Furiozni u završnici

KLINČA SELA – Igralište NK Mladosti

Sudac: Kožarec (Domaslovec)

Pomoćnici: Kramarić i Rešetar

Strijelci: 0:1 Oroz(17), 1:1 T. Razum(19), 2:1 T. Razum(73 – 11m), 3:1 Sirovica(76), 4:1 Sirovica(78), 5:1 Kolar(90)

GALGOVO: J. Razum (od 82. Peršin), H. Lisec, M. Konosić, T. Razum, G. Balen, L. Razum (od 85. Knežić), Kolar, I. Razum, Sirovica (od 85. T. Konosić), Šoić (od 58. J. Balen)

Trener: Zdravko Konosić

NOVAKI: Prahin, Marković (od 80. Pokrajčić), Gotal (od 80. Matek), Jurić (od 85. Lešković), Đumlija, Batarilo – Čerdić, Bajan, Petković, Oroz, Nemet (od 87. Anić), Avsec (od 60. Barač)

Trener: Boško Resanović

Igrač utakmice: Tomislav Razum (Galgovo)

Uvjerljiva pobjeda domaćeg Galgova iako je rezultat na poluvremenu nagovještao borbu za bodove do zadnje minute. Gosti su poveli, ali su domaćini ubrzo preko Razuma izjednačili i tih 1:1 je stajalo na semaforu sve do zadnjih dvadeset minuta kada domaćini furiozno šalju čak četiri lopte iza leđa nemoćnog Prahina za uvjerljivu pobjedu.

Dinamo (O) – Bregana 1:0 (0:0)

Desetkovani gosti

KOZLIKOVO – Igralište SRC Dinamo

Sudac: Jeleč (Zaprešić)

Pomoćnici: Ešegović i Zajec

Strijelci: 1:0 Obradović(89)

DINAMO OKIĆ: Španić, Razum (od 60. Pavlak), Mačešić, Kelečić, Stanečić, Vrančić, Falica, Mesic (od 76. Hlebić), Obradović, Valečić, Župan (od 30. Nevrkla)

Trener: Siniša Rudar

BREGANA: Vitko, Dolić, Radovanić, Nider, Makarun, Banojelić, Razum (od 75. Šeperić), Prelec, Horvat, Sokolović, Grdanjski

Trener: Franjo Šeperić

Igrač utakmice: Goran Obradović (Dinamo)

Desetkovana Bregana je tek u zadnjim minutama popustila pod pritiskom domaćina za poraz u derbiju 20. kola. Jedini strijelac za domaće slavlje bio je Obradović u 89. minuti susreta.

Mladost (L) – Bestovje 2:6 (0:2)

Lagana šetnja Lukom

LUKA – Igralište Mladosti

Sudac: Žiljak (Repišće)

Strijelci: 0:1 Lukač(14), 0:2 Borić(32), 1:2 Troicki(57), 1:3 Baksa(64 – 11m), 1:4 Đaković(70), 1:5 Mikek(75), 2:5 Kajfeš(83), 2:6 Selimović (90)

MLADOST LUKA: Masnjak, Vuković, Stiperski, Krešovac (od 12. Troicki), Kajfeš, Cvek, Vitković, Katić, Kuković, Petak, Potrin

Trener: Stjepan Horvat

BESTOVJE: Meštrović, Baksa, Šarić, Pavlović, Lukač, Đaković, Mikek, Selimović, Bečirović, Borić, Softić

Trener: Vladimir Gržan

Igrač utakmice:

Lagana šetnja igrača Bestovja kroz Luku. Sigurno vodstvo od 0:2 na poluvremenu uvjerljivom i efikasnog igrom pretvoreno je u konačnih 2:6. Domaćini su samo malo priprijetili nakon pogotka Troickog za 1:2 u 57. minuti, ali je Baksa s kreča ubrzo riješio pitanje pobjednika.

