Rakitje – Vrh 0:6 (0:2)

Tresnuli s vrha

Sudac: Vujčec (Klinča Sela)

Pomoćnici: Ivančić (Jastrebarsko) i Krcivoj (Vranov Dol)

Strijelci: 0:1 Pušek(9), 0:2 D. Šimunić(14), 0:3 Franjo(54), 0:4 Pušek(64), 0:5 Knjaz(65), 0:6 Hribar(75)

RAKITJE: Divković (od 64. Duvnjak), Balaško (od 70. Mikulin), Keleković, Boras, I. Nujić, G. Horvat (od 64. Jozić), I. Pavić, Martinčević (od 62. K. Nuić), A. Pavić, Hlevnjak (od 46. Jozić), Dorotić

Trener: Tomislav Kakuk

VRH: Cingulin, Franjić, Drviš, Knjaz (od 70. Hribar), Katić (od 75. Jedvaj), Strugar (od 60. T. Šimunić), Šturlan, Filipović, Pušek, Franjo, D. Šimunić

Trener: Petar Iskrić

Igrač utakmice: Denis Pušek (Vrh)

Vodeći Vrh uvjerljivo je promarširao Rakitjem te zabilježio devetnaestu poobjedu u prvenstvu. Sve ambicije domaćina o možebitnom izjednačenje nestale su do 15. minute i rezultatskog minusa od 2 gola. U nastavku Divković i Duvnjak su primili kombinirano po 2 gola za konačnih 0:6.

Bregana – Sloga (B) 4:7 (0:2)

Golijada s krivim rezultatom

Sudac: Grdaković (Gornja Zdenčina)

Pomoćnici: Solenički (Jastrebarsko) i Gregorić (Gornji Desinec)

Strijelci: 0:1 Karabelj(8), 0:2 Mlinar(13), 1:2 Ovčarić(52), 1:3 Jurić(64), 1:4 D. Struhak(70), 1:5 Karabelj(75), 2:5 Vlašić(76), 2:6 Karabelj(82), 3:6 Župančić(83), 3:7 Karabelj(90), 4:7 Župančić(90)

BREGANA: Grdanjski, Babojelić (od 70. Fresl), Radovanić (od 46. Župančić), A. Andabak, Dumić, I. Andabak, Jurković, Vlašić, Ivančić (od 31. Kasalo), Sokolović, Ovčarić

Trener: Marko Vlašić

SLOGA BREZJE: Mijić, Jurić (od 75. Lovrić), Sabljić (od 46. Janković), Hajtok, Dejanović, Mlinar, Vrkić, D. Struhak, Bukvić, H. Struhak, Karabelj

Trener: Rade Dejanović

Crveni karton: Kasalo(87)

Igrač utakmice: Dario Karabelj (Sloga)

Bregana nastavlja s lošim igrama. Ovoga puta su neugodno poraženi od momčadi Sloge koja se bori za ostanak. U prvom dijelu su gledatelji vidjeli samo 2 gola da bi nastavku procurilo i to ponajprije pred domaćim vratima iz kojih je Grdanjski sve skupa vadio loptu 7 puta. Za domaćine se u listu strijelaca upisao Župančić golovima pred kraj utakmice.

Igrišće - Bestovje 2:10 (0:6)

Dobar pucački trening

IGRIŠĆE – Igralište Igrišća

Sudac: Lešković (Zaprešić)

Pomoćnici: Tirić (Bistra) i Grgurić (Brdovec)

Strijelci: 0:1 Bećirović(10), 0:2 Mikek(18), 0:3 Mikek(20), 0:4 Srebačić(30), 0:5 Bećirović(35), 0:6 M. Barun(43), 1:6 I. Vrabec(62), 1:7 Borić(65), 1:8 Avsec(72), 2:8 I. Vrabec(74 – 11m), 2:9 Borić(78), 2:10 Borić(80)

IGRIŠĆE: Horvatović, M. Curman, Petrlić, Novosel, Svetec, Klančir (od 40. Psarić), D. Curman, Mladić, Mlinarić, I. Vrabec, M. Vrabec (od 50. Đurkin)

Trener: Vlado Psarić

BESTOVJE: Mesec (od 82. Antolić), Srebačić, Šarić (od 46. Makek), Kurtušić, K. Barun, Đaković, Mikek, Avsec, M. Barun (od 46. Borić), Bećirović (od 50. Matijević), Softić (od 46. Gašpert)

Igrač utakmice: Goran Borić (Bestovje)

Što reći o momčadi koja kod kuće primi deset golova? Jedino da je već odavno otpisana i uvjerljivo na zadnjom mjestu tablice. Gosti iz Bestovja su ovih 90 minuta iskoristili kao dobar pucački trening...

