Pomoćnici: Grubač i Žiljak (svi iz Zaprešića)

BESTOVJE: Antolić, Srebačić, Šarić (od 61. T. Gašpert), Kurtović, Barun, Mikek (od 82. Francetić), Avsec, Borić, Bećirović, Softić (od 68. I. Matijević)

Trener: Vladimir Gržan

ZAPREŠIĆ: Pavličić, Blažić (od 82. J. Brešić), Franjković, Brekalo, Jukić, Habijan, Tomičić, Il. Ištuk, I. Brešić, Zekić, Iv. Ištuk, Omanović

Trener: Davor Turković

Igrač utakmice: Tomislav Gašpert (Bestovje)

Deset minuta prije kraja utakmice domaćini su golom Gašperta osigurali nastavak sjajnog niza od osam uzastopnih pobjeda.

Igrišće – Novaki 0:4 (0:2)

Poigrali se u Igrišću

IGRIŠĆE – Igralište Igrišća

Sudac: Vujčec (Klinča Sela)

Pomoćnici: Batušić (Cvetković) i Školjak (Beter)

Strijelci: 0:1 P. Bungić(17), 0:2 P. Bungić(25), 0:3 Batarilo – Čerdić(75), 0:4 T. Bungić(80)

IGRIŠĆE: Borovec, M. Curman, Novosel, Kahlina, Svetec, Konvir (od 53. Kovačec), D. Curman, Mladić, Mlinarić, Psarić, Vrabec

Trener: Vlado Psarić

NOVAKI: Jelić, Genus (od 58. Vrkić), Matek (od 66. Gotal), Petravić, Podnar, P. Bungić, Batarilo – Čerdić (od 85. Šeketa), Petković, T. Bungić (od 85. T. Bungić), Nemet, Bagarić

Trener: Kristijan Cesarec

Igrač utakmice:

Odličnom igrom igrači Novaka lagano su pobjedili u Igrišću istoimenog domaćina rezultatom 0:4. Do poluvremena gosti vode s dva gola razlike, da bi u nastavku Gašpert i Batarilo – Čerdić još dvaput poslali loptu kraj nemoćnog Borovca za visoku pobjedu.

Mladost (KD) – Rakitje 1:5 (0:2)

Premladi za Rakićane

KRAJ DONJI – Igralište Mladosti

Sudac: Grdaković (Zdenčina)

Pomoćnici: Gregorić (Gornji Desinec) i Krcivoj (Vrandol)

Strijelci: 0:1 Horvat(11), 0:2 Martinčević(44), 0:3 Horvat(62), 1:3 Kovačević(70), 1:4 Boras(71), 1:5 Divković(80)

MLADOST: Mihalinec, Dujmović (od 72. Sutlar), Vulić, Šakanović, Merkl (od 46. Frkanec), Hudina (od 74. M. Cimprešak), Horvat, Košutić, Sutlar (od 36. Frkanec), Jakolić, D. Cimprešak

Trener: Drago Frkanec

RAKITJE: Duvnjak, Balaško (od 70. Divković), Matić, Bralo, Boras (od 84. Sinković), Nujić (od 87. Pozderac), Horvat, I. Pavić, Martinčević, A. Pavić (od 35. Dorotić)

Trener: Tomislav Kakuk

Igrač utakmice: Goran Horvat (Rakitje)

Uvjerljiva predstava gostiju koji su u svim segmentima igre bili bolja momčad. Na odmor Rakićani odlaze s dva gola prednosti da bi do kraja susreta u mreži domaćina pukla „petarda“. Najraspoloženiji u redovima gostiju bio je Horvat s 2 gola.

