Uzbudljivo da kraja

NOVAKI – Igralište Novaka

Sudac: Vujčec (Klinča Sela)

Pomoćnici: Grdaković (Zdenčina) i Krcivoj (Vranov Dol)

Strijelci: 1:0 Nemet(40), 2:0 Petković(48), 3:0 Petković(55), 3:1 Župančić(65), 3:2 Župančić(75)

NOVAKI: Jelić, Genus (od 90. M. Vrkić), Vuković (od 90. Mekek), Podnar, Petravić, P. Bungić, Đumlija (od 89. Gotal), Petković, Bagarić (od 80. Pokrajčić), Nemet, A. Batarilo – Čerdić

Trener: Kristijan Cesarec

BREGANA: Vitko, Tančak, Grdanjski, A. Andabak, Sokolović, I. Andabak, Jurković, Kasalo (od 58. Kulašević), Vlašić (od 38. Babojelić), Župančić, Dolić

Trener: Marko Vlašić

Crveni karton: Vitko(83), Babojelić(87)

Igrač utakmice: Zolik Nemet (Novaki)

U uzbudljivoj utakmici svi bodovi ostaju u Novakima. Iako su domaćini u 55. minuti imali sigurnih 3:0 do zadnjeg sučevog zvižduka su strepili nad pobjedom. Gosti koji su nakon utakmice imali velikih primjedbi na suđenje Vujčeca (2 crvena kartona i poništeni gol Bregane) su se golovima Župančića uspjeli vratiti do 3:2 u 75. minuti, ali u zadnjih petnaest minuta im je nedostajalo snage i igrača za izjednačenje.

Mladost (L) – Rakitje 2:0 (2:0)

"Krvnik" je bio Petak

LUKA – Igralište Mladosti

Sutkinja: Gurdon (Drenje)

Pomoćnici: Grgurić (Brdovec) i Špoljar (Bistra)

Strijelci: 1:0 Petak(6), 2:0 Petak(26)

MLADOST LUKA: Katić, Masnjak, Karaula, Vitković (od 46. Pirički), Kajfeš, Vuković od 83. Lojen), Kahlina, Piškor (od 89. M. Petek), Petak (od 86. Šimunjak), Sušec, Kompresak

Trener: Stjepan Horvat

RAKITJE: Divković, Mikulin, Balaško, Matić (od 82. Jozić), Boras, I. Nuić, G. Horvat, I. Pavić, Martinčević, A. Pavić, K. Nuić (od 76. Dorotić)

Trener: Tomislav Kakuk

Igrač utakmice: Andrija Petak (Mladost)

Igrači Mladosti su već u prvih 45 minuta riješili sve dvojbe o pobjedniku. „Krvnik“ Rakićana bio je Petak koji je golovima u 6. i 26. minuti pokopao sve nade gostiju u povoljan rezultat. U nastavku igrači Rakitja su pokušavali doći do počasnog gola no ni to im nije uspjelo.

Bestovje – Vatrogasac (Z) 1:0 (0:0)

Sastić opravdao povjerenje

BESTOVJE – Igralište Bestovja

Sudac: Kelečić (Repišće)

Pomoćnici: Ivančić (Jaska) i Gregorić (Donji Desinec)

Strijelci: 1:0 Sastić(55)

BESTOVJE: Antolić, Srebačić, Šarić, Pavlović, K. Barun, M. Barun, Mikek (od 46. Sastić), I. Matijević (od 77. Tenšek), T. Gašpert, Borić (od 71. Makek), Lukač

VATROGASAC ZDENCI: Jakolić, Bura, Samardžija, Marko Pažin, Hrnjak, Žulj, Vugrin (od 85. Crnoja), Valek, Marijan Pažin, Šekrst, Dremić (od 68. Prskalo)

Trener: Damir Šintić

Crveni karton: Hrnjkaš(14)

Igrač utakmice: Hrvoje Sastić (Bestovje)

Jedan gol je bio dovoljan za slavlje domaćih navijača i ostanak bodova u Bestovju. Na odmor se otišlo početnim rezultatom, a potez vrijedan bodova u poluvremenu povlači domaći strateg Gržan: umjesto Mikeka uvodi Sastića, a ovaj mu to vraća već 9 minuta kasnije i pogađa za 1:0, a taj rezultat je na kraju i bio dovoljan za pobjedu.

