KOŠARKA - Seniori – Ljetna liga – 4. kolo Fortuna – Samobor 53:75 (31:37)

Ćorić nakon ozljede odličan

SAMOBOR: Jurčević 5, Močan 8, Gionechetti 2, Hrvoj 9, Mofardin 2, Vlajčić 9, Nakić 9, Gašparac 9, Begić 5, Ćosić 4, Ćorić 13. Trener: Milan Ličina

FORTUNA: Nemec 2, Žunić 2, Divković 2, Markotić 2, Biško 5, Miketa 6, Kalamir, Bahtijarević 2, Knajter 3, Jurić 10, Salopek 8, Cvitanović 11. Trener: Marijan Štivojević

Seniori Samobora nastupili su u trenutno najjačem sastavu u kojem je nakon dosta vremena nastupio i oporavljeni od ozljede Ćorić, koji je ujedno bio i najbolji strijelac utakmice s 13 koševa. Samoborci su odigrali izuzetno čvrsto u obrani ukravši domaćinima Fortuni čak 28 lopti i ne dozvolivši im gotovo nijedan laki šut. Tek pred kraj utakmice nakon vodstva od tridesetak koševa razlike Samoborci su se malo opustili, ali ipak slave visoku i zasluženu pobjedu.

Uz Ćorića kod Samoboraca odlično je vodio ekipu kapetan Močan pogodivši 8 koševa bez promašaja. Pod koševima u skoku sve lopte su pokupili Nakić i Gašparac. Kod domaćina Fortune najučinkovitiji je bio visoki centar, inače Samoborac, Cvitanović s 11 koševa.

KOŠARKA - Juniori – međunarodna utakmica Szentendrei KSE – Samobor 69:89 (31:48)

Mađari deklasirani, Levanić razrezan

SAMOBOR: Levanić B. 3, Gionechetti 23, Kocijan 4, Geiger 10, Levanić M. 12, Muslić, Kleščić 31, Mandalinić 6. Trener: Zdravko Džimbeg

SZENTENDREI KSE: Todor 21, Stamfai G., Zsigo, Perjesi, Stamfai M., Koisonga, Sziklai, Dombei 12, Egei 2, Molnar 17, Darazs 3, Kovacs 14. Trener: Bogdan Karaičić

U drugoj subotnjoj utakmici juniori Samobora igrali su protiv juniora kluba Szentendrei KSE. Već prvu četvrtinu Samoborci su odigrali više nego odlično, pogotovo u obrani, gdje je fenomenalno odigrao Gionechetti blokiravši gotovo sve prodore domaćina u reket Samoboraca te uknjiživši do kraja utakmice čak 11 atraktivnih blokada. U napadu Samoborci brzim proigravanjima završavaju akcije efektnim zakucavanjima Levanića i Gionechettija.

Nažalost, polovicom druge četvrtine nakon jednog zakucavanja na loše zavarenom dijelu obruča Samoborac Levanić razrezao je dlan po cijeloj dužini i završio u bolnici na šivanju. Međutim, već tada su Samoborci imali dvadesetak razlike koje nisu ispuštali iz ruku. Čak dapače, nakon što su se razigrali, Geiger poentirajući vrlo učinkovito iz brzih kontranapada i Kleščić s uzastopnim ubačajima s poluodstojanja, razlika je polovicom treće četvrtine iznosila i tridesetak koševa prednosti. Na kraju zaslužena pobjeda juniora Samobora u kojoj se istakao učinkovitošču Kleščić s 31 i Gionechetti s 23 koša, ali koji je bio i najbolji pojedinac utakmice ostvarivši triple double učinak s 19 skokova i 11 blokada. Kod domaćina istakli su se učinkovitošću Todor s 21 i Molnar s 17 koševa.

KOŠARKA - Mlađi kadeti – međunarodna utakmica Szentendrei KSE – Samobor 54:59 (32:30)

Preokrenuli u završnici

KOŠARKA - Mlađi kadeti – međunarodna utakmica
Szentendrei KSE – Samobor 54:59 (32:30)

SAMOBOR: Belamarić, Antolović, Mandalinić 10, Skok, Levanić 10, Rendulić 5, Džimbeg, Vranić 3, Šuvaković I. 10, Šuvaković K. 21. Trener: Mirko Mandalinić

SZENTENDREI KSE: Stamfai G. 1, Bonifert, Zsigo 8, Perjesi 20, Uzseka, Stamfai M. 4, Koisonga 6, Sziklai 15, Merges, Etter. Trener: Bogdan Karaičić

U prvoj u nizu prijateljskih utakmica u Mađarskoj, u subotu su igrali mlađi kadeti Samobora protiv mlađih kadeta domaćeg kluba Szentendrei KSE. U vrlo borbenoj utakmici domaćini su u stalnoj prednosti, koja je tri minute prije kraja utakmice bila 8 koševa prednosti. Tada su Samoborci odigrali na sve ili ništa, vrlo uspješni zonski presing po cijelom terenu. U te zadnje 3 minute domaćini gube gotovo sve lopte i ostaju bez ubačaja, dok Samoborci sa serijom od 13 uzastopnih koševa na veliko iznenađenje domaćina preokreću rezultat u zadnjim sekundama utakmice za zasluženu pobjedu. U tim odlučujučim trenucima veliku zaslugu imaju braća Karlo s 18 i Ivan Šuvaković s 13 ukradenih lopti. Uz to, Karlo kao najbolji pojedinac utakmice ostvario je triple double učinak pridodavši ukradenim loptama 21 koš i 12 skokova. Kod domaćina najučinkovitiji pojedinac bio je Perjesi s 20 koševa.

KOŠARKA - Veterani – međunarodna utakmica MAFC – Samobor 76:60 (38:24)

Kad se spoje grubost i loša trica

KOŠARKA - Veterani – međunarodna utakmica
MAFC – Samobor 76:60 (38:24)

SAMOBOR: Pavlin 9, Belamarić 5, Mandalinić 5, Klupač 18, Pavšek 18, Džimbeg Z. 4, Škiljan, Antolović 1, Džimbeg D., Laušin. Trener: Branko Leković

MAFC: Salgo 6, Bacs 6, Karpati 16, Jenei 5, Telekdy 11, Szirmai 2, Belloni 28, Illessy 2, Kovacs, Netoleczky. Trener: Tibor Kanggal

Veterani Košarkaškog kluba Samobor odmah u petak nakon dolaska odigrali su u Budimpešti utakmicu protiv veterana košarkaškog kluba MAFC-a. U utakmicu su ušli vrlo čvrsto u obrani s brzim polukontrama koje, nažalost, možda zbog umora od puta, u vrlo izglednim situacijama za koš promašuju, tako su već u prvoj četvrtini izgubili priliku da povedu. U dugoj četvrtini suci su dozvolili više nego grubu igru domaćih igrača koju nisu sankcionirali gotovo s nijednim prekršajem, tako da se domaćini uz veliku pomoć sudaca odljepljuju na 14 koševa prednosti. Početkom drugog poluvremena pokušali su Samoborci presingom preokrenuti rezultat, ali nakon osvojenih lopti loše su se šutirale trice, tako da je na kraju domaćinima pripala zaslužena i uvjerljiva pobjeda. Kod Samoboraca istakli su se učinkovitošću Klupač i Pavšek, oba s po 18 koševa. Kod domaćina izuzetno raspoložen je bio krilni igrač Belloni s 28 koševa, od čega 5 trica, te snažni centar Karpati sa 16 koševa.