Bregana – Zaprešić 4:2 (2:1)

Četiri laka komada

Sudac: Grdaković (Zdenčina)

Pomoćnici: Novak i Mandić

Strijelci: 0:1 Sekušak(9), 1:1 Grdanjski(43), 2:1 Grdanjski(44), 3:1 Kovačić(51), 3:2 Trbuha(67), 4:2 Vlašić(74 – 11m)

BREGANA: Vitko, Prelec (od 46. I. Andabak), Radovanić (od 70. Tolić), A. Andabak, Makarun, Nider, Ivančić, Razum (od 12. Kovačić), Vlašić, Sokolović (od 85. Horvat), Grdanjski (od 55. Župančić)

ZAPREŠIĆ: Pavličić, Martinko, Skormak (od 86. Franjković), Habjan, Sekušak, Brezak, Zekić (od 80. Ban), Trbuha, Petričević, Brekalo, Butek

Trener: Marko Lovrentijev

Igrač utakmice: Mario Makarun (Bregana)

Šekrst koristi prvu priliku na utakmici te je već u 9. minuti minimalna prednost na strani gostiju. Do poluvremena domaćini dolaze u vodstvo zahvaljujuću Grdanjskom koji u razmaku od dvije minute postiže 2 pogotka. Kovačić dalekometnim projektilom u 55. povisuje na 3:1, a rezultatsku neizvjesnost u susret vraća Trbuha dvadesetak minuta prije zadnjeg sučeva zvižduka. Konačno osiguranje pobjede Bregane donosi Vlašić golom s bijele točke.

Bestovje – Dinamo (O) 0:2 (0:1)

Nemre se protiv Dinama

BESTOVJE – Igralište Bestovja

Sudac: Pavić (Kerestinec)

Pomoćnici: Boras i Žiljak

Strijelci: 0:1 B. Kelečić(28), 0:2 Volarić(90)

BESTOVJE: Rebrović, Baksa, Šarić (od 73. Makek), Pavlović, Kurtušić (od 46. I. Matijević), Đaković, Selimović (od 60. Sastić), Lukač, Bećirović, Ovčariček (od 38. Borić), Softić

DINAMO OKIĆ: Španić, P. Razum (od 55. P. Španić), Nevrkla (od 55. Volarić), Ž. Stanečić, Smoljo (od 62. Mesić), Falica, Vrančić, Obradović (od 87. J. Stanešić), Valečić, B. Kelečić, Mačešić

Trener: Siniša Rudar

Igrač utakmice: Bruno Kelečić (Dinamo)

Drugoplasirana momčad lige odnosi sve bodove iz Bestovja. Podjednaka predstava obiju momčadi, ali su gosti bili sretniji te su postigli dva gola. Prvi u 28. minuti kada je Kelečić pogodio mrežu Rebrovića, a drugi u 90. minuti (Volarić) kada su domaćini svim silama tražili izjednačenje.

Novaki – Vatrogasac (Z) 0:8 (0:4)

E, to je bil šmrk!

NOVAKI – Igralište Novaka

Sudac: Kelečić (Repišće)

Pomoćnici: Batušić i Rešetar

Strijelci: 0:1 Janeš(7), 0:2 Janeš(11), 0:3 Šekrst(25), 0:4 Vugrin(40), 0:5 Vugrin(55), 0:6 Žulj(72), 0:7 Brdarić(80), 0:8 Šekrst(89)

NOVAKI: Rašić, M. Marković, Matek, Podnar, Petrović, F. Popović (od 64. Anić), Bajan, A. Batarilo – Čerdić, Barač (od 46. Pokrajčić), Gotal (od 46. Hus), Avsec (od 57. I. Popović)

Trener: Boško Resanović

VATROGASAC ZDENCI: Muratović, Marko Pažin, Čujko (od 58. Žulj), Krznarić, Janeš, Skender, Šekrst, Vugrin (od 71. Crnoja), Marijan Pažin (od 74. Brdarić), Merkl, Rasi (od 58. Komar)

Trener: Branimir Krznarić

Igrač utakmice: Dominik Šekrst (Vatrogasac)

Uvjerljiv poraz Novaka protiv vodeće momčadi lige. U svakom poluvremenu Rašić je morao po četiri puta u mrežu. Po dva gola postigli su Vugrin, Janeš i Šekrst, a po jedan put bili su precizni Brdarić i Žulj.