Nakon osamnaestog kola vodi Vrh sa 41. bodom, drugi je Dinamo (J) s 37, Bregana je na četvrtom mjestu s 32 boda, Novaki su šesti s 28, Bestovje je jedanaesto s 22, dok je Rakitje na dvanaestom mjestu s 19 bodova.

NOGOMET - Jedinstvena županijska liga – 18. kolo

Klokočevac – Vatrogasac (K) 2:1 (0:1)

Poškropili ih dvaput

Sudac: Ptičar (Kloštar)

Pomoćnici: Bugarinović (Gradići) i Borković (Domagović)

Strijelci: 0:1 Marković(37 – 11m), 1:1 Matijaščić(77), 2:1 Beloša(89)

KLOKOČEVAC: Čalić, Petrić (od 83. Kuštar), Ivančić, Ramić, Janžić, Janjić, Sokolović, Matijaščić, Šeperić (od 77. Bošnjak), Beloša

VATROGASAC KOBILIĆ: Đurašin, Maskalan, Sever, Boban, Gavran, Čavar, Orešković, Markelin, Župetić, Dukarić, Komadina

Trener: Romano Župetić

Crveni karton: M. Župetić(60)

Igrač utakmice: Marko Beloša (Klokočevac)

I u trećem nastupu nakon zimskog odmora „Bijeli golubovi“ ne znaju za remi, a kamoli za poraz. Ovoga puta iz Klokočevca praznih ruku odlaze „vatrogasci“ iz Kobilića iako je malo nedostajalo da bude i suprotno. Marković je goste doveo u prednost u 37. minuti nakon sigurno realiziranog jedanaesterca i sve do 77. minuti taj rezultat je svijetlio na semaforu. Tada domaćini ubacuju u brzinu više te golovima Matijaščića i Beloše u zadnjim minutama „parkiraju“ Klokočevac na sada već puno ljepše dvanaesto mjesto prvenstvene tablice.

Jaska – Zrinski Tehnovent 2:1 (1:0)

Samo počasni!

JASTREBARSKO – Stadion na Centrali

Sudac: Fišter (Potočec)

Pomoćnici: Marcetić (Zagreb) i Gradinščak (Vrbovec)

Strijelci: 1:0 Golubić(20), 2:0 Novosel(80), 2:1 R. Blažević(90)

JASKA: Dikšić, Aščić, Mačešić, Falica, Lukić (od 46. Tokmadžić), Grbinić (od 53. Pinturić), Golubić, Novosel, Šoić (od 77. Rožić), Mesic, Jurinić

Trener: Krunoslav Pinturić

ZRINSKI TEHNOVENT: Žganjer, Lehpamer, Novoselec, Šicl, Murić (od 28. M. Jagodić), Celizić, R. Blažević, M. Blažević (od 64. Draclin), D. Jagodić, Hainešek, Mataušić (od 60. Vrančić)

Igrač utakmice: Denis Golubić (Jaska)

Na izrazito domaćinskom terenu Jaska je ubilježila nove bodove protiv Zrinskog. U 20. minuti domaće navijače je razveselio Golubić i tim se rezultatom odlazi na predah. U nastavku domaćini desetak minuta prije kraja susreta povećavaju prednost na nedostižnih 2:0, a gostima je jedino preostalo tražiti počasni pogodak koji su dobili u 90. minuti, strijelac je bio Renato Blažević.

