KOŠARKA - Juniori – II. HRL liga – 12. kolo Maksimir – Samobor 70:74 (35:27)

Imali bolje živce

SAMOBOR: Bencek, Gionechetti 16, Stupar, Kocijan 10, Vlašić A., Geiger 5, Levanić 24, Vlašić F., Kleščić 19, Tadić. Trener: Josip Vlah

MAKSIMIR: Laco I., Gić 9, Laco K., Milivojević 10, Huzanić, Vujičić 4, Erceg 7, Jerkić 16, Jeljak 20, Jelić 2; Tomić, Gliha 2. Trener: D. Peršić

Prvo poluvrijeme juniori Samobora igraju u napadu nekako u grču i nikako da im krene šut pa domaćini vrlo brzo stvaraju desetak koševa prednosti koje održavaju do kraja poluvremena. Početkom drugog poluvremena puno bolja obrana Samoboraca, a krajem treće četvrtine konačno je proradio šut Kleščića i Gionechettija koji su dotad bili bez koševa. Serijom koševa od 15:0 Samoborci preuzimaju vodstvo od 4 razlike.

U zadnjoj četvrtini u velikoj borbi na obje strane domaćini su u više navrata izjednačavali rezultat da bi Samoborci efektnim poentiranjima, pa i sa zakucavanjima vraćali vodstvo na 4 razlike. U samom finišu Samoborci boljih živaca i spretniji zasluženo osvajaju bodove na teškom gostovanju kod juniora Maksimira.

U redovima juniora Samobora istakli su se učinkovitošču Levanić s 24, Kleščić s 19 i Gionechetti s 16 koševa. Kod Maksimira najučinkovitiji je bio centar Jeljak s 20 koševa.

KOŠARKA - Mlađi kadeti – I. HRL – 15. kolo Sveti Petar – Samobor 40:98 (24:44)

Zadovoljni i s 58 razlike

SAMOBOR: Belamarić 26, Sladić 6, Mandalinić 11, Dragozet 9, Levanić 18, Rendulić 6, Džimbeg 6, Vranić 6, Šuvaković I. 10, Šuvaković K. Trener: Robert Levanić

SVETI PETAR: Čović, Djurić 2, Ostojić, Štambuk 15, Špehar 9, Skelin, Cota 4, Vrdoljak, Nemanić, Črnko 10. Trener: S. Svečak

Mlađi kadeti Samobora u prvom poluvremenu igraju u obrani više nego dobro zonski presing s brzim polukontrama da bi ostvarili solidnu prednost od 20 koševa. Kada se u drugom poluvremenu razigrao bek Belamarić pogađajući bez promašaja iz svih pozicija, domaćini mogu biti i zadovoljni s porazom od samo 58 koševa razlike.

Kod Samoboraca uz najučinkovitijeg Belamarića s 26 koševa, odlično je odigrao i razigravač Levanić s 18 koševa. Kod Svetog Petra najučinkovitiji je bio Štambuk s 15 koševa.

NOGOMET - 1. županijska liga zapad – 23. kolo

Krašić – Rakitje 1:4 (0:2)

Oderali Žumberčane kod kuće!

KRAŠIĆ – Igralište u Krašiću

Sudac: Lešković

Pomoćnici: Knez (oba iz Zaprešića) i Tirić (Bistra)

Strijelci: 0:1 G. Horvat(6), 0:2 G. Horvat(41), 1:2 Pužin(48), 1:3 G. Horvat(73), 1:4 Martinčević(83)

KRAŠIĆ: Šimatić, Joha, Šimecki (od 46. Ćuk), Vrbetić, Golub, Tuček, Bakarić, K. Penić, J. Penić (od 46. Pužin), Novosel, Petković

Trener: Tibor Kuzman

RAKITJE: Divković, Boras, Balaško, Hlevnjak, Dorotić, Keleković, Brckalo (Od 73. Mikulin), I. Nujić, G. Horvat (od 81. Jozić), I. Pavić (od 88. Pozderac), Martinčević (od 90. Sinković)

Trener: Tomislav Kakuk

Igrač utakmice: Goran Horvat (Rakitje)

Raspoloženi Horvat je s tri pogotka predvodio momčad Rakitja do sigurne pobjede u Krašiću. Već u 6. minuti gosti vode, a za sigurnih 0:2 u 41. svoj drugi gol postiže Horvat. U nastavku domaćini unose malo ubuđenja golom Pužina za 1:2 u 48. minuti, ali su gosti s još dva gola osigurali pobjedu.

