Đumlija samo potvrdio

NOVAKI – Igralište Novaka

Sudac: Rašić

Pomoćnici: Lešković i Knez

Strijelci: 1:0 M. Bungić(1), 1:1 Tresk(13), 2:1 Đumlija(68), 3:1 Petrović(80), 4:1 Đumlija(89 – 11m)

NOVAKI: Jelić, Genus (od 58. Jakešević), M. Vrkić (od 68. Matek), Podnar, Đumlija, P. Bungić, M. Bungić (od 62. Petrović), Petković, T. Bungić (od 82. Barač), Nemet, A. Batarilo – Čerdić (od 56. Babić)

Trener: Kristijan Cesarec

MLADOST LUKA: Kalić, Mir. Kahlina, Vuković, Pirički, Kajfež, Cvok, Mar. Kahlina (od 73. Horvat), Sušec, Šimunjak, Tresk, Županac

Trener: Stjepan Horvat

Igrač utakmice: Miroslav Đumlija (Novaki)

Već u 1. minuti domaćini stižu u vodstvo preko Bungića koje u 13. anulira Tresk te se remijem odlazi na odmor. U nastavku Novaki su bolja momčad te s 3 postignuta gola (Đumlija 2) uvjerljivo pobjeđuju za diobu drugog mjesta nakon 30 odigranih kola.

Bregana - Bestovje 1:1 (1:1)

Dobrosusjedski remi

Sudac: Vujčec (Klinča Sela)

Pomoćnici: Čunović (Gornja Zdenčina) i Krcivoj (Vranov Dol)

Strijelci: 0:1 M. Barun(1), 1:1 Vlašić(43)

BREGANA: Ovčarić, Babojelić, Radovanić (od 46. Fresl), A. Andabak, Dumić, I. Andabak, Jurković, Ivandić, Vlašić, Grdanjski, Tančak

Trener: Marko Vlašić

BESTOVJE: Jantolić, Srebačić (od 46. Makek), K. Barun (od 55. Matijević), Pavlović, Francetić, Kurtušić, Mikek, Gašpert, Barun, Avsec

Crveni karton: I. Andabak(55), Kurtušić(60)

Igrač utakmice: Sebastijan Ovčarić (Bregana)

Barun u prvoj minuti kažnjava pospanost obrane Bregane za 0:1. Domaćini se u egal vraćaju u 43. minuti kada Vlašić koristi grešku Jantolića, a u zadnjim minuta prvog dijela Jurković propušta okrenuti rezultat kada loptu s bijele točke šalje visoko preko gola. U nastavku obje momčadi ostaju s po 10 igrača na terenu, ali se rezultat ne mijenja.

Pušća – Rakitje 2:1 (0:0)

Nema prolaza u Pušći!

PUŠĆA – Igralište Pušće

Sudac: Zajec

Pomoćnici: Bionda (oba iz Zaprešića) i Rešetar (Samobor)

Strijelci: 1:0 Bačan(60), 2:0 Percela(67), 2:1 Martinčević(78 – 11m)

PUŠĆA: Gelo, Bačan, Perica (od 46. R. Percela), Barun, Peharec, K. Percela, Studak, Zornjak, Bitići, Bernardić, Bzik

Trener: Tomica Vincelj

RAKITJE: Duvnjak, Balaško (od 65. Mikulin), Matić (od 46. Raić), Brekalo, Golub, Nuić, Horvat (od 46. Martinčević), Dorotić, Hlevnjak

Trener: Davor Turković

Igrač utakmice: Bačan (Pušća)

Napadači su bili precizni tek u nastavku susreta. Prvo su domaćini u razmaku od 7 minuta stigli golovima Bačana i Percele do prednosti od 2:0, a počasni pogodak za goste koji su sezonu završili na desetom mjestu postigao je Martinčević u 78. minuti s kreča.

Nakon 30 odigranih kola prvak je Vrh sa 72 boda, drugi je Vatrogasac (Z) s 55 koliko imaju i treći Novaki, šesto je Bestovje sa 48, Bregana je osma sa 40, dok je Rakitje na desetom mjestu s 39 bodova.

