KOŠARKA - Seniori – A2 liga – 14. kolo Samobor – Rudeš 74:58 (42:28)

Promjena taktike se isplatila

SAMOBOR: Samardžić 1, Močan 9, Pavlin, Levanić, Hrvoj 20, Fatorini, Vlajčić 17, Nakić 2, Gašparac 4, Begić, Bačić 9, Ćorić 12. Trener: Milan Ličina

RUDEŠ: Hodžić, Brnas 6, Petrović 7, Koran 10, Jelaska 21, Kuga, Terešak, Šekelja 5, Vučić, Radošević, Kraljević 9. Trener: G. Bjedov

Nakon nekoliko uzastopnih poraza trener Samobora Milan Ličina odlučio je rotirati tokom utakmice samo šest, sedam najspremnijih igrača, što se pokazalo vrlo učinkovitim. Samoborci predvođeni kapetanom Močanom u prvoj četvrtini igraju super obranu, tako da gosti postižu svoj prvi koš i to iz slobodnih bacanja tek u osmoj minuti igre. Trener ekipe Rudeša, u stvari podmladka Cibone, u jednom trenutku potpune nemoći bio je primoran odjednom promijeniti cijelu prvu postavu. U tom razdoblju uz Močana sa 7 ukradenih lopti istakli su se učinkovitošču Vlajčić, Hrvoj i Ćorić, tako da na kraju četvrtine Samoborci imaju visokih dvadesetak koševa prednosti.

Početkom druge četvrtine Samoborci malo popuštaju u obrani, tako da gosti uspijevaju postaviti donekle svoju igru. Do kraja utakmice Samoborci ipak rutinirano održavaju rezultat za visoku i zasluženu pobjedu. Kod Samoboraca najučinkovitiji su bili centri Hrvoj s 20 i Vlajčić sa 17 koševa. Kod Rudeša učinkovitošću se istakao bek Jelaska s 21 košem, od čega 4 trice.

KOŠARKA - Juniori – II. HRL – 1. kolo Samobor – Dubrava 75:79 (46:31)

Suci k'o iz rukometnog finala!

SAMOBOR: Gionechetti 27, Kocijan 16, Kučko, Geiger 4, Levanić 14, Koščak, Kleščić 14, Stupar. Trener: Josip Vlah

DUBRAVA: Babić 2, Tikvić, Mitrović 4, Bešlić, Deča, Buovac 31, Oršanić 10, Bikić, Šarić 17, Bukić 10, Popović 5. Trener: Damir Kršić

Nakon podjednake prve četvrtine Samoborci prelaskom iz zonske obrane na čovjeka oduzimaju mnogo lopti te iz brzih kontranapada do kraja prvog poluvremena ostvaruju 15 koševa prednosti. I kad se u drugom poluvremenu očekivala rutinirana igra juniora Samobora, već početkom poluvremena nakon jednog prekršaja Levanića i prigovora dobiva još i tehničku, a zatim isključujuću. Ubrzo zatim i trener Samobora, revoltiran suđenjem, dobiva tehničku i isključujuću. To koriste gosti i malo pomalo sustižu Samoborce, a u samoj završnici imaju tri koša prednosti. Međutim, totalno nespremni i odsutni suci u kontranapadu Samoboraca desetak sekundi prije kraja utakmice ne primjećuju namjerno napucavanje lopte gostujućeg igrača nogom u aut i ne znajući što da dosude dosuđuju najgore moguće - loptu gostima! Tako su jednostavno sramotno ukrali mogućnost Samoborcima za pokušaj šuta trice za produžetke. Kod Samoboraca istakli su se igrom Gionechetti s 27 i Kocijan sa 16 koševa.