Croatia (P) - Rakitje 0:2 (0:2)

Domaći nisu imali šanse

POJATNO – Igralište Croatie

Sudac: Golub (Guci)

Pomoćnici: Fresl i Vujčec

Strijelci: 0:1 G. Horvat(15), 0:2 Debeljak(28)

CROATIA: Reberski, Antolić (od 86. Barlafa), Colarić, Sporčić (od 85. Križić), Đurinski, Pokupec, Rendulić, Barbić, Milić, Džanko, Mrkonjić

Trener: Branislav Slatković

RAKITJE: Divković, Martinović, Katušić, Knezić (od 89. Sinković), K. Martinčević, G. Horvat, Jozić (od 56. Raić), Ladan, Golub, Hlevnjak, Debeljak (od 80. Josipović)

Trener: Ivan Balaško

Igrač utakmice: Goran Horvat (Rakitje)

Siguran trobod Rakitja protiv posljednje momčadi lige. Već nakon pola sata igre gosti su imali dva gola prednosti te su do kraja susreta tu prednost i mirno zadržali. Rakićani su sada s dvije vezane pobjede pobjegli s dna na sredinu ljestvice.

Nakon dvadesetprvog kola vodi Vatrogasac (Z) s 51 bodom, drugi je Dinamo (O) sa 49, Bregana je treća sa 41, Bestovje je peto s 31 bodom, Novaki su osmi s 29, dok je Rakitje na jedanaestom mjestu s 23 boda.

JUDO - Regionalno prvenstvo i kvalifikacije za Prvenstvo RH

Četrnaestoro za Vinkovce

U nedjelju, 11. travnja, u sportskoj dvorani OŠ Bogumila Tonija u organizaciji Zagrebačkog judo saveza održano je Regionalno prvenstvo u judu. Pravo nastupa imali su dječaci i djevojčice rođene 1998., 1999. i 2000. godine. To je natjecanje ujedno bilo i kvalifikacijsko za Prvenstvo RH, koje će se 18. travnja održati u Vinkovcima.

Na natjecanju je nastupilo i dvadesetak judaša JK Samobor, od kojih je 14 osiguralo nastup u Vinkovcima.

Zlatne medalje su osvojili: Marta Bortas, Helena Vuković, Filip Šipek, Josip Garašić i Ante Vukres. Srebra su osvojili Dora Bortas, Lucija Ivošević, Roko Adamec i Tomislav Štengl. Treća mjesta su osvojili Lorena Štengl, Dominik Jurković, Marcel Škalec i Borna Ivošević, a prema rezultatu pravo nastupa je osvojio i Danijel Čutić.

V.V.

NOGOMET - Jedinstvena županijska liga – 21. kolo

Rugvica - Klokočevac 2:1 (0:1)

Dotukao ih Stipić

RUGVICA – Igralište Rugvice

Sudac: Mandir (Peskovec)

Pomoćnici: Fiskuš (Potočec) i Dragila (Buševec)

Strijelci: 0:1 Bošnjak(40), 1:1 Milanščak(65), 2:1 Stipić(79)

RUGVICA: Petričević, Palešić, Bencek (od 65. Điđa), Mandir, Fišter, Barbarić, Šimunec, Milanščak, Marelja (od 52. Brtan), Stipić, Kuminec

Trener: Zoran Tomčić

KLOKOČEVAC: Poljak (od 2. Čalić), Bošnjak, Dam. Celizić, Dan. Celizić, Janjić, Sokolović, Salopek, Petrić (od 65. Brajković), Matijaščić (od 81. Beloša), Kos, Ćosić

