUKOMET - 2. HRL zapad, 20. kolo

Slobodni vikendi za Rudare

Rukometaši Rudara neće igrati prvenstvene utakmice sve do 16. svibnja. Naime, ekipe Zagreba II i Trsata odustale su od natjecanja u 2. HRL zapad pa je ekipa Rudara slobodna u 20. i 21. kolu natjecanja, uz stanku u natjecanju za prvosvibanjske blagdane. Zadnju utakmicu u sezoni 2009/2010. naši rukometaši igraju 16. svibnja u Labinu kod drugoplasiranog Mladog rudara.

M.Š.

ATLETIKA - Otvoreno prvenstvo Međimurja u višeboju

Solidno u Čakovcu

U subotu, 24. travnja, održano je Otvoreno prvenstvo Međimurja u višeboju. Natjecanje se održalo u Čakovcu, na stadionu SRC Mladost, a organizator je bio AK Međimurje Čakovec. Natjecanje je okupilo 140 sudionika u četiri kategorije: mlađi limači/ce, stariji limači/ce , mlađi kadeti/kinje, stariji kadeti/kinje.

Discipline višeboja su tri discipline na kojima se natjecatelji bore za najbolji sveukupni plasman. Tako su se limači i limačice natjecali u disciplinama 60 m, dalj (zona) i vortex, a kadeti i kadetkinje u 60 m, dalj i kugla 3 kg. Svaka disciplina se bodovala, a ukupan zbroj bodova dao je troje prvoplasiranih u poretku višeboja, koji su dobili medalje. Organizator je za svakog natjecatelja osigurao osvježavajući napitak i pecivo, a svaki sudionik je dobio priznanje za uspješan nastup na Otvorenom prvenstvu Međimurja u troboju.

U pratnji trenerice Ane Vranić za AK Samobor 2007 nastupili su: mlađi limač Antonio Jumić (12. mjesto), stariji limač Marin Muheljić (4. mjesto), starije limačice Dora Španović (8. mjesto) i Arianna Dukić (16. mjesto).

Sljedeće natjecanje je u Varaždinu, 3. kolo HALS-a za starije kategorije, 30. travnja, a za mlađe kategorije 2. svibnja.

G.K.J.

ŠKOLSKI SPORT - ODBOJKA - Dva kola odbojkaške lige za učenice osnovnih škola

Odbojkašice OŠ Milana Langa najbolje

U subotu, 24. travnja, u novoj sportskoj dvorani kod srednjih škola, održana su dva kola odbojkaške lige za učenice osnovnih škola. U vrlo zanimljivom i lijepom natjecanju suvereno su vladale učenice OŠ M. Langa iz Bregane. Sve utakmice dobile su uvjerljivo pa su bez i jednog poraza osvojile prvo mjesto i naslov pobjednica druge sezone Odbojkaške lige.

Drugo mjesto s tri pobjede i isto toliko poraza osvojila je ekipa OŠ Samobor. Trećeplasirana je bila ekipa OŠ B. Tonija, bez ijedne pobjede.

I.H.

Rahel Kožarec, Petra Stupar, Antonija Žulj, Doria Štibić, Stela Žigić, Josipa Radovanić, Mateja Runtas, Martina Vukić, Antonija Babojelić, Matija Komarčević i Anamarija Lukšić.

Voditelj ekipe: Nenad Rodić, prof.

NOGOMET - 1. županijska liga zapad – 17. kolo (zaostale utakmice)

Bestovje - Pušća 2:2 (2:1)

Gosti kaznili promašaje

BESTOVJE – Igralište Bestovja

Sudac: Bošnjaković (Kerestinec)

Pomoćnici: Podolščak (Zdenci) i Čunović (Zdenčina)

Strijelci: 1:0 Baksa(35 – 11m), 2:0 Borić(38), 2:1 T. Bernardić(43), 2:2 Brlek(83)

BESTOVJE: Rebrović, Baksa (od 73. K. Gržan), Ovčariček, Pavlović, Kurtušić, Mikek (od 88. Tomić), Selimović (od 62. Makek), Lukač, Bećirović, Borić (od 76. Sastić), Softić

Trener: Vladimir Gržan

PUŠĆA: Mihalinec, T. Peharec, Gorupec, T. Bernardić, M. Bernardić, Ban (od 66. Filković), Studak, Brlek, Bitići, Perica (od 90. Božić), I. Peharec (od 46. K. Bernardić)

Trener: Borislav Perica

Igrač utakmice: Zvjezdan Brlek (Pušća)

Nakon malo više od pola sata igre domaćini su imali lijepu prednost od 2:0 golovima Bakse (penal) i Borića, ali su gosti do poluvremena smanjili na 2:1. U nastavku domaćini promašuju sijaset izglednih prilika za povećanje vodstva, a kazna stiže sedam minuta prije kraja kada Brlek pogađa za 2:2.

