SKIJANJE - Nastavlja se turneja po Norveškoj

Ivan Olivari "samo" 45.

U Hemsdalu se 25. sudenoga održalo FIS natjecanje super G. Rezultati natjecatelja Ski kluba Samobora su polovični te je tako u konkurenciji od 162 natjecatelja Ivan Olivari zauzeo suprotno očekivanjima "samo" 45. mjesto, a Leo Martinović 131. Početnik u FIS-u Luka Olivari osvojio je 140. mjesto.

Sutradan je trebala biti održana druga trka super G, no zbog jakog vjetra i lošeg vremena otkazana je.

Karavana se seli nekoliko stotina kilometara sjevernije, gdje je na redu slalom i još jedan super G.

Sudac: Zajec (Zaprešić)

Pomoćnici: Kurtović (Ivanja Reka) i Tirić (Bistra)

Strijelci: 1:0 Masnjak(4), 2:0 Genus(10), 1:2 Đumlija(13 – 11m), 2:2 Kahlina(40), 3:2 Kahlina(50)

MLADOST LUKA: Katić, Masnjak, Kahlina, Loje, D. Horvat, Kajfeš, Vitković, Šimunja (od 89. Županec), Pavliša, Treska (od 46. Pavlinić), Nik. Cvok

Trener: Stjepan Horvat

NOVAKI: Jelić, Valentković, M. Vrkić, Matek, Podnar, Bungić, Đumlija, Bogović, Babić, A. Batarilo – Čerdić, Genus

Trener: Kristijan Cesarec

Igrač utakmice: Marko Kahlina (Mladost)

Efikasan start utakmice vidjeli su gledatelji u Luki. Nakon trinaest minuta na semaforu je svijetlilo 1:2. Domaćini su od 4. vodili golom Masnjaka, ali su gosti već do 13. minute okrenuli rezultat preko Genusa i Đumlije (s kreča). Prije odlaska na odmor Mladostaši se vraćaju u rezultatski egal golom Kahline, a isti igrač i početkom nastavka pogađa za 3:2. Taj rezultat ostaje do kraja susreta i malo kvari rezultaski uspješnu sezonu Novaka (peto mjesto s 23 boda).

Bestovje - Bregana 2:2 (0:1)

Mreže se tresle na kraju

BESTOVJE – Igralište Bestovja

Sudac: Grubač

Pomoćnici: Knez i Rončević (svi iz Zaprešića)

Strijelci: 0:1 Vlašić(30), 0:2 I. Dolić(86), 1:2 D. Horvat(89), 2:2 Pavlović(90)

BESTOVJE: Antolić, Šarić, M. Gašpert, Đaković, Barun, Pavlović, Kurtušić (od 69. D. Horvat), T. Gašpert, Lukač (od 78. H. Matijević), Softić, Borić

Trener: Ivan Mesec

BREGANA: Vitko, I. Andabak, Tančak, A. Andabak, Dumić, Sokolović, Jurković (od 80. D. Dolić), Kasalo, Vlašić, I. Dolić, Barbić (od 46. Župančić)

Trener: Marko Vlašić

Igrač utakmice: Krešimir Barun

Nakon što je Vlašić nakon pola sata igre doveo Breganu u prednost na uzbuđenja se trebalo čekati sve do zadnjih deset minuta kada su se mreže tresle čak tri puta. Prvo su gosti, tako se činilo, golom Dolića otišli na nedostižnih 0:2 u 86., no domaćini se nisu predavali i taj napor su uspjeli naplatiti: Horvat i Pavlović su u posljednim trenucima svladali Vitka za podjelu bodova.