Crveni karton: Ćosić(70)

Igrač utakmice: Mato Stipić (Rugvica)

Igrači Klokočevca doživjeli su poraz u Rugvici protiv istoimenog domaćina iako su pružili dobru igru. Gosti dolaze u prednost u 40. minuti iz prekida preko Bošnjaka, a domaćini su već do poluvremena mogli poravnati rezultat, ali je neprecizan s bijele točke bio Fišter. U nastavku prvo Milanščak poravnava na 1:1, a prednost na stranu Rugvice donosi Stipić golom deset minuta prije kraja susreta. Najveću priliku za 2:2 imao je ponovno Bošnjak, ali je njegov udarac iz slobodnog udaraca završio na okviru gola.

Zrinski Tehnovent – Mladost (O) 0:1 (0:0)

Novi poraz Farkaševčana

Sudac: Malbašić (Dugo Selo)

Pomoćnici: Hendak (Tučenik) i Školjak (Beter)

Strijelci: 0:1 Obradović(65)

ZRINSKI TEHNOVENT: Herceg, Dekalić, Blažević, Vrančić, Šicl, Ramić, Mihelčić, Mataušić, Bekiri (od 70. Lehpamer), Mandir, Ištuk

Mladost OBREZINA: Orlovac, Lažnjak (od 17. Pokrajčić), Paurević, Trupčević, Posavac, Kuhar (od 82. Goran), Vučilovski, Kostić (od 60. Tadić), Ivanušić, Obradović, Bogović

Trener: Josip Palorec

Crveni karton: Dekalić(82)

Igrač utakmice: Goran Bogović (Mladost)

Novi poraz momčadi iz Farkaševca kojoj sada predposljednji Klokočevac bježi već tri boda. Pogodak odluke pao je u 65. minuti nakon brze kontre igrača Mladosti, a strijelac je bio Obradović. Domaćini moraju ubrzo početi pobjeđivati ako žele i sljedeće godine igrati u ovom rangu natjecanja.

Dinamo Hidrel – TOP odgođeno

Zbog bolesti igrača TOP – a utakmica je odgođena za 28. travanj.

Nakon 21. kola vodi Savski Marof sa 47 bodova, drugi je TOP sa 45 (-1 utakmica), Klokočevac je petnaesti s 18, dok je Zrinski Tehnovent na šestnaestom mjestu s 15 bodova.

KYOKUSHIN KARATE - Madarski konnik - Shumen, 10. travnja

Srebro za Krunu Terihaja

10. travnja održano je međunarodno natjecanje u bugarskom gradu Shumenu. Šestu godinu zaredom održava se Madarski konnik, natjecanje za borce koji nisu članovi nacionalnih reprezentacija sa sudjelovanjem na europskom i svjetskom prvenstvu.

Član KK Mladost Samobor Kruno Terihaj predstavljao je Hrvatsku u teškoj kategoriji (-90 kg) i još jednom pokazao da je pred njim velika budućnost te se iskazao kao natjecatelj s mnogo "kyokushin spirita". Pobijedivši dvojicu protivnika (nakon produžetaka) plasirao se u finale svoje kategorije.

U finalu ga je čekao vrlo iskusan i odličan borac, koji se na nedavno održanom nacionalnom prvenstvu Bugarske izborio za put na Europsko prvenstvo u Španjolsku. Unatoč tome, Kruno se nije predao i posustao nego, naprotiv, dao je sve od sebe. Nakon duge i atraktivne borbe s dva produžetka ipak je prevagnulo iskustvo protivnika i Kruno je izgubio.

Ipak, okitio se medaljom srebrnog sjaja te je dobio posebnu nagradu organizatora kao najbolji debitant na tom natjecanju. Ova nagrada ima posebnu težinu za organizatora, jer se dodjeljuje u spomen na preminulog mladog i perspektivnog člana karate kluba iz Shumena.

