BORILAČKI SPORTOVI - Samoborci počasni gosti europskog Grand Prixa u K-1

Vrhunski spektakl K-1 u Rotterdamu

Pred šest tisuća gledalaca u dvorani Ajoy u Rotterdamu održan je K-1 European Grand Prix, prestižan turnir za upražnjene titule europskih prvaka i interkontinentalnih prvaka po verziji OPBU i MMA free fight pravilima. Težina turnira koji je snimala TV postaja Eurosport i prenosila jedna nizozemska TV preko interneta vidljiva je i iz činjenice da su se tamo pojavile nekadašnje megazvijezde K-1 poput velikog Ernesta Hoosta, četverostrukog prvaka svijeta i Remya Bonjaskog, također dvostrukog svjetskog prvaka, te aktualnih šampiona poput Semmya Schilta i Tyronea Sponga.

Hrvatska je zastupana borcima iz kampa menadžera Harrya Goriana, ali i počasnim gostima organizatora turnira, Mladenom Šančićem, 7. Dan i Dragom Plečkom. Velik je uspjeh ostvario bivši boksački reprezentativac Hrvatske Zagrepčanin Goran Borović, koji je u iscrpljujućoj borbi u čak pet rundi (dva produžetka) svladao svjetski poznatog thai boksača Alviara Limu i tako ponio pojas i laskavu titulu. Zanimljivo je da je na kladