KOŠARKA - Seniori – A2 liga – 19. kolo Zrinjevac – Samobor 79:82 (39:34)

Preokrenuli u završnici

SAMOBOR: Samardžić 8, Močan 6, Gionechetti, Hrvoj 11, Jurčević 2, Vlajčić 8, Nakić 7, Gašparac 14, Levanić, Ćorić 26. Trener: Milan Ličina

ZRINJEVAC: Čulek 7, Planinić 3, Perović 6, Devčić 3, Tešanović 3, Kežman 6, Šujica 12, Soldo 2, Vukoja 15, Barbir 4, Bošnjak 18. Trener: I. Marić

Preko snažnog centra Bošnjaka i krila Šujice domaćini vrlo brzo ostvaruju desetak koševa prednosti i tek pred kraj prvog poluvremena Samoborci se priližuju na samo 4 koša. I drugo poluvrijeme loš start Samoboraca i domaćini vrlo brzo vode s desetak i više koševa. Tek krajem treće četvrtine, nakon 15 promašenih trica, proradio je šut Samoboraca, a uz to igraju i vrlo agresivno u obrani i polovicom zadnje četvrtine sustižu domaćine.

S nekoliko uzastopnih koševa minutu i pol prije kraja domaćini imaju prednost od 5 koševa. Ipak, kapetan Samoboraca Močan krade nekoliko lopti, koje serijom od 8 koševa vrlo efikasno pospremaju u koš Zrinjevca Ćorić, Gašparac i Hrvoj za pobjedu Samoboraca na iznenađenje domaćina koji su vodili cijelu utakmicu.

Kod Samoboraca istakli su se učinkovitošču Ćorić s 26 koševa, od kojih je 22 postigao u samom finišu utakmice, te Gašparac sa 14 koševa. U obrani je odlično odigrao Močan s 9 ukradenih lopti, 6 skokova i 6 postignutih koševa. Kod Zrinjevca najučinkovitiji je bio Bošnjak s 18 koševa, od čega čak 10 iz slobodnih bacanja. Nakon točno 11 kola Samoborci su se ponovo vratili na solidno četvrto mjesto i u zadnja tri kola igraju s tri prvoplasirane ekipe te imaju priliku bar jednoj od njih uzvratiti za jesenski poraz.

KOŠARKA - Seniori – C1 liga – 17. kolo Samobor II – Šanac II 92:50 (40:25)

Naplatili im duplo

SAMOBOR II: Hetler 14, Gionechetti 31, Kudrna 4, Nosetić 8, Kleščić I. 10, Geiger, Levanić 7, Kocijan, Kleščić V. 14, Marković 4. Trener: Josip Vlah

ŠANAC II: Mrčić 26, Lipak 3, Marjanović 2, Bedei, Juretić 4, Prugovečki, Petrović 15. Trener: V. Đukić

Mlađi seniori Samobora odlično su odigrali u obrani, a još bolje u napadu s efektnim proigravanjima na zakacuvanja pa na kraju ne čudi visoka pobjeda od četrdesetak razlike, čime su duplo naplatili Karlovčanima za poraz iz prvog dijela natjecanja.

U ekipi Samobora briljirao je igrom Gionechetti s 31 košem, 13 skokova, 8 asistencija i 4 blokade. Uz njega vrlo dobro su odigrali Hetler i Viktor Kleščić, oba s po 14 koševa. Kod gostiju istakao se centar Mrčić s 26 koševa.

KOŠARKA - Juniori – II. HRL – 6. kolo Samobor – Das Basket 76:64 (37:33)

Serija ide dalje

SAMOBOR: Vlašić, Gionechetti 22, Stupar 2, Kocijan 3, Bencek, Geiger, Levanić 31, Kučko, Kleščić 18, Koščak, Tadić, Tokić. Trener: Josip Vlah

DAS BASKET: Capek, Glavurdić 13, Ljolje, Biškup 13, Periša, Ivanković 2, Krajačić 11, Polanšak 4, Semren 4, Bilandžija 7, Janjiš, Maglić 10. Trener: A. Božanić

I petom pobjedom zaredom juniori Samobora istakli su kandidaturu za prvaka II. HRL juniora. Cijelu utakmicu Samoborci su u maloj prednosti, a početkom zadnje četvrtine malo ozbiljnijom obranom i organiziranijim napadom ostvaruju prednost od 16 koševa. Zadnjih pet minuta priliku dobiva druga postava koja se nije baš najbolje snašla, tako da gosti iz Zagreba uspijevaju smanjiti visoki poraz.