Uz Terihaja, na natjecanju su natupili i članica KK Sosai Zagreb Stela Oroz te član KK Moslavina Kutina Mladen Sinkić, koji su se također popeli na pobjedničko postolje i osvojili srebrne medalje.

Više slika i detaljniji izvještaj možete naći na web stranici KK Mladost Samobor (www.kyokushin-mladost.hr).

T.G.

ATLETIKA - 1. kolo Hrvatske atletske lige - Sjever

Pet prvih mjesta za Samoborce

Na stadionu Sloboda u Varaždinu 10. travnja održano je natjecanje 1. kola Hrvatske atletske lige - Sjever. AK Samobor 2007 nastupio je u mlađim i starijim kategorijama, pod stručnim vodstvom trenera Blaža Jankovića i trenerice Ane Vranić. Ovaj put treba istaći nastup limača, koji su u ekipnom poretku osvojili 1. mjesto.

Damjan Lacković bio je 1. na 60 m, Marin Muheljić 2. na 60 m, Luka Janković 1. u vortexu, Leon Koražija 2. u vortexu, Franko Stanić 11. na 60 m, Antonio Jumić 13. na 400 m, Lovro Domotorffy-Žibrat 11. u skoku u dalj, a u štafeti 4x100 dečki su osvojili 2. mjesto.

Rezultati limačica: na 60 m Dora Španović - 10. mjesto, Ira Svea Čumbrek 17. mjesto, Barbara Račić 22. mjesto. Na 400 m Emanuela Mažar bila je 7., u skoku u dalj Dora Katušić 6., Ema Telišman 11., a Nora Žokalj 17. U vortexu je Dolores Ćosić bila 1., a Hana Erbežnik 3. U štafeti 4x100 osvojile su 3. mjesto.

Naše mlađe kadetkinje na 80 m prepone po prvi put su nastupile u toj disciplini. Andrea Ladišić bila je 1., Ozana Bedeničić 3., a Katarina Fabek 4. U istoj diciplini Filip Kufrin bio je 5., a Matija Fabek 6. U kategoriji mlađe kadetkinje vortex je bacala Magda Relić i osvojila 7. mjesto. Djevojke su štafetu 4x100 završile na 6. mjestu.

Naš stariji kadet Filip Koražija u disciplini 300 m osvojio je 1. mjesto.

Može se reći da su naši natjecatelji postigli izvrsne rezultate, a njihov naredni nastup je 17. i 18. travnja u Varaždinu, u 2. kolu HALS-a.

G.K. Jumić

Nastup starijih kategorija

U nedjelju, 11. travnja, održalo se natjecanje za starije kategorije. Za klub su nastupile Ida Dančulović na 200 m (6. mjesto) i trenerica Ana Vranić (8. mjesto).

Filip Koražija je za mlađe juniore nastupio u disciplini 100 m i osvojio 9. mjesto, a Lovro Librić je bio diskvalificiran radi krivog starta.

HUMANITARNA PRIREDBA - U pripremi humanitarni Memorijal Željko Vlašić – Prćo i Davor Krčelić

Memorijalom do sredstava za teško oboljele

Moto klub RR Freaks u zajedničkom projektu s NK Savom Strmec i ostalim prijateljima i simpatizerima organiziraju za 2. svibnja II. Memorijal Željko Vlašić – Prćo i Davor Krčelić. Memorijal se održava u znak sjećanja na dvojac koji je život ostavio na cesti u tragičnim prometnim nesrećama, a humanitarnog je karaktera te se sva prikupljena sredstva uplaćuju na račun osoba koje se liječe od teških bolesti. Tako je prošle godine djelovanjem i zalaganjem organizatora donirano 12.000 kuna, koje su uplaćene za potrebe liječenja Filipa Hajdinjaka, dječaka iz Rakitja koji boluje od lisencefalije i Westovog sindroma.

Svi koji na neki način mogu pomoći kako bi se prikupilo što više sredstava mogu se javiti Danijeli Francetić na 091/3348-787 i Ivanu Vlašiću na 099/3372-648.

K.S.