Novaki – Mladost (KD) 5:0 (3:0)

Čvrto četvrti

NOVAKI – Igralište Novaka

Sudac: Bošnjaković

Pomoćnici: Polunić (oba iz Kerestinca) i Šoštarić (Petkov Breg)

Strijelci: 1:0 T. Bungić(28), 2:0 T. Bungić(33), 3:0 M. Bungić(42), 4:0 Bagarić(77), 5:0 M. Vrkić(87)

NOVAKI: Rašić, Genus (od 57. M. Vrkić), A. Batarilo – Čerdić, Petrović, Podnar, P. Bungć, M. Bungić (od 59. Jakešević), H. Petković, T. Bungić, Nemet, Pokrajčić (od 52. Bagarić)

Trener: Kristijan Cesarec

MLADOST KRAJ DONJI: Ćorak, Dujmović, Juratovac, Cimprešak, I. Frkanec (od 46. M. Frkanec), Vulić, Hudina, Horvat (od 53. Mežnarić), Košutić, Jakolić, Sutlar

Trener: Drago Frkanec

Igrač utakmice: Tomislav Bungić (Novaki)

Uvjerljiva pobjeda Novaka za učvrščenje na četvrtom mjestu tablice. Braća Bungić kombinirano su nakon 45 minuta odveli svoju momčad na sigurnih 3 gola razlike, a u nastavku su priču zaključili Bagarić i Vrkić.

Nakon 26. kola vodi Vrh sa 60 bodova, drugi je Dinamo (J) sa 48, četvrti su Novaki sa 46, Bestovje je šesto s 38, koliko ima i sedma Bregana, dok je Rakitje na trinaestom mjestu s 30 bodova.

KOŠARKA - Veterani - prijateljska utakmica Samobor - Fortunal 47:77 (29:47)

Teško protiv zgusnute obrane

SAMOBOR: Pavlin 8, Spaseski 8, Pavšek 9, Klupač 10, Škiljan Z., Škiljan K. 2, Antolović 8, Džimbeg, Laušin 2.

Veterani Samobora namjerili su se na izuzetno snažnu i uigranu ekipu Fortunala iz Zagreba, trećeplasiranu s ovogodišnjeg prvenstva veterana zagrebačke regije.

Gostujući bekovi nakon uigranih blokada svojih centara gađali su u prvom poluvremenu gotovo bez promašaja, tako da već do poluvremena imaju dvadesetak koševa prednosti. S druge strane, Samoborci lako prolaze prvu liniju i ulaze u reket gostiju, ali protiv zgusnute i vrlo visoke zadnje linije vrlo neprecizno šutiraju.

Drugo poluvrijeme igra se u nešto lakšem tempu, međutim gosti se ne opuštaju već na kraju slave zasluženo s visokih trideset koševa razlike. Kod Samoboraca jedini s dvoznamenkastim učinkom bio je Klupač s 10 postignutih koševa.

NOGOMET - Jedinstvena županijska liga – 26. kolo

Zrinski Tehnovent – Rugvica 3:2 (0:1)

Horvat tri puta

Sudac: Koprić (Potočec)

Pomoćnici: Pankretić (Lovrečka Velika) i Školjak (Beter)

Strijelci: 0:1 Marić(20), 1:1 Horvat(53), 2:1 Horvat(58), 3:1 Horvat(63), 3:2 Jagatić(84)

ZRINSKI TEHNOVENT: Fabijan, Hržić (od 90. Bekiri), Novoselec, Lehpamer (od 70. Radovanić), M. Jagodić, Mataušić (od 46. Vrančić), Šicl, Celizić, D. Jagodić (od 60. Draclin, od 90. Šebek), Hainešek, Horvat

RUGVICA: Ivančan, Radonić, Trubić (od 46. Krznarić), Marelja, Fišter, Šimunec, Điđa, Đokić, Palešić (od 68. Jagatić), Stipić, Marić

Trener: Ante Vucić

Igrač utakmice: Danijel Horvat (Zrinski Tehnovent)

Deset minuta inspiracije Danijela Horvata bilo je dovoljno farkaševčanima za bodove protiv dobrih gostiju iz Rugvice. Marić je u 20. poslao loptu iza Fabijana za gostujuću prednost koja je trajala do početka nastavka kada je svoje nogometno umijeće prikazao Horvat te s 3 gola sam pobijedio momčad Rugvice.

