NOGOMET - 1. županijska liga zapad – 28. kolo

Rakitje – Croatia (P) 3:2

Na krilima Horvata

Sutkinja: Gurdon - Bašimanović

Strijelci: 1:0 G. Horvat(19), 2:0 G. Horvat(65), 2:1 Lučić(71), 2:2 Lučić(74), 3:2 G. Horvat(81)

RAKITJE: Divković, Balaško (od 84. Mikulin), Matić, Brekalo (od 81. K. Nujić) Boras, G. Horvat, I. Pavić (od 65. I. Nujić), Martinčević, A. Pavić, Dorotić (od 84. Jozić), Hlevnjak

Trener: Tomislav Kakuk

CROATIA POJATNO: Gačarić, Antolić (od 67. Capek), Hudina Popović, Pokupec, Brlek, Kuš, Milić (od 46. Debogović), Porodec (od 62. Šporčić), Stiperski, Lučić

Trener: Stjepan Žagmeštar

Igrač utakmice: Goran Horvat (Rakitje)

U samo tri minute domaćini su ispustili sigurno vodstvo koje su gradili cijelu utakmicu. Horvat je golovima u 19. i 65. minuti odveo Rakitje do sigurnih 2:0, da bi Lučić zakomplicirao situaciju golovima u 71. i 74. minuti. Ipak, Horvat je pronašao snage za svoj hat – trick i ostanak bodova u Rakitju.

Bregana – Mladost (KD) 1:2 (1:2)

Ne ide i ne ide...

Sutkinja: Polunić (Kerestinec)

Strijelci: 0:1 Košutić(9), 0:2 Košutić(25), 1:2 Jurković(38)

BREGANA: Otmačić, Babojelić, Grdanjski, A. Andabak, Dumić, I. Andabak, Jurković, Sokolović, Kupres (od 65. Vlašić), Župančić, Tančak (od 35. Radovanić)

Trener: Marko Vlašić

MLADOST KRAJ DONJI: Mihalinec, Dujmović, Juratovac, K. Cimprešak, Merkl, I. Frkanec (od 60. Jakolić), Horvat, M. Frkanec (od 88. M. Cimprešak), Košutić, Jakolić, Sutlar

Trener: Drago Frkanec

Igrač utakmice: Krešimir Košutić (Mladost)

Sve bitno dogodilo se u prvih 45 minuta utakmice u kojoj domaćini nisu našli riješenja za Košutića koji je s dva gola bio enigma za domaću obranu. Počasni pogodak za Breganu postigao je Jurković za nastavak loših igara domaćina.

Novaki – Bestovje 1:3 (1:1)

Gostoljubivi domaćini

NOVAKI – Igralište Novaka

Sutkinja: Zajec (Zaprešić)

Strijelci: 1:0 Petković(21), 1:1 T. Gašpert(35 – 11m), 1:2 I. Matijević(72), 1:3 Avsec(89)

NOVAKI: Rašić, Genus, A. Batarilo – Čerdić, Petrović (od 75. M. Vrkić), Podnar, P. Bungić, M. Bungić, Petković, T. Bungić, Nemet, Pokrajčić

Trener: Kristijan Cesarec

BESTOVJE: Mesec, T. Gašpert (od 63. M. Barun), Šarić (od 63. Srebačić), Pavlović (od 65. I. Matijević), K. Barun, Đaković, Mikek, Avsec, Borić (od 43. Antolić), Bećirović (od 77. Kurtušić), Softić

Crveni karton: Pokrajčić(43), Mesec(43)

Igrač utakmice: Krešimir Barun (Bestovje)

Iako su poveli, domaćini na kraju ostaju praznih ruku. Petković je u 21. pogodio za 1:0, a do poluvremena se gosti vraćaju u egal golom Gašpert s bijele točke. U nastavku je Rašić dva puta kapitulirao (Matijević, Avsec) za sigurnu pobjedu gostiju. Obje momčadi su završile utakmicu s 10 igrača nakon obostranog isključenja Pokrajčića i Mesec u 43. minuti.

Nakon 28. kola vodi Vrh sa 66 bodova, drugi je Vatrogasac sa 49 koliko imaju i treći Novaki, šesto je Bestovje sa 44, Bregana je osma s 39, dok je Rakitje na desetom mjestu s 36 bodova.

