Bregana – Mladost (L) 5:1 (3:0)

Mladost ipak premlada

Sudac: Kelečić (Repišće)

Pomoćnici: Bošnjaković (Kerestinec) i Gregorić (Gornji Desinec)

Strijelci: 1:0 Jurković(30), 2:0 Vlašić(31), 3:0 Vlašić(43), 4:0 Vlašić(72), 4:1 Petak(74 – 11m), 5:1 Sokolović(89)

BREGANA: Otmačić, Tančak, Grdanjski (od 82. Fresl), Andabak, Dumić, Sokolović, Jurković (73. Kulašević), Kasalo, Vlašić, Župančić, Dolić (od 46. Kupres)

Trener: Marko Vlašić

MLADOST LUKA: Katić (od 52. Petek), Lojen, Karaula, Kajfeš, Horvat, Vuković (od 35. Šimunjak), Kahlina, Piškor, A. Petek, Sušec, Nasnjak (od 43. Kompresak)

Trener: Stjepan Horvat

Igrač utakmice: Marko Vlašić (Bregana)

S kamatama su igrači Bregane naplatili poraz iz prošlog kola te su se lagano obračunali s Mladosti iz Luke. Do poluvremena je već prednost iznosila tri gola razlike, a u nastavku se još dva puta tresla mreža Katića za visokih 5:1 pri čemu najveće zasluge ima Vlašić s postignutim hat – trickom.

Rakitje - Igrišće 2:0 (1:0)

Poigrali se s gostima

Sudac: Vujčec (Klinča Sela)

Pomoćnici: Gradaković (Zdenčina) i Ivančić (Jastrebarsko)

Strijelci: 1:0 Matić(43 – 11m), 2:0 Balaško(62)

RAKITJE: Divković, Balašo (od 87. Mikulin), Matić, Martinović (od 35. I. Nuić) Boras, G. Horvat (od 70. Jozić), I. Pavić, D. Martinčević, A. Pavić, Hlevnjak, K. Nuić (od 76. Dorotić)

Trener: Tomislav Kakuk

IGRIŠĆE: Horvatović, Z. Svetec, Đurkin, M. Curman, Ž. Svetec, Petrlić, D. Curman, Kaurin (od 66. Novosel), Mlinarić (od 78. Borovec), Šimek

Igrač utakmice: Ivan Balaško (Rakitje)

Tek pred kraj prvih 45 minuta domaćini dolaze u prednost nakon opravdano dosuđenog jedanaesterca kojeg je u 1:0 realizirao Matić. Prije toga su obje momčadi promašili po jednu „čistu“ priliku. U nastavku Pavića u povećanju vodstva zaustavlja okvir vratiju, a na drugoj strani Mlinarić je neprecizan u želji za izjednačenj rezultata. Konačna odluka o pobjedniku pada u 62. minuti kad Balaško trese mrežu za konačnih 2:0.

Krašić - Bestovje 1:0 (1:0)

Bez šanse na Žumberku

KRAŠIĆ – Igralište Krašića

Sudac: Bionda

Pomoćnici: Grubač (oba iz Zaprešića) i Špoljar (Bistra)

Strijelci: 1:0 J. Penić(35)

KRAŠIĆ: Šimecki, Joha, M. Penić, Ferenčić, K. Penić, Pužin, Prstac, Tuček, J. Penić (od 60. M. Novosel), D. Novosel, Bkarić (od 87. Tukić)

Trener: Tibor Kuzman

BESTOVJE: Antolić, Srebačić (od 90. Demšer), Šarić (od 76. Karažinec), Pavlović, Mikek, Barun, Matijević, Kurtušić (od 58. Lukač), Bećirović, Borić, Softić

Crveni karton: Bećirović(89)

Igrač utakmice: Josip Penić (Krašić)

Utakmicu Krašića i Bestovja riješio je potez Penića koji je nakon primanja lopte špicom svladao gostujućeg portira Antolića. Sve ostalo iz utakmice treba zaboraviti što prije, a ponajviše se to odnosi za goste koji u 90. minuta nisu stvorili niti jednu opasnu priliku pred vratima Krašićana.