Kod juniora Samobora nezaustavljiv je bio Levanić s 31 košem, 10 skokova i 8 ukradenih lopti. Vrlo dobro su mu asistirali Gionechetti s 22 i Kleščić s 18 koševa. Kod gostiju istakli su se Glavurdić i Biškup, oba s po 13 koševa.

KOŠARKA - Mlađi kadeti – I. HRL – 6. kolo Samobor – Petrinja 81:82 (41:32)

Vodili do 7 sekundi prije kraja

SAMOBOR: Srabotnak, Belamarić, Mandalinić 15, Dragozet 7, Levanić 19, Crnica, Džimbeg 3, Vranić 6, Šuvaković 10, Vlahović 21. Trener: Robert Levanić

PETRINJA: Sarač, Stapar 9, Kokić 11, Kett 9, Orečić, Bogdanić, Križanović, Tonković 13, Pešut 4, Mazalin 36. Trener: Siniša Rogulja

Mlađi kadeti Samobora krajem druge i početkom treće četvrtine vrlo učinkovito odigravaju zonski presing po cijelom terenu i imaju visokih 16 koševa prednosti. Tada su i gosti iz Petrinje odigrali odlično zonski presing, bekovi Samobora gube brdo lopti i Petrinjci za samo 5 minuta ostvaruju seriju od 19:2 te poravnavaju rezultat.

Cijela zadnja četvrtina igra se u egalu, da bi Samoborci u zadnjih 15 sekundi poveli s jednim košem. Ipak, gosti munjevitim napadom 7 sekundi prije kraja vraćaju vodstvo od koša razlike. Zadnji napad Samoboraca ide preko beka Mandalinića, koji iz teške situacije s krila sa zvukom sirene ne uspijeva pogoditi za pobjedu, tako da bodovi ipak odlaze sretnijoj i spretnijoj ekipi iz Petrinje.

Kod Samoboraca istakao se učinkovitošču visoki centar Vlahović s 21 košem i isto toliko skokova. Kod gostiju nezaustavljiv je bio Mazalin s 36 koševa.

Državno natjecanje za stolnotenisače s invaliditetom

Mucko "nezgodan" - četvrti!

Na državnom natjecanju za stolnotenisače s invaliditetom, koje se održavalo od 6. do 8. ožujka u Splitu, u Spaladium Areni, uspješno je sudjelovao član Stolnoteniskog kluba Samobor Silvio Mucko. On je, prošavši skupinu u kategoriji 2 i plasiravši se u polufinale, na kraju završio na "najnezgodnijem" četvrtom mjestu.

RUKOMET - 2. HRL zapad, 14. kolo ŽRK Samobor TO – ŽRK Lokomotiva II 29:23 (16:15)

S mislima na derbi

U srijedu se igra derbi susret ove Druge rukometne lige zapad u kojem se u dvorani Bogumila Tonija, s početkom u 18 sati i 30 minuta, sastaju vodeća ekipa Orijenta i naše rukometašice Samobora Triglav osiguranja. Pobjedom bi se Samoborke izjednačile na vodećoj poziciji s Orijentom. Upravo ovaj podatak kao da je malo sputao rukometašice Samobora da protiv Lokomotive odigraju punom snagom i koncentrirano do kraja. Ipak, kvaliteta je na kraju isplivala na vidjelo, unatoč promašenim zicerima i tehničkim greškama u igri. Što se domaćeg sastava tiče, bila je to igra na "refule", ali, srećom, prevladavali su trenuci odlične igre (osobito s igračicom manje). Utakmica se prelomila sredinom prvog dijela (kada Samoborke preokreću vodstvo gošći 5:8 u svoje vodstvo 13:11), te početkom drugog dijela kada odlaze na pet pogodaka prednosti, koje gošće više nisu uspjele ozbiljnije ugroziti. U ovoj utakmici osobito su vukle mlade igračice – Anamarija Fofonjka postigla je 9, a Ivona Štrkalj 8 pogodaka.

Kao što smo na početku istaknuli, u srijedu se igra derbi između Samobor Triglav osiguranja i Orijent Presoflexa, što je poziv svim ljubiteljima rukometa da se u što većem broju okupe u dvorani Bogumila Tonija i podrže domaće igračice.

ŽRK Samobor TO: A. Skendrović, A. Fofonjka 9, L. Kovačić, M. Balaško 2, M. Tomašković, I. Štrkalj 8, M. Plazina 3, M. Lustek, M. Šilobod 2, M. Gorenc, M. Kuzmić 4, M. Kozlovec 1, N. Uzelac, M. Dumić. Trenerica: D. Tunjić.

