Pomoćnici: Bencetić (Donja Zdenčina) i Školjak (Beter)

Strijelci: 1:0 Jakovina(15), 2:0 Vrhovski(21), 3:0 Vrhovski(34)

SAVA DRENJE: Tonković, Drenski, Benček (od 64. Leto), Maglečić, Žaohar, Vrhovski, Šunde (od 75. Gorupec), Jakovina, Barilović (od 68. Olovec), Lulić, Preskar

Trener: Miroslav Šorgić

ZRINSKI TEHNOVENT: Kožarec, Lehpamer, Novoselec, Vrančić, Šicl, Žganjer, M. Blažević (od 74. Vlahović), R. Blažević, Mataušić, Jagodić, Horvat (od 28. Bekiri)

Trener: Damir Dragozet

Igrač utakmice: Juraj Vrhovski (Sava)

Loš početak utakmice igrača Zrinskog rezultirao je visokim zaostatkom od tri gola već nakon pola sata igre. Domaćini su se preko Jakovine jednom i Vrhovskog dvaput lako obračunali s Zrinskim čiji igrači, zanimljivo, u 15 susreta znaju samo za pobjede i poraze (8:7), a nijednom nisu upisali neriješeni rezultat.

Klokočevac - Sloga (K) 3:1 (3:0)

I treća pobjeda

KLOKOČEVAC – Igralište Stjepan Celizić Bajdo

Gledatelja 30

Sudac: Pajač (Donje Orešje)

Pomoćnici: Pankretić (Lovrečka) i Baršun (Dugo Selo)

Strijelci: 1:0 Gestić(15), 2:0 Kos(16), 3:0 Dan. Celizić(35), 3:1 Karašić (88)

KLOKOČEVAC: Poljak, Ivančić, Dam. Celizić (od 81. Kušter), Matijaščić (od 71. Brajković), Šeperić (od 46. Ramić), Gestić (od 62. Beloša)

Trener: Franjo Šeperić

SLOGA KRIŽ: Bosankić, Renić, Oković, Đerek, Korman, Bradić, Malekinušić, Karašić, Marjanić, Ivanović, Lončarić

Trener: Krešimir Rede

Igrač utakmice: Ivan Kos (Klokočevac)

U petnaestom nastupu domaćini su upisali tek treću pobjedu te su se konačno pomaknuli s predzadnjeg mjesta na ljestvici. U razmaku od 1 minute gosti olako primaju 2 gola, a potvrdu pobjede nakon 35 minuta igre donosi Celizić. Igrači Sloge su u 88. minuti postigli počasni pogodak za konačnih 3:1.

Jamnica - TOP 0:1 (0:1)

Osvježili se Jamnicom

PISAROVINA – Igralište Jamnice

Sudac: Petrac (Velika Buna)

Pomoćnici: Dolibašić (Novo Čiće) i Dragila (Buševec)

Strijelci: 0:1 Vranešić(15)

JAMNICA: Josipović, Veselinović, Mihalić, Šimanović, Britvec, Kelava, Kvesić, Krpan, Tuka, Krčelić (od 46. Brain), Špišić

Trener: Jasmin Ganić

TOP: Husak, Skukan (od 74. Jurić), Puntarec, G. Meglajec, Vranešić, Salopek (od 75. Jakopec), Vratarić, Biškupić (od 90. Hodak), Žižić (od 67. Rašić), Meglajec (od 65. Klingor), Jordan

Trener: Darko Bogadi

Igrač utakmice: Viktor Šimanović (Jamnica)

Minimalnom pobjedom u Pisarovini, gosti iz Kerestinca su zadržali prvo mjesto na tablici na kojem su bili i gotovo cijelu polusezonu, a za vratom im je dalje momčad Jelčića s bodom zaostatka što sugerira uzbudljivo proljeće. Pobjednički gol djelo je Vranešića iz 15. minute.

Nakon petnaestoga kola, pola odigranih utakmica, vodi TOP s 37 bodova, drugi je Jelačić s 36, Zrinski Tehnovent je na četvrtom mjestu s 24, dok je Klokočevac na četrnaestom mjestu s 13 bodova.

KYOKUSHINKAI KARATE - Kup Hrvatske u katama

Apsolutna dominacija domaćih natjecatelja

U organizaciji Hrvatskog kyokushinkai saveza, 15. studenoga u dvorani OŠ Milana Langa u Bregani održano je natjecanje u katama za djecu i mlade pod nazivom Kup Hrvatske u katama - Bregana 2008.

Na prvom natjecanju u katama novoosnovanog saveza nastupilo je ukupno 65 natjecatelja iz 8 klubova koji su bili podijeljeni u 10 kategorija prema težini kata, spolu i uzrastu.

Apsolutnu dominaciju u izvedbi kata prikazali su domaći natjecatelji iz klubova Mas, Oyama Strmec, Domenica - Sveta Nedelja s podružnicom Rakitje, Fortis Samobor, s podružnicama Sveti Martin pod Okićem i Pavučnjak te Bregana DIV, koji je bio i domaćin ovog natjecanja.

Ispred Izvršnog odbora Hrvatskog kyokushinkai saveza prisutne je pozdravio i natjecanje otvorio Shihan Zvonko Samaržija, 5. Dan, koji je istaknuo nadu za sudjelovanjem većeg broja klubova na sljedećim manifestacijama Saveza, obzirom da su one otvorene za sudjelovanje svim kyokushin klubovima u zemlji.

B KATE

VI. MLAĐI KADETI (1996. - 1998. godište)

1. Dino Matijaščić (Bregana Div)

2. Josip Benković (Bregana Div)

3. Lovro Kovačić (Bregana Div)

VII. STARIJI KADETI (1993. - 1995. godište)

1. Luka Sekelj (Fortis)

2. Vedran Pondeljak (Mas' Oyama)

3. Marko Blažic (Domenica)

VIII. KADETKINJE (1995. - 1997. godište)

3. Tomislav Novoselec (Mas' Oyama)

RUKOMET - 2. HRL zapad, 9. kolo Kvarner Kostrena – Rudar 26:27 (15:15)

Pjevajući iz Rijeke

Na gostovanju u Kostreni rukometaši Rudara ostvarili su značajnu pobjedu i s nova dva boda učvrstili se na trećem mjestu prvenstvene ljestvice. Utakmica u Kostreni bila je, kako volimo reći, prava prvenstvena - čvrsta utakmica s puno preokreta i neizvjesna do zadnjeg trenutka. Početak utakmice pripao je domaćinu koji većim dijelom prvog poluvremena vodi s 3 - 4 pogotka razlike, a najveće vodstvo ima u 24. minuti kada je na semaforu bilo 14:9. Nakon time-outa Rudari rade seriju 6:0 i vode 15:14, da bi domaćini s igračem više uspjeli izjednačiti i na odmor se odlazi rezultatom 15:15. U drugom poluvremenu igra se gol za gol, da bi prvo značajnije vodstvo imali Rudari pri rezultatu 20:18. Domaćin uspijeva izjednačiti i povesti 24:22, ali tada Rudari rade novu seriju i sa četiri uzastopna gola vode 26:24. U zadnje tri minute nervoza je učinila svoje i zaredale su pogreške na obje strane, ali Rudari imaju više koncentracije i 27 sekundi prije kraja imaju prednost 27:25. U zadnjim sekundama domaćin uspijeva postići 26 pogodak, što mu na kraju nije bilo dovoljno da ugrozi zasluženu pobjedu na ovom gostovanju izuzetno borbenih i motiviranih Rudara. U ekipi iz Ruda svi igrači zaslužuju čestitke za prikazanu igru, a osobito je imponirala ponovno iskazana želja, htijenje i zajedništvo cijele ekipe. S dva boda iz Rijeke Rudari su potvrdili visoko treće mjesto, što je za novake u 2. HRL zapad odličan rezultat. U 10. kolu Rudari ugošćuju ekipu Trsata. Utakmica se igra u subotu, 29. studenoga, u dvorani Bogumila Tonija s početkom u 19 sati i 30 minuta.

RK Rudar: K. Gaća, V. Kušička 4, G. Prosoli, V. Skendrović 1, S. Šujster 2, J. Cvetković, G. Višić 3, H. Štibohar 7, Z. Fabeković 5, D. Jagodić 2, E. Fresl, J. Štajnkler 3, M. Ašanin, M. Štajnkler. Trener: Darijo Gaća.

M.Š.

GIMNASTIKA - Na Kupu Hrvatske u gimnastici GK Samobor bio ekipno drugi

Lucija Kirschenheuter - prvakinja Hrvatske

Lucija Kirschenheuter, gimnastičarka GK Samobor nova je državna prvakinja u C programu u kadetskoj kategoriji. Prvo mjesto i zlatnu medalju osvojila je u 5. završnici Kupa Hrvatske održanoj jučer u novom Sportskom gimnastičkom centru ATON u Nedelišću nedaleko od Čakovca. Jedina je od 40 natjecateljica za sve četiri sprave višeboja - preskoku, dvovisinskim ručama, gredi i tlu, osvojila ocjenu višu od 15. Briljirala je na tlu, koji je i inače "njezina" sprava, te ovaj put i na preskoku s 15,650 bodova. Druga je Ana Filaković iz GK Novi Zagreb, a treća Andrea Matešan iz GK Marjan Split. S Anom je, ustvari, zamijenila mjesta s obzirom na to da je Ana lanjska pobjednica iz Poreča, gdje je Lucija bila druga. Nastupile su još gimnastičarke iz Varaždina, Osijeka, Šibenika, Valpova, Siska, Rijeke, Ogulina, Belog Manastira, Slavonskog Broda, Solina, Đakova, Vinkovaca, Dubrovnika, Karlovca i Vukovara.

Gimnastičkom klubu Samobor pripalo je ekipno drugo mjesto. Prvoplasirani je Marjan iz Splita, a treća Inova-gim iz Osijeka. Uz Luciju Kirschenheuter, za Samoborke su još nastupile te u pojedinačnom plasmanu osvojile: 11. mjesto Lucija Nemanić, 17. Ana Marić, 20. Dora Živković, 23. Nina Fresl i 32. Karla Kovačić.

GK Samobor svoje je predstavnice imao i u juniorskoj kategoriji C programa, u kojoj je 1. mjesto s najvišom ocjenom osvojila Anamarija Kovačić, ali je, nažalost, zbog povratka iz višeg u niži program, silom propisa, ove godine morala nastupiti izvan konkurencije. Ista je sudbina snašla i njezinu sestru Helenu Kovačić. U konkurenciji 31 natjecateljice Lucija Kosaber osvojila je 10. mjesto, Elena Tančak je bila 13. dok je 16. mjesto pripalo Tari Glaser.

U B programu, održanom dan ranije, za GK Samobor je nastupila kadetkinja Lara Šelj i plasirala se na 11. mjesto.

"Za Samobor", čulo se i iz publike. Glasnim navijanjem podršku su davali roditelji, rodbina i prijatelji, a na terenu s vježbačicama su bile trenerice Martina Bublić i Nives Krošnjar te među sutkinjama treća njihova trenerica Aida Badić.

Organizator državnog gimnastičkog prvenstva i završnice Kupa Hrvatske bio je Hrvatski gimnastički savez u suradnji s domaćinom, GK Marijan Zadravec Macan iz Čakovca. Svi gimnastičari ovog dvodnevnog natjecanja, od seniora do dječaka i djevojčica, imali su prigodu družiti se i s olimpijskim viceprvakom u gimnastici Filipom Udeom.

S.S.

RUKOMET - 2. HRL zapad, 9. kolo Dugo Selo '55 – Samobor Triglav osiguranje 25:32 (12:17)

Samoborski express vozi dalje

Niti gostovanje u Dugom Selu samoborski rukometni express nije izbacio iz tračnica. Rukometašice Samobora Triglav osiguranja odigrale su još jednu u nizu odličnih utakmica. Osim početnih pet minuta izjednačene igre, sve ostalo bilo je u znaku Samoborki, tako da je već u prvom poluvremenu u jednom trenutku bilo 7 razlike za gošće (7:14). Recept iz prošlih utakmica ponovno je odlično funkcionirao - čvrsta obrana zaustavljala je napade protivnica, a i kad je neka karika puknula na golu je bila odlična Maja Gorenc. Iz dobre obrane rađale su se brze kontre i polukontre, a rukometašice Samobora znale su maksimalno koncentrirano odigrati dugi napad, izigrati protivnice i zabiti.

U drugom poluvremenu rezultat je u jednom trenutku bio i 21:29, tako da je trenerica Tunjić priliku dala svim igračicama, koje su je također vrlo dobro iskoristile, nastavivši u istom ritmu. Ovom pobjedom Samoborke su se digle na drugo mjesto, samo bod iza vodećeg Orijenta iz Rijeke. U idućem kolu u Samobor stiže trećeplasirana ekipa Senie iz Senja pa se ponovno pozivaju navijači da podrže samoborsku rukometnu mladost u derbiju kola. Utakmica se igra u subotu, 29. studenoga, s početkom u 17 sati i 30 minuta u dvorani Bogumila Tonija.

ŽRK Samobor TO: A. Skendrović, A. Fofonjka 5, L. Kovačić, M. Balaško 9, N. Uzelac 1, I. Štrkalj 3, M. Plazina 9, J. Mandić, M. Šilobod 1, M. Gorenc, M. Kuzmić 4, M. Kozlovec, M. Tomašković, M. Dumić. Trenerica: Dubravka Tunjić.

M.Š.

KARATE - Prvenstvo Hrvatske u borbama za juniorke i juniore

Kovačević osigurao mjesto u reprezentaciji

Ove godine je po prvi put održano juniorsko prvenstvo Hrvatske u novim uzrasnim i težinskim kategorijama, sukladno odluci Svjetske karate federacije. Naime do sada su juniori bili oni koji su navršili minimalno 18 godina, a nisu bili stariji od 21, a od sada su juniori oni koji se nalaze u dobi od 16 do 18 godina starosti.

Natjecanje je održano u subotu, 22. studenoga, u sportskoj dvorani graditeljske škole u Čakovcu, a okupilo je predstavnike iz 46 klubova svih regija Hrvatske.

Karate klub Samobor-Anindol imao je i u ovom uzrastu svoje adute te se u konačnici pokazalo da za budućnost samoborskog karatea ne treba brinuti.

Najbolji nastup u Čakovcu imao je Haris Kovačević, koji je u kategoriji do 61 kg imao izuzetno težak put do naslova prvaka. Do trona je trebao "skinuti" sve najbolje natjecatelje u toj težinskoj kategoriji, s obzirom da mu ždrijeb nije bio nimalo sklon. Najbolji moraju uvijek biti najbolji, a upravo je to u Čakovcu pokazao Haris koji je redom pobijedio u četiri meča te stao na pobjednički tron. Tim velikim uspjehom je ponovio prošlogodišnji uspjeh, kada je također bio prvak Hrvatske.

Ovom pobjedom te drugim mjestom na Croatia Openu, održanim u Splitu prije 3 tjedna, Haris je osigurao svoje mjesto u juniorskoj reprezentaciji Hrvatske koja će nastupiti na prvenstvu Europe u Parizu od 30.siječnja do 2. veljače 2009. godine.

Drugu medalju za Samobor-Anindol osvojila je Sara Sirovica, koja je nastupala u najtežoj juniorskoj kategoriji – preko 59 kg. Sara je nakon sigurne dvije pobjede zaustavljena u polufinalu protiv favorizirane Opatijke u produžetku meča. Za dlaku je ostala bez finala pa joj je preostalo da kroz repasaž pokuša osigurati broncu. To joj je i uspjelo, s obzirom da je pobijedila u meču za treće mjesto predstavnicu Rijeke.