Mladost (KD) – Bestovje 0:3 (0:0)

Zapamtili buju Bestovjane!

KRAJ DONJI – Igralište Bili brig

Sudac: Lafter (Novo Selo Okićko)

Pomoćnici: Kelečić (Repišće) i Šimrak (Bistra)

Strijelci: 0:1 Borić(71), 0:2 Bećirović(83), 0:3 Pavlović(88)

MLADOST: Mihalinec, Dujmović (od 79. Mežnarić), Jutarovac, D. Cimprešak, I. Frkanec (od 63. M. Frkanec), Merkl, Hudina, Horvat (od 82. M. Cimprešak), Košutić, Jakolić, Vulić

Trener: Veljko Brkić

BESTOVJE: Mesec, Srebačić, Šorić, Pavlović, K. Barun, Đaković, M. Barun (od 80. Gašpert), Mikek, Bećirović, Avsec (od 70. Borić), Softić

Igrač utakmice: Andrija Šarić (Bestovje)

Zaslužena pobjeda gostiju koji su cijelo vrijeme bili bolja momčad od anemičnih domaćina. Svoju bolju igru su Bestovjani kapitalizirali tek u zadnjih 20 minuta kada su Borić, Bećirović i Pavlović namjestili svoje nišanske sprave za uvjerljivih 0:3.

Vrh – Novaki 1:2 (1:2)

Osvojili i Vrh!

BKRALJEV VRH – Igralište Šumice

Sudac: Radišić

Pomoćnici: Grubač i Rončević (svi iz Zaprešića)

Strijelci: 1:0 Franjić(24), 1:1 Pokrajčić(35), 1:2 Pokrajčić(39)

VRH: Cingulin, Pušek, T. Šimunić, Knjaz, Katić, Filipović, Šturlan, Premerić (od 59. Ječmenjak), Franjić, Franjo, D. Šimunić

Trener: Pero Iskrić

NOVAKI: Rašić, Genus, Jakešević, Podnar, Đumlija, P. Bungić, M. Bungić, Petković, T. Bungić (od 88. Vrkić), Nemet, Pokrajčić (od 70. Bagarić)

Trener: Kristijan Cesarec

Igrač utakmice: Ilija Pokrajčić (Novaki)

Igrači Novaka su napravili malo iznenađenje pobjedom protiv prvoplasirane momčadi Vrha. Sve bitno se dogodilo u prvom dijelu. Prvo su domaćini nakon nesporazuma Đumlije i Rašića stigli do prednosti, ali je do poluvremena stanje na semaforu s 2 pogotka preokrenuo Pokrajčić. U nastavku su igrači Vrha pokušava li doći do boda, ali raspoloženi Rašić im to nije omogućio.

Vatrogasac (Z) – Bregana 4:1 (1:0)

Četri lijepa mlaza

ZDENCI – Igralište Vatrogasca

Sudac: Marčetić (Zagreb)

Pomoćnici: Fresl (Samobor) i Čunović (Zdenčina)

Strijelci: 1:0 Pranjić(5), 2:0 Samardžija(47), 3:0 Valek(69), 4:0 Samardžija(79), 4:1 Jurković(81 – 11m)

VATROGAAC ZDENCI: Jakšić, Bura, I. Prskalo (od 70. Mavrović), Kulaš (od 34. Hrukaš), M. Pažin, Žulj, Samardžija, Valek, Sremić, B. Pranjić, Vugrin (od 68. Crnoja)

Trener: Damir Šintić

BREGANA: Otmačić, Dolić (od 26. Dolenec), Radovanić, Sokolović, Tančak, Andabak, Jurković, Kasalo (od 46. Vitko), Vlašić, Župančić, Ovčarić

Trener: Marko Vlašić

Igrač utakmice: Marko Samardžija (Vatrogasac)

U derbiju kola igrači Vatrogasca su uvjerljivo pobjedili Breganu. Mreža gostiju se tresla već u 5. minuti, a rezultat 1:0 je vrijedio sve do početka nastavka ukojem je samardžija sa svoja 2 gola zapečatio sudbinu domaćina. Počasni pogodak za goste je postigao Jurković s bijele točke nakon što je srušen Ovčarić.

