KOŠARKA - Seniori – A2 liga – 9. kolo Maksimir – Samobor 78:69 (33:32)

Nisu ih sustigli

SAMOBOR: Češkić 3, Močan 7, Gionechetti, Han 4, Hrvoj 20, Mofardin 7, Vlajčić 4, Nakić 6, Gašparac 3, Begić 1, Vlaić 14, Ćorić. Trener: Milan Ličina

MAKSIMIR: Kragulj 8, Čubrić 12, Smolić 7, Zadro 2, Hrkać, Grilj 4, Kravos, Stojanović, Gogić 20, Karmelić 25, Lacić, Gajić. Trener: Ilija Matijević

Samoborci su ušli u utakmicu s lošim šutom protiv čvrste Maksimirove obrane čovjeka. Ipak, upornošću uspijevaju do poluvremena stići na samo koš zaostatka. Nakon poluvremena ponovno loše otvaranje Samoboraca, gotovo 5 minuta bez koša, ali ovaj puta protiv zone Maksimira tako da se ulazi u zadnju četvrtinu čak s 17 koševa minusa. Do polovice zadnje četvrtine Samoborci ne uspijevaju bitnije stići zaostatak te je zadnje tri-četiri minute trener odlučio odigrati presing po cijelom terenu s 5 odmornih igrača s klupe. U svega dvije minute Samoborci predvođeni odličnim Močanom uspijevaju oduzeti dosta lopti i smanjiti na 6 koševa zaostatka. Međutim, u vrlo brzoj igri Samoborci čak tri napada zaredom ne uspijevaju realizirati, tako da na kraju domaćini iz slobodnih bacanja samo potvrđuju svoju zasluženu pobjedu.

Kod Samoboraca istakli su se učinkovitošću Hrvoj s 20 i Vlaić sa 14 koševa. Kod Maksimira izuzetno raspoloženi za igru bili su Karmelić s 25 i Gogić s 20 koševa. U ovom malom derbiju i pobjedom Maksimir je zasjeo sam na odličnom trećem mjestu A-2 lige.

KOŠARKA - Kadeti – I. HRL – 7. kolo Samobor – Hermes Analitica 85:43 (50:25)

Čitavu utakmicu istom snagom

SAMOBOR: Mandalinić, Dragozet 12, Imbert 8, Levanić 4, Džimbeg 2, Vranić 24, Šuvaković I. 4, Šuvaković K. 31. Trener: Marin Sedlar

HERMES ANALITICA: Papuga S., Pepelko, Brčić D., Brčić F. 22, Balenović, Šitum 11, Bibić, Kenfelj 2, Bilafer 4, Lijić, Papuga J. 4. Trener: Z. Mravak

Kadeti Samobora već na samom otvaranju utakmice preko snažnog centra Karla Šuvakovića postižu deset uzastopnih koševa, a kada se razigrao i krilni centar Vranić Samoborci već do poluvremena ostvaruju visoko vodstvo od 25 koševa razlike. I drugo poluvrijeme kadeti Samobora igraju istom snagom te ostvaruju zasluženu i uvjerljivu pobjedu.

Kod Samoboraca, uz standardno najboljeg Karla Šuvakovića s trostruko-dvostrukim učinkom od 31 koša, 13 skokova i 10 ukradenih lopti, odlično je odigrao i Vranić s učinkom od 24 koša i 14 skokova. Kod gostiju najučinkovitiji je bio Brčić s 22 koša.

KOŠARKA - Mlađi kadeti – 1. ŽL - 4. kolo Gorica – Samobor 53:77 (26:41)

Ostali stopostotni!

SAMOBOR: Mandalinić 30, Šuvaković 17, Kodrić 2, Levanić 11, Rožić 2, Džimbeg 10 Srabotnak 3, Čižmešija 2. Trener: Marin Sedlar

GORICA: Šojić 10, Bojić 10, Sukić, Sindičić 6, Stanišić, Slaninik, Žagar, Grbavac 3, Pisačić 4, Herceg 7, Skočibušić 2, Tomić 11. Trener: Filip Žugić

Mlađi kadeti Samobora odigrali su ovaj vikend još jedno, zaostalo kolo i u derbiju nanijeli Gorici prvi poraz te sada sami sa stopostotnim učinkom nakon pet kola drže vrh županijske lige mlađih kadeta. Na početku utakmice bek Samoboraca Mandalinić bez problema je razbijao prvu crtu zonske obrane Gorice te je poentirao ili upošljavao centra Šuvakovića. Kasnije su im se pridružili Levanić i Džimbeg i domaćinima nije bilo spasa od uvjerljivog poraza. Uz najučinkovitijeg strijelca Samobora Mandalinića s 30 koševa, treba pohvaliti još i Šuvakovića koji je ponovno ostvario trostruko-dvostruki učinak od 17 koševa, 21 skoka i 10 ukradenih lopti, te Levanića s 11 i Džimbega s 10 koševa. Kod Gorice najbolje je odigrao Tomić s 11 koševa.