Zaprešić - Novaki 0:0

Loše, loše...

KUPLJENOVO – Igralište Zaprešića

Sutkinja: Bušimanović

Pomoćnici: Zajec i Rončević (svi iz Zaprešića)

ZAPREŠIĆ: Pavlečić, Kartelo, Blažić, Petričević, Habjan, ukić, Ištuk (od 74. Brekalo), Ivanic (od 80. Zelić), Omanović, Tomičić, Zimić (od 68. Martinko),

Trener: Davor Turković

NOVAKI: Jelić, Vrkić (od 46. Matek), Vuković, Podnar, Đumlija, Bungić, Batarilo – Čerdić, Petković, Bagarić, Nemet, Genus

Trener: Kristijan Cesarec

Igrač utakmice: -

Loša utakmica s obje strane, bez pravih prilika i udarca. Oba golmana su ostala besposlena što ponajviše govori o kvaliteti nogometa koju je gledalo 50 – tak gledatelja.

Nakon sedamnaestoga kola vodi Vrh sa 41. bodom, drugi je Dinamo (J) s 34, Bregana je na četvrtom mjestu s 32 boda, Novaki su šesti s 25, dok su Rakitje i Bestovje na jedanaestom i dvanaestom mjestu sa po 19 bodova.

STOLNI TENIS - 9. kolo 3. stolnoteniske lige Srednja Hrvatska

Dva poraza protiv Goričana

U subotu, 14. ožujka, odigrano je 9. kolo 3. stolnoteniske lige Srednja Hrvatska. Samobor kao gost u prvoj utakmici je igrao protiv Dugog Sela 2 i izgubio sa 4:0. Tri meča u petom setu otišla su na stranu domaćina.

U drugom susretu Samoborci protiv domaćina Velike Gorice 2 opet su izgubili 4:1. Matija Koščica donio je jedinu pobjedu za goste. Igralo se u sastavu Matija Koščica, Matko Ladović i Daniel Terihaj.

NOGOMET - 3. HNL zapad – 20. kolo Samobor – Rovinj 1:1 (0:0)

Nije išlo ni s «kreča»!

Sudac: Knežević (Zagreb)

Pomoćnici: Mrkoci (Poznanovec) i Rendulić (Ogulin)

Strijelci: 1:0 Karić(57), 1:1 Kolić(65)

SAMOBOR: F. Štefković, Čakanić, Raić, Puškarić, Brujić (od 76. Grgečić), Karić, Ašanin, Žlender, Krpan (od 79. Belak), Miljković, Kovačić

Trener: Dražen Ivančević

ROVINJ: Obranić, Budicin, Cvolić, Pereski, Balentović (od 58. Modrušan), Matić, Novoselić, Duvnjak, Abuselyana, Ottochian (od 88. Bradetić), Kolić

Trener: Dušan Jovanović

Igrač utakmice: Luka Obranić (Rovinj)

U prvom dijelu „kamilica“ od utakmice sve do 40. minute kada Žlender ulazi u gostujućih 16 metara, a obrana Rovinja nespretno igra rukom te sudac Knežević pokazuje na bijelu točku. Brujić uzima loptu,ali Obranić «čita» udarac domaće osmice te se rezultat ne mijenja. U 57. minuti nakon kornera Samoboraca ponovo ruka gostiju te je lopta po drugi puta na kreču. Obranić po drugi puta i brani, ali se lopta sretno vraća izvođaču Kariću te na semaforu napokon svijetli 1:0. I svijetlilo je samo još 8 minuta kada gosti imaju korner u kojem je najviši Kolić koji pogađa za poravnanje rezultata. Do kraja sureta igra se pred golom gostiju, a najbolju priliku za tri boda je promašio Kovačić čija lopta iz sjajne prilike odlazi preko vrata.