BSK - TOP 1:3 (1:0)

Krenuli u drugom poluvremenu

BRDOVEC – Igralište BSK - a

Sudac: Mihalj (velika Mlaka)

Pomoćnici: Krečak (Zagreb) i Rožić (Buševec)

Strijelci: 1:0 Dujaković(8 – 11m), 1:1 Meglajec(56), 1:2 Klingor(69), 1:3 Biškupić(90)

BSK BRDOVEC: Galić, Rantek, Bršec, Regvart (od 46. Pavić), Dujaković, Barukčić, Kafka, Perić (od 58. Mororrić), Rasi, Hunjak, Stipković

Trener: Mario Lovrentijev

TOP: Husak, Hodak (od 72. Skukan), Vratarić, Vranešić, Vukas, Salopek, Jakopec (od 66. Klingor), Biškupić, Rašić (od 68. Ilikić), Meglajec (od 73. Puntarec), Jordan

Trener: Darko Bogadi

Igrač utakmice: Gordan Meglajec (TOP)

Iako su loše otvorili utakmicu s minusom od jednog gola i tako otišli na predah, Kerestinčani se iz Brdovca vračaju punih ruku. Meglajec je u 56. izjednačio rezultat, trener Bogadi je pogodio s izmjenom Jakopec – Klingor u 66. minuti jer mu je potonji samo tri minute kasnije svojim golom odškrinuo vrata pobjedi. A konačno slavlje gostiju potvrdio je Biškupić u zadnjim trenucima igre golom za konačnih 1:3.

Nakon osamnaestog kola vodi TOP sa 43 boda, drugi je Jelačić s 39, deseti je Zrinski Tehnovent s 24, dok je Klokočevac na dvanaestom mjestu s 22 boda.

KOŠARKA - Seniori – A2 liga – 21. kolo Samobor – Fortuna 84:77 (37:31)

Preokrenuli u završnici

SAMOBOR: Samardžić 17, Močan 8, Gionechetti, Šilobod, Hrvoj 10, Jurčević, Vlajčić 14, Nakić 12, Gašparac 19, Begić 4, Levanić, Ćorić. Trener: Milan Ličina

FORTUNA: Nemec 6, Radosavljević 13, Divković, Biško 17, Miketa 1, Zekan, Samac, Gudelj 11, Jurić 12, Salopek 15, Cvitanović 2. Trener: D. Vučković

U svim četvrtinama do minutu dvije prije kraja gosti iz Zaprešića imaju prednost od par koševa. Ipak, malo boljom obranom i brzim kontranapadima Samoborci mini serijama pogodaka rješavaju svaku dionicu u svoju korist. Tako je bilo i pred kraj utakmice kada gosti vode tri razlike. Tada je odlično odigrao u napadu visoki centar Samoboraca Nakić, sin proslavljenog reprezentativca Nakića, koji s dvicom i četiri uzastopna slobodna bacanja preokreće rezultat od tri koša u korist Samoboraca. U sljedeća dva napada gostiju kapetan Samoboraca Močan krade lopte koje iz brzih kontranapada efektno poentiraju Samardžić i Hrvoj za zasluženu pobjedu protiv odlične, trećeplasirane ekipe Fortune iz Zaprešića. U pobjedi Samoboraca istakli su se učinkovitošču Gašparac s 19 i Samardžić sa 17 koševa. U obrani istakli su se Močan s 13 ukradenih lopti i Nakić s 9 skokova i dvije vrhunske blokade. Kod gostiju najučinkovitiji bili su Biško sa 17 i Salopek s 15 koševa.

KOŠARKA - Juniori – II. HRL – 8. kolo Samobor – Šanac 100:74 (41:37)

Smireno i organizirano

SAMOBOR: Vlašić, Gionechetti 16, Stupar, Kocijan 20, Bencek, Geiger 8, Levanić 25, Kučko, Kleščić 28, Tadić, Jelić, Tokić 3. Trener: Josip Vlah

ŠANAC: Mirčić 22, Hozdić 11, Lipak 8, Juretić 2, Tokić, Marjanović, Prugovečki 6, Šimunić, Petrović 21, Bedeti 4. Trener: Vlado Đukić

Samoborci su nekako nervozno ušli u utakmicu, promašuju dosta čistih šuteva, tako da borbeni gosti zasluženo dobivaju prvu četvrtinu. U nastavku Samoborci igraju puno smirenije i organiziranije u napadu, tako da polovicom zadnje četvrtine imaju tridesetak koševa prednosti za na kraju zasluženu i visoku pobjedu. U pobjedi Samoboraca istakli su s učinkovitošču Kleščić s 28 koševa i Levanić s triple double učinkom od 25 koševa, 11 skokova i 10 ukradenih lopti. Kod gostiju iz Karlovca istakli su se Mirčić s 22 i Petrović s 21 košem.