KARATE - 18. Croatia Cup - Zagreb, 30. - 31. svibnja

Uspješno u Trnskom

U novozagrebačkoj sportskoj dvorani Trnsko proteklog vikenda održan je 18. Croatia Cup u karateu. Turnir je okupio 430 natjecatelja iz 6 zemalja (Nizozemska, Slovačka, Mađarska, Slovenija, BiH i Hrvatska).

Na turniru je nastupio i jedan dio mladih snaga Karate kluba Samobor-Anindol koji su u solidnoj konkurenciji osvojili 11 medalja – dva zlata, tri srebra i šest bronci.

Najuspješniji je bio Križan Pezer koji iz natjecanja u natjecanje pokazuje velik napredak, tako da će zasigurno ući u najuži izbor za odlazak na svjetsko juniorsko prvenstvo (Marocco, studeni 2009.). Ugodno su iznenadile i mlađe učenice u sastavu Lana Kovačić, Nika Medved, Tara Perović, koje su osvojile prvo mjesto.

Turnir je ujedno poslužio stručnom vodstvu kluba i kao dobra najava za predstojeći Europski kup za mlade koji će se 20. lipnja održati u Bratislavi. S navedenim natjecanjem završit će ovaj dio natjecateljske sezone, a već sredinom srpnja započinju pripreme za jesenski dio sezone.

Rezultati

- Križan Pezer - 1. mjesto, juniori -55kg

- kate ekipno - 1. mjesto, mlađe učenice (Perović, Kovačić, Medved)

- kate ekipno - 2. mjesto, mlađe kadetkinje (Smolčić, Razum, Imprić)

Bregana Div prvak Hrvatske

Nakon četvrtog turnira Hrvatske kyokushinkai lige, održanog u nedjelju 31. svibnja u sisačkoj dvorani Brezovica, dobili smo nove prvake Hrvatske u 17 kategorija i najuspješniji kyokushinkai klub.

Natjecanje je okupilo 100 natjecatelja, a domaćin je bio KK Croatia iz Siska.

Hrvatska kyokushinkai liga broji 11 klubova, a u čvrstim borbama kroz sezonu je nastupalo 164 natjecatelja. Iako u prvenstvu još ne sudjeluju svi kyokushinkai klubovi iz Hrvatske, većina klubova okupljena je u zajednički savez iza kojega je plodonosna godina sa 6 organiziranih domaćih natjecanja i više uspješnih međunarodnih turnira.

Kyokushinkai karate se posljednjih godina svrstao na drugo mjesto po brojnosti članova koji se ovom vještinom i sportom sustavno bave na području Samobora i Svete Nedelje. Vjerojatno bi kvantiteta bila i veća da zanos sportskih djelatnika u kyokushinkaiu ne prate minimalna izdvajanja Samoborskog športskog saveza kyokushinkai klubovima na području Grada Samobora.

Prvaci Hrvatske kyokushinkai lige

- mlađi limači do 35 kg – Fabijan Lindić (Fortis – Samobor)

- mlađi limači preko 35 kg – Tin Horkić (Bregana DIV)

- stariji limači do 35 kg – Nikola Sever (Croatia - Sisak)

- stariji limači do 45 kg – Domagoj Ivančić (Mas' Oyama – Strmec)

- stariji limači preko 45 kg – Lucijan Barač (Domenica – Sv. Nedelja)

- starije limačice do 35 kg – Ana Skukan (Bregana DIV)

- starije limačice preko 35 kg – Karla Živoder (Domenica – Sv. Nedelja)

- mlađi kadeti do 45 kg – Dino Matijaščić (Bregana DIV)

- mlađi kadeti preko 45 kg – Stefan Vedrina (Croatia - Sisak)

- mlađe kadetkinje do 45 kg – Nikol Bašić (Bregana DIV)

- mlađe kadetkinje preko 45 kg – Nika Vandekar (Feniks - Rude)

- stariji kadeti do 65 kg – Miro Najcler (Enigma – Drenje)

- stariji kadeti preko 65 kg – Ante Bulaja (Domenica – Sv. Nedelja)

