KYOKUSHINKAI KARATE - Održano natjecanje Hrvatske kyokushinkai lige

Fenix najbolji, Bregana DIV do njega

1. ožujka održano je drugo kyokushinkai natjecanje za limače, kadete i juniore u sezoni 2008./2009. Ova sportska priredba pod nazivom Kup Općine Brdovec 2009 održana je u Prigorju Brdovečkom, uz domaćinstvo KK Enigma iz Drenja. Ovaj turnir, u organizaciji Hrvatskog kyokushinkai saveza, boduje se za Hrvatsku kyokushinkai ligu, a okupio je 118 boraca iz 9 domaćih klubova. Uz njih je nastupila i jedna ekipa iz Mađarske, čime je natjecanje zaslužilo i pridjev – međunarodno.

Turnir je započeo ekshibicijskim borbama seniora, a nastavio se borbama u 17 uzrasnih, odnosno težinskih kategorija.

Najuspješniji su ovog puta bili članovi KKK Feniks iz Ruda, sa 6 zlatnih odličja. Najviše medalja, ukupno 13, osvojili su borci KKK Bregana DIV iz Bregane, koji su nastupili s najviše natjecatelja. Članovi KKK Fortis iz Samobora okitili su se sa 7, a KKBK Mas' Oyama iz Strmca i KKK Domenica iz Svete Nedelje sa po 4 medalje. Nagrade za najbolje tehničare natjecanja pripale su najmlađima. Najboljom tehničarkom proglašena je Vanessza Mozner iz Mađarske, a najboljim tehničarem Juraj Štajcer iz KKK Bregana DIV.

1. Lucijan Barać (Domenica)

2. Kristijan Dominik Tadić (Bregana Div)

3. Ivan Žuti (Shogun)

XIV. STARIJE KADETKINJE (1994./1995. god.)

Gosti bez zdravstvenih potvrda

Utakmica osamnaestoga kola između Samoboaraca i gostiju iz Poreča nije odigrana i to iz vrlo prozaičnog razloga – gosti nisu imali valjane zdravstvene potvrde bez kojih nije moguće započeti utakmicu. Da budemo točniji, samo trojica Jadranaša imala su vrijedeće dozvole, a ostalima je ista istekla početkom veljače. Delegat utakmice je, zajedno sa sucima, donio jedino moguće rješenje, a to je neodigravanje susreta. Utakmica će biti registrirana 3:0 za Samobor, a klubu iz Istre prijete negativni bodovi i novčana kazna.

Samoborci će tako u proljetni dio sezone krenuti tek sljedeći vikend i to u Buševcu protiv Poleta.

NOGOMET - 4. HNL središte B – 18. kolo Sava – Mraclin 2:1 (2:1)

3 boda ostala u Strmcu

Sudac: Perković

Pomoćnici: Bontempo i Kadečka (svi iz Siska)

Strijelci: 1:0 Delić(5), 1:1 Dandić(7 – 11m), 2:1 Drenški(45)

SAVA: Mohler, Gavran, Milečki, Drenški, Dodig, Golemović, Delić, Ovčariček, Matošević, Ročić, Petravić (od 89. Šoštarić)

MRACLIN: Hadžiselimović, Budimir (od 80. Furić), Lučić, Marković, Popović, Budimir, Dandić, Mandić, Šimun (od 50. Balinčić), Krpačić, Vojnović

Trener: Nedeljko Pavlica

Crveni karton: Marković (56)

Igrač utakmice: Petar Delić (Sava)

Efikasno otvaranje utakmice u prvom proljetnom kolu dovelo je igrače Save u prednost već u petoj minuti kad Delić koristi Petravićevo dodavanje za 1:0. Rezultatski suficit za domaćine traje samo 2 minute kada Drenški neoprezno ruši Dandića u šesnaestercu, a ovaj sam uzima loptu te s kreča vraća rezultat u „neutralu“. Drenški se za grešku iz 7. minute ispravio u zadnjim trenucima prvog dijela kada sa četrdesetak metara pogađa mrežu "zaspalog" Hadžiselimovića za novu prednost domaćina. Gosti su najbliže podjeli bodova bili nakon Lučićevog pogotka lopte u prečku, a 3 boda su ostala u Strmcu zahvaljujući i igraču više kojeg je Sava imala zadnjih pola sata susreta.

Nakon osamnaestoga kola vodi Mladost (P) s 46 bodova, druga je Zelina s 42, dok je Sava na devetom mjestu s 26 bodova.