KOŠARKA - Mlađi kadeti – I. HRL – 8. kolo Samobor – Sveti Petar 86:46 (43:24)

I s pola snage

SAMOBOR: Belamarić 8, Rendulić, Mandalinić 13, Vrdoljak 4, Dragozet, Levanić 18, Vlahović, Džimbeg 17, Vranić 8, Šuvaković I. 18, Šuvaković K. Trener: Robert Levanić

SVETI PETAR: Djurić, Scherr 4, Čović, Ostojić 11, Špehar 13, Bach 10, Vrdoljak, Cota 8, Črnko, Nemanić. Trener: S. Svečak

Mlađi kadeti Samobora, reklo bi se i s pola snage, vrlo uvjerljivo su svladali košarkaše Svetog Petra iz Zagreba. Naime, snažni centri Samobora uopće nisu ulazili u igru protiv nejakih protivnika. Kod Samoboraca istakli su se učinkovitošću Šuvaković I. i Levanić, oba s 18, te Džimbeg sa 17 koševa. Kod gostiju najbolje je odigrao Špehar s 13 koševa.

KOŠARKA - Mlađi kadeti – I. HRL – 9. kolo Medveščak – Samobor 54:56 (23:36)

Teško, ali zasluženo

SAMOBOR: Belamarić 7, Mandalinić 24, Levanić 11, Džimbeg, Vranić 2, Šuvaković I. 1, Šuvaković K. 11 Trener: Robert Levanić

MEDVEŠČAK: Golubić D. 4, Keleminić, Žerdin, Kožul 9, Kudrina 6, Kranjec, Golubić M. 14, Šoštarko, Benšek, Bičanić 5, Greguraš 9, Klenkar 7. Trener: B. Anđelić

Mlađi kadeti Samobora odlično odigravaju zonski presing i do poluvremena ostvaruju solidnu prednost od 13 koševa. Drugo poluvrijeme domaćini igraju vrlo usko obranu zonu protiv koje Samoborci vrlo teško postižu koševe. Početkom zadnje četvrtine domaćini preuzimaju vodstvo od 5 koševa prednosti. Ipak, uporni Samoborci u zadnjoj minuti s tri koša Levanića imaju dva koša prednosti, a u sljedećih desetak sekundi uspješno brane svoj koš tako da na kraju teškom mukom, ali zasluženo ostvaruju još jednu pobjedu u samo dva dana. Kod Samoboraca istakli su se učinkovitošću Mandalinić s 24, te Šuvaković K. i Levanić s po 11 koševa svaki. Kod domaćina jedini dvoznamenkasti bio je Golubić M. s 14 koševa.

Pomoćnici: Tonković i Holsingar

Strijelci: 1:0 Marinšek(11), 2:0 Galić(37), 3:0 Raić(53), 4:0 Tadić(60), 5:0 Raić(80)

RUDEŠ: Žuna, Herek, Kešinović, Barun (od 73. Prskalo), Hudolin, Marković, Tadić, Konjević (od 46. Tolić), Raić, Golić, Marinšek (od 64. Jazvić)

Trener: Ivan Knežević

SAMOBOR: F. Štefković, Novak (od 55. Mišura), Čakanić, S. Raić (od 62. Hasnek), Miljković, Puškarić, Brujić, Karić (od 64. I. Štefković), Kovačić, Grgečić, Krpan

Trener: Dražen Ivančević

Igrač utakmice: Igor Raić (Rudeš)