Nakon 23. kola vodi Vrh s 53 boda, drugi je Dinamo (J) sa 46, Novaki su četvrti sa 40, peta je Bregana s 37, deveto je Bestovje s 29, dok je Rakitje na desetom mjestu s 28 bodova.

CHEERLEADING - PK Balans uspješan organizacijski i natjecateljski na Državnom prvenstvu u Samoboru

Sjajni nastupi, razigrana atmosfera

Ne samo kao sjajni domaćini 4. Državnog prvenstva Hrvatske u cheerleadingu, pom pon i show plesu, Plesni klub Balans pokazao se i kao sjajan konkurent ostalim timovima okupljenima na natjecanju u Samoboru. U vitrine kluba i oko vrata članica stigle su četiri zlatne medalje, tri srebra i jedna bronca, a vrijedi zabilježiti i dva osvojena četvrta mjesta.

Cjelodnevno odmjeravanje vještina pod nazivom Shooting Stars u novoj sportskoj dvorani u Samoboru 25. travnja okupilo je 500-tinjak malih i velikih natjecatelja iz Koprivnice, Splita, Osijeka, Čakovca, Zagreba, Zadra i drugih gradova, uz goste iz Italije. Tribine su bile ispunjene do posljednjeg mjesta, a vedru i razigranu atmosferu natjecatelji su pojačavali i međusobnim druženjem u dvorani i izvan nje između sjajnih nastupa. Organizator natjecanja bio je Hrvatski navijački, akrobatski i pom pon savez (HNAPS).

Sudac: Kašnar (Paukovec)

Pomoćnici: Pajač (Donje Orešje) i Borković (Domagović)

KLOKOČEVAC: Čalić, Petrić, Dam. Celizić, Ramić, Janžić, Janjić, Ivančić, Kos, Gestić (od 90. Bošnjak), Dan. Celizić, Beloša (od 64. Šeperić)

SAVA DRENJE: Tonković, Drenski, Preskar, Bukovac, Maglečić, Ivančić (od 71. Benčik), Lulić, Žankor, Jakovina (od 90. Luketić), Vrhovski (od 75. Gerjević), Barilović (od 65. Delač)

Trener: Miroslav Šorgić

Igrač utakmice: Zdenko Tonković (Sava)

Izostanak nekoliko prvotimaca domaćina (u prvom redu Matijaščića) uz najboljeg pojedinca susreta, gostujućeg vratara Tonkovića, najzaslužniji su za „nulu“ u Klokočevcu. Bijeli golubovi imali su kontrolu nad utakmicom i više prigoda od gostiju koji su visoko rangirani na tablici (četvrti), ali nisu mogli doći do gola koji bi im osigurao tri boda.

Klas - Zrinski Tehnovent 2:0 (2:0)

Gosti nisu imali šanse

MIČEVEC – Igralište Klasa

Sudac: Koprić (Potočec)

Pomoćnici: Hondak i Gradinščak

Strijelci: 1:0 Spasenić(10), 2:0 Mandić(23)

KLAS: Rebernišak, Šunjić (od 85. Klišenić), Čužić, Hlevnjak, Orešković, Caganić, Mandić (od 73. Janković), Vujović (od 30. Lulić), Celčić, Kazić, Spasenić (od 64. Bedeković)

Trener: Damir Dittrich

ZRINSKI TEHNOVENT: Kožarec, Lehpamer, Novoselac, M. Jagodić, Šicl, Vrančić, Hržić, Celizić, Draclin, D. Jagodić, Horvat

Igrač utakmice: Jasmin Kazić (Klas)

Pod vodstvom novog trenera igrači Klasa su već u prvih 45 minuta osigurali pobjedu protiv neaktivnih gostiju. Spasenić u desetoj i Mandić u dvadesetrećoj šalju loptu iza nemoćnog Kožarca. U nastavku se također igra pred vratima Zrinskog, ali se rezultat više ne mijenja.