STOLNI TENIS - Humanitarni stolnoteniski turnir u Svetoj Nedelji

Igralo se za našu Sandru

U nedjelju, 8. ožujka, u Svetoj Nedelji održan je humanitarni turnir "Za našu Sandru", u organizaciji Stolnoteniskog saveza Zagrebačke županije, na kojem su prikupljene uplate od kotizacije uplaćene na račun stradale igračice Sandre Paović, za njezino liječenje i brzi oporavak.

Organizator turnira bili su klubovi članice STSZŽ-a: Dugo Selo, Sveta Nedelja – Novaki, Samobor, Jaska, Velika Gorica – Stanfar i Inker.

U cjelodnevnom igranju, pod vodstvom Bernarda Brgleza, prikupljeno je oko 5.000 kn.

RUKOMET - Poziv na derbi: SAMOBOR ORIJENT

Srijeda, 11. ožujka, u 18,30 sati, u Sportskoj dvorani OŠ Bogumila Tonija; Pobjeda Samoborke vodi na 1. mjesto 2. lige! Dođite i podržite naše rukometašice!

KARATE - Virovitica Open 2009 - Virovitica, 7. ožujka

Samoborci najuspješniji, Mrzaku dvostruka kruna

Na 7. po redu tradicionalnom međunarodnom turniru Virovitica Open 2009, nastupilo je ukupno 53 natjecateljki i natjecatelja Karate kluba Samobor-Anindol. Turnir je bio jedan od najmasovnijih i najkvalitetnijih na području ove regije te je okupio više od 800 sportašica i sportaša iz 8 zemalja (Hrvatske, Rumunjske, BiH, Slovenije, Mađarske, Crne Gore, Srbije i Italije).

Natjecateljke i natjecatelji Samobor-Anindola izvrsno su se snašli u jakoj konkurenciji i u konačnom su poretku osvojili gotovo dvostruko više bodova od drugoplasiranog kluba, domaćina Virovitice, predvođenog europskom prvakinjom Mirnom Šenjug. Bodovali su se rezultati svih uzrasnih kategorija - plasmani prva 3 mjesta, a za najuspješniji klub domaćin je osigurao 1.000 EUR-a nagrade. Drugoplasiranom je pripalo 500 EUR-a, a trećeplasiranom 250 EUR-a. Ovaj put vrlo brojni, ali i izuzetno motivirani Samoborci, nisu nikome pružili priliku da iz Virovitice odnese prvu nagradu. Potpuno su zasluženo dominirali u svim uzrastima te pokazali kakvu širinu kvalitete posjeduju. KK Samobor-Anindol je u Virovitici osvojio ukupno 28 medalja - 10 zlatnih, 7 srebrnih i 11 brončanih.

Najbolji među najboljima u Virovitici bio je Davor Mrzak, koji se ovaj put našao u dvostrukoj ulozi - kao trener i natjecatelj. U prvoj je ulozi vodio mlade sportaše do medalja, a zatim u maniri vrhunskog profesionalca svima pokazao kako pravi majstori trebaju izgledati na tatamiju.

Pobijedio je u svojoj težinskoj kategoriji do 75 kg, a potom i u apsolutnoj te time zaradio 100 EUR-a nagrade.

Osim njega mlade su Samoborce vodili i treneri Davor Cipek, Saša Bjegović i Darko Šimunec.

Ivica Horvat

Rezultati Samobor-Anindola

Zlatne medalje: Tomislav Stolar, Antonio Tančak, Križan Pezer, Davor Mrzak (open i do 75 kg), Maja Janković, Leon Kovačić, Sara Sirovica, Rebecca Smolčić i kata team mlađi kadeti

Srebrne medalje: Renato Brković, Dario Svetić, Tomislav Rašidagić, Zrin Pezer, Andreas Sirovica, kata team mlađe učenice i kata team učenici

Brončane medalje: Tomislav Stolar (seniori), Maja Janković (open), Ana Lenard, Filip Kolarec, Zrinka Pezer, Igor Beketić Katanec, Luka Meštrović, Toni Vuković, Rebecca Smolčić (mlađe kadetkinje), Antonio Kotarski i kata team mlađe kadetkinje

Dvije medalje za Breganu

Trener Goran Romić u Viroviticu je vodio samo troje juniora KK Bregana, ujedno i kandidata za odlazak na svjetsko prvenstvo u Maroko.

Odličan dojam ostavila je Gabrijela Tušinec, koja je nakon dvije uvjerljive pobjede u kategoriji juniorki do 53 kilograma izgubila polufinale zbog kazne za kontakte. U meču za treće mjesto ostvarila je sigurnu pobjedu i osigurala broncu.

Drugo brončano odličje osvojio je Karlo Pejić, u kategoriji juniora do 61 kilograma.