U četvrtom proljetnom nastupu Samoborci su doživjeli prvi ovogodišnji poraz i to odmah s neugodnih 0:5. Kao i jesenskom dijelu prvenstva najefikasniji za Rudeš bio je bivši stanovnik Hebrangove Igor Raić, ovoga puta s 2 pogotka. Još tri su pridodali Marinšek, Galić i Tadić. Najbolje prilike za goste su pred kraj susreta imali Kovačić (stativa iz slobodnog udarca) i Brujić kojem je vratar Žuna obranio opasnu prijetnju. Nakon 21. kola Samoborci su preuzeli fenjer nakon što je Maksimir slavio na vlastitom terenu i prepustio im nezavidno 18. mjesto

Nakon dvadesetprvog kola vodi Lučko sa 49 bodova, drugi je Rudeš sa 48, dok je Samobor na osamnaestom mjestu s 18 bodova.

NOGOMET - 4. HNL središte B – 21. kolo

Dobro se držali do pred kraj

Udarnik – Sava 2:0 (0:0)

KURILOVEC – Igralište Udarnika

Sudac: Radišić (Zaprešić)

Pomoćnici: Nežić (Vrbovec) i Gašpar (Peskovac)

Strijelci: 1:0 Rus(78), 2:0 Sokol(83)

UDARNIK: Prošenski, Jape, Radočaj, Barišić, Barišić, Novosel, Debijađi, Šunić (od 84. K. Domitrović), Košković (od 60. Rac), Rus, Sokol, Mršić (od 72. Šagud)

Trener: Željko Domitrović

SAVA: Mohler, Gavran, Drenški, Golemović, Sastić, Matošević, Ovčariček, Dodig, Rogić, Kočnar (od 81. Rasi), Petravić (od 69. Kovačević)

Igrač utakmice: Marko Rus (Udarnik)

Neizvjesnije nego što izgleda konačni rezultat Kurilovčani su došli do pobjede od 2:0. Sve bitno se dogodilo u posljednjih 20 minuta. Do tada su mreže mirovale, a prvi ih je „prodrmao“ Rus iz slobodnog udarca u 73., a konačnu potvrdu ostanka bodova kod igrača Udarnika donosi Sokol u 83. minuti.

Nakon dvadesetprvog kola vodi Mladost s 52 boda, druga je Zelina s 51., dok je Sava na desetom mjestu s 27 bodova.

KYOKUSHIN KARATE - Međunarodno natjecanje u mađarskom gradu Tarjanu

Samoborcima tri medalje

U mađarskom gradu Tarjanu, nedaleko Budimpešte, održano je 21. ožujka međunarodno kyokushin karate natjecanje za djecu i seniore. Na natjecanju je sudjelovalo 330 natjecatelja iz Slovačke, Hrvatske i Mađarske. Međunarodne kategorije su organizirane za seniore C kategorije (do 3. kyu-a) i djecu 1995. do 2000. godišta.

Hrvatski kyokushin karate savez je nakon dugo vremena oformio dječju reprezentaciju i nastupio na većem natjecanju za djecu. Unazad nekoliko godina sudjelovali smo na natjecanju u Tarjanu samo sa seniorima.

Hrvati su se kući vratili s 12 medalja, a savez je natjecanje ocijenio izuzetno uspješnim.

Samoborski KK Mladost nastupio je s 12 natjecatelja i osvojio 3 medalje.

U seniorskoj kategoriji je nastupilo više od 100 natjecatelja, a naši natjecatelji su morali pobijediti u tri do četiri borbe. Mladostaš Marko Matijaščić pobijedio je u 4 borbe (laka kategorija -70 kg) te je nakon teške borbe u polufinalu, protiv odličnog Mađara Sandora Rezesa, ušao u finale. Iscrpljujućih 12 sati natjecanja ostavili su traga, tako da je Marku u finalu, pred kraj, ponestalo snage te je osvojio "samo" srebro.

Božidar Šeperić (srednja -80 kg) iz kluba KK Mladost Samobor već je u prvom kolu "naletio" na boljeg protivnika i izgubio.

Kod djece i mladih postignuti su također uspješni rezultati. Mladostaš Karlo Vrhovski uvjerljivo je pobjeđivao protivnike, no u polufinalu je tijesno izgubio od domaćeg borca i osvojio broncu.