Nakon dvadesetog kola vodi Lučko sa 46 bodova, drugi je Rudeš sa 45, dok je Samobor na sedamnaestom mjestu sa 16 bodova.

NOGOMET - 4. HNL središte B – 20. kolo Sava - Stupnik 1:1 (0:1)

Spasio ih Pavelić

Sudac: Blagić

Pomoćnici: Muža (oba iz Siska) i Bušić (Sela)

Strijelci: 0:1 Šavorić(31), 1:1 Drenški (53 – 11m)

SAVA: Mohler, Milečki (od 70. Gavran), Drenški, Dodig, Ovčariček, Golemović, Sastić, Delić (od 84. Ročić), Rasi (od 46. Kočnar), Matošević

STUPNIK: Mihaljević, Tadić (od 66. Đurđević), Debak, Šavorić, Nimac, Meglajec, Horvat, Delač, Milivojević (od 82. Bandalo), Šporčić, Roca (Od 51. Pavelić)

Trener: Zoran Vukelić

Crveni karton: Mihaljević(51)

Igrač utakmice: Filip Pavelić (Stupnik)

Nakon što domaćini propuštaju nekoliko izglednih prilika u prvih pola sata igre, u 31. minuti stiže kazna. Milivojević najviše skače nakon kornera, pogađa prečku, a Šavorić je najbrži na „odbijancu“ za 0:1. Domaćini su u rezultatskom minusu sve do 53. minute kad vratar Stupnika Mihaljević ruši Sastića i dobiva crveni karton,a Drenški prigodu da s 11 metara poravna rezultat. On to i čini tako da se u zadnjih pola sata ulazi s izjednačenim rezultatom i brojčanom prednošću domaćina. Igrači Save tu prednost nisu konkretizirali ponajviše zahvaljujući rezervnom vrataru Paveliću koji je s nekoliko sjajnih intervencija sebi osigurao epitet igrača utakmice, a svojoj momčadi bod.

Nakon dvadesetog kola vodi Mladost (P) sa 49 bodova, druga je Zelina sa 48, dok je Sava na desetom mjestu s 27 bodova.

NOGOMET - Jedinstvena županijska liga – 17. kolo

Mladost (O) – Klokočevac 1:2 (1:1)

Nastavak pobjedonosnog niza

OBREZINA – Igralište Mladosti

Sudac: Hendak (Tučenik)

Pomoćnici: Koprić (Potočec) i Drkulec (Donja Purgarija)

Strijelci: 1:0 Kuhar(13 – 11m), 1:1 Matijaščić(23), 1:2

Matijaščić(47)

MLADOST OBREZINA: Kolanović, M. Polančec, Trupčević, Posavec, Kuhar, Tadić (od 65. Paurenić), Vučilovski, Kovač (od 62. G. Ivanušić), M. Ivanušić, Kadalec (Od 53. Grabovac), Fisel

Trener: Mladen Čužić

KLOKOČEVAC: Čalić, Petrić, Dam. Celizić, Sokolović, Janžić, Janjić, Dan. Celizić, Kos, Matijaščić (od 59. Bošnjak, od 90. Ramić), Brajković, Beloša

Crveni karton: Dam. Celizić (17)

Igrač utakmice: Mladen Matijaščić (Klokočevac)

Kuhar iz najstože kazne u 13. dovodi Mladost u prednost, a kada je u 17. minuti „pocrvenio“ gostujući Celizić činilo se da će bodovi ostati u Obrezini. No brojčano slabiji gosti do poluvremena su uspjeli poravnati rezultat preko Matijaščića, a isti igrač početkom nastavka koristi veliku grešku vratara Mladosti te pogađa praznu mrežu za potpuni preokret. Domaćini ni sa igračem više nisu stigli do izjednačenja, tako da Klokočevac nakon 2 proljetna kola ostaje na 100% - tnom učinku.