- starije kadetkinje – Jelena Vrančić (Mas' Oyama – Strmec)

- mlađi Juniori – Leon Paljušić (Bregana DIV)

- juniorke – Kristina Vugrin (Feniks - Rude)

- stariji juniori – Vjekoslav Mezdić (Fortis – Samobor)

Klubovi

- Bregana DIV

- Feniks Rude

- Fortis – Samobor

NOGOMET - Jedinstvena županijska liga – 28. kolo

Zrinski Tehnovent - Klokočevac 1:0 (1:0)

Jagodić za tri boda

Sudac: Pankretić (Lovrečka Velika)

Strijelci: 1:0 D. Jagodić(80)

ZRINSKI TEHNOVENT: Kožarec, Hržić, Novoselec, Celizić, Vrančić, Šicl, Žganjer, D. Horvat (od 80. M. Jagodić), Hainešek, D. Jagodić (od 90. šebek), Mataušić

KLOKOČEVAC: Čalić, Petrić, Dan. Celizić, Ramić (od 46. Janjić), Janžić, Ivančić, Dan. Celizić (od 75. Sokolović), Kos, Matijaščić, Brajković (od 84. Kušer), Gestić (od 58. Beloša)

Igrač utakmice: Mario Hainešek (Zrinski Tehnovent)

U susjedskom dvoboju bodovi su ostali domaćoj ekipi koja je tijesno nadigrala goste iz Klokočevca. Trenutak odluke dogodio se u 80. minuti kada je Matijaščić proigrao Danijela Jagodića kojem nije bilo teško svladati Čalića za konačnih 1:0.

TOP – Dinamo Hidrel 4:0 (1:0)

Konačno dobra igra

KERESTINEC – Igralište TOP - a

Sudac: Ptičar (Kloštar Ivanić)

Strijelci: 1:0 Ilikić(12), 2:0 Jakopec(62), 3:0 Hodak(79), 4:0 Hodak(83)

TOP: Pedić, Skukan, G. Meglajec, Klingor, I. Meglajec, Salopek, Jakopec (od 68. Popović), Hodak, Ilikić, Rašić, Jordan

DINAMO HIDREL: Škrablin, Slivak, Kučan, Pavić, Perković, Kelava, Milanščak, Klasnić, Bejić, Gligorević

Igrač utakmice: Marijan Jordan (TOP)

Nakon nekoliko loših izdanja, napokon prava igra Kerestinčana na koju gosti iz Novog Čića nisu imali odgovor. Prvih 45 minuta proteklo je u boljom igri domaćina koji su to uspjeli konkretizirati samo jednim golom Ilikića u 12. minuti. U nastavku su igrači TOP – a pojačali tempo te su u zadnjih pola sata igre tri puta matirali Škrablina za uvjerljivu pobjedu.

Nakon 28. kola vodi Jelačić sa 67 bodova, drugi je TOP s 54, peti je Zrinski Tehnovent sa 42, dok je Klokočevac na dvanaestom mjestu s 38 bodova.

TENIS - Samoborski tenisači uspješno nastupaju u Drugoj hrvatskoj teniskoj ligi

Dvije važne pobjede

Tenisači Samobora 1890 proteklog su vikenda postigli dvije pobjede. Prvo su 30. svibnja u petom kolu u derbiju svladali ekipu Varteksa 6:3. Pobjede za Samoborce postigli su u pojedinačnim susretima Antonio Šančić protv Anžea Kapuna 6:3, 7:6, Sven Krunoslav Lupis protiv Ivora Lovraka 6:1, 3:6, 6:1, Marko Škorić protiv Tihomira Culjaka 6:2, 6:1, Dorijan Sović protiv Krune Zrinskog 6:2, 6:0, Ivan Škaro protiv Vedrana Gorupca 6:2, 6:1 te par Lupis – Škaro. Danijel Ungar izgubio je od Dražena Sakača, a poraženi su i parovi Šančić – Škorić te Sović – Ungar.