Bregana – Mladost (KS) 2:0 (1:0)

Rutinirano do troboda

BREGANA – Igralište Bregane

Sudac: Boras (Rakitje)

Pomoćnici: Grubač (Zaprešić) i Šestak (Smerovišće)

Strijelci: 1:0 Vlašić(15), 2:0 Ivančić(80)

BREGANA: Vitko, Prelec, Radovanić (od 46. Kovačić), A. Andabak, Makarun, I. Andabak, Ivančić, Dumić, Vlašić (od 61. Kostelac), Maršanić (od 46. Horvat), Grdanjski (od 55. Tolić)

Trener: Franjo Šeperić

MLADOST: Bilobrk, B. Botički, Matulin, Sirovica, Z. Botički (od 80. Puškarić), Rukavina, Kelečić, Nikolić (od 58. Palčić), Hodak (od 60. Stunja), I. Botički, Rudolf

Trener: Nenad Budiščak

Igrač utakmice: Tin Prelec (Bregana)

Rutinska pobjeda Bregane protiv momčadi koja tavori pri dnu tablice. Mogli su domaćini i više od dva puta zatresti mrežu Bilobrka da su samo malo bili koncentriraniji u završecima akcija. Prvi gol postigao je Vlašić u 15. minuti, a konačni rezultat je postavio Ivančić pred kraj susreta.

Novaki – Zaprešić 4:1 (2:0)

Nametnuli ritam i slavili

NOVAKI – Igralište Novaka

Sudac: Belan (Novaki Petrovinski)

Pomoćnici: Golub (Guci) i Grdaković (Zdenčina)

Strijelci: 1:0 Batarilo – Čerdić(6), 2:0 Bajan(36), 3:0 T. Bungić(54), 4:0 T. Bungić(60), 4:1 Ivanic(70)

NOVAKI: Rašić, M. Vrkić, Matek (od 76. Hus), Živković, Marković, Vuković, Batarilo – Čerdić (od 65. Anić), T. Bungić, Avsec, Nobilo

Trener: Kristijan Cesarec

ZAPREŠIĆ: Pavličić, Skomrak, Jukić, Habija, Brezak, Ivanic, Sekušak, Zekić, Trbuha (od 46. Martinko), Petričević (od 56. Franjković)

Trener: Mario Lovrentijev

Crveni karton: Marković

Igrač utakmice: Tomislav Bungić (Novaki)

Uvjerljiva pobjeda domaćina koji su od samog starta nametnuli svoj ritam i već od 6. minute došli u prednost golom Batarila – Čerdića. Na 2:0 povisio je Bajan, a u drugom dijelu visoki poraz gostima priuštio je Bungić s dva postignuta gola. Jedini pogodak za Zaprešić postiže Ivanic u 70. minuti.

Galgovo - Rakitje 1:2 (1:1)

Potpuni preokret

KLINČA SELA – Igralište Mladosti

Sudac: Družanović

Pomoćnici: Jeleč i Žiljak (svi iz Zaprešića)

Strijelci: 1:0 Sirovica(11), 1:1 Horvat(25), 1:2 Horvat(49)

GALGOVO: Razum, Lisec, Konosić, Držanić, Rudar, Balen, T. Razum, J. Balen, Ig. Razum, Sirovica, Šoić

Trener:

RAKITJE: Divković, Dorotić (od 46. D. Martinčević), katušić, Nujić, Kazić, K. Martinčević, G. Horvat, Jozić, Ladan, Golub, Hlevnjak

Trener: Ivan Balaško

Igrač utakmice: Goran Horvat (Rakitje)

Sirovica u 11. minuti pogađa za 1:0, ali gosti iz Rakitja ubrzo preko Horvata prvo izjednačuju (25. minuta), a zatim i u potpunosti preokreću rezultat početkom drugog dijela. Nakon drugog Horvatovog gola mreže miruju te svi bodovi odlaze iz Klinča Sela.

Nakon dvadesetdrugog kola vodi Vatrogasac (Z) s 57 bodova, drugi je Dinamo (O) s 52, treća je Bregana s 44, Bestovje je šesto s 32 boda, koliko imaju i osmi Novaki, dok je Rakitje na desetom mjestu s 29 bodova.

NOGOMET - Jedinstvena županijska liga – 17. kolo (zaostale utakmice)

Vrh - Klokočevac 2:2 (1:2)

Grgec u zadnjoj za bod

KRALJEV VRH – Igralište Šumice

Gledatelja 80

Sudac: Šimunović (Lomnica)

Pomoćnici: Školjak (Beter) i Malkoč (Lukavec)

Strijelci: 1:0 Tomić(5), 1:1 Matijaščić(20), 1:2 Matijaščić(30), 2:2 Grgec(90)

VRH: Cingulin, Strugar, T. Šimunić, Grgec, Dasić, Franjo, Šturlan, Tomić, Knjaz (od 80. Kukec), Ječmenjak (od 46. Rod), D. Šimunić

Trener: Petar Iskrić

KLOKOČEVAC: Čalić, M. Bošnjak, Celizić, K. Bošnjak (od 46. Kušter), Lehpamer, Sokolović, Kulašević, Gestić, Kos, Matijaščić, Velić (od 60. Žabčić)

Trener: Ferdo Kamenčić

Igrač utakmice: Mladen Matijaščić (Klokočevac)

Veliku prigodu za sva tri boda iz Kraljevog Vrha propustili su nogometaši Klokočevca u posljednjim minutama susreta. Naime, imali su vodstvo od 1:2 i veliku priliku Gestića za 1:3, ali je na kraju udarac Grgeca donio podjelu bodova. Domaćini su u 5. minuti došli do prednosti, da bi gosti preko Matijaščića (golovima u 20. i 30. minuti) preokrenuli rezultat koji je vrijedio sve do zadnjih minuta susreta.

