KARATE - Ljubljana Open - Ljubljana, 28. studenoga

Stolar srebrni

Na međunarodnom karate turniru Ljubljana Open 2009, koji se 28. studenoga održao u Ljubljani, sudjelovao je i Tomislav Stolar, reprezentativni kata majstor Karate kluba Samobor-Anindol.

Među petstotinjak natjecatelja iz 6 zemalja bio je jedini, ali vrlo uspješan predstavnik samoborskog kluba. U konkurenciji seniorskih kataša osvojio je odlično drugo mjesto.

Tomislav je pobijedio u tri susreta, a tijesno je izgubio u finalu, rezultatom 1:2, od talijanskog predstavnika Alessia Lonia.

Nastupom u Ljubljani Tomislav je najavio da će ova sezona za njega biti uspješna te da je prijelaz iz juniora u seniore prebrodio na najbolji mogući način.

GIMNASTIKA - Državno prvenstvo - Nedelišće, 29. studenoga

3 srebra i bronca

Samoborske gimnastičarke višebojke osvojile su 3 srebra i broncu 29. studenoga u Nedelišću na državnom prvenstvu u sportskoj gimnastici. U C programu među 35 juniorki Lucija Kirschenheuter osvojila je srebrnu medalju s jednakim brojem bodova, ukupno 62, kao i prvoplasirana Dajana Mrđa iz Belog Manastira.

Prema propozicijama stoji da: ako je broj bodova izjednačen, više mjesto zauzima gimnastičarka s višom ocjenom - u konkretnom slučaju najviša ocjena Lucije Kirschenheuter je 15.7 (preskok 15.250, dvovisinske ruče 15.450, greda 15.600 i tlo 15.700) dok je prvoplasirana imala najveću ocjenu 15.8 (preskok 15.800, dvovisinske ruče 15.500, greda 15,250 i tlo 15.400).

U kategoriji juniorki za GK Samobor nastupile su i Helena Kovačić (6. mjesto) i Nina Fresl (7.mjesto). Kovačić je izvrsno odradila vježbu na ručama (15.600), no zbog prijašnjeg uganuća zgloba nije mogla dati maksimum na gredi. Fresl je natjecanje započela izvrsnim preskokom (15.600), solidno nastavila na ručama, a onda se malo opustila na gredi, što joj je pokvarilo bolji plasman.

Lucija Nemanić je s ukupno 61, 750 bodova osvojila srebrnu medalju u kategoriji kadetkinja (preskok 15.400, dvovisinske ruče 15.600, greda 15,250 i tlo 15.500), a zajedno s Dorom Živković (13. mjesto), Marijom Sarom Mihelić ( 15. mjesto) te Paulom Stier (22. mjesto) osvojila 2. mjesto i srebrni pehar. Za ekipu kadetkinja nastupile su još i Karla Kovačić (27. mjesto) i Iva Barišić (35. mjesto).

U kategoriji kadetkinja nastupila je 41 vježbačica.

Među 14 seniorki Anamarija Kovačić izborila je broncu s ukupno 60,650 bodova ((preskok 15.800, dvovisinske ruče 15.450, greda 14.100 i tlo 15.300).

Samoborske gimnastičarke imale su svoju predstavnicu i u kategoriji mlađih kadetkinja. Ema Mihelić, koja se tek jesenas počela natjecati, i u posljednjem kolu Kupa Hrvatske dobrim rezultatom se izborila za nastup na državnom prvenstvu, osvojila je 29. mjesto među 41-dnom natjecateljicom. Svojim mirnim i sigurnim nastupom, najavljuje svoje i klupske dobre rezultate, bude li redovito vježbala - ističu trenerice Martina Bublić, Aida Badić i Andreja Ivić, zadovoljne nastupom svojih vježbačica.