TOP – Naftaš Ivanić 0:2 (0:0)

Neprepoznatljivi TOP

KERESTINEC – Igralište TOP - a

Sudac: Kašnar (Paukovec)

Pomoćnici: Pajač (Donje Orešje) i Borković (Domagović)

Strijelci: 0:1 Duvnjak(89 – 11m), 0:2 Radoš(90)

TOP: Husak, Klingor, Vratrarić, Salopek (od 40. Hodak), Meglajec, Vranešić, Skukan (od 69. Šarčević), Jakopec (89. Vukas), Biškupić, Žižić, Rašić

NAFTAŠ IVANIĆ: Ćorković, Domitrović, Vujanić, Antičević, Samardžić, Babić, Duvnjak, Škulec, Radoš (od 90. Lukec), Lončarić, Maras

Trener: Mijo Katić

Igrač utakmice: Boris Radoš (Naftaš Ivanić)

Gosti koji su borbi za ostanak više su željeli pobjedu koja im je stigla tek u zadnjim minutama igre. Prvo je Duvnjak s bijele točke pogodio za 0:1, a pobjedu za „naftaše“ je zapečatio Radoš u posljednjim trenucima susreta. Domaćini, nakon dobre jesenske polusezone, u proljetnom dijelu neprepoznatljivi.

Jaska – Klokočevac 1:3 (1:1)

Matijaščić zna čemu služi glava

JASTREBARSKO – Igralište na Centrali

Sudac: Škrlin (Bistra)

Pomoćnici: Matić (Zaprešić) i Dragila (Buševec)

Strijelci: 1:0 Jurinić(2), 1:1 Ivančić(12), 1:2 Matijaščić(57), 1:3 Beloša(63)

JASKA: Dikšić, Aščić, Falica, Mesic (od 56. Lukić), Grbinić, Golubić, Novosel, Jurinić, Hasanović, Šoić, Pinturić (od 63. Rožić)

Trener: Drago Vrabec

KLOKOČEVAC: Čalić, Ivančić (od 70. Kušter), Dam. Celizić, Ramić, Janžić, Sokolović, Dan. Celizić, Kos, Matijaščić, Gestić (od 82. Šeperić), Beloša

Igrač utakmice: Mladen Matijaščić (Klokočevac)

Rano primljeni gol (u 2. minuti) kao da je dodatno motivirao igrače Klokočevca koji su do kraja sureta u bili bolja momčad u svim parametrima igre te zasluženo odnose bodove iz Jastrebarskog. Preokret gostiju krenuo je u 12. minuti kada ubacivanje Kosa koristi Ivančić glavom za izjednačenje, a rezultatsku prednost za Bijele golubove donosi Matijaščić (ponovo glavom) u 57. Nekoliko minuta kasnije trobod je potvrdio Beloša golom za konačnih 1:3.

Nakon 26. kola vodi Jelačić sa 63 boda, drugi je TOP s 50, Zrinski Tehnovent je peti s 39, dok je Klokočevac na desetom mjestu s 37 bodova.

KOŠARKA - Seniori – Ljetna liga – 2. kolo Dubrava – Samobor 94:62 (51:27)

Potopili ih s 11 trica

SAMOBOR: Ćosić 5, Močan 3, Samardžić, Šilobod 2, Hrvoj 20, Gašparac, Vlajčić 11, Ćorić, Begić 9, Gionechetti, Levanić 5, Jureta 7. Trener: Milan Ličina

DUBRAVA: Vragović 14, Beneta 2, Krajačić 31, Rački 3, Jurjević 12, Bošnjak 9, Šaravanja, Šakić 23. Trener: Gnjidić

Seniori Samobora namjerili su se na raspoloženu prvoligašku ekipu Dubrave, koja nakon čvrste obrane odigrava brze polukontre ili nakon brzog protoka lopte neometano pogađaju čak 11 trica. S druge strane Samoborce ne služi šut za tri poena, a nakon dobrih akcija i prolaza u reket vrlo loše šutiraju tako da na kraju Dubrava zasluženo s visokom razlikom rješava utakmicu u svoju korist.