RUKOMET - 2. HRL zapad, 13. kolo RK Rudar - RK Petrinja 28:25 (10:14)

Teže od očekivanog

Rudari su teže od očekivanog došli do novih bodova protiv jake, mlade ekipe Petrinje. Nakon minimalnog poraza i vrlo dobre igre na gostovanju kod vodeće ekipe Senja, Rudari su očekivali da će na svom terenu lako upisati nove bodove. Početak je nagovještavao takav razvoj događaja, jer su igrali dobro i držali vodstvo do rezultata 5:4. Tada domaći rukometaši rade nekoliko uzastopnih grešaka, gosti odlaze na visokih 12:7, a poluvrijeme završavaju prednošću u svoju korist 14:10. U nastavku Rudari boljom igrom u obrani te brzim kontrama i polukontrama ubrzo sustižu goste te uspijevaju povesti 16:15. Gosti se ne predaju, rade preokret i vode 20:18, nakon čega slijedi domaća serija 4:0 i rezultat je 22:20 za Rudar. Imali su domaći rukometaši i 4 gola prednosti (27:23) te napad za eventualno povećanje vodstva, ali u prevelikoj želji rade pogreške i utakmica završava konačnim rezultatom 28:25.

Bila je to prava prvenstvena utakmica, s puno neizvjesnosti i rezultatskih preokreta. u kojoj su domaćini na kraju zasluženo upisali nove bodove i tako zadržali visoko 4. mjesto na prvenstvenoj ljestvici.

Najbolji u redovima Rudara bio je Hrvoje Štibohar s 12 postignutih golova, a efikasnošću su se istakli Josip Štajnkler sa 6 i Vanja Kušička sa 5 postignutih golova.

U 14. kolu 2. HRL zapad, koje je na rasporedu 7. ožujka, Rudari gostuju kod druge ekipe Zagreb CO. Utakmica se igra u dvorani Kutija šibica, s početkom u 12 sati.

RK Rudar: F. Kumrle, V. Kušička 5, D. Trčak, V. Brezak, S. Šujster, J. Cvetković, M. Štajnkler, H. Štibohar 12, Z. Fabeković 3, A. Tutavac, J. Kerepčić 1, J. Štajnkler 6, M. Ašanin, S. Štajnkler 1. Trener: Kruno Hofer.

RUKOMET - 2. HRL zapad, 13. kolo ŽRK Rovinj – ŽRK Samobor Triglav osiguranje 19:20

Pobijedile protivnice i bolest

Iako se do samog polaska u Rovinj nije znalo koliko igračica i u kakvom stanju će se ukrcati u autobus, s obzirom da je gripa pokosila čak njih 9, pa se čitav tjedan niti jedan trening nije odradio u kompletnom sastavu, djevojke su smogle snage i pobijedile na uvijek neugodnom gostovanju. I ovaj put su od početka vrlo agresivne i grube domaće igračice pokušavale na sve moguće načine doći do za njih vrlo važna 2 boda, međutim, samoborske rukometašice, iako izmučene bolešću, nisu se predavale. Prvo poluvrijeme je proteklo u izjednačenoj igri, a završilo s dva razlike za Samobor. Početak drugog poluvremena Samoborke započinju furiozno i odvajaju se na šest razlike u 45. minuti (12–18). Tada na scenu stupaju suci Grubor iz Poreča i Žepčan iz Umaga, koji su i do tada bili lošiji dio utakmice, i u zadnjih 15 minuta dodjeljuju čak 12 minuta isključenja gošćama te dopuštaju domaćim igračicama da se vrate u utakmicu, s druge strane ne sudeći očite prekršaje. Na kraju su 3 sekunde prije kraja dosudili i nepostojeći sedmerac za domaće, kojeg i do tada odlična Maja Gorenc brani, sačuvavši na taj način minimalnu, ali zasluženu pobjedu 20:19.

U ovoj teškoj utakmici pohvale zaslužuju sve igračice, kao i trenerica koja je rotacijom čuvala snagu igračicama, a posebno su se istakle već spomenuta Gorenc na vratima i Matea Balaško (jedna od rijetkih zdravih), koja je zabila 10 golova i vukla ostale suigračice do pobjede.

Nakon 13. kola Samoborke su na četvrtom mjestu s dva boda manje od Orijenta, ali i utakmicom manje. Zaostala utakmica upravo protiv Orijenta na traženje gošći trebala bi se odigrati u Samoboru, u srijedu 11. ožujka od 18 i 30. Prije toga u subotu, 7. ožujka, Samoborke u dvorani Bogumila Tonija od 17 sati ugošćuju trećeplasiranu Lokomotivu 2.

ŽRK Samobor TO: A. Skendrović, A. Fofonjka 4, L. Kovačić, M. Balaško 10, M. Tomašković, I. Štrkalj 2, M. Plazina 3, J. Mandić 1, M. Šilobod, M. Gorenc, M. Kuzmić, M. Kozlovec, N. Uzelac, M. Dumić. Trenerica: Dubravka Tunjić.