Rakitje - Pušća 1:1 (0:0)

Minuta vodstva

RAKITJE – Igralište Rakitja

Sudac: Kelečić (Repišće)

Pomoćnici: Marčetić (Zagreb) i Šimrak (Bistra)

Strijelci: 0:1 Bitići(49), 1:1 G. Horvat(50)

RAKITJE: Duvnjak, Graf, Keleković (od 70. Balaško), Hlevnjak, Savković, Šimag, Nujić (od 80. Dorotić), Martinović, Pirih (od 80. Boras, G. Horvat (od 80. Mikulin), D. Martinčević

Trener: Zvonko Rudelić

PUŠĆA: Gelo, Bernardić (od 73. Studak), Perica, I. Peharec, T. Peharec, K. Peharec, Ban (od 58. Bačur), Zornjak, Bitići, Bzik, M. Gorupec

Trener: Tomislav Vincelj

Igrač utakmice: Šimag (Rakitje)

U zadnjem susretu pred svojim gledateljima igrači Rakitja nisu došli do punog plijena. U izjednačenoj utakmici prvo su vodstvo došli igrači Pušće (Bitići u 49.), ali su to vodstvo imali samo jednu minutu kada Horvat trese mrežu za konačnih 1:1.

Nakon petnaestog kola, polovice odigranih utakmica, vodi Vrh s 37 bodova, drugi je Dinamo (J) s 31, Bregana je treća s 29 bodova, na petom mjestu su Novaki s 23, dok su Rakitje i Bestovje na dvanaestom i trinaestom mjestu s 16 bodova.

RUKOMET - Rezultati mlađih uzrasta RK Rudar

Uspješne najmlađe skupine

U 4. krugu natjecanja 1. HMKRL – zapad, mlađi kadeti Rudara bili su domaćini ekipama Kozale i Pećina iz Rijeke. Protiv fizički superiornih ekipa Rudari nisu uspjeli ostvariti više do dva časna poraza. Momčad Kozale (aktualni prvaci Hrvatske za ovaj uzrast) bila je uspješnija 32:21, dok su Pećine slavile 24:20. U 5. krugu natjecanja, 14. prosinca, Rudari su domaćini ekipama Poreča i Buzeta.

U 6. kolu Međužupanijske lige mlađi kadeti Rudara ('94. godište) uvjerljivo su pobijedili ekipu Ivanića 30:24. Ekipa Rudara nastupila je u sastavu: Katanica, Tušinec, Ledinski, Skendrović 5, Kelečić 6, Štajnkler 3, Fabeković 4, Tomašinec, Cvetković, Skendrović, Gaća, Trčak 12, Plevko, Erbežnik.

Najmlađi rukometaši Rudara (98. godište) ostvarili su 4. pobjedu u Međužupanijskoj ligi svladavši Petrinju 22:17 i izbivši na 2. mjesto. Za Rudar su igrali Seba, Otmačić, Grbić, Balaban, Tanković, J.Seničar 1, Katanec- Beketić, Čretnik 3, D.Seničar 6, Oslaković 2, Gaća 8, I.Frketić 1, Arh, Guliš, Z.Frketić, Obraz, Samađija, Banjedvorac, Fresl.

I djevojčice Rudara ('96. godište) nastavljaju s dobrim igrama i sigurnim pobjedama u natjecanju Međužupanijske rukometne lige. U 5. kolu ostvarena je i peta pobjeda protiv ekipe Sesveta 16:11. Iako oslabljene zbog izostanka ponajbolje igračice Marijane Jagodić, Rudarice su ostvarile sigurnu pobjedu predvođene efikasnom Antonijom Fulir u napadu i na golu odličnom Elizabetom Seničar, a prigodu za igru su dobile sve igračice.

M.Š.

RUKOMET - Rezultati mlađih uzrasnih skupina ŽRK Samobor Triglav osiguranje

Uspješan rezultatski vikend

Mlađe kadetkinje ('96. godište) u međužupanijskoj ligi gostovale su na turniru u Jastrebarskom. U prvoj utakmici pobijedile su mlađe kadetkinje Trešnjevke 18:15, uz 10 golova Tomić te 4 Modrić. Samoborke su igrale u sastavu: Slukan, Bašić, Tomić, Radovanić, Rubinić, Meglić, Ivanušević, Lakić, Baltić, Razum, Jandrečić, Modrić, Lučić, Tomašković. U drugoj utakmici protiv ekipe Jastrebarskog bile su još uvjerljivije i slavile 19:8. U ovoj utakmici Tomić i Modrić postigle su po 6 golova, Meglić i Razum po dva, a po jedan Radovanić, Rubinić i Tomašković. Uz njih, igrale su Slukan, Ivanušević, Lakić, Baltić, Jandrečić i Lučić.