Treća bronca pripala je Križanu Pezeru, koji se u posljednje vrijeme rijetko vraća s natjecanja bez osvojene medalje. Križan ovog puta nije briljirao, ali je u konačnici potpuno zasluženo osvojio treće mjesto. Pokazao je standarno dobru formu i na ovom natjecanju.

Zadnja disciplina ostala je za ekipne susrete, a Samobor-Anindol su predstavljali Haris Kovačević, Antonio Tančak, Renato Brković i Križan Pezer.

Dečki su odlično ušli u prvi susret protiv riječke RiCroatie u prvom kolu te zasluženo pobijedili. U drugom kolu protiv izuzetno borbenog zagrebačkog Studenta bilo je vrlo napeto do posljednje sekunde te je na kraju odlučio samo jedan bod u korist samoborskog kluba. U polufinalu protiv raspoloženih Nedelišćana nije bilo sreće te su Međimurci zasluženo pobijedili i otišli u finale. U repasažnom meču za treće mjesto ekipa Essekera iz Osijeka nije imala baš previše šansi te je pobjedom samoborski klub osvojio četvtu medalju na ovogodišnjem juniorskom prvenstvu Hrvatske.

U brončanoj ekipi Samobor-Anindola svih četvero boraca dalo je svoj doprinos osvajanju medalji, ali se posebno mora istaći Antonio Tančak, koji se isticao srčanošću i borbom do posljednje sekunde. Antonio je svima pokazao kako se treba boriti za boje svog kluba i Grada Samobora.

S ove četiri medalje Karate klub Samobor-Anindol čvrsto je stao na 1. mjesto po broju osvojenih državnih medalja u 2008. godini, između 156 klubova Hrvatskog karate saveza.

S.S.

ŠAH - U Osnovnoj školi Milana Langa održan šahovski kamp za mlade

Topovske konačnice i simultanke

Šahovski savez Zagrebačke županije organizirao je u Osnovnoj Školi Milana Langa 22. i 23. studenog šahovski kamp za mlade. Kamp su organizirali Vlatko Bublić, Zvonko Takač i tajnik Saveza Damir Mihalinec, vodili međunarodni majstor Blažimir Kovačević i međunarodna majstorica Snježana Đeno, a podijeljen je bio u četiri trosatna bloka predavanja.

Nakon što je kamp i službeno otvorio ravnatelj OŠ Milana Langa Boris Zaringer, uslijedio je prvi blok predavanja koji je obuhvaćao upoznavanje instruktora s polaznicima. Nakon uvodne simultanke grupa od 30-ak polaznika podijeljena je na napredniju i početničku skupinu koje su radile odvojeno i na kraju zajednički ponovno odigrale simultanku.

Drugi dan počeo je trećim blokom predavanja u odvojenim grupama - naprednija skupina radila je topovske konačnice s osnovnim značajkama najjednostavnijih topovskih konačnica (top i pješak protiv topa). Početnička grupa je radila osnovno pisanje poteza koji su pokazivani na demonstracijskoj ploči. U zadnjem, četvrtom bloku predavanja naprednija grupa analizirala je s instruktorom Kovačevićem partije koje su igrali dan ranije i koji su zapisivali na šahovske formulare. Početnička grupa igrala je slobodne partije i odigrali su jedan turnir.

Organizatori zahvaljuju OŠ Milana Langa, ravnatelju Borisu Zaringeru i kuharici Mirjani na gostoprimstvu, kao i svima koji su pomogli u organizaciji kampa.

I.H.

NOGOMET - 3. HNL zapad – 16. kolo Nehaj – Samobor 0:1 (0:1)

Konačno pobjeda!