Strijelci: 1:0 Jozić(85)

RAKITJE: Divković, Vrdoljak, Ladan, Hlevnjak, Katušić, Martinović, Horvat, D. Martinčević (od 79. Kezić), Nujić, Jozić (od 90. Raić), G. Horvat, Debeljak (od 61. Josipović)

Trener: Ivan Balaško

MLADOST KRAJ DONJI: Boranić, Dujmović, Juratovac, Jerinić, Šakanović, Merkl (od 46. Cimprešak), Horvat, Hudina (od 73. Sutlar), Košutić, Jakolić, Vulić

Trener: Vlado Komar

Igrač utakmice: Danijel Jozić (Rakitje)

Važna pobjeda Rakitja za skok s trinaestog na dvanaesto mjesto tablice. Gosti koji su na sredini tablice dugo su odoljevali napadima domaćina da bi Jozić pet minuta prije kraja utakmice pronašao rješenje i poslao loptu u mrežu Boranića.

Nakon dvadesetog kola vodi Vatrogasac (Z) s 48 bodova, drugi je Dinamo (O) s 46, Bregana je treća s 38, peto je Bestovje s 31 bodom, Novaki su sedmi s 29, dok je Rakitje na dvanaestom mjestu s 20 bodova.

Strijelci: 0:1 Jakopec(9)

SAVA DRENJE: Tonković, Dugančić, Preskar, Georgijev, Bršec, Ivančić, Graf (od 63. Olovec), Vrhovski (od 77. Gerjević), Jakovina, Žaohar, Jagustović

Trener: Miroslav Šorgić

TOP: Bugarin, Maceković, Puntarec, Klingor, Vrančić, Lukas (od 53. Vranjić), Vratarić, Jakopec (od 69. Skukan), Žlender, Meglajec, Jordan

Trener: -

Igrač utakmice: Dalibor Žlender (TOP)

Pobjedom u Drenju gosti su nastavili svoje „sjedenje“ na prvom mjestu tablice. Gol vrijedan tri boda postignut je već u 9. minuti kada Žlender krade loptu neopreznom Preskaru i poslužuje samog Jakopca kojem nije bilo teško pogoditi mrežu. Nakon primljenog gola domaćini su imali sijaset prilika ispred Bugarina, ali se rezultat više nije mijenjao.

BSK - Zrinski Tehnovent 2:0 (1:0)

Prikovani za dno

BRDOVEC – Igralište BSK – a

Sudac: Kašnar (Paukovec)

Pomoćnici: Jurinić i Drkulec

Strijelci: 1:0 Šintić(44), 2:0 Mikan(87)

BSK: Galić, Matić, Matušić, Tukonić, Dujaković (od 65. Rasi), Lučić (od 83. Paleščak), Šikač, Šintić, Žlebački, Stipković (od 80. Kafka), Pavić

Trener: Zoran Smiljanec

ZRINSKI TEHNOVENT: Herceg, Ramić, Dekalić, Vrančić, Šicl, Mihelčić, Mataušić, Mujić (od 27. Ištuk), Blažević, Jagodić, Žganjer

Trener: Damir Dragozet

Igrač utakmice: Željko Pavić (BSK)

Pred kraj svakog poluvremena domaćini su postigli pogotke za konačnih 2:0. U 44. minuti Šintić je udarcem s ruba šesnaesterca pogodio kraj nemoćnog Hercega, a potvrda pobjede dolazi u 87. kada rezerva Mikek pogađa za novi poraz posljednje momčadi lige.

Naftaš Ivanić - Klokočevac 1:0 (0:0)

Jedanaesti poraz "golubova"

IVANIĆ GRAD – Sportski park Zelenjak

Sudac: Šimović (Lomnica)

Pomoćnici: Šekerija i Dolibašić

Strijelci: 1:0 M. Bašić(82)

NAFTAŠ IVANIĆ: Ćorković, Vuković (od 6. Lukec), Vidović, Mišić, Samardžić, Škulec (od 83. Božić), M. Bašić, Maras (od 83. Duvnjak), Radoš, Petrović, D. Bašić

Trener: Dario Bašić

KLOKOČEVAC: Poljak, Bešanac, Dam. Celizić, Dan. Celizić, Salopek, Janjić, Petrić, Sokolović, Beloša (od 78. Kos), Gestić, Ćosić (od 46. Brajković)

Trener: Ferdo Kamenčić

Igrač utakmice: Marino Bašić (Naftaš Ivanić)

Jedanaesti poraz u sezoni ubilježili su igrači "Bijelih golubova" u Ivanić Gradu. Sve do 82. minute početni rezultat se nije mijenjao, ali tada Bašić na asistenciju Radoša šalje loptu pokraj Poljaka za minimalnu pobjedu.