Kod Samoboraca istakao se učinkovitošću centar Hrvoj s 20 koševa. Kod Dubrave odlično su odigrali Krajačić s 31 košem, od čega 6 trica, te Šakić s 23 koša.

KOŠARKA - Juniori – II. HRL – 14. kolo Samobor – Rudeš 94:75 (45:35)

Atrakcija za kraj

SAMOBOR: Bencek, Gionechetti 15, Stupar, Kocijan 12, Vlašić A., Geiger 4, Levanić 20, Vlašić F., Kleščić 35, Tokić, Kučko, Šuvaković 8. Trener: Josip Vlah

RUDEŠ: Gabrić 4, Periš 2, Anić H. 10, Štimac 6, Rezo 8, Cindrić 17, Anić V. 7, Siah 1, Acman 14, Čirić, Župan 3, Markežić 3. Trener: Zlatko Bačurin

Ovo je bila vjerojatno najbolja utakmica ove generacije juniora Samobora, s odličnom obranom u kojoj su se istakli Gionechetti s 13 skokova i čak 7 blokada te Levanić s 10 skokova i 5 blokada. Nakon dobre obrane Samoborci odigravaju brze polukontre, koje opet odličnim asistencijama Gionechetija s 12 i Levanića s 10, vrlo efektno završava Kleščić s 35 ubačenih koševa. Pred kraj Samoborci teže atrakcijama sa zakucavanjima, što gosti koriste i tek nešto smanjuju visoki poraz. U dva preostala kola Samoborci i dalje ostaju u borbi za prvaka lige.

KOŠARKA - Kadeti – 1. ŽL – 1. kolo Samobor – Fortuna 39:68 (17:29)

Predali se u zadnjoj četvrtini

SAMOBOR: Vraneković, Bencek 14, Šuvaković 3, Vlašić 2, Rađenović 6, Hribar, Jelić, Jozić, Tokić 8, Kučko 4, Račić 2. Trener: Zdravko Džimbeg

FORTUNA: Lopac 5, Nežmahen, Križan 16, Ištuk, Zekan 18, Vulić 2, Celeši 2, Pervan 6, Štih 13, Cimprešak 6, Štros. Trener: Hegeduš

Kadeti Samobora većim dijelom gube, ali polakao sustižu goste, da bi na samom početku zadnje četvrtine došli na svega dva koša zaostatka. Međutim, tada bekovi nespretno gube četiri lopte zaredom, a gosti s dvije trice i dvije dvice vraćaju vodstvo na 12 razlike. Tada su se već dosta umorni Samoborci jednostavno predali. Ulaskom zamjena ekipa Samoboraca do kraja ne postiže nijedan koš, tako da gosti na kraju visoko i zasluženo pobjeđuju. Kod Samoboraca najučikovitiji bio je Bencek sa 14 koševa. Kod Fortune odličan je bio centar Zekan s 18 koševa.

KOŠARKA - Kadeti – 1. ŽL – 2.kolo Samobor – Petar Zrinski 91:62 (40:32)

Učinkovitiji u napadu i obrani

SAMOBOR: Vraneković 3, Bencek 5, Šuvaković 13, Vlašić 2, Rađenović, Hribar, Jelić 16, Jozić 2, Tokić 40, Kučko 6, Račić 4. Trener: Zdravko Džimbeg

PETAR ZRINSKI: Juršetić 24, Perić, Topalović, Fugaj, Mikac, Popović, Horvat, Trupeljak 38. Trener: Hrvoje Konopa

Kadeti Samobora odigrali su u istom danu još jednu utakmicu protiv kadeta Petar Zrinski iz Vrbovca. Ovaj puta s mnogo boljom obranom i većom učinkovitošću u napadu. U obrani su se istakli Šuvaković s 15 i Tokić sa 14 skokova. U napadu izuzetno raspoložen je bio Tokić sa 40, a vrlo dobar i Jelić sa 16 koševa. Kod gostiju interesantno je da su sve koševe postigla samo dva igrača - Trupeljak 38 i Juršetić 24 koševa.