SENJ – Igralište pod Nehajem

Gledatelja 150

Sutkinja: Szittar (Zagreb)

Pomoćnici: Kunštek i Žorković (svi iz Zagreba)

Strijelci: 0:1 Novak(38)

NEHAJ: Baričević, Vrban, Žunić, D. Vukelić, Špalj, Lopac (od 66. L. Prpić), Nekić, M. Prić (od 26. I. Vukelić), M. Tomljenović, Pečanić, I. Hajdići (od 56. J. Tomljenović)

Trener: Josip Vukelić

SAMOBOR: F. Štefković, Luketić, Batur, Čakanić, Hasnek, Mišura, Novak (od 74. Belak), Horvat, Brujić (od 90. Tolić), Kumerički (od 32. Grgečić), Kovačić

Trener: Dražen Ivančević

Igrač utakmice: Nikica Brujić (Samobor)

Nakon drugog kola i pobjede nad Poletom (2:0) na kontu Samoboraca su se skupljali sami remiji (rjeđe) i porazi (češće). Sve do ovog kola kada su se osvojili vrijedni bodovi protiv Nehaja, momčadi koja je puno bolje plasirana na tablici. Taj trobod se osjetio odmah i na stanju na tablici – s osamnaestog skok na petnaesto mjesto. Što se tiče same utakmice, ona je odlučena u 38. minuti kada neoprezni Lopac gubi loptu od Novaka koji mirno (uz pomoć vratnice) vara domaćeg vratara Baričevića za konačnih 0:1. Domaćini su u cijeloj utakmici imali samo 2 prilike tako da su gosti bez problema priveli susret kraju.

Nakon šesnaestog kola vodi Rudeš s 37 bodova, drugo je Lučko s 34, dok je Samobor na petnaestom mjestu s 11 bodova.

NOGOMET - 4. HNL središte B – 17. kolo Sava – Dugo Selo 3:2 (2:1)

Oproštaj s pobjedom

FARKAŠEVAC – Igralište Široki grm

Sudac: Božička (Gornja Gračanica)

Pomoćnici: Novak (Kraj Donji) i Rešetar (Samobor)

Strijelci: 1:0 Drenški(11), 2:0 Čakanić(35), 2:1 Blažević(33), 2:2 Dujlović(71), 3:2 Sastić(89)

SAVA: Pintar, Milečki, Drenški, Čakanić (od 68. Ročić), Franjković, Delić (od 59. Sastić), Matošević, Rasi, Ovčariček (od 46. Murić), Rogić, Pečarić

Trener: Milan Končarević

DUGO SELO: Hanich, Falčević, Maros, Tomašević, Mamuza, Slišković (od 32. A. Tomašević), Blažević, Benković, Radić, Vujić (od 32. Dujlović), Ivančević

Trener: Miroslav Škrlec

Igrač utakmice: Željko Pintar (Sava)

U zadnjem nastupu u ovoj polusezoni domaćini su se pobjednički oprostili od svojih navijača – svladano je Dugo Selo 3:2. Nakon pola sata igre sve je bilo idealno – Drenški je dalekometnim projektilom iz slobodnog udarca doveo Savu u prednost, Čakanić također poentirao iz daljine (uz pomoć Hanicha) za 2:0, a Pintar, u svojoj zadnjoj utakmici prije nogometne mirovine, obranio udarac s kreča Radiću i dadao sol na ranu gostu. No, gosti ipak do odmora dolaze do minimalnog zaostatka, a u utakmicu se potpuno vraćaju u 70. minuti nakon gola Dujlovića za 2:2. Sastić, koji je u igru ušao u 59., u 89. minuti nakon prodora i gola donosi potpuno slavlje za domaću momčad. Da kratko rezimiramo nogometnu jesen Save: deveto mjesto na kojem se sada nalaze je ujedno i najbolja pocizija koju su imali u cijeloj polusezoni i to je sjajan podatak (ako se prisjetimo da su nakon četvrtog kola bili na zadnjem mjestu bez bodova), a posebno veseli niz novog trenera Končarevića koji je otkad je preuzeo klupu (5 utakica) ostvario 3 pobjede uz po 1 poraz i remi.