KOŠARKA - Seniori – 1. ŽL – 8. kolo Samobor – Fortuna 85:60 (43:34)

Bilo i zakucavanja za publiku

SAMOBOR: Gionechetti 13, Šilobod 31, Klešić I. 5, Geiger 5, Klešić V. 7, Ban, Tokić 1, Hrkalović 7, Levanić 16. Trener: Josip Vlah

FORTUNA: Miketa 12, Štih 4, Divković 8, Lopac, Kalamir 4, Hegeduš 12, Perjan, Pervan, Križan, Gorupek 15, Tkalić 5. Trener: Marijan Štivojević

Samo prvo poluvrijeme gosti iz Zaprešića uspijevaju parirati Samoborcima. Do kraja utakmice Samoborci su vrlo pokretljivom zonskom obranom zatvorili sve prilaze košu i preko brzih kontranapada polovicom drugog poluvremena ostvaruju najveću prednost od tridesetak koševa. Na kraju zaslužena i uvjerljiva pobjeda mlađih seniora Samobora. U pobjedi Samoboraca briljirao je Šilobod kojem je falio samo jedan skok do triple-double učinka od 31 koša 10 ukradenih lopti i 9 skokova, a bilo je i nekoliko atraktivnih zakucavanja za publiku. Uz njega istakli su se Levanić sa 16 i Gionechetti s 13 koševa. Kod Fortune najučinkovitiji je bio Gorupek s 15 koševa.

KOŠARKA - Juniori – III. HRL – 9.kolo Mladost – Samobor 56:48 (25:17)

Promašivali u presudnim trenucima

SAMOBOR: Burić, Bencek 12, Jozić, Kučko 18, Kalafatić, Šandrk 4, Tokić 13, Muslić, Vlašić 1, Račić. Trener: Josip Vlah

MLADOST: Babočajić, Franković 5, Novosel, Mlinarić, Lažeta 9, Pijanović 4, Uzelac 14, Vlašić 2, Jurin, Stanko 22. Trener: M. Kralj

Samoborci su dobro ušli u utakmicu i poveli s pet, šest koševa. Međutim vrlo brzo suci su stupu obrane Samoboraca Tokiću dosudili nekoliko nepostojećih prekršaja, tako da ga trener vadi iz igre do kraja poluvremena. To su iskoristili domaćini i ostvaruju prednost od 8 koševa. U drugom poluvremenu Samoborci smanjuju u više navrata na tri-četiri razlike, a onda u presudnim trenucima promašuju čiste zicere i gube utakmicu koju su trebali dobiti. Kod Samoboraca odlično je odigrao Kučko s 18 koševa i 14 ukradenih lopti. Kod Mladosti najučinkovitiji je bio Stanko s 22 koša.

KOŠARKA - Kadeti – 1. ŽL – 1. kolo Samobor – Fortuna 68:67 (38:32)

Mandalinić sa zvukom sirene

SAMOBOR: Belamarić, Mandalinić 9, Dragozet 9, Imbert 4, Levanić, Vranić 8, Šuvaković K. 23, Ćorić, Šuvaković I. 15, Jardas. Trener: Marin Sedlar

FORTUNA: Ilić, Vagner, Križan 8, Lopac 7, Divković, Kalamir, Mušan, Pervan 37, Štih 7, Petreković, Tkalčić 8. Trener: M. Torlaković

U odličnoj utakmici ekipe se izmjenjuju u vodstvu do samog kraja utakmice. Tridesetak sekundi prije kraja najbolji gostujući igrač Pervan postiže svoju sedmu i osmu tricu za vodstvo svoje ekipe od tri koša. Odmah uzvraća Samoborac Imbert i s dva slobodna bacanja smanjuje na 1 razlike. Gosti imaju dugi napad do 5 sekundi prije kraja koji ne realiziraju, a u brzom kontranapadu gotovo iz nemoguće situacije, sa zvukom sirene, Mandalinić pogađa dvicu od table za pobjedu Samoboraca s košem razlike, na veliko veselje svoje ekipe. U ekipi Samoboraca istakli su se braća Šuvaković, Karlo s 23 i Ivan s 15 koševa, te Mandalinić i Dragozet s po 9 koševa svaki. Kod Fortune odlično je odigrao Pervan s 37 koševa.