Mladost (O) – TOP 1:0 (0:0)

Mladići bolji od topnika

OBREZINA – Igralište Mladosti

Sudac: Bugarinović (Graberje Ivaničko)

Pomoćnici: Matić (Zaprešić) i Zelenković (Ivanić Grad)

Strijelci: 1:0 Grahovac (73)

MLADOST OBREZINA: Posavac, Panretić, Polančec, Trupčević (od 50. Sopina), Kadabec, Tadić (od 88. Smojić), Vučilovski, Kovač, Grahovac, Ivanušić, Fisel (od 90. Božć)

Trener: Vlado Benšak

TOP: Jergovski, Hodak (od 60. Skukan), Vratarić, G. Meglajec, Klingor, Jakopec (od 64. Salopek), Vukas (od 46. Rašić), Biškupić, Žižić, Ilikić (od 46. I. Meglajec), Jordan (od 70. Popović)

Trener: Ivan Delibos

Igrač utakmice: Josip Tadić (Mladost)

Iako su bili bolja momčad, gosti se iz Obrezine vraćaju praznih ruku. Prvo poluvrijeme pripalo je TOP – u u kojem su najbliže golu bili Biškupić u 27. i Vukas u 39. minuti, ali su njihovi udarci zavrsili na okviru vrata. U nastavku bude se domaćini kojima su bodovi potrebni za ostanak, a do gola dolaze u 73. minuti kada je Tadić srušen u 16 – ercu TOP – a. Jergovski je obranio najstrožu kaznu Grahovcu, ali se lopta sretno njemu vraća te on iz „popravnog“ pogađa za konačnih 1:0.

Nakon dvadesetrećeg kola vodi Jelačić s 54 boda, drugi je TOP sa 47, na desetom mjestu je Klokočevac s 31, dok je Zrinski Tehnovent na jedanaestom mjestu s 30 bodova.

NOGOMET - 3. HNL zapad – 26. kolo Rudar – Samobor 2:1 (2:0)

Na rubu ispadanja

LABIN – Gradski stadion

Sudac: Čulina (Rijeka)

Pomoćnici: Kulaš i Đorđević

Strijelci: 1:0 Blašković(16), 2:0 Hodžić(43), 2:1 Kovačić(67)

RUDAR: Prskalo, Šarin, Fable, Munja, V. Kovačević, Lepinica (od 68. Bagavac), Z. Kovačević, Hodžić (od 47. Fejzić), Blašković, Puh (od 84. Juričić), Dobrić

Trener: Boris Tičić

SAMOBOR: Štefković, Raić, Miljković, Puškarić, Brujić (od 50. Lisec), Karić, Ašanin, Grgečić, Krpan, Hasnek, Kovačić

Trener: Stjepan Čordaš

Crveni karton: Krpan (82)

Igrač utakmice: Marin Blašković (Rudar)

U važnom susretu i za jednu i za drugu momčad bodovi u borbi za ostanak ostaju u Labinu. Rudar, koji već osam kola nije osjetio slast pobjede, uspio je to postići protiv Samobora ponajviše zahvaljujući boljom igrom u prvom dijelu. Gostima je pripao nastavak u kojem je Kovačić pogodio za 2:1, ali je moguće izjednačenje bilo onemogućeno crvenim kartonom Krpana u 82. minuti.

Samoborcima je sada "zona ostanka" udaljena velikih 6 bodova i ako u slijedećem kolu protiv Istre (također konkurent za ostanak/ispadanje) ne budu pobjedili tada je ponovno vraćanje u 4. ligu realnost...