KOŠARKA - Mlađi kadeti – I. HRL – 16. kolo Samobor – Medveščak 86:68 (39:33)

Presudio zonski presing

SAMOBOR: Crnica, Belamarić 9, Mandalinić 20, Dragozet 9, Vrdoljak, Levanić 21, Rendulić 2, Džimbeg, Vranić 7, Šuvaković I. 5, Šuvaković K. 13. Trener: Robert Levanić

MEDVEŠČAK: Šaranja, Kvazno, Žerdin, Kožul 20, Keleminić 2, Kranjec, Golubić 30, Bičanić 7, Benšek 9, Šoštarko.

Trener: Branko Anđelić

Prvo poluvrijeme u vrlo borbenoj igri obje ekipe rezultat se kretao u egalu. Početkom drugog poluvremena Samoborci su zaigrali vrlo čvrsti zonski presing po cijelom terenu i za svega nekoliko minuta napravili su dvadestak koševa prednosti, koje čuvaju do kraja utakmice za zasluženu pobjedu.

Kod Samoboraca istakli su se učinkovitošću Levanić s 21 i Mandalinić s 20 koševa. Svakako treba spomenuti i triple double učinak Karla Šuvakovića od 13 koševa, 12 skokova i 10 blokada. Kod gostiju najučinkovitiji je bio Golubić s 30 koševa.

KOŠARKA - Mlađi kadeti – I. HRL – 17. kolo Šanac – Samobor 51:61 (23:28)

Taman koliko je trebalo

SAMOBOR: Belamarić 4, Mandalinić 11, Dragozet 13, Levanić, Rendulić 1, Džimbeg, Vranić 14, Šuvaković I. 4, Šuvaković K. 14. Trener: Robert Levanić

ŠANAC: Lukačić S. 6, Đurčević 4, Lipak 23, Šomek 13, Katić 3, Lukačić K., Kasunić 2, Dominik, Šipek.

Trener: Vladimir Đukić

Mlađe kadete Šanca prvo poluvrijeme održavao je u igri s nevjerojatnom preciznoću bek Lipak s pogođenih 5 trica bez promašaja. Ponovno početkom drugog poluvremena Samoborci maksimalno pojačavaju presing obranu, najbolji igrač domaćih posustaje i vrlo brzo Samoborci imaju sigurnih dvadesetak koševa prednosti. Pred sam kraj domaćini protiv zamjena uspijevaju smanjiti visoki poraz na svega deset razlike.

U pobjedi Samoboraca istakli su se Karlo Šuvaković sa 14 koševa i 18 skokova te Vranić s isto toliko koševa i tek s jednim skokom manje 17. Kod domaćina odličan je bio Lipak s 23 koša.

KARATE - Opatija kup, 17. svibnja

Karatašima Bregane četiri medalje

U nedjelju, 17. svibnja, u sportskoj dvorani Gorovo u Opatiji održan je 9. međunarodni karate turnir Opatija kup na kojem je nastupilo 270 natjecatelja iz Slovenije, BiH i Hrvatske. Na turniru su uspješan nastup imali natjecatelji Karate kluba Bregana, koji su osvojili jedno zlato i tri bronce.

Zlatnom medaljom okitila se Paula Andričević u kategoriji učenica preko 40 kg i tako nastavila nizati odlične rezultate.

Brončane medalje osvojili su Dijana Ćosić u kategoriji kadetkinja do 47 kg te Karlo Pejić i Dominik Kovačić u kategoriji juniora do 61 kg.

Bez medalje su ostali Stefani Filipić, Gabrijela Tušinec i Ivan Bilić. U Opatiji je s mladim športašima iz Bregane bio trener Goran Romić.

Do kraja proljetnog dijela sezone natjecatelji KK Bregana nastupit će na turnirima Croatia Cup u Zagrebu i Austrian Junior Open u Salzburgu.