TOP – Klas 0:2 (0:1)

Neočekivan poraz

KERESTINEC – Igralište TOP - a

Sudac: Rašić

Pomoćnici: Matić (oba iz Zaprešića) i Borković (Domagović)

Strijelci: 0:1 Stojić(20), 0:2 Spasenić(50 – 11m)

TOP: Bugarin, Lisec (od 64. Maceković), Puntarec, Klingor (od 64. Vranešić), G. Meglajec, Jakopec (od 46. Žižić), Vratarić, I. Meglajec, Žlender, Krnjić (od 46. Vukas), Jordan

Trener: Milan Končarević

KLAS: Reberniščak, Rihtar, Čužić, Kundih, Hlevnja, Klišenić, Špoljarić (od 46. Maglečić), Vidović (od 46. Kazić), Serdar, Stojić, Bedeković

Trener: Damir Dittrich

Igrač utakmice: Davor Stojić (Klas)

Neočekivan poraz lidera prvenstva pred svojim navijačima. Igrača iz Mičevca su od početka susreta krenuli žestoko prema vratima domaćih, propustili dvije prilike iz kontri, da bi treću šansu nakon pogreške domaće obrane realizirao Stojić za 0:1. U nastavku domaćini se nisu „probudili“, nego je golom Spasenića iz bijele točke konačni rezultat postavljen na 0:2. Ovim porazom vrh ljestvice je pripao Savskom Marofu.

Zrinski Tehnovent – Sava (D) 0:2 (0:1)

Još uvijek strepe

FARKAŠEVAC – Igralište Široki grm

Sudac: Đurašina (Vrbovec)

Pomoćnici: Jurinić (Jastrebarsko) i Drkulec (Lučenica)

Strijelci: 0:1 Žauhar(39), 0:2 Jagustović(61)

ZRINSKI TEHNOVENT: Kožarec, Lehpamer, Ramić, Dekalić, Šicl, Mihelčić, Trnar (od 46. Blažević), Žganjer, Murić, Mandir, Jagodić

Trener: Damir Dragozet

SAVA DRENJE: Tonković, Preskar, Muharemović, Georgijev, Bršlec, Ivančić, Vrhovski (od 90. Braje), Jagustović (od 85. Maričević), Jakovina, Žauhar, Graf

Trener: Miroslav Šorgić

Crveni karton: Bršlec(44)

Igrač utakmice: Saša Jakovina (Sava)

Igrači Zrinskog nisu uspjeli povezati dvije pobjede zaredom s kojima bi se približili mjestima koja osiguravaju ostanak u ligi. Sava Drenje (također u borbi za ostanak) sa po golom u svakom poluvremenu odnosi sve bodove iz Farkaševca. Gostima nije zasmetala ni igra s igračem manje cijelo drugo poluvrijeme, domaćini nisu već dugo na traženoj razini koja bi im osiguravala bodove...

Nakon 22. kola vodi Savski Marof s 50 bodova, drugi je TOP sa 48 (- 1 utakmica), Klokočevac je petnaesti s 22, dok je Zrinski Tehnovent na šestnaestom mjestu s 18 bodova.

KOŠARKA - Juniori – III. HRL – 11. kolo Krapina – Samobor 67:43 (32:24)

Krapinci bili svježiji i kompaktniji

SAMOBOR: Vlašić, Jozić, Račić, Kučko, Bencek, Hribar, Kalafatić, Martinović 5, Musović 2, Šandrk 3, Burić 15, Tokić 18. Trener: Josip Vlah

KRAPINA: Potrebić, Mučnjak 4, Štefanić, Bigec 4, Klasić 2, Krajnović, Krleža 2, Gregurović 11, Štrok 8, Poslončec 16, Vinski 2, Benc 18. Trener: D. Koznik

Samoborci na poluvrijeme odlaze s minusom od tek 8 koševa, što i nije tako loše, ako se zna da su brzopleto izgubili čak 20 lopti. Početkom drugog poluvremena smanjuju na nekoliko koševa razlike, ali do kraja utakmice ponovno u serijama gube lopte, iako obrana domaćina nije bila tako agresivna. Na kraju uvjerljiva pobjeda domaćina koji su izgledali mnogo svježije i kompaktnije u napadu od Samoboraca. Kod Samoboraca prolaznu ocjenu mogu dobiti samo centri Tokić s 18 i Burić s 15 koševa. Kod Krapine najučinkovitiji su bili Benc s 18 i Poslončec sa 16 koševa.