Nakon 26. kola vodi Rudeš s 59 bodova, drugo je Lučko s 57, dok je Samobor na osamnaestom mjestu s 19 bodova.

NOGOMET - 4. HNL središte B – 27. kolo Sava – Banovac 3:0 (1:0)

Sastić dva od tri

Sudac: Gvozdanović (Jastrebarsko)

Pomoćnici: Grgurić (Brdovec) i Ruškač (Jakovlje)

Strijelci: 1:0 Sastić(18), 2:0 Delić(69), 3:0 Sastić(80)

SAVA: Mohler, Drenški, Kovačević, Golemović, Dodig, Rogić, Rasi, Kočnar (od 46. M. Ovčariček), Matošević (od 78. Šoštarić), Sastić, Delić

BANOVAC: Babić, Komar, Mulatović, Cestarić, Ceković, Dvarneković, Žinić, Ziška, Šnajder (od 70. Šeki), Đapić, Kirin (od 46. Buzadžić)

Trener: Željko Šešerin

Igrač utakmice: Tomislav Sastić (Sava)

Lagano su se igrači Save obračunali s uvjerljivo najslabijom momčadi lige, Banovcem iz Gline. Do 18. minute Sastić je već mogao postići hat – trick, ali je jednom promašio prazna vrata, a drugi put je lopta završila na stativi. U nastavku susreta Delić je povisio na 2:0 (u 69. minuti), a konačnih tri razlike za desetu momčad lige je postavio Sastić svojim drugim golom.

Nakon 27. kola vod Zelina i Mladost (P) sa po 67 bodova, dok je Sava na desetom mjestu s 35 bodova.

STOLNI TENIS - Zaostala utakmica 11. kola 3. stolnoteniske lige Srednja Hrvatska

6 pobjeda i 6 poraza

Dana 24. travnja odigrana je zaostala utakmica 11. kola 3. stolnoteniske lige Srednja Hrvatska. Samobor kao domaćin igrao je protiv Mola i pobijedio 4:2. Koščica i Ladović ostvarili su po dvije pobjede.

Dan kasnije igralo se je posljednje, 12. kolo. Samobor je kao gost u prvoj utakmici protiv drugoplasirane momčadi Mladost Iskona izgubio 4:0, a u drugoj utakmici kod Špana pobijedio istim rezultatom. Tako je završio proljetni dio 3. stolnoteniske lige Srednja Hrvatska, a Samoborci sa 6 pobjeda i isto toliko poraza zauzimaju sredinu ljestvice.

U klubu razmišljaju o dovođenju pojačanja na jesen i pokušaju ulaska u viši rang natjecanja.

KARATE - Prvenstvo Hrvatske u katama za kadete i juniore - Đakovo, 25. travanj

Tomislav obranio naslov prvaka

U sportskoj dvorani Hrvatski sokol u Đakovu održano je 25. travnja prvenstvo Hrvatske u katama za kadete i juniore.

Karate klub Samobor-Anindol imao je svog predstavnika u Tomislavu Stolaru, koji je nastupao u konkurenciji juniora (uzrast 16-18 godina).

Prošlogodišnji osvojeni naslov prvaka Tomislav je potvrdio i ove godine te svim svojim konkurentima dokazao da mu još duže vrijeme ne mogu parirati na tatamiju.

Tomi je sve svoje protivnike nadmoćno pobijedio rezultatom 5:0, što dovoljno govori o superiornosti 17-godišnjeg samoborskog reprezentativca.

Bez obzira na naslov prvaka, Tomislav neće zastupati Hrvatsku na juniorskom prvenstvu svijeta koje će se u studenom održati u Maroku s obzirom da mjesec dana prije toga navršava 18 godina te postaje senior.

Mladom i nadarenom sportašu KK Samobor-Anindol preostaje naporan trening i eliminacije za seniorsko prvenstvo Europe, koje će se iduće godine u svibnju održati u Ateni.

