RUKOMET - 12. Međunarodni rukometni turnir Makarska 2009.

Samoborke pete podno Biokova

Mlade rukometašice ŽRK Samobor Triglav osiguranje (1994. godište) uspješno su nastupile na 12. Međunarodnom rukometnom turniru za mlađe kategorije Makarska 2009. održanog od 26. do 30. lipnja. U ženskom dijelu turnira nastupilo je 11 ekipa, a Samoborke su zauzele peto mjesto s četiri pobjede i dva poraza. Prvog dana turnira, odmah po dolasku u Makarsku, igrale su s jakom ekipom austrijskog Hypa i izgubile 14:3. U trećem kolu u vrlo izjednačenoj utakmici protiv Kaštela mlade su Samoborke popustile tek pred kraj susreta i izgubile 11:8 pa se kasnije ispostavilo da su time izgubile i mogućnost borbe u polufinalu. U grupi su pobijedile Vrgorac 9:6, Grude 12:6, DSE iz Mađarske 16:8 te Jerkovac 13:9 i time osvojile već spomenuto peto mjesto. Mlade su igračice Ženskog rukometnog kluba Samobor Triglav osiguranje nastupile u sljedećem sastavu (u zagradi je broj postignutih pogodaka na turnuru): Šigir, Modrić (2), Šolčić (10), Makarun (15), Tomašković (2), Dolić, Matijaščić (17), Ahlin, Ranogajec, Vitko (5), Tomić (8), Naglić i Bašić. Voditeljica i trenerica ekipe na turniru bila je Sandra Novak.

Pohvale igračice zaslužuju za zalaganje i primjerno ponašanje tijekom turnira, a kontinuirani rad s njima pokazuje dobre rezultate. U klubu planiraju nekoliko igračica iz mlađih kategorija priključiti u pripreme prve ekipe, koja će s treninzima startati 10. kolovoza. Bitno je napomenuti da će prošlosezonski seniorski sastav, koji je osvojio četvrto mjesto u Drugoj ligi - zapad, ostati na okupu pa se mogu očekivati ponovno dobre igre, ali naglasak će biti na stasanju mladih igračica kojima će one iskusnije pomoći u daljnjem razvoju. Tjedan dana nakon seriorki s pripremama će startati i ova ekipa 94. godišta, a potom krajem kolovoza i početkom rujna s pripremama počinju i ostale ekipe mlađih kategorija ŽRK Samobor Triglav osiguranje.