KOŠARKA - Mlađi kadeti – 1. HRL – 1. kolo Samobor – Zapad 81:45 (43:22)

Odličan start

SAMOBOR: Belamarić 2, Srabotnak, Mandalinić 13, Dragozet 9, Imbert 11, Levanić 14, Rendulić 2, Vranić, Šuvaković I. 6, Šuvaković K. 24 Trener: Robert Levanić

ZAPAD: Vukelić, Kožina, Deremin, Pirja 10, Knezović, Grdanjski 25, Ivšić 2, Parić 3, Slivonja 3, Vučić 2, Defrančeski. Trener: Tomislav Žauher

Mlađi kadeti Samobora startali su u prvom kolu 1. HRL odličnom igrom i uvjerljivom pobjedom protiv ekipe Zapada iz zapadnog dijela Zagreba. Glavna poluga obrane Samoboraca Karlo Šuvaković ovaj puta je briljirao i u napadu i nezadrživo utrpao 24 koša. Uz njega solidno su odigrali Levanić sa 14 i Mandalinić s 13 koševa. Kod gostiju istakao se učinkovitošću Grdanjski s 25 koševa.

KOŠARKA - Sportske škole '96 – 1. HRL – 8. kolo Međimurje – Samobor 31:29 (21:16)

Izgubili zbog slobodnjaka

SAMOBOR: Belamarić 2, Mandalinić 4, Crnica, Šuvaković 8, Korade, Skok, Levanić 10, Rendulić 2, Džimbeg 3, Čižmešija.

Trener: Robert Levanić

MEĐIMURJE: Hamer 2, Mati, Kolarić 8, Glumac 8, Jambrović 7, Momčilović 6, Kapelari, Mlinarić.

Trener: Novak

Ovaj puta Samoborci su se namjerili na podjednakog protivnika te nakon nešto slabije prve četvrtine uspostavljaju ravnotežu i rezultatsku izjednačenost. U vrlo uzbudljivoj završnici Samoborci promašuju čak 5 slobodnih bacanja zaredom i nekoliko šuteva, tako da Međimurci spretniji i sretniji ostvaruju minimalnu, ali zasluženu pobjedu. Kod Samoboraca istakli su se učinkovitošču Levanić s 10 i Šuvaković s 8 koševa. Kod Međimurja istakli su se Kolarić i Glumac, oba s po 8 koševa.

SPORTSKO ORGANIZIRANJE - Zajednica športskih udruga i saveza Zagrebačke županije izabrala novo vodstvo

Od sada u vrbovečkim, hrvačkim rukama

Nakon višegodišnjeg mandata Marijana Jurića iz Svete Nedelje, čelnu poziciju Zajednice športskih udruga i saveza Zagrebačke županije (ZŠUSZŽ) preuzima Vladimir Bregović. Nekadašnji hrvač, aktualni gradonačelnik Vrbovca i predsjednik Hrvačkog kluba PIK Vrbovec predsjednikom ZŠUSZŽ-a postao je na izbornoj skupštini posljednjeg vikenda u siječnju u Svetoj Nedelji. Također je izglasano da će njegov zamjenik biti Boris Makarun, dok će potpredsjednička mjesta zauzimati Željko Kiseljak i Zlatko Lasan. Za predsjednika Nadzornog odbora Zajednice izabran je zamjenik župana, Roman Rodić. Dužnost glavnog tajnika i u narednom razdoblju ostaje u rukama Jure Horvata.

- Radit ćemo za dobrobit cjelokupnog sporta. Vjerujem da će Županija, naš glavni sponzor, to znati prepoznati, a sportaši nam se odužiti svojim rezultatima. Nadam se da će na Olimpijadi u Engleskoj 2012. biti i sportaša iz Zagrebačke županije - rekao je Vladimir Bregović.

Osim izvješća o lanjskom radu, na skupštini je prihvaćen i Program razvoja sporta Zagrebačke županije do 2016., kojemu su glavne zadaće povećati broj aktivnih sportaša za deset tisuća te učinkovitije organizirati sportske sadržaje za djecu i mladež. Posebna priznanja primili su utemeljitelji Zajednice - Milivoj Obad, Mladen Čop, Boris Makarun, Miroslav Burić i Juro Horvat.