- Žao mi je što prije Maroka navršavam 18 godina pa neću putovati na svjetsko prvenstvo. Ostaje mi da upornim radom i treningom dostignem kvalitetu seniorskog reprezentativca te u Ateni ostvarim dobar rezultat. Inače, u katama je strašna konkurencija i još nije izvršeno pomlađivanje natjecatelja koji su nepobjedivi u Europi i svijetu, kao na primjer Lucca Valdesi iz Italije. Na meni je da radim i čekam svoju priliku - rekao je poslije nastupa Tomislav Stolar.

RUKOMET - 2. HRL zapad, 20. kolo RK Rudar – RK Kvarner Kostrena 27:31 (12:16)

Dan kad su se Rudari posvađali s loptom

Svakoj tradiciji jednom dođe kraj pa tako i nepobjedivosti Rudara na domaćem parketu. Nakon pune tri godine dogodio im se domaći poraz i to kad se najmanje očekivao.

Nakon što su na početku utakmice poveli 4:1, igrači Rudara kao da su pomislili da će pobjeda doći sama od sebe, što su vrlo dobri gosti iz Kostrene znali iskoristiti. Nakon dobrih uvodnih 5 minuta, rukometaši iz Ruda nisu se kasnije nikako mogli sastati s loptom. Napravili su toliko tehničkih grešaka, koliko nisu zajedno u svim domaćim utakmicama ove sezone. Jednostavno im je lopta ispadala iz ruku, krivo su dodavali, pogađali stative, uz to angažman u obrani bio je neprepoznatljiv, a soliranje i forsiranje šuta u napadu navijače su dovodili do ludila. I uzalud je trener Kruno Hofer pokušavao nešto promijeniti, jer to je bila večer kad je podbacila cijela momčad. No, to ne znači da je pobjeda Kvarnera time manje vrijedna. Dapače, pokazali su izuzetnu motiviranost i želju, znalački su kažnjavali sve greške, na golu su imali i odličnog Dujmovića, a u napadu raspoloženog Lončarića, pa su zasluženo mogli proslaviti pobjedu pjevanjem i skandiranjem u svlačionici.

Unatoč porazu, Rudari su i dalje peti, a u sljedećem kolu gostuju u Rijeci kod ekipe Trsata.

RK Rudar: P. Fresl 3, V. Kušička 8, G. Prosoli, V. Skendrović, S. Šujster, J. Cvetković, M. Štajnkler, H. Štibohar, Z. Fabeković, D. Trčak, A. Tutavac, J. Štajnkler, M. Ašanin, D. Jagodić. Trener: K. Hofer

RUKOMET - 2. HRL zapad, 20. kolo ŽRK Samobor TO – ŽRK Dugo Selo 32:33 (14:17)

Ovaj put nije išlo

Posljedice nesretno izgubljenog derbija protiv Zaprešića kao da su ostavile trag na Samoborkama, jer u utakmici protiv Dugog Sela nisu ponovile igru kakvu smo navikli gledati u dvorani Bogumila Tonija i u gostima ove sezone. Osobito se to odnosi na igru u obrani gdje pristup nije bio na očekivanoj razini, što je rezultiralo sa 17 primljenih pogodaka u prvom, odnosno 16 u drugom poluvremenu. Od samog početka igračice iz Dugog Sela imale su prednost, a Samoborke su ih dostizale. Počelo je s 3:0 za Dogoselčanke da bi Samoborke došle do 9:9, a gošće opet otišle na tri pogotka prednosti do poluvremena. U nastavku nakon 21:21 gošće drže gol ili dva prednosti što su održale do kraja utakmice i tako odnijele dva boda iz Samobora. Pri tome se svakako treba istaknuti učinak Lucije Marjančić koja je postigla čak 15 golova.

U predzadnjem kolu Samoborke očekuje još jedan derbi, ovaj put u gostima kog Senie iz Senja.

RK Samobor TO: A. Skendrović, A. Fofonjka 8, M. Balaško 4, M. Tomašković, I. Štrkalj 4, M. Plazina 7, J. Mandić 4, M. Lustek, M. Šilobod 1, M. Gorenc, M. Kuzmić 2, M. Kozlovec, N. Uzelac 2, M. Dumić. Trener: D. Tunjić