Nakon dvadesetog kola vodi TOP s 45 bodova, drugi je Savski Marof s 44, Klokočevac je četrnaesti s 18, dok je Zrinski Tehnovent na šesnaestom mjestu s 15 bodova.

NOGOMET - 4. HNL središte B – 22. kolo

Samobor – Libertas 1:1 (0:1)

Do remija u sudačkoj nadoknadi

SAMOBOR – Gradski stadion

Sudac: Bizjak

Pomoćnici: Bogović i Vuksan (svi iz Siska)

Strijelci: 0:1 Atlija(20), 1:1 Brujić(90)

SAMOBOR: Štefković, Zeman, Hainešek, Frajt (od 81. Stanec), Raić, Pavlović, Brujić, Horvat, Salopek (od 54. Puškarić), Grgečić, Čejvan (od 46. Barun)

Trener: Zdenko Jedvaj

LIBERTAS: Šimulija, Škledar (od 86. Musić), J. Galešić, Melnik, M. Galešić, Curić, Atlija, Ljubičić, Trutić, Dasović (od 77. Sertić), Frkat (od 73. Milanković)

Trener: Đuro Petrinec

Igrač utakmice: Filip Štefković (Samobor)

U derbiju 22. kola Samobor i Libertas podijelili su bodove. Nakon početnog pritiska domaćina, gosti u prvom prilici u 20. minuti dolaze do vodstva. Curić je probio lijevu stranu, a u 16 – ercu je najprisebniji Atlija za 0:1. U drugom dijelu gosti su se orjentirali na „kontre“ te je vratar Štefković najzaslužniji da se prednost gostiju nije povećala. U sudačkoj nadoknadi Samoborci stižu do zasluženog izjednačenja – lopta se od Baruna sretno odbila do osamljenog Brujić koji rutinirano pogađa 1:1. Nakon postignutog gola Samoborci su još mogli doći i do pobjede, ali ni remiju ne treba gledati u zube.

Sava (S) – Jelačić 0:0

Zadovoljniji gosti

STRMEC – SC Lazina

Gledatelja 200

Sudac: Perić (Sisak)

Pomoćnici: Anić i Gašpar

SAVA STRMEC: Vorgić, Drenški, Golemović, Rogić, Blažević, Ovčariček, Stipić, Kočnar (od 51. Matošević), Stričević, Gavran (od 59. Gavran)

Trener: Siniša Krajač

JELAČIĆ: Grahovac, Budimir, Kelava, Grubeša, Marković (od 90. Bugarin), Stipaničev, N. Novosel, Menjak, V. Novosel (od 61. Matejić), Mirenić, Paviša

Trener: Stiven Žitnik

Igrač utakmice: Boris Stričević (Sava)

Podjela bodova u Strmcu s kojom su puno zadovoljniji gosti. Igrači iz Vukovine su cijelu utakmicu bili u podređenom položaju naspram domaćina koji nažalost nije uspio kapitalizirati brojne prigode. Domaćini su oštećeni za očigledni jedanaesterac tako da se mreže nisu tresle.

Nakon 22. kola vodi Libertas s 42 boda, drugo je Dugo Selo s 41, Samobor je peti s 36, dok je Sava na devetom mjestu s 31 bodom.

JUDO - Samoborski judaši sudjelovali na turniru u glavnom gradu Rusije

Filip osvojio Moskvu

Na poziv Sport cluba Sambo 70 iz Moskve od 2. do 4. travnja na velikom međunarodnom judo turniru Proljetne nade – Moskva 2010. i jednodnevnom trening kampu boje Judo kluba Samobor zastupali su Filip Šipek i Ante Vukres s trenerom Josipom Šančićem. Sport club Sambo 70 smješten je u Moskvi u okviru muške osnovne škole i ima 6 dvorana za judo s teretanama, jer je judo obavezan predmet u nastavi, a zastupljen je s 12 sati tjedno. Na turniru je nastupilo 386 natjecatelja iz Rusije, Ukrajine, Litve, Slovenije, Njemačke, Srbije, Bjelorusije i Hrvatske.