U šestom kolu Samobor 1890 bio je bolji od ekipe Franjo Punčec 6:3. u ovom susretu Antonio Šančić bio je bolji od Mitje Zajšeka 7:6, 6:3, Martin Rmus od Dejana Žličara 4:6, 6:4, 6:3, Danijel Ungar svladao je Bojana Jaklina 6:3, 7:5, a Ivan Škaro Maika Nerera 6:3, 3:6, 6:4. Uspješni su bili i samoborski parovi Šančić – Škaro te Škorić – Ungar. Poraze su zabilježili Marko Škorić, Dorijan Sović te par Rmus – Sović.

Nakon šest odigranih kola momčad Samobora nalazi se na drugom mjestu s 5 pobjeda i jednim porazom (protiv Osijeka), koliko ima i vodeći Varteks, ali koji ima bolju set razliku te stoga i više bodova. S obzirom da Samobor 1890 do kraja prvenstva ima nešto lakši raspored, borba za prvo mjesto je potpuno otvorena. U subotu, 6. lipnja, naši tenisači domaćini su Donjem Miholjcu, potom 14. lipnja Kvarneru, a 21. lipnja i Koprivnici. Već 23. lipnja počinje doigravanje, a kvalifikacije za ulazak u Prvu hrvtasku tenisku ligu na rasporedu su 7. srpnja.

NOGOMET - 3. HNL zapad – 33. kolo Samobor - Nehaj 0:2 (0:0)

Nehaj nehajno do bodova

Sudac: Radić (Rijeka)

Pomoćnici: Mikuličić i Pamić

Strijelci: 0:1 I. Hajdini(69), 0:2 Pečanić(71)

SAMOBOR: F. Štefković, Luketić, Novak (od 69. Hasnek), Čakanić, Kumerički, Puškarić (od 77. I. Štefković), Brujić, Kovačić (od 65. Raić), Grgečić, Mišura, Miljković

Trener: Stjepan Čordaš

NEHAJ: Baričević, L. Vukelić, Hasanbegović, D. Vukelić, Vrban, Lopac, Tomljenović, I. Hajdini, Šuker (od 65. M. Prpić), Pečanić, G. Hajdini (od 80. L. Prpić)

Trener: Josip Vukelić

Igrač utakmice: Ibrahim Hajdini (Nehaj)

U posljednjem nastupu pred domaćim gledateljima samoborci se nisu iskazali te su zasluženo izgubili 0:2. Bolji gosti su već nakon 45 minuta mogli biti u rezultatskoj prednosti, no kako je i njima ova utakmica bila bez rezultatskog naboja tako je najstrožu kaznu u 17. minuti pucao vratar Nehaja Baričević te je loptu poslao pokraj vrata već savladanog Štefkovića. U nastavku, svoju treću priliku za pogodak Hajdini je iskoristio za 0:1 (69. minuta), a samo 2 minute kasnije Pečanić osigurava trobod gostima.

Nakon 33. kola vodi Rudeš sa 75 bodova, drugo je Lučko sa 61, dok je Samobor na osamnaestom mjestu s 29 bodova.

NOGOMET - 4. HNL središte B – 33. kolo Sava – Frankopan 2:2 (1:1)

Na kraju samo bod

Sudac: Bizjak (Sisak)

Pomoćnici: Vuksan i Bogović

Strijelci: 0:1 Bekavac(6), 1:1 Sastić(38), 2:1 Gavran(61), 2:2 Sklezur(80 – 11m)

SAVA: Duspara, Gavran, Golemović, Sastić, Delić (od 63. Ročić), Matošević (od 81. Filipović), Ovčariček, Rasi, Rogić, Kočnar, Kovačević (od 71. Šoštarić)

Trener: Josip Katušić

FRANKOPAN: Trepša, Somić, Periček, Jozić, Lalić, Bekavac, Rekić, Sklezur, Kutleša, Kireta, Rastovski (od 77. Crnobrnja), Medarić

Trener: Marijan Dužić

Igrač utakmice: Luka Gavran (Sava)

Podjela bodova u Farkaševcu. Angažirani gosti, koji su u borbi za ostanak, većom željom i htijenjem već su od 6. minute u vodstvu nakon pogotka Bekavca. Do poluvremena se Strmčani vraćaju u egal golom Sastića da bi u nastavku Gavran sjajnim udarcem s 35 metara podignuo svih 150 gledatelja na noge. Ipak, svi bodovi ne ostaju domaćinima, s "kreča" u 80. minuti Sklezur pogađa za konačnih 2:2.

