KOŠARKA - Juniori – II. HRL – 7. kolo Rudeš – Samobor 98:89 (45:47)

Koštali ih promašeni ziceri

SAMOBOR: Vlašić, Gionechetti 16, Stupar 2, Kocijan 9, Bencek 1, Geiger 4, Levanić 36, Kučko, Kleščić 21, Koščak, Tadić, Tokić. Trener: Josip Vlah

RUDEŠ: Milić, Pervan, Anič H. 22, Markežić, Rezo 12, Cindrić 25, Anić V 23, Siah, Acman 5, Župan, Lesar 8, Gabrić 3. Trener: Z. Bačurin

Prva četvrtina igra se ravnopravno, u egalu sa slabijim obranama i puno koševa. Drugu i treću četvrtinu Samoborci su u laganoj prednosti od dva - tri koša. Početkom zadnje četvrtine Samoborci iz kontranapada promašuju nekoliko čistih zicera, što domaćini kažnjavaju serijom od 10 koševa za njihovo vodstvo. Dvije minute prije kraja, kod dva razlike za domaće, Samoborci brzopleto gube nekoliko lopti, a zatim forsiraju prekršaje da bi stigli razliku. Međutim, domaćini vrlo uspješno pogađaju slobodna bacanja tako da na kraju dobivaju susret s dosta velikom razlikom. Kod Samoboraca istakli su se učinkovitošću Levanić s 36 i Kleščić s 21 košem. Kod juniora Rudeša istakli su se Cindrić s 25 i Anić s 24 koša.

RUKOMET - 2. HRL zapad, 12. kolo Samobor Triglav osiguranje – Orijent Presoflex 26:31 (15:19)

Derbi sputao Samoborke

U zaostaloj utakmici Druge rukometne lige zapad rukometašice Samobora izgubile su od gošći iz Rijeke. Značaj utakmice sputao je domaće igračice pa nisu pružile igru koju smo navikli gledati u prethodnim kolima. Nakon 4:4 u 10. minuti gošće su se odvojile na tri pogotka prednosti i to vodstvo zadržavale veći dio prvog poluvremena, da bi ga pred kraj poluvremena i povećale. U drugom dijelu, nakon što su gošće otišle i na 7 pogodaka prednosti, prijelomni trenutak bio je desetak minuta prije kraja kod rezultata 28:24 za gošće. Tada domaće igračice promašuju dva zicera i umjesto dodatnog pritiska, gošće povećavaju vodstvo pa je tu praktički sve bilo gotovo. Nisu Samoborke imale niti sportske sreće, jer su pet puta pogađale vratnicu, a na početku promašile i dva sedmerca. No, treba reći i da su Riječanke na vratima imale izuzetno raspoleženu Miju Dundović, koja je skupila dvadesetak obrana, dok s druge strane domaće golmanice nisu imale svoj dan. Ova utakmica bila je pokazatelj kako je mladim igračicama Samobora potrebno sazrijevanje da bi postigle kvalitetu više, a za dosadašnje rezultate zaslužuju pohvale, jer su i dalje četvrte na ljestvici, samo dva boda iza vodećih. Bilo bi lijepo i kada bi broj gledatelja na tribinama bio još veći. Prvenstvo se nastavlja u subotu, 14. ožujka, utakmicama 15. kola, a Samobor TO gostuje u Rijeci kod Zameta 2.

ŽRK Samobor TO: A. Skendrović, A. Fofonjka 4, L. Kovačić, M. Balaško 8, M. Tomašković 1, I. Štrkalj 4, M. Plazina 4, J. Mandić, M. Šilobod 2, M. Gorenc, M. Kuzmić 2, M. Kozlovec, N. Uzelac 1, M. Dumić. Trenerica: D. Tunjić.

KOŠARKA - Seniori – prijateljska Mladost – Samobor 84:94 (46:53)

Spremni za derbi

SAMOBOR: Samardžić 10, Močan 12, Gionechetti, Šilobod 7, Hrvoj 13, Jurčević 2, Nakić, Gašparac 18, Begić 14, Levanić 2, Ćorić 16. Trener: Milan Ličina

Seniori košarkaša Samobora nakon serije od 4 prvenstvene pobjede pridodali su još jednu prijateljsku i to protiv vrlo kvalitetne, vodeće ekipe B-1 lige Mladosti, koja gotovo već godinu dana ne zna za prvenstveni poraz. Nakon jedinog početnog vodstva ekipe Mladosti iz slobodnih bacanja na početku utakmice Samoborci preuzimaju inicijativu te brzim akcijama i efektnim proigravanjima stvaraju desetak koševa prednosti koje rutinirano kontroliraju i ne ispuštaju do kraja utakmice. Tek u dva navrata protiv druge postave Samoboraca domaćini se uspijevaju primaknuti na koš razlike, ali vrlo brzo Samoborci vraćaju razliku na desetak koševa za zasluženu pobjedu. U ovoj pobjedi Samoborce je krasila odlična obrana čovjeka, te vrlo brza i kombinirana igra u napadu koje su završavali s vrlo velikim postotkom ubačaja sa svih pozicija. Gotovo sa stopostotnom učinkovitošču istakli su se Samoborci Gašparac s 18, Ćorić sa 16, Begić sa 14, Hrvoj s 13 i Močan s 12 koševa. Ovakvom igrom Samoborci su pred subotnji prvenstveni derbi s drugoplasiranom ekipom Boska iz Zagreba najavili vrlo zanimljivu utakmicu s neizvjesnim rezultatom do kraja.

RUKOMET - 2. HRL zapad, 14. kolo Zagreb CO 2 – Rudar 30:25 (16:11)

Poraz na već viđeni način

Na gostovanju kod ekipe Zagreb Croatia osiguranje 2 igrači Rudara doživjeli su poraz na sličan način kao i na gostovanju u Senju. Rudari počinju dobro i vode 5:3, da bi zatim usljedile crne minute i niz grešaka, što mladi Zagrebaši koriste i stvaraju visoku prednost od 16:11, rezultat kojim završava prvo poluvrijeme. U nastavak utakmice Rudari ulaze mnogo bolje i odlučnije te ubrzo sustižu visoko vodstvo Zagreba i dolaze na samo gol zaostatka (22:21). Pri spomenutom rezultatu olako se gubi lopta u napadu što domaćini koriste i podižu rezultat na 23:21. U slijedeća dva napada Rudari uspijevaju izboriti isključenje domaćeg igrača i čak dva udarca sa sedam metara koje, na žalost, nisu realizirali i tu je utakmica bila riješena. U sljedećem napadu domaćini postižu pogodak i zarađuju isključenje igrača Rudara, što ubrzo pretvaraju u visokih 5 golova prednosti koje su sačuvali do kraja utakmice. U igri Rudara osjetio se izostanak Vanje Kušičke, osobito u obrambenom dijelu, dok ga je u napadu prilično uspješno zamjenio Juraj Kerepčić s 5 postignutih golova

U redovima Rudara efikasnošću su se istakli Štibohar s 9 i Fabeković sa 6 postignutih golova. U 15. kolu Rudari gostuju kod ekipe Mladog Rudara iz Labina.

RK Rudar: F. Kumrle 1, D. Trčak, G. Prosoli, S. Šujster 1, J. Cvetković, M. Štajnkler 1, H. Štibohar 9, Z. Fabeković 6, A. Tutavac, J. Kerepčić 5, J. Štajnkler 2, M. Ašanin, S. Štajnkler. Trener: Kruno Hofer