KOŠARKA - Mlađi kadeti – 1. ŽL – 5. kolo Samobor – Fortuna 73:41 (42:13)

Još jednom uvjerljivi

KOŠARKA - Mlađi kadeti – 1. ŽL – 5. kolo
Samobor – Fortuna 73:41 (42:13)

SAMOBOR: Srabotnak 6, Imbert, Kodrić 4, Mandalinić 16, Antunović 2, Levanić 15, Matijaščić, Iviček, Čižmešija 2, Šuvaković 14, Džimbeg 14. Trener: Marin Sedlar

FORTUNA: Milanović, Vagner 8, Knežević, Pavalić 13, Barun 4, Nežmahen, Šarić 2, Mušan 7, Ilić 2, Pavičić 5, Pantelić. Trener: Marko Torlaković

Mlađi kadeti Samobora odličnom obranom i brzim kontranapadima protiv ekipe Fortune iz Zaprešića već do poluvremena ostvaruju tridesetak koševa prednosti. Drugo poluvrijeme rezerve Samobora uspijevaju čak i nešto povisiti vodstvo za još jednu uvjerljivu pobjedu. Kod Samoboraca odlično su odigrali najiskusniji Mandalinić sa 16, Levanić s 15, te Šuvaković i Džimbeg s po 14 koševa. Valja još istaći 12 atraktivnih asistencija Levanića i trostruko-dvostruki učinak Šuvakovića s još 12 skokova i 16 ukradenih lopti. Kod Zaprešićana najučinkovitiji bio je Pavalić s 13 koševa.

SD Braće Ribar u Sisku

RUKOMET - 2. HRL zapad, 11. kolo Rudar – Mladi rudar Labin 27:32 (16:15)

Preokret u drugom dijelu

Protiv favorita, momčadi Mladog rudara iz Labina, domaći su Rudari pružili dobru igru i otpor. Osobito se to odnosi na prvi dio susreta, kada su u završnici poveli i to vodstvo sačuvali do kraja prvih 30 minuta. I u drugom dijelu dobro su se držali prvih 15-ak minuta, ali nije bilo pravog rješenja za gostujuću obranu s "flasterima" na Josipu Štajnkleru i Hrvoju Štiboharu. Slijedile su greške, nekoliko nerealiziranih zicera s krila, ali i sve slabija reakcija u obrani, pa su gosti to znali iskoristiti i na kraju ostvarili i uvjerljivu pobjedu 32:27.

Bila je to i posljednja utakmica Josipa Štajnklera u ovoj sezoni u dresu Rudara, budući da će u drugom dijelu sezone zaigrati u redovima prvoligaša Karlovca. Mladi golman, kadetski reprezentativac Matej Ašanin pozvan je, pak, u Croatia osiguranje, tako da ni na njega momčad iz Ruda neće moći računati. No, ovu su sezonu Rudari i odredili za kaljenje mladih igrača, jer nema rezultatskog imperativa, što znači da će u nastavku prigodu sigurno dobiti još nekoliko nadarenih kadeta.

Po završetku prvog dijela Rudar je osmi sa 6 bodova. Slijedi blagdanska stanka, a nastavak sezone je 20. veljače kada je rudarska momčad domaćin Sesvetama.

RK Rudar: Filip Kumerle, Matej Štajnkler 1, Sandro Šujster 5, Josip Cvetković 1, Juraj Kerepčić 1, Hrvoje Štibohar 5, Zoran Fabeković 6, Dominik Trčak 4, Petar Fresl, Josip Štajnkler 4, Matija Kuhar, Erik Fresl, Domagoj Jagodić. Trener: Krunoslav Hofer.

ŠKOLSKI SPORT - NOGOMET - Odigran drugi ovogodišnji turnir

Bogumilci ponovno najbolji

U dvorani OŠ Bogumila Tonija 5. je prosinca odigran drugi turnir u nogometu ove godine. Ovaj put sudjelovali su učenici 7. i 8. razreda. Na turniru je sudjelovalo pet ekipa pa je turnir imao četiri kola, a samim time i rezultat je bio objektivniji.

Prvo mjesto ponovno je pripalo učenicima OŠ Bogumila Tonija, koja je s dvije pobjede i dva remija skupila osam bodova. Drugo mjesto osvojila je ekipa OŠ Mihaela Šiloboda iz Svetog Martina pod Okićem, koja je s jednom pobjedom i tri remija osvojila šest bodova. Treća je bila ekipa OŠ Milana Langa iz Bregane, koja je s dvije pobjede i dva poraza osvojila šest bodova. Četvrto mjesto pripalo je ekipi OŠ Samobor, koja je s jednom pobjedom, jednim remijem i dva poraza osvojila četiri boda. Posljednje mjesto osvojila je ekipa OŠ Sveta Nedelja, koja je s dva remija i dva poraza osvojila samo dva boda.

Natjecanje je vrlo kvalitetno organizirano, suđenje je bilo korektno i za nadati se je da će najbolja ekipa pokazati puno i na sljedećoj instanci - županijskom natjecanju.

Z.F.

FOTO: ŠŠD LOB, OŠ Bogumila Tonija: Benjamin Levak, Luka Lindić, Robert Kuhar, Bruno Držić, Matej Vranković, Drago Plečko, Miroslav Drušković, Borna Vujnović, Josip Beljak, Domagoj Erbežnik, Petar Dimitrovski, Matija Kupres i Sandro Kižlin. Voditelj: Hrvoje Štibuhar

STOLNI TENIS - 4. kolo 3. stolnoteniske lige Srednja Hrvatska

Dva puta presudili parovi

3. prosinca odigrana je zaostala utakmica 4. kola 3. stolnoteniske lige Srednja Hrvatska. Samobor kao gost je nastupio u Jastrebarskom protiv istoimenog domaćina i izgubio 4:3.

Mihalić je ostvario 2 pobjede, a Znika jednu.

5. prosinca odigrana je utakmica 5. kola, a Samobor je kao domaćin ugostio STK Remete i opet nesretno izgubio 3:4. Mihalić je ostvario jednu pobjedu, a Znika dvije. U oba susreta presudili su parovi, koje su Samoborci izgubili.

Ostale su još dvije utakmice do završetka jesenskog djela prvenstva.