Članica KK Mladost Samobor Marija Lukšić bila je najmlađa osvajačica medalje i osvojila broncu.

T.G.

RUKOMET - 2. HRL zapad, 16. kolo Samobor TO – Trešnjevka II 37:22 (21:7)

Jednosmjerna ulica

Od samog početka utakmice igračice Samobora Triglav osiguranja pokazale su tko je favorit u ovom susretu i niti u jednom trenutku nisu ostavile mogućnost Trešnjevčankama da se približe. U prvom poluvremenu, dok su punom snagom igrale igračice iz prve postave, razlika je iz minute u minutu rasla, da bi poluvrijeme bilo okončano 21:7 u korist domaće ekipe. Pokretljiva i čvrsta obrana te dobre kontre i polukontre omogućile su visoko vodstvo koje je pružilo prigodu trenerici Dubravki Tunjić da svim igračicama pruži šansu pa su se u listu strijelaca upisale gotovo sve igračice Samobora. Listu strijelaca predvodila je Anamarija Fofonjka postigavši 10 golova, slijedila ju je Marija Plazina sa 7, dok su Ivona Štrkalj i Nikolina Uzelac postigle po 5. U sljedećem kolu Samoborke gostuju u Labinu kod ekipe Rudara.

ŽRK Samobor TO: A. Skendrović, A. Fofonjka 10, L. Kovačić 1, M. Balaško 2, M. Tomašković 2, I. Štrkalj 5, M. Plazina 7, J. Mandić 1, M. Lustek, M. Šilobod 2, M. Gorenc, M. Kuzmić 1, N. Uzelac 5, M. Dumić 1. Trenerica: D. Tunjić.

RUKOMET - 2. HRL zapad, 16. kolo Rudar – Ivanić 26:24 (13:8)

Igranje sa živcima

Igrači Rudara poigrali su se malo sa živcima svojih navijača, ali na kraju došli do zaslužene pobjede u 16. kolu 2. HRL zapad. Uvodne minute utakmice pripadaju gostima koji vode 4:2, ali tada Rudari rade seriju i vode 7:4, nakon čega gosti opet sustižu i sredinom poluvremena dolaze na 7:7. Tada napokon Rudari počinju igrati svoju prepoznatljivu obranu pa do kraja poluvremena gosti postižu samo jedan gol i na odmor domaći igrači odlaze s pet pogodaka prednosti (13:8), uz previše promašenih zicera i vrlo dobre obrane gostujućeg golmana Jurice Janeša. U drugom dijelu činilo se da sve ide svojim tijekom do rezultata 18:12, kada domaći igrači počinju s ekshibicijama i nerezonskim šutovima u napadu, a obrana postaje porozna, što gosti iz Ivanića znaju kazniti i izjednačuju na 20:20. Rudari ponovno odlaze na tri gola razlike ali, umjesto mirnog okončanja utakmice, ulaze u neizvjesnu završnicu, a utakmica se riješila tek u zadnjoj minuti, kada gosti, na sreću domaćih igrača, pri rezultatu 25:24 nisu iskoristili prigodu za izjednačenje.

Ako bi morali izabrati najbolje pojedince utakmice onda ćemo ovaj put istaknuti suce Cerniara i Grubišića koji su sudili bez greške, uz izvrsno kretanje. Bio je ogledni primjer kako se s lakoćom i osjećajem za igru može odsuditi važna utakmica.

Ovom pobjedom Rudari su došli na peto mjesto ljestvice 2. HRL zapad, a u sljedećem kolu gostuju kod momčadi ZG Dubrava.

RK Rudar: P. Fresl 2, V. Kušička 5, G. Prosoli, F. Kumerle, S. Šujster, J. Cvetković 1, D. Jagodić 1, H. Štibohar 7, Z. Fabeković 2, A. Tutavac, J. Kerepčić 1, J. Štajnkler 7, M. Ašanin, S. Štajnkler. Trener: K. Hofer.