Nakon 33. kola vodi Zelina s 85 bodova, druga je Mladost s 82, dok je Sava na trinaestom mjestu s 39 bodova.

KARATE - Croatia Cup - Zagreb, 31. svibnja

Karatistima Bregane 7 odličja

Članovi Karate kluba Bregana imali su uspješan nastup na 18. Croatia Cupu koji je održan u sportskoj dvorani Trnsko u Zagrebu.

U konkurenciji od 430 natjecatelja iz Nizozemske, Slovačke, Mađarske, Slovenije, BiH i Hrvatske, mladi karataši iz Bregane osvojili su dva zlata i pet bronci u borbama.

Najuspješnija je bila Paula Andričević, koja je osvojila dvije medalje - prvo mjesto u kategoriji učenica iznad 40 kg i treće mjesto u kategoriji mlađih kadetkinja do 45 kg.

Uspješan nastup imao je Mihael Matijaščić koji je s tri pobjede osvojio zlato u kategoriji učenika do 38 kg.

U juniorskim kategorijama osvojene su četiri medalje, ovom prilikom brončane: Dijana Ćosić, 3. mjesto u kategoriji juniorki do 48 kg, Ivan Bilić, 3. mjesto u kategoriji juniora do 55 kg, Karlo Pejić, 3. mjesto u kategoriji juniora do 61 kg i Gabrijela Tušinec, 3. mjesto u kategoriji juniorki do 53 kg.

Bez medalje je ostala Ana Matijaščić u kategoriji mlađih kadetkinja do 50 kg.

Ovaj turnir je treneru Goranu Romiću poslužio kao dobra provjera za Europski karate kup za mlade, koji će se održati sredinom lipnja u Bratislavi i na kojem će nastupiti najuspješniji natjecatelji Karate kluba Bregana.

KOŠARKA - Mlađi kadeti – 1. HRL – 19. kolo Remete – Samobor 68:75 (38:39)

Šuvaković predvodio za 9. mjesto

SAMOBOR: Belamarić 10, Mandalinić 13, Dragozet 4, Levanić 11, Džimbeg, Šuvaković I. 7, Šuvaković K. 31. Trener: Mirko Mandalinić

Samoborci su se na gostovanju u Zagrebu namjerili na izuzetno raspoloženu ekipu Remeta i morali su u zadnjem kolu pružiti svoju najbolju partiju da bi izvukli pobjedu i osvojili vrlo dobro 9. mjesto u 1. Hrvatskoj regionalnoj ligi mlađih kadeta.

Prvo poluvrijeme igralo se izuzetno čvrsto na obje strane s rezultatom u egalu. U trećoj četvrtini je najbolji pojedinac utakmice, Samoborac Karlo Šuvaković, podijelio čak 6 blokada omogućivši svojoj ekipi nekoliko efektnih kontranapada, te je s nekoliko napadačkih skokova efektno pospremio odbijene lopte u koš za vodstvo od 8 razlike. U zadnjoj četvrtini Samoborci uspijevaju odoljeti velikoj želji i borbenosti domaćina za preokret i na kraju zasluženo osvajaju bodove na gostovanju.

Prvo ime Samoboraca svakako je bio snažni centar Karlo Šuvaković s 31 košem i nevjerojatnih 24 skokova. Vrlo dobro su mu asistirali bekovi Mandalinić s 13, Levanić s 11 i Belamarić s 10 koševa.

6 medalja za početak

Gimnastičarke GK Samobor vratile su se sa 6 medalja s natjecanja u 1. kolu Kupa Hrvatske – regija sjever, održanom 30. svibnja u Sportskom centru ATON u Nedelišću.

Ekipa kadetkinja, iako u izmijenjenom sastavu zbog prelaska dviju kadetkinja u juniorsku konkurenciju, nastavila je već tradicionalnu dominaciju na gimnastičkom borilištu sjeverne regije. S ukupno 235,8 bodova na 4 sprave "uzele" su 1. mjesto ispred ekipe ZTD-a Hrvatski sokol iz Zagreba koji je skupio 226,1 bod.