NOGOMET - 4. HNL središte B – 23. kolo

Polet (B) – Sava 2:0 (1:0)

Preletjeli Savu

BUŠEVEC – Stadion SRC Zvrnik

Sudac: Perković (Sisak)

Pomoćnici: Bogović i Vuksan

Strijelci: 1:0 I. Rožić(7), 2:0 Stuparić(72)

POLET: Domitrović, Zorić, Pobor, J. Rožić, Cindrić, Pavlica, Petravić, Barišić (od 78. Bobesić), Stuparić, Z. Rožić, I. Rožić (od 87. Krlješ)

Trener: Igor Panadić

SAVA: Vargić (od 46. Duspara), Rogić, Golemović, Gavran, Ovčariček, Drenški, Stričević, Kočnar, Šimecki (od 56. Kukolja), Matošević, Sastić

Trener: Siniša Krajač

Igrač utakmice: Mario Stuparić (Polet)

Loš ulaz igrača Save u utakmicu – Rogić je loše očistio jedan nabačaj Stuparića točno na glavu Rožića kojem nije bilo teško iz blizine matirati Vargića. U nastavku igra se uglavnom na sredini terena bez većih prilika sve do 72. minute kada Stuparić iz daljine pogađa savinu mrežu za 2:0. Jedinu pravu priliku za goste imao je Sastić u 87. minuti, ali ništa od počasnog pogotka za devetu momčad prvenstva.

Strmec (B) - Samobor 1:2 (0:1)

Mišura u zadnjoj minuti za trobod

BEDENICA – Igralište Čret

Sudac: Jakovina (Prigorje)

Pomoćnici: Bergovac i Hovatić

Strijelci: 0:1 Mišura(40), 1:1 Gorički(62), 1:2 Mišura(90)

STRMEC BEDENICA: Ladić, Šimunović, Benko, Krkalo (od 33. N. Herceg), Frljužec (od 83. Janović), Gorički, Bedeković, Gluhak, Gotal, Šiltić, A. Herceg

Trener: Mario Kovačević

SAMOBOR: Štefković, Zeman, Hainešek, Frajt, Raić, Pavlović, Brujić, Novak (od 90. Kožul), Mišura, Grgečić (od 87. Čejvan), Kasalo (od 67. Horvat)

Trener: Zdenko Jedvaj

Igrač utakmice: Antonio Mišura (Samobor)

Antonio Mišura donio je samoborcima nova tri boda koji su im bili nasušno potrebni nakon tri kola bez pobjede i zbog toga su svi izravni konkurenti u ovom kolu također pobijedili. Mišura je prvi pogodak postigao u 40. minuti, dok se drugi put mreža Bedenice zatresla u zadnjim trenucima susreta nakon Mišurina udarca glavom. Kako se kasnije ispostavilo, počasni pogodak za domaćine djelo je Goričkog nakon sata igre.

Nakon 23. kola vodi Libertas sa 45 bodova, drugo je Dugo Selo sa 44, Samobor je četvrti sa 40, dok je Sava na devetom mjestu s 32 boda.

STOLNI TENIS - Prva utakmica 11. kola 3. hrvatske stolnoteniske lige Srednja Hrvatska

Glatki poraz

10. travnja odigrana je prva utakmica 11. kola 3. hrvatske stolnoteniske lige Srednja Hrvatska. Samobor je kao gost, u sastavu K. Znika, H. Mihalić i D. Librić, igrao protiv STK Zaboka i izgubio s 0:4. Domaći igrači, inače drugi na ljestvici, ništa nisu prepustili slučaju i čisto zaslužili domaće bodove.

Druga utakmica 11. kola igra se u četvrtak u Remetama.