KOŠARKA - Seniori – A2 liga – 18. kolo Samobor – Žorona 142:47 (69:26)

Povijesnih 95 razlike!

SAMOBOR: Samardžić 12, Močan 21, Gionechetti 11, Begić 4, Hrvoj 6, Jurčević 28, Vlajčić 11, Nakić 24, Gašparac 12, Levanić 6, Ćorić 7. Trener: Milan Ličina

ŽORONA: Ratkaj 2, Birač 13, Panjević 5, Belavić, Ćosić 6, Prugovečki, Hajdin, Vlašić 19, Božić 2, Pavlinić. Trener: Žarko Hajdin

Prva petorka Samoboraca ušla je u utakmicu protiv posljednje plasirane ekipe potpuno nemotivirano u obrani, tako da ne čudi čak 18 postignutih poena gostiju u prvoj četvrtini. U drugoj četvrtini druga postava Samoboraca igra punom snagom tako da se na poluvrijeme odlazi s četrdesetak koševa razlike, a do kraja utakmice Samoborci ostvaruju u svojoj povijesti vjerojatno najveću pobjedu u seniorskim natjecanjima od visokih 95 koševa razlike.

U ekipi Samoboraca svi igrači su dobili podjednaku minutažu, a najbolje su je iskoristili mladi igrači Jurčević s 28 i Nakić s 24 koševa, uz nekoliko atraktivnih zakucavanja. Kod Žorone iz Karlovca jedina svjetla točka bio je Vlašić s 19 koševa.

KOŠARKA - Juniori – II. HRL – 5. kolo Hermes Analitica – Samobor 72:83 (33:46)

I četvrta u nizu

SAMOBOR: Omerović, Gionechetti 26, Tadić, Kocijan 2, Stupar, Geiger 6, Levanić 32, Koščak, Kleščić 17, Vlašić. Trener: Josip Vlah

HERMES ANALITICA: Ožić, Miletić, Dacin, Piskać 4, Kaklić 2, Brčić 4, Cerovec 6, Vasić 36, Kopljar 9, Sičanica, Šimunić 7, Ercegovac 4. Trener: Z. Mravak

Juniori Samobora odlično su ušli u prvu četvrtinu utakmice s čvrstom obranom i organiziranim napadima, koje su Levanić i Kleščić završavali sa stopostotnim učinkom od 13 koševa svaki. U drugoj četvrtini domaćini igraju mnogo čvršće u obrani, tako da se prednost Samoboraca od 24 koša pomalo topi i krajem treće četvrtine isnosi svega 6 koševa. Ipak, u zadnjoj dionici Samoborci igraju agresivnije u obrani i povećavaju prednost na petnaestak razlike, što vrlo rutinirano održavaju do kraja utakmice za još jednu zasluženu, četvrtu pobjedu u nizu.

Kod Samoboraca istakli su se učinkovitošću Levanić s 32 i Gionechetti s 26 koševa, koji je bio i igrač utakmice s čak 23 obrambena i napadačka skoka. Kod domaćina jedini dvocifreni bio je Vasić s 36 koševa.

KOŠARKA - Mlađi kadeti – I. HRL – 5. kolo Samobor – Dubrava 46:94 (18:45)

Malo gripe, malo presinga

SAMOBOR: Vrdoljak, Belamarić 6, Rendulić, Mandalinić 10, Levanić 3, Crnica, Džimbeg 4, Vranić 5, Šuvaković 10, Imbert 8. Trener: Robert Levanić

DUBRAVA: Raguž V. 2, Šarić 11, Pešut 5, Rebić 4, Raguž N. 4, Barac 12, Nimac 4, Mandurić, Ercegovac 14, Šimović 23, Nakić 13, Petković 2. Trener: Belošević

Mlađi kadeti Samobora, prilično oslabljeni za nekoliko gripoznih igrača, namjerili su se na jednu od ponajboljih ekipa - Dubravu iz Zagreba. Gosti iz Zagreba igraju gotovo cijelu utakmicu vrlo dobri zonski presing po cijelom terenu i nakon mnogo oduzetih lopti postižu iz kontranapada lagane koševe, tako da već do poluvremena imaju visokih tridesetak koševa prednosti.

Do kraja utakmice odlična ekipa Dubrave ostvaruje visoku i zasluženu pobjedu za potvrdu prvog mjesta u ligi. Kod Samoboraca najučinkovitiji su bili Mandalinić i Šuvaković, oba s po 10 koševa. Kod Dubrave istakao se učinkovitošču Šimović s 23 koša.