Pojedinačno do izražaja je došla Lucija Nemanić s osvojenim srebrom (60.3 boda) od koje je bila bolja samo Nera Hainš iz GK Vindija iz Varaždina (61.9), dok je Karla Kovačić osvojila broncu (57.3). Još dvije Samoborke zauzele su 4. i 5. mjesto - Marija-Sara Mihelić, kojoj je ovo bilo prvo natjecanje u kupu, te Dora Živković. Za ekipu su još nastupile Paula Stier (također 1. natjecanje) i Iva Barišić.

Juniorke su osvojile zlato i srebro. Lucija Kirschenheuter, aktualna prvakinja Hrvatske, iz kadetkinja je prešla u juniorsku kategoriju i na prvom natjecanju uvjerljivo osvojila 1. mjesto s ukupno 62.3 boda. Kao i obično najvišu je ocjenu 15.9 (maksimalna je 16) dobila na "svojoj" spravi, tlu, vrlo je dobro odradila i ruče (15.8), a i na gredi je bila bolja od svih ostalih juniorki (15.2). Helena Kovačić, s osvojenim 2. mjestom bila je za dvije desetinke boda bolja na preskoku (15.6). Treće je mjesto zauzela Varaždinka Ana Friščić, a četvrto je opet pripalo Samoborkama, odnosno Nini Fresl.

I u seniorskoj kategoriji Samoborke su imale predstavnicu - Anamariju Kovačić. S ocjenama 15.4 za preskok, 15.6 za ruče, 15.0 za gredu i 15.5 za tlo skupila je 61.5 bodova i osvojila 1. mjesto. Iako nije imala pravu konkurenciju, to ne umanjuje sjaj njezina zlata.

S nastupom svojih gimnastičarki bile su zadovoljne trenerice Aida Badić i Martina Bublić. Prvo kolo bila je prigoda da se vidi gdje su Samoborke u odnosu prema ostalim gimnastičarkama u regiji te na čemu treba više raditi do sljedećeg natjecanja.

Samoborskoj će se publici, nakon nastupa na Danima dječjih vrtića, gimnastičarke od najmlađih rekreativki do najstarijih natjecateljica pokazati na Proljetnom prvenstvu kluba 6. lipnja.

K.K.

1. Lucija Kirschenheuter, GK Samobor

2. Helena Kovačić, GK Samobor

3. Ana Friščić, GK Vindija

ŠKOLSKI SPORT - RUKOMET - Natjecanje za učenike osnovnih škola u rukometu

Rukometašice LOB-a najbolje

U subotu, 30. svibnja, održano je posljednje ovogodišnje školsko natjecanje za učenike osnovnih škola. U dvorani OŠ Bogumila Tonija snage su odmjerile rukometašice, učenice 5. i 6. razreda. Kako je na turniru sudjelovalo pet ekipa igrao se jednostruki bod sistem, tj. svaki sa svakim.

Nakon deset odigranih utakmica prvo mjesto osvojile su rukometašice ŠŠD LOB OŠ Bogumila Tonija, koje su zabilježile četiri pobjede i tako jedine neporažene završile turnir. Drugo mjesto osvojila je ekipa ŠŠD Stražnik OŠ Samobor, koja je tri puta uspjela pobijediti, uz jedan poraz. Treće mjesto osvojila je ekipa ŠŠD Rovi OŠ Rude s dvije pobjede i dva poraza. Četvrto mjesto zauzela je ekipa ŠŠD Žabac OŠ Sveta Nedelja s tri poraza i jednim neriješenim susretom, baš kao i petoplasirana ekipa ŠŠD Okić OŠ Mihaela Šiloboda iz Svetog Martina pod Okićem.

Z.F.

FOTO: Pobjednička ekipa: ŠŠD LOB: Nives Modrić, Nola Jandrečić, Mia Ivanušević, Dunja Kolatić, Sara Stilinović, Rebeka Meglić, Ivana Belamarić, Zlatka Dubić, Patricija Martić, Dorotea Kupres i Ivana Rubinić

Voditelj ekipe: Ismeta Čerkez