JUDO - U Karlovcu održan memorijalni judo turnir

13 medalja za Samoborce

U Karlovcu je u organizaciji Kluba veterana 266. izvidničko diverzantske satnije HV i Judo kluba Karlovac, u spomen na prerano preminulog pripadnika HV Zdravka Goršćaka, 16. svibnja održan judo turnir na kojem su nastupili i judaši Judo kluba Samobor. Nastupilo je 10 Samoboraca, a najmlađi judaši su se okušali i u starijim uzrasnim kategorijama.

Medalje za Judo klub Samobor su osvojili:

1. mjesto: Ante Vukres, Josip Garašić, Filip Šipek, Dominik Jurković i Helena Vuković.

2. mjesto: Borna Ivošević, Ante Vukres i Dominik Jurković.

3. mjesto: Lovro Lacković, Lucija Ivošević, Filip Šipek, Filip Greblički i Helena Vuković.

Ekipno je Judo klub Samobor osvojio prvo mjesto i pehar u trajno vlasništvo.

KYOKUSHINKAI KARATE - U švicarskom Luzernu održan Cup nacija

Samoborci donijeli zlato!

U subotu, 16. svibnja, održan je prvi Cup nacija u švicarskom gradu Luzernu. Na natjecanju je nastupilo 6 zemalja: Hrvatska, Poljska, Italija, Nizozemska, Francuska i Švicarska.

Natjecanje je bilo održano u 5 težinskih kategorija. Tri muške (laka -70 kg, srednja -80 kg i teška +80 kg), te dvije ženske (laka -65 kg i teška +65 kg) kategorije.

Hrvatska reprezentacija bila je sastavljena od članova KK Mladost Samobor: Romana Vrančić (-65 kg), Dubravka Jugec (+65 kg), Marko Matijaščić (-70 kg), Dejan Obranić (-80 kg), te Kruno Terihaj (+80 kg). Prema sustavu natjecanja svaka se zemlja borila protiv svake zemlje, tako da su sve nacije imale 25 borbi, odnosno svaki borac 5.

Na ovom natjecanju Hrvatska je osvojila prvo mjesto, kao zemlja s najviše pobjeda u međusobnim ogledima, pobijedivši Poljsku, Nizozemsku, Italiju i Švicarsku, a s predstavnicima Francuske nakon dugih i teških borbi rezultat je bio neodlučen. Rezultat Hrvatske reprezentacije je tim vredniji zbog činjenice da su se nakon dužeg vremena izbivanja s borilišta vratili naši "stari" reprezentativci Dubravka Jugec i Dejan Obranić.

Moramo napomenuti da su na ovom natjecanju nastupali neki od nama dobro poznatih boraca, koji su osvajali odličja diljem Europe, poput predstavnika poljske Matusewicz Macieja, koji na posljednjem Europskom prvenstvu u Kijevu osvojio broncu.

U ogledu s Hrvatskom Matusewicz je s našim predstavnikom Krunom Terihajem imao velikih problema te je naišao na veliku prepreku, koju nije uspio prijeći, odnosno pobijediti ga, a Terihaj je pokazao svu svoju snagu i čvrstinu te veliku odlučnost u borbi.

Dubravka Jugec je kao juniorka bila osvajač srebrne medalje na europskom prvenstvu u Budimpešti, a na ovom natjecanju još jednom je pokazala svoju izuzetnu tehniku, dok je naša druga prestavnica, Romana Vrančić, pokazala svoju veliku upornost i želju za pobjedom, koja je na kraju i urodila plodom.

Marko Matijaščić u svojoj kategoriji je bio najlakši, ali njegov nevjerojatni borbeni spirit ponovo je zadivio sve prisutne, a Dejan Obranić, koji je s borilišta izostao godinu dana, vratio se u svoj stari ritam natjecanja te rutinirano odrađivao borbe.

Naši natjecatelji pokazali su se u najboljem izdanju nižući pobjede jednu za drugom i tako se zasluženo okitili zlatom, ostavivši iza sebe neke od zemalja koje imaju bogatu povijest kyokushina poput Francuske, Nizozemske, Poljske itd. Dodjela odličja ovaj puta bila je na tradicionalnoj "sayonara party", što je pomalo neobično za kyokushin, no na taj način organizator je želio dodati poseban naglasak na sve osvajače medalja.