Potom su u sljedećem krugu Samoborke pobijedile vršnjakinje iz Lokomotive 11:6, igrajući u sastavu: Slukan, Radovanić, Rubinić 4, Meglić 2, Ivanušević 2, Lakić, Baltić 1, Bašić, Razum 2, Jandrečić, Koletić, Haramina. I na kraju stigao je i poraz od ekipe Sesveta 9:13. U toj utakmici za Samobor Triglav osiguranje su igrale: Slukan, Radovanić 2, Rubinić 2, Meglić 1, Ivanušević 2, Lakić 1, Baltić, Bašić, Razum 1, Jandrečić, Koletić, Haramina.

U nedjelju, 30. studenoga, mlađe kadetkinje počinju nastup u državnoj ligi.

Starije kadetkinje ('94. godište) igrale su 2. kolo državne lige protiv Sloge i pobijedile 11:8. Za starije kadetkinje nastupile su: Šigir, Modrić, Bašić, Makarun, Dolić, Rubinić 1, Matijaščić 1, Ahlin, Šebek, Ranogajec, Bebek 4, Tomić 3, Brajković, Vitko 2.

M.Š.

KOŠARKA - Seniori – A2 liga – 7. kolo Žorona – Samobor 61:105 (23:49)

Motivirani i kao favoriti

SAMOBOR: Samardžić 12, Močan 8, Pavlin 2, Šilobod 4, Hrvoj 16, Fatorini 13, Vlajić 27, Peris, Gašparac 10, Begić, Bačić 9, Ćorić 4. Trener: Milan Ličina

ŽORONA:. Ratkaj 4, Birač 21, Panjević, Belavić 7, Ćosić, Božić, Grgić 8, Vlašić 4, Mioč 4, Pavlinić 13. Trener: Žarko Hajdin

Samoborci su protiv zadnjeplasirane ekipe lige ušli u susret vrlo motivirano i već u trećoj minuti poveli s desetak razlike. U istom tempu Samoborci igraju do kraja utakmice, čvrsto u obrani kombinirajući čovjeka i zonski presing, a u napadu koriste centre Vlajčića i Hrvoja koji s lakoćom rješavaju dvoboje pod protivničkim obručem. Zadnjih par minuta Samoborci igraju opuštenije, što koriste domaćini da ubilježe nekoliko laganih koševa i nešto smanje uvjerljiv poraz od čak 44 koša razlike.

Ovom pobjedom Samoborci su omjerom 4-3 došli na vrlo solidno četvrto mjesto A-2 lige. Kod Samoboraca odlično je odigrao centar Vlajčić s double double učinkom od 27 koševa i 12 skokova. Uz njega vrlo dobro su odigrali Hrvoj s 16, Fatorini s 13, Samardžić s 12 i Gašparac s 10 koševa. Kod domaćina jedina prijetnja bio je Birač s 21 košem, od čega 5 trica.

KOŠARKA - Mlađi kadeti – 1. županijska liga – 3. kolo Samobor – Dugo Selo 96:45 (52:25)

Šuvakovićev brzopotezni triple double

SAMOBOR: Vlahović 9, Belamarić 10, Vraneković 4, Mandalinić 14, Dragozet 10, Imbert 6, Levanić, Sladić 4, Džimbeg 11, Vranić 2, Šuvaković I. 13, Šuvaković K. 13. Trener: Robert Levanić

DUGO SELO: Budim 2, Eranović, Pandža, Čičak, Rašković, Grgošević 10, Jandrijević, Sičaja 2, Mamić 7, Žmalec, Rudec 12, Vrsić 8, Anđal 4. Trener: Jozo Jurković