Prvog dana turnira održavano je pojedinačno natjecanje, a o jačini turnira svjedoči i 54-ero natjecatelja u Filipovoj kategoriji. U početku je izvrsno krenulo i prvu trojicu suparnika Filip pobjeđuje na ipon. Kasnije je i umor napravio svoje pa su borbe bile i napornije, a najteže je bilo u polufinalu kada Filip pobjeđuje tek u produžetku. Na kraju, u finalu pobjeđuje pa se na proglašenju svirala hrvatska himna. Ante Vukres, impresioniran atmosferom, nije pružio sve što zna pa je pojedinačno natjecanje u konkurenciji 30-tak judaša završio na 7. mjestu s dvije pobjede i dva poraza.

Drugog dana turnira održavalo se ekipno natjecanje, a budući da Samoborci nisu imali dovoljno natjecatelja, zamoljeni od strane prijateljskog slovenskog judo kluba iz Koroške da se bore za njih. Dobri slovenski judaši, uz pomoć Filipa i Ante, stižu do finala s ruskim klubom u kojem je nakon 10 borbi bio neriješen rezultat. Za posljednju borbu finala je ostao Ante Vukres, koji je deklasirao protivnika pa su drugog dana Filip i Ante sa Slovencima osvojili i ekipno zlato.

Vodstvo kluba analizirat će nastupe svojih članova u Moskvi, ali vidljivo je da rezultati i u vrlo jakoj međunarodnoj konkurenciji svjedoče o izrazito kvalitetnom trenerskom radu u JK Samobor. Moskovskim domaćinima upućen je poziv na judo turnir Kup Samobora 2011., koji će biti održan u veljači sljedeće godine.

I.H.

GIMNASTIKA - Otvoreno prvenstvo GK Gib Šiška, Ljubljana, 2. travnja

Zlato i srebro za Luciju i Emu

Lucija Kirschenheuter osvojila je zlatnu, a Ema Mihelić srebrnu medalju na Otvorenom prvenstvu Gimnastičkog kluba Gib Šiška iz Ljubljane na Veliki petak, 2. travnja. Deset gimnastičarki GK Samobor natjecalo se ove godine u višem stupnju i jačoj konkurenciji nego do sada. U petom, najvišem stupnju u kojem su nastupile naše gimnastičarke, Lucija Kirschenheuter osvojila je 1. mjesto, Lucija Nemanić zauzela je 6. mjesto, Anamarija Kovačić 9. Helena Kovačić 12. a Sara Mihelić 13. mjesto. U četvrtom stupnju Dora Živković se plasirala na 5. a Karla Kovačić na 12. mjesto. U trećem stupnju Ema Mihelić je izborila 2. mjesto, Ema Kopun 4. a Sara 8. mjesto.

Cilj trenerica Martina Bublić i Aida Badić bio je isprobati formu naših natjecateljica koje se i na domaćim borilištima pripremaju za prelazak u višu i težu kategoriju. Iskoristit će dobre odnose sa susjedima Slovencima i njihovu daleko uređeniju i opremljeniju dvoranu (o kakvoj Samoborke još uvijek samo sanjaju, osobito o jami nad kojom bi bili trambulin, ruče, tuljac…). Osim toga ovo natjecanje provjera je spremnosti naših gimnastičarki prije početka natjecanja u Kupu Hrvatske.

K.K.

JUDO - Samobor domaćin regionalnom prvenstvu

Ponoviti prošlogodišnji uspjeh

U nedjelju 11. travnja 2010. u športskoj dvorani Osnovne škole Bogumila Tonija u organizaciji Zagrebačkog judo saveza održava se Regionalno prvenstvo u judu. Pravo nastupa imaju dječaci i djevojčice rođene 1998., 1999. i 2000. godine. Natjecanje započinje u 9:30 sati, a ulaz u dvoranu je besplatan.

Na natjecanju će nastupiti i dvadesetak mladih judaša Judo kluba Samobor, koji će se boriti za medalje jer osvajači medalja stječu pravo nastupa na Prvenstvu RH koje će se 17. travnja održati u Vinkovcima.

Na prošlogodišnjem natjecanju 10 samoborskih judaša je osvojilo pravo nastupa na Prvenstvu RH, a čak petero je to okrunilo i državnim medaljama. Predsjednik JK Samobor Nikola Bućan se nada da će klub i ove godine ponoviti takav uspjeh. Zato dođite u nedjelju bodriti mlade judaše.