Pomoćnici: Knez (oba iz Zaprešića) i Župan (Jakovlje)

Strijelci: 1:0 Miković(15), 2:0 Kelečić(21), 3:0 Miković(83), 3:1 Softić(88)

DINAMO OKIĆ: Španić, Pavlak (od 78. Stanešić), Koluder, Kišan, Smoljo (od 74. Valečić), Vučković, Kelečić, Nevrkla, Obradović (od 90. Rubinić), Miković, Kelečić

Trener: Siniša Rudar

BESTOVJE: Mesec, Turčinović (od 46. Makek, od 53. Tenšek, od 62. Softić), Kurušić, Barun, Đaković, Gašpert, Avsec, Gašper, Srebačić, Borić, Karažinec

Igrač utakmice: Miković (Dinamo)

Igrači Dinama su svoje protivnike slomili u razmaku od 15. do 21. minute kada su po jednom poentirali Miković i Kelečić. Od tada pa sve do 83. minute traje zatišje u golovima, a onda Miković drugim svojim golom potvrđuje pobjedu momčadi iz Okića, a Softić ublažuje poraz golom za 3:1.

Novaki – Croatia (P) 7:0 (2:0)

Namjestili nišanske sprave

NOVAKI – Igralište u Novakima

Sudac: Zajec (Zaprešić)

Pomoćnici: Špoljar (Bistra) i Gregorić (Gornji Desinec)

Strijelci: 1:0 Bagarić(20), 2:0 A. Batarilo – Čerdić(37), 3:0 T. Bungić(46), 4:0 T. Bungić(66), 5:0 M. Bungić(70), 6:0 Đumlija(72 – 11m), 7:0 Nemet(81)

NOVAKI: Jelić (od 80. Rački), Genus (od 66. I. Marković), Vuković, Podnar, P. Bungić, I. Batarilo – Čerdić, A. Batarilo – Čerdić, T. Bungić, Nemet, Bagarić (od 66. M. Bungić), Đumlija

Trener: Ivica Kuzmić

CROATIA POJATNO: Reberski, Antolić, Rajčić, Popović, Gačarić, Stiperski, Pokupec, Petrović (od 58. Sporčić), Hudina, Špoljar, Debogović

Trener: Stjepan Žagmeštar

Igrač utakmice: Zolik Nemet (Novaki)

Čak sedam golova postigli su raspoloženi igrači Novaka protiv zadnje momčadi lige. Do poluvremena je vodstvo domaćina iznoslio samo 2:0, ali su u nastavku svi namjestili nišanske sprave i Reberskom na vratima nije bilo spasa. Čak šest igrača je postiglo pogotke, jedino se Bungić 2 puta upisao u listu strijelaca.

Rakitje – Dinamo (J) 2:1 (0:1)

Martinčević dva puta za tri boda

Sudac: Vujčec (Klinča Sela)

Pomoćnici: Drkulec (Donja Purgarija) i Krcivoj (Vranov Dol)

Strijelci: 0:1 De. Grgec(45), 1:1 D. Martinčević(67), 2:1 D. Martinčević(85 – 11m)

RAKITJE: Duvnjak (od 46. Divković), Pirih (od 55. Grbavac), Boras, Tokić, Savković, Martinović, Petković (od 65. Dorotić), Hlevnjak, Brekalo (od 71. I. Nuić), Graf, D. Martinčević

Trener: Zvonko Rudelić

DINAMO JAKOVLJE: Dav. Grgec, Fekeža (od 65. M. Grgec), Kukec, Pucko, I. Krsnik, Gulić, Papa, Solenički, Tomić (od 78. Hribar), Pucić, Den. Grgec

Trener: Marijan Martinko

Igrač utakmice: Damjan Martinčević (Rakitje)

Loše ispucavanje Duvnjaka kumovalo je vodstvom Jakovljana u zadnjim minutama prvog dijela. U nastavku domaćini su bolja momčad te preko Martinčevića u 67. minuti prvo poravnavaju rezultat, a isti igrač pet minuta prije kraja susreta sigurno realizira najstrožu kaznu za domaću pobjedu od 2:1.