Nakon sedamnaestog kola, pola odigranih utakmica, vodi Mladost (P) sa 43 boda, druga je Zelina sa 41, dok je Sava na devetom mjestu s 23 boda.

KARATE - Prvenstvo Hrvatske u borbama za juniorke i juniore, Čakovec, 22. studenoga

Juniorke Bregane srebrne, Ivan Bilić brončani

Na juniorskom prvenstvu Hrvatske (uzrast 16 i 17 godina) članovi Karate kluba Bregana potvrdili su svoju kvalitetu osvajanjem dva vrijedna odličja.

Velik uspjeh ostvarila je ekipa juniorki u sastavu Gabrijela Tušinec, Ines Ferko i Josipa Bilić osvajanjem srebrne medalje. Cure su odličnim borbama izborile nastup u finalu pobjedama nad ekipama Hercegovine i Rijeke. U finalu su poražene od ekipe RI Croatie.

Ivan Bilić je u kategoriji juniora do 55 kilograma osvojio broncu. Po svojoj kvaliteti Ivan je zaslužio nastup u finalu, ali je zbog nekoliko dobivenih kazni propustio priliku za sjajnijim odličjem.

Karlo Pejić je nakon dvije pobjede poražen u polufinalu, a nakon toga u izjednačenoj borbi gubi meč za treće mjesto u kategoriji do 61 kg.

Korak do medalje ostao je i Tomislav Macan, koji je poražen u borbi za treće mjesto u kategoriji do 55 kg.

Unatoč dobrim borbama, bez medalje u pojedinačnoj konkurenciji ostali su Gabrijela Tušinec, Josipa Bilić i Dominik Kovačić.

S obzirom da je mladim borcima iz Bregane ovo prva godina u juniorskom uzrastu, može se očekivati da će na sljedećem državnom prvenstvu imati još uspješniji nastup.

Za tjedan dana se održava prvenstvo Hrvatske u Splitu za kadete (14 i 15 godina) i mlađe seniore (18 do 20 godina) na kojem će nastupiti osam boraca iz Karate kluba Bregana.

S.S.

SKIJANJE - U Vilinskim jamama održana još jedna Skijaška noć

Plesalo se do zore

U petak, 21. studenog, u Vilinskim jamama u Grdanjcima održana je tradicionalna Skijaška noć Ski kluba Samobor. Brojnim uzvanicima i prijateljima te članovima kluba predsjednik Stjepan Bašić ukratko je rezimirao proteklu te najavio aktivnosti za nastupajuću skijašku sezonu.

Svečanost je uz pjesmu i ples te bogatu tombolu potrajala do jutarnjih sati.

U Ski klubu Samobor zahvaljuju svim članovima, gostima i prijateljima kluba koji su i ovom prilikom potvrdili odanost tom vrijednom sportskom kolektivu.

D.K.

SKIJANJE - Počela sezona 2008./09.

Od sada i FIS sekcija

I ove godine Ski klub Samobor nastavlja svoj pohod na odličja. Koncepcija Ski kluba Samobor je nešto promijenjena. Naime, klub je, uz već uhodanu dječju, osnovao i FIS sekciju. FIS natjecatelji su Ivan Olivari, Leo Martinović i Luka Olivari, a njihovi treneri Rober Žan i Marko Petrović. Dječju sekciju preuzeo je Dalibor Franjković.

Upravo ovih dana održavaju se FIS natjecanja u Norveškoj na kojima sudjeluju i naši Samoborci. Tako je 22. studenoga u Rjukanu u Norveškoj Ivan Olivari zauzeo 12. mjesto, Leo Martinović bio je 27., a Luka Olivari 41. Uzevši u obzir da su Leo i Luka imali startne brojeve 78, odnosno 108, njihov rezultat dobiva na značaju.

Uskoro počinju i natjecanja Gorenje Pokala 2008./09. Prva trka je predviđena za 13. prosinca i nadamo se dobrim rezultatima.