Pušća – Bregana 5:3 (2:2)

Bitići za petardu

PUŠĆA – Igralište Pušće

Sudac: Bošnjaković (Kerestinec)

Pomoćnici: Kakuk (Rakitje)i Ratešić (Hrastina)

Strijelci: 1:0 Bačan(17), 1:1 Župančić(20), 1:2 Tančak(26), 2:2 Studak(32), 2:3 I. Andabak(52), 3:3 Bitići(74), 4:2 Braun(87), 5:3 Bitići(89)

PUŠĆA: Gelo, Bačan, Perica, Ban, Percela, Peharec, K. Percela, Studak, Zornjak, Bitići, Bzik, Braun

Trener: Tomica Vincelj

BREGANA: Ovčarić, Babojelić, Radovanić, A. Andabak, Sokolović, I. Andabak, Tančak, Grdanjski, Vlašić, Župančić, Kupres

Trener: Marko Vlašić

Igrač utakmice: Bitići (Pušća)

U prvom dijelu ravnopravna igra obiju momčadi te se sa svake strane mreža trese po 2 puta. U nastavku prvo gosti iz Bregane dolaze do prednosti golom Andabaka. No umjesto povoljnog rezultata za Breganu, gosti se „raspadaju“ te u zadnjih 15 minuta primaju 3 pogotka za poraz od 5:3.

Nakon 29. kola vodi Vrh sa 69 bodova, drugi su Novaki s 52, šesto je Bestovje sa 47, Bregana je osma s 39, koliko ima i deveto Rakitje.

MALI NOGOMET - 3. Međunarodni malonogometni turnir juniora Samobor 2009.

Podržite malonogometaše

Od 12. do 14. lipnja u novoj sportskoj dvorani Samobor održava se 3. Međunarodni malonogometni turnir juniora Samobor 2009. Organizatori turnira su Kujtim Morina i Matija Đulvat, a nositelj projekta je Malonogometni klub Nacional. Na turniru će sudjelovati momčadi iz Hrvatske (MNK Nacional i MNK Uspinjača iz Zagreba te kao domaćini MNK Sokoli iz Samobra), viceprvak Italije C.5. Arzignano Grifo, malonogometni klub Ekonomac iz Kragujevca i juniorska reprezentacija Makedonije. Organizatori navode da su mnoge naše klubove koji su izrazili želju za nastup na turniru (poput MNK Inera, MNK Fotexa, MNK Petra) morali odbiti. Imali su kontakte i s gigantskim malonogometnim klubom Barcelona, ali su ih morali odbiti zbog ograničenog budžeta.

Cilj međunarodnog turnira Samobor 2009. je razvijanje futsala u mlađim dobnim kategorijama. U sklopu ovog turnira održat će se revijalna utakmica (selekcije osnovnih škola Samobora i vršnjaka malonogometne škole Gimka – Nacional). U nedjelju će nam se pridružiti samoborska plesna škola Bailatino, koja će dodatno s trbušnim plesačicama zagrijati atmosferu u dvorani. Organizatori na podršci zahvaljuju Zagrebačkom športskom savezu i Samoborskom športskom savezu na čelu s Borisom Makarunom, koji su dali velik doprinos u organizaciji turnira, kao i tehničkom sponzoru, tvrtki Quirus.

Na početku natjecanje će se odvijati u dvije skupine po tri momčadi. U subotu, 13. lipnja, od 10 do 16 sati je razigravanje po skupinama, u nedjelju od 16 do 18 sati igrat će se utakmice za plasman, a veliko finale ovog turnira zakazano je u nedjelju u 19 sati. Pozivaju se gledatelji da u što većem broju dođu na ovaj vrlo kvalitetan juniorski turnir.

I.H.

STOLNI TENIS - Reprezentativac Ronald Ređep u posjetu STK Samobor

Ređep na pingaću u Samoboru

U srijedu, 10.06., na trening je došao hrvatski olimpijac (Peking 2008. godine) i hrvatski stolnoteniski reprezentativac (sudionik glavnog turnira Svjetskog prvenstva u stolnom tenisu u Yokohami, travanj 2009. godine) Ronald Ređep. Odradio je trening s trećeligašima, sastao se s dogradonačelnikom Grada Samobora Željkom Stancom i najavio ponovni dolazak.