Bregana – Vrh 1:0 (0:0)

Bregana se uspela na Vrh

Sudac: Kelečić (Repišće)

Pomoćnici: Bencetić (Donja Zdenčina) i Ivančić (Jastrebarsko)

Strijelci: 1:0 Župančić(86)

BREGANA: Vitko, I. Dolić (od 46. D. Dolić), Radovanić (od 67. Kulašević), A. Andabak, Dumić, I. Andabak, Jurković (od 55. Barbić), Kasalo (od 80. Strižić), Sokolović, Župančić, Grdanjski

Trener: Marko Vlašić

VRH: Brcko, Kovačević, Pušek, Franjić, Katić, Brezak (od 58. Filipović), Strugar (od 46. Jedvaj), Šimunić, Ječmenjak, Franjo, Šturlan

Trener: Petar Iskrić

Igrač utakmice: Miroslav Vitko (Bregana)

Važnu pobjedu protiv diretnog suparnika izborili su igrači Bregane tek u 86. minuti golom Župančića iz teške situacije, gotovo mrtvog kuta (dio krivice pada i na leđa golmana Brcka). Gosti mogu žaliti za prilikom Ječmenjaka iz 15. minute, a najbliže golu su bili početkom nastavka kada se tresla domaća greda. Domaćini su pak uzvratili udarcem Župančića koji je pogodio okvir (iz 81. minute) te napokon s(p)retnim golom za slavlje nakon sušna 2 kola bez bodova.

Nakon desetog kola vodi Vatrogasac (Z) s 25 bodova, drugi je Vrh s 24, Bregana je treća s 22 boda, Novaki su peti sa 17, Rakitje je na devetom mjestu s 13, dok je Bestovje na četrnaestom mjestu s 9 bodova.

NOGOMET - Jedinstvena županijska liga – 10. kolo

Zrinski Tehnovent – Vatrogasac (K) 2:1 (1:0)

Farkaševčanih ih dvaput šmrknuli

Sudac: Fiskuš

Pomoćnici: Koprić(oba iz Potočca) i Tišljar (Ivanić Grad)

Strijelci: 1:0 R. Blažević(42), 2:0 Jagodić(48), 2:1 Banić(80)

ZRINSKI TEHNOVENT: Kožarec, Lehpamer (od 75. Bekiri), Novoselec, M. Blažević, Šicl, Mataušić, Žganjer, Horvat, R. Blažević (od 86. Radovanić), Hainešek, Jagodić

VATROGASAC KOBILIĆ: Klarić, Masnec (od 59. Biljan), Tkalec, N. Tepšić, Čavar, Mestalan, Botan, B. Tepšić, Grilec, Povoljnjak, Gravović (od 46. Banić)

Crveni karton: Čavar(86)

Igrač utakmice: Danijel Jagodić (Zrinski Tehnovent)

Iako su domaćini bili bolja momčad od samog početka susreta, rezultat od 0:0 je svijetlio na semaforu sve do pred kraj prvog poluvremena kada Blažević glavom „posprema“ nabacivanje Jagodića iza nemoćnog Klarića. U začetku nastavka i sam Jagodić pogađa za sigurnijih 2:0 koji su gosti tek u 80. smanjili golom Banića na 2:1. Ipak, Vatrogasci više od toga nisu mogli, u 86. ostali su s igračem manje, a u zadnjim minutama susreta Farkaševčani 2 puta gađaju okvir gola (Horvat stativa, Hainešek prečka).

TOP - Rugvica 2:0 (2:0)

Moglo je i više

KERESTINEC – Igralište TOP - a

Sudac: Matić (Zaprešić)

Pomoćnici: Škrlin (Bistra) i Dragila (Buševec)

Strijelci: 1:0 Biškupić(9), 2:0 Petrović(34 – ag)

TOP: Husak, I. Meglajec (od 77. Hodak), Puntarec (od 53. Vratarić), Klingor, G. Meglajec, Vranešić, Salopek, Biškupić (od 66. Divjak), Jakopec (od 51. Žižić), Rasić (od 55. Ilikić), Jordan

Trener: Darko Bogadi

RUGVICA: Ivančan, Radonić, Šimunec, Dokić, Trubić, Điđa (od 68. Agatić), Bencek (od 46. Krznarić), Lovrić (od 57. Jović), Brtan, Stipić, Petrović

Trener: Ante Vucić

Igrač utakmice: Ivica Biškupić (TOP)

Sigurna pobjeda uvjerljivih Kerestičana ponovno je podvučena odličnom igrom Biškupića koji je pnovo bio strijelac iz slobodnog udarca (prošlo kolo zabio 2 „slobodnjaka“) već u 9. minuti za rano vodstvo od 1:0. Kod drugog gola vodećoj momčadi lige pomogla je konfuzna obrana gostiju. Naime, Biškupić je rukom izveo aut, bacio loptu duboko u 16 – terac, a tamo nespretni Petrović vara svog vratara za povećanje prednosti TOP – a. Do kraja susreta domaćini su mogli postići još poneki pogodak, ali su gosti ostali na minusu od 2 pogotka.

Savski Marof – Klokočevac 2:0 (0:0)

Domaćini gospodarili

SAVSKI MAROF – Igralište Savskog Marofa

Sudac: Krečak (Zagreb)

Pomoćnici: Dolibašić (Novo Čiće) i Bratković (Velika Gorica)

Strijelci: 1:0 Pažin(52), 2:0 Merkl(72)

SAVSKI MAROF: Muratović, Mejdandžić, Vulić, Čičko, Krznarić, Debogović, Brkljača (od 85. Štrbac), Rendulić (od 73. Večerić), Pažin, Merkl (od 88. Muloš), Lepesić

Trener: Davor Orsag

KLOKOČEVAC: Poljak, Petrić, Dan. Celizić, Ramić (od 46. Ivančić), Janjić, Sokolović, Kos (od 86. Bošnjak), Matijaščić (od 72. Makarun), Dam. Celizić, Brajković (od 60. Gestić)

Igrač utakmice: Davor Debogović (Savski Marof)

Novi poraz, ovog puta od igrača Savskog Marofa, pretrpjeli su gosti iz Klokočevca. Bijeli golubovi su bili bolja momčad od prvog sučeva zvižduka pa do poluvremena, ali svoju jedinu pravu priliku nije iskoristio Matijaščić u 35. minuti kada njegov udarac brani Muratović. U nastavku susreta domaćini gospodare terenom te prvo u 52. preko Pažina, a zatim i Merkla u 72. minuti ostvaruju pobjedu od 2:0.

Nakon desetog kola vodi TOP s 27 bodova, drugi je Jelačić s 24, Zrinski Tehnovent je šesti s 15, dok je Klokočevac na četrnaestom mjestu s 9 bodova.

KOŠARKA - SENIORI – A2 LIGA – 2. kolo Samobor - Sisak 89:77 (50:35)

Presudio učinak bekova

SAMOBOR: Samardžić 17, Močan 1, Pavlin 2, Šilobod 8, Hrvoj 19, Begić, Vlajić 2, Brlobuš 12, Gašparac 5, Peris, Kutija, Ćorić 23. Trener: Milan Ličina.

SISAK: Mulalić 9, Krešić 20, Mustafić 3, Mrđenović 5, Mesić 3, Križić 2, Vanić 7, Vučkić 4, Dmitrović 2, Škof 12, Car, Smolčić 10. Trener: Lađević

Prva četvrtina protekla je u izjednačenoj igri s nešto slabijim obranama i preciznim šutevima. Drugu četvrtinu zaigrali su Samoborci čvrsto u obrani s brzim kontranapadima dobivši tu dionicu s visokih 28:11 poena. U tom razdoblju istakli su se stopostotnom učinkovitošću bekovi Samardžić, Ćorić i Šilobod.

I drugo poluvrijeme Samoborci nastavljaju istim tempom, tako da je u jednom trenutku bilo i 24 koševa prednosti za Samoborce, tako da je trener domaćih Milan Ličina do kraja utakmice dao priliku svim igračima. Do kraja utakmice gosti iz Siska uspijevaju prepoloviti svoj uvjerljivi poraz. U pobjedi Samoboraca najzaslužniji su bili Ćorić s 23, Hrvoj s 19 i Samardžić sa 17 koševa. Uz njih, jedini Samoborac s "double-double" učinkom bio je centar Brlobuš s 12 koševa i 11 skokova.

Kod Siska jedina svjetla točka bio je, kako u obrani tako i u napadu, Krešić s učinkom od 20 koševa.

KOŠARKA - SENIORI – C1 LIGA – 1. kolo Samobor - Auto lim lak 48:69 (30:36)

Još su se dobro i držali...

SAMOBOR II: Pavlin 3, Gionechetti, Štibuhar, Nosetić, Mulahalilović 2, Pavšek 4, Levanić 17, Kelečić 7, Kudrna 3, Geiger, Marković 2, Hrkalović 10; Trener: Josip Vlah.

AUTO LIM LAK: Razumić 9, Vlainić 8, Salopek 2, Vidačić 22, Marjanica J. 9, Gašparović, Duh, Marjanica D. 4, Vlahović 14, Volović 1. Trener: Novaković.

Dobro su se držale mlade nade Samobora II, juniori pojačani s nekoliko mlađih seniora, protiv mnogo iskusnije ekipe iz Karlovca sve do polovice druge četvrtine, kada su imali zadnje vodstvo od 2 razlike. U tom periodu precizno je pogađao trice junior Levanić. Do poluvremana gosti imaju 6 koševa prednosti, a sljedećih 10 minuta Samoborci postižu tek 5 koševa tako da gosti odlaze na petnaestak poena prednosti.

Niti u zadnjoj četvrtini Samoborce ne služi šut, tako da na kraju ipak iskusnija i fizički spremnija ekipa zasluženo odnosi bodove u Karlovac.

Kod Samoboraca, uz Levanića sa 17, još je jedini dvoznamenkasti bio Hrkalović s 10 koševa.

Kod gostiju odlično su odigrali Vidačić s 22 i Vlahović sa 14 koševa.

KOŠARKA - KADETI – II. HRL – 3. kolo Samobor - Fortuna 51:77 (22:39)

Bus im je pobegel...

SAMOBOR: Omerović, Bencek 26, Dašić, Muslić, Kalafatić 4, Martinović, Tokić 14, Šuvaković 7, Šmit, Jelić, Babojelić, Račić. Trener: Nenad Tišma

FORTUNA: Lopac 6, Vulić, Bošnjak, Markotić 18, Zekan 10, Cimprešak 12, Zdovc 21, Seleši 2, Pervan 4, Štih, Šlosel 4. Trener: J. Hegeduš

Kako je glavni centar Samoboraca Tokić zbog autobusa zakasnio na prvo poluvrijeme, a play Bencek uz sebe nije imao nijednog raspoloženog igrača, ne čudi čak 17 razlike na poluvremenu vrlo dobrih gostiju iz Zaprešića.

Do kraja utakmice Samoborci nikako da nađu svoju igru tako da gosti još povećavaju prednost za visoku i zasluženu pobjedu. Kod Samoboraca najučinkovitiji su bili Bencek s 26 i Tokić sa 14 koševa.

Kod Fortune odlični Zdovc s 21 i Markotić s 18 koševa.

KOŠARKA - PRVENSTVO SPORTSKIH ŠKOLA LIGA 1996. – 1. HRL – 2. kolo Univers - Samobor 7:56 (4:32)

Vratili s kamatama

SAMOBOR: Belamarić 8, Mandalinić 6, Šuvaković 10, Sladić, Rendulić 10, Džimbeg 2, Vraneković 8, Levanić 12.

Trener: Robert Levanić

UNIVERS: Halužan, Boros, Begić, Radanović 1, Tolić 1, Rupčić 4, Lukić 1.

Nakon visokog poraza u prvom kolu najmlađi Samoborci su to vratili s kamatama ipak nedoraslom suparniku Universu iz Zagreba. Striktnom obranom na čovjeka Samoborci su limitirali protivnike na svega dva ili manje koševa po četvrtini. Na kraju zaslužena pobjeda Samoboraca od čak 49 koševa razlike.

Kod mladih Samoboraca istakli su se učinkovitošću Levanić s 12, te Šuvaković i Rendulić s po 10 koševa.

Kod Universa najbolje je odigrao Rupčić sa 4 koša.

SD Dubrava u Zagrebu

NOGOMET - 3. HNL zapad – 10. kolo Istra – Samobor 3:1 (3:0)

Promašen izlet u Istru

PULA – Stadion Aldo Drozina

Sudac: Barun

Pomoćnici: Sitar i Vlaisavljević (svi iz Zagreba)

Strijelci: 1:0 Peršić(7 – 11m), 2:0 Derović(27), 3:0 Jozepović(31), 3:1 Brujić(84)

ISTRA: Šušnjar, Stanić (od 57. Žilo), Kalanj, Lekaj, Sadiković, Cvolić, Derović (od 80. Jadreško), Jozepović, Kostešić, Peršić (od 57. Davidović), Beli

Trener: Nenad Kostešić

SAMOBOR: Štefković, Batur (od 52. Pavlović), Oroz (od 46. Mišura), Raić, Hasnek, Pelak, Puškarić, Horvat, Brujić, Grgečić, Kovačić (od 60. Novak)

Trener: Dražen Ivančić

Igrač utakmice: Mark Kostešić (Istra)

Igrači Istre su odlučno ušli u susret te su do odmora imali prednost od tri gola razlike. Poveli su u 7. nakon Peršićeve realizacije kaznenog udarca, a u razmaku od tri minute Derović i Jozepović rano potvrđuju sva tri boda za domaćina. Brujić je u 84. minuti postigao svoj treći prvenstveni pogodak za konačnih 3:1.

Nakon desetog kola vodi Rudeš s 26 bodova, drugo je Lučko s 20, dok je Samobor na šesnaestom mjestu sa 7 bodova.

NOGOMET - 4. HNL središte B – 12. kolo BSK – Sava 1:1 (0:0)

Spas u zadnji čas

BUDAŠEVO – Igralište BSK - a

Sudac: Župan (Velika Gorica)

Pomoćnici: Novak (Kraj Donji) i Planinić (Nova Kapela)

Strijelci: 1:0 Bobinac(85), 1:1 Rogić(90)

BSK: Dolenčić, Orešković, Bobinac, Domitrović, Šandor, Horvat, Puklavec, Roksandić (od 90. Pernar), Kvesić, Kireta, Zubković (od 59. Kovačević)

Trener: Joso Milunić

SAVA: Mohler, Gavran, Milečki, drenški, Vulelija, Čakanić, Sastić, Rasi (od 77. Murić), Rogić, Kočnar (od 62. Franjković), Ročić (od 46. Matošević)

Igrač utakmice: Jurica Rogić (Sava)

U Budaševu su mreže mirovale do 85 minute. Prvo domaćini nakon kornera i gužve pred vratima u kojoj se najbolje snašao Bobinac dolaze u vodstvo koje u zadnjim trenucima susreta zasluženo poništio Rogić nakon što je bio najviši u skoku te glavom prebacio nemoćnog Dolenčića.

Nakon dvanaestog kola vodi Mladost (P) s 31 bodom, druga je Zelina s 28, dok je Sava na četrnaestom mjestu s 13 bodova.

RUKOMET - 2. HRL zapad, 5. kolo Ivanić - Rudar 29:26 (13:15)

Prvi ovosezonski poraz

U 5. kolu drugoligaškog rukometnog natjecanja Rudari su doživjeli svoj prvi poraz u ovoj sezoni, na gostovanju u Ivanić Gradu. Bila je to čvrsta utakmica u kojoj su domaćini na kraju zasluženo upisali dva boda. Prvo poluvrijeme je proteklo u izjednačenoj igri gol za gol, da bi tek pred odlazak na odmor momčad Rudara ostvarila prednost od dva pogotka. U nastavku izjednačena igra do 37. minute, kad Rudari u razdoblju od 3 minute dobivaju tri nesmotrena isključenja, što domaćin iskorištava i prelazi u vodstvo koje uspješno održava do kraja utakmice. Kod Ivanića igrom i golovima istaknuo se Nenad Lovrić (11 golova), dok je kod Rudara dobro odigrao Vanja Kušička (6 golova).

U sljedećem kolu igrači Rudara su domaćini ekipi ZG Dubrava. Utakmica se igra u subotu, 25. listopada, u dvorani B. Tonija s početkom u 19 sati i 30 minuta.

RK Rudar: Jagodić 1, Prosoli G., Skendrović 1, Šujster 1, Cvetković, Višić 4, Prosoli I., Fabeković 4, Štibohar 5, Gaća K., Kurilić 3, Kušička 6, Štajnkler J. 1, Ašanin. Trener: Darijo Gaća

RUKOMET - 2. HRL zapad, 5. kolo Trešnjevka II – Samobor Triglav osiguranje 20:28 (11:13)

Odlična igra protiv prvoligašica

Samoborske rukometašice odigrale su još jednu odličnu utakmicu i zasluženo odnijele bodove iz Kutije šibica, bez obzira što je i vodstvo Trešnjevke iskoristilo prvenstvenu stanku u 1. ligi (zbog reprezentacije) te su u svoju drugu ekipu poslali i četiri igračice iz prve postave. Želja vodstva Trešnjevke da uz njihovu pomoć druga ekipa dođe do prvih prvenstvenih bodova nije im se ostvarila, jer su igračice Samobora od početka nametnule svoju igru, motivirane izgleda i tom činjenicom kako se uvijek nekako poklopi da se protiv njih "skidaju“ igračice prve ekipe. Čvrsta, pokretljiva obrana, a iz toga dobre obrane vratara, kontre, ali i strpljivo građenje napada do gola jednostavna su formula uspjeha. U prvom poluvremenu domaćin je još držao kakav – takav priključak, no odmah na početku drugog Samoborke odlaze na 5 razlike i tu prednost više ne ispuštaju, nego je još i povećavaju. Ovom pobjedom rukometašice Samobora Triglav osiguranja učvrstile su 3. mjesto na tablici, dokazujući da se sve ono što se godinama strpljivo gradilo predanim radom trenerice Dubravke Tunjić i svih mladih igračica sada polako vraća. Samo neka nastave s ovako odličnim igrama.

RK Samobor Trig. osig.: Skendrović, Fofonjka 7, Kovačić, Balaško 7, Uzelac 1, Štrkalj 2, Plazina 6, Mandić, Lustek, Šilobod 4, Gorenc, Kuzmić 1, Kozlovec, Dumić. Trenerica: Dubravka Tunjić