TOP - Jaska 1:3 (1:1)

Ne ide i ne ide

KERESTINEC – Igralište TOP - a

Sudac: Rožić

Pomoćnici: Rožić (oba iz Buševca) i Krečak (Zagreb)

Strijelci: 1:0 Vukas(3), 1:1 Jurinić(28), 1:2 Golubić(60), 1:3 Mesic(83)

TOP: Husak, Skukan (od 56. Hodak), Vratarić, Vukas, G. Meglajec (od 56. Vranešić), Salopek, Jakopec (od 55. Klingor), Biškupić, Žižić, I. Meglajec (od 72. Puntarec)

Trener: Darko Bogadi

JASKA: Dikšić, Aščić, Mačešić, Falica, Vukić (od 57. Pinturić), Mesic, Grbinić, Jurinić (od 69. Štimac), Golubić, Novosel, Šoić (od 66. Tokmadžić)

Trener: Krunoslav Pinturić

Igrač utakmice: Jurinić (Jaska)

Uobičajenim tijekom krenula je utakmica TOP – Jaska. Vodeću momčad lige Vukas je u trećoj minuti stavio u prednost, no tu su Kerestinčani stali. Gosti su do poluvremena poravnali rezultat, da bi u drugih 45 minuta još dva puta spremili loptu iza Husaka za konačnih 1:3. Jedina dobra vijest je poraz drugoplasiranog Jelačića, pa je razdaljina ostala ista - 4 boda.

Zrinski Tehnovent - Savski Marof 1:1 (0:0)

Najpravednije i najrealnije

Sudac: Šekenija (Zagreb)

Pomoćnici: Petrac (V. Buna) i Školjak (Beter)

Strijelci: 0:1 Muškovac(70), 1:1 Ledinščak(74 – ag)

ZRINSKI TEHNOVENT: Kožarec, Lehpamer, Mataušić (od 46. D. Horvat), Šicl, M. Jagodić, Novoselec, Blažević, Celizić, Draclin, Hainešek (od 73. Vrančić), D. Jagodić (od 57. Oroz)

SAVSKI MAROF: Muratović, Mejdančić (od 46. Katalinić), Bulić, Ledinščak, Debogović, Šoštarić, Brkljača, Muškovac, Lepesić (od 61. Žerjavić),R, Kuš (od 75. Štrbac)

Igrač utakmice: Davor Debogović (Savski Marof)

U utakmici bez previše prilika podjela bodova u Farkaševcu je najrealniji rezultat. Mreže se se tresle tek u zadnjih 20 minuta. Prvo su gosti preko Muškovca došli u prednost koju je svojom nespretnom reakcijom anulirao Ledinščak autogolom. Domaćini se ipak nadaju da bi do punog plijena mogli doći za zelenih stolom jer jedan igrač gostiju koji je nastupio nije bio naveden u zapisniku.

Nakon sedamnaestog kola vodi TOP sa 40 bodova, drugi je Jelačić s 36, deveti je Zrinski Tehnovent s 25, dok je Klokočevac na četrnaestom mjestu s 19 bodova.

STOLNI TENIS - 4. Otvoreno prvenstvo Zagrebačke županije za kadetkinje i kadete

Solidno, moglo je i bolje

U Samoboru je 15. ožujka, u organizaciji STK Samobor, održano 4. Otvoreno prvenstvo zagrebačke županije za kadetkinje i kadete u stolnom tenisu. Natjecalo se stotinjak natjecatelja, u šest kategorija.

Od 18 domaćih natjecatelja i natjecateljica zapaženije su rezultate postigli Katarina Žitković (najmlađe kadetkinje), koja je bila četvrta, a u polufinalu i igri za 3. mjesto izgubila je rezultatom 2:3, te Iva Horvat, koja je u kategoriji kadetkinja zauzela 3. mjesto i Dinko Šoić, koji je u kategoriji kadeta zauzeo 4. mjesto.