Mlađi kadeti Samobora u 1. županijskoj ligi jednostavno nemaju pravih protivnika te nastavljaju s odličnim igrama i uvjerljivim pobjedama. Ovaj put na mlin Samoboraca došla je ekipa Dugog Sela koja je već u prvoj četvrtini imala dvadesetak koševa minusa, a do kraja utakmice i minus 51. Ponovo su u obrani Samoboraca dominirala braća Šuvaković, a svakako treba pohvaliti igru Karla Šuvakovića koji je za samo 14 minuta provedenih u igri ostvario triple double od 13 koševa, 11 ukradenih lopti i 10 skokova. Uz njega istakli su se učinkovitošću Mandalinić s 14, Ivan Šuvaković s 13 i Džimbeg s 11 koševa. Kod gostiju najbolje su odigrali Rudec s 12 i Grgošević s 10 koševa.

KOŠARKA - Seniori – C1 liga – 5. kolo Samobor II – Zapruđe 76:71 (32:30)

Druga u nizu

SAMOBOR II: Pavlin 14, Gionechetti 11, Japunčić, Kudrna, Šilobod 12, Geiger 4, Levanić 14, Kleščić, Oroz, Peris 10, Marković, Hrkalović 11. Trener: Josip Vlah

ZAPRUĐE: Golomejić, Ivković 11, Kljujev, Bandić 5, Galić 6, Koren, Mijić 22, Kanceljak 19, Grgin, Bandić 8. Trener: K. Grgin

Još jedna odlična igra i druga pobjeda zaredom druge ekipe seniora Samobora protiv solidne ekipe Zapruđa iz Zagreba. Obje ekipe igrale su u egalu s vrlo čvrstim obranama i dosta prekršaja. U zadnjim minutama treće četvrtine Samoborci se uspijevaju odvojiti na 6 koševa prednosti koju usješno održavaju do zadnje minute susreta, kada gosti uspijevaju iz nemoguće situacije tricom smanjiti na svega koš razlike. Ipak, zadnjih pola minute gosti u dva navrata ne uspijevaju postići pogodak, dok Samoborci vrlo smireno pogađaju 4 slobodna bacanja zaredom za zasluženu pobjedu.

Kod Samoboraca između čak 6 dvocifrenih ipak za nijansu bolje su odigrali juniori Levanić i Pavlin sa 14, te Šilobod s 12 koševa. Kod gostiju istakli su se učinkovitošću Mijić s 22 i Kanceljak s 19 koševa.

KOŠARKA - Prvenstvo sportskih škola '96. – 1. HRL – 4. kolo Samobor – Fenix 38:41 (17:26)

Trica ih nije htjela

SAMOBOR: Belamarić 3, Mandalinić 18, Šuvaković 5, Vlahović 7, Vraneković, Sladić, Džimbeg, Rendulić 1, Levanić 4.

Trener: Robert Levanić

FENIX: Mamić 4, Marić 15, Vrkić 4, Jurković, Blažić 4, Jelović, Marcelić 10, Vranković, Jukić 4, Loje.

Trener: Žganec

Samoborci su ušli loše u utakmicu, tako da protivnici vrlo brzo imaju 7 koševa prednosti. Ipak, u zadnjoj minuti prve četvrtine sa 6 koševa zaredom drže priključak. Početak druge četvrtine igra se u egalu. Tada Samoborci bez razloga forsiraju šutiranje trica te krajem druge i početkom treće četvrtine promašuju ih čak 11 zaredom. Dotle protivnici vrlo učinkovito igrajući na zicere ostvaruju najvišu prednost na utakmici od 14 koševa.

Zadnju četvrtinu Samoborci su zaigrali odlično u obrani limitiravši protivnike na samo 4 koša, smanjili su razliku na svega tri koša te u infarktnoj završnici imali priliku preko Mandalinića tricom izboriti produžetak. Ipak lopta nije htjela u koš, tako da je ovim porazom najvjerojatnije Samoborcima propala prilika za treće mjesto i prilika za razigravanje s drugom skupinom za 1. do 6. mjesta.