NOGOMET - Jedinstvena županijska liga – 30. kolo

Zrinski Tehnovent – Sava (D) 1:0 (0:0)

Ipak s "kreča"

Sudac: Fiškuš (Potočec)

Pomoćnici: Henda (Tučenik) i Gradinščak (Vrbovec)

Strijelci: 1:0 Hainešek (85 – 11m)

ZRINSKI TEHNOVENT: Kožarec (od 32. Lehpamer), Hržić (od 75. Bekiri), Novoselec, Jagodić, Celizić, Vrančić, Draclin (od 46. Radovanić), Žganjer, D. Horvat, Hainešek, Mataušić (od 74. Šicl)

SAVA DRENJE: Tonković, Gorupec, Preskar, Dugandžić, Benčik, Ivančić, Olovec (od 20. Maglečić), Braje, Jakovina, Delač (od 83. Banovac), Jurman

Trener: Miroslav Šorgić

Igrač utakmice: Mladen Celizić (Zrinski Tehnovent)

Posljednje kolo prvenstva neće dugo ostati u sjećanju malom broju gledatelja koji su gledali susret dviju momčadi koje su glavom već odavno bili na odmoru. Jedini događaj vrijedan spomena bio je pobjednički gol domaćina iz 85. minute koji je postigao Hainešek s bijele točke nakon što je Žganjer srušen u gostujućem šesnaestercu.

TOP – Jamnica 4:2 (2:1)

Tri komada Ilikića

KERESTINEC – Igralište TOP - a

Sudac: Koprić (Potočec)

Pomoćnici: Kakuk i Drkulec

Strijelci: 1:0 Ilikić(16), 2:0 Rašić(19), 2:1 Mraković(37), 3:1 Ilikić(50), 3:2 Anić(80), 4:2 Ilikić(90)

TOP: Husak, Skukan, I. Meglajec (od 80. Popović), G. Meglajec, Vratarić, Salopek, Jakopec, Hodak (od 60. Žižić), Ilikić, Klingor, Rašić

JAMNICA: Josipović, Šimatović, Mihalić, Kvesić, Krpan (od 77. Britvec), Kelava, Tuka, Anić, Patljak (od 60. Orečić), Peršin

Trener: Jasmin Ganić

Igrač utakmice: Predrag Ilikić (TOP)

Domaćini predvođeni Ilikićem ostvarili su uvjerljivu pobjedu te na kraju natjecanja dijele drugo mjesto na ljestvici. Već do 20. minute igrači TOP – a imaju prednost od dva gola, a gosti su najbliže bodu bili u 80. minuti kada Anić pogađa za 3:2. Ipak, Ilikić svojim trećim golom u posljednjim trenucima susreta riješava pitanje pobjednika te bodovi ostaju u Kerestincu.

Sloga (K) – Klokočevac 2:1 (0:0)

Nisu izdržali

KRIŽ – Igralište u Sportskom parku

Sudac: Kašnar (Paukovec)

Pomoćnici: Tišljar i Baršun

Strijelci: 1:0 Korman(67), 1:1 Dam. Celizić(74), 2:1 Z. Kovačević(86)

SLOGA KRIŽ: Družinec, Sokolić (od 81. Renić), Vorel, Đerek, Korman, Bradić, Z. Kovačević, Karašić (od 84. Oković), Marjanić, Pleteš (od 68. Bosankić), Ivanović (od 60. Ovčariček)

Trener: Krešimir Rede

KLOKOČEVAC: čalić, Petrić (od 6. Ramić), Dam. Celizić, Sokolović (od 81. Šeperić), Janjić, Janžić, Dan. Celizić, Ivančić, Matijaščić, Brajković (od 64. Kos), Beloša (od 69. Kušter)

Crveni karton: Đerek(73)

Igrač utakmice: Goran Korman (Sloga)

Iako su u zadnjih 15 minuta ušli rezultatom 1:1 i igračem manje (crveni Đereka) igrači Sloge su pobijedili momčad Klokočevca. Sva tri gola su postignuta u nastavku susreta, a na nesreću gosta jedan više je završio u njihovoj mreži. Pogodak za Klokočevac postigao je Celizić glavom nakon kornera.

Nakon trideset odigranih kola prvak je Jelačić sa 70 bodova, druga je Sloga (K) s 57 koliko ima i treći TOP, peti je Zrinski Tehnovent sa 48, dok je Klokočevac na jedanaestom mjestu sa 41 bodom.

KOŠARKA - SENIORI – LJETNA LIGA – 7. kolo Bosco - Samobor 74:80 (43:36)

Nevjerojatni Gašparac

SAMOBOR: Samardžić 3, Jurčević B. 4, Gionechetti 4, Šilobod 2, Hrvoj 21, Mofardin 3, Vlajčić 10, Nakić 9, Gašparac 17, Begić 7, Jurčević P., Ćorić. Trener: Milan Ličina

BOSCO: Reljanović 8, Komušanec 3, Car 3, Pehar 6, Galić 18, Stanić, Kranjčec 10, Crnjac, Ribičić, Bubalo 8, Rajić 14, Primorac 4. Trener: Perić G.

U prvom poluvremenu u vrlo čvrstoj i izjednačenoj igri tek u zadnjoj sekundi domaćini se s tricom odljepljuju na najveću razliku od 7 koševa. Drugo poluvrijeme Bosco izneneđuje Samoborce s pokretljivim zonskim presingom po cijelom terenu. Samoborci ostaju sedam minuta bez pogotka iz igre, uz to bekovi gube loptu za loptom i domaćini odlaze na visokih 21 koš prednosti. Tada se, ulaskom u igru Samoborca Gašparca, dogodio nevjerojatan preokret.

Razigravač Gašparac s lakoćom prevodi loptu, razbija dotada uspješan zonski presing domaćina, te ili sam poentira na ziceru ili efektno upošljava centra Hrvoja. Uz njih razigrao se i centar Nakić, koji je povezao u obrani nekoliko atraktivnih blokada i skokova i Samoborci serijom od tridesetak koševa iz minusa od 21 odlaze na plus 9 koševa svega dvije tri minute prije kraja utakmice.

Do kraja utakmice zasluženo vodstvo Samoborci uspješno brane. Kod Samoboraca istakli su se učinkovitošću Hrvoj s 21 i Gašparac sa 17 koševa. Kod Bosca najučinkovitiji je bio Galić s 18 koševa.

Ovom četvrtom pobjedom protiv do sada neporaženog Bosca uz tri poraza Samoborci su, sve u svemu, solidno odigrali ljetnu ligu te slijede lakši treninzi do početka sedmog mjeseca kada se odlazi na zasluženi odmor koji će potrajati do polovice kolovoza.

ODMORKO - Tijekom ljeta učenici osnovnih i srednjih škola mogu na sportske aktivnosti u gradu

Ljetni odmorko

Od 15. lipnja do 31. kolovoza u Samoboru se provodi program Ljetnog odmorka u organizaciji Školskog športskog saveza Samobora i Svete Nedelje. Namijenjen je za učenike osnovnih i srednjih škola. Osnovnoškolci mogu doći na bazene Vugrinščaka radnim danom od 10 do 14 sati (uz predočenje iskaznice koju su mogli izraditi za 20 kuna).

Učenici srednjih škola sportske i rekreativne aktivnosti mogu provoditi u Fitness klubu Samobor (Ulica Matije Gupca 7), također uz predočenje iskaznice. Ponedjeljkom, srijedom i petkom od 8 do 10 sati mogu koristiti i teniske terene kod OŠ Bogumila Tonija. Za sve aktivnosti osiguran je stručni nadzor studenata Kineziološkog fakulteta te nastavnika i profesora tjelesne i zdravstvene kulture.

KICKBOXING - Brežice Open 2009 - 13. lipnja

Geušić prekidom do pobjede

U susjednoj nam Sloveniji 13. lipnja održan je međunarodni Kickboxing turnir Brežice Open 2009. Na natjecanju su nastupili i borci Kickboxing kluba TNT Samobor, pod vodstvom Mladena i Nenada Šančića.

Borbe su se odvijale po K1 pravilima u tri težinske kategorije (-70 kg, -86 kg, +86 kg). U kategoriji do 86 kg pobjedu za samoborski klub ostvario je Damir Geušić i to prekidom u trećoj rundi. Manje sreće bio je njegov klupski kolega Tomislav Labaš, koji je, nakon tri iscrpljujuće runde, u kategoriji do 70 kg izgubio odlukom sudaca 2:1.

Natjecanje je okupilo velik broj kvalitetnih boraca koji su za sve svoje atraktivne udarce i majstorije bili nagrađivani gromoglasnim aplauzom publike koja je ispunila dvoranu do zadnjeg mjesta.

Ovim dobrim rezultatima članovi Kickboxing kluba TNT zaslužili su kratki ljetni odmor, nakon kojeg kreću s pripremama za nova natjecanja.

N.Š.

ATLETIKA - TROBOJ - 12. svibnja, Nova Gradiška

Zlatna Dolores

Atletski Klub Samobor 2007 nastupio je 12. svibnja na 6. TROBOJ-u u Novoj Gradišci.

Pravo natjecanja imala su djeca godišta 1998. i mlađi. Inače, višeboj se sastoji od tri discipline: skok u dalj s mjesta, bacanje vortexa i trka na 60 metara, a ekipno se mogla prijaviti i štafeta na 4x100 m.

Naša nadarena sportašica Dolores Ćosić osvojila je brončanu medalju na 60 m, srebrnu za skok u dalj s mjesta i srebrnu u bacanju vortexa te zlato za ukupni plasman.

Lucija Žganjer, Emanuela Mažar, Dora Španović i Dolores Ćosić osvojile su brončanu medalju u štafeti 4x100 m.

Naši dečki Marin Muheljić, Damjan Lacković, Filip Kufrin i Luka Janković osvojli su 4. mjesto u štafeti 4x100 m.

Treba istaći i da je AK Samobor 2007 u ekipnom poretku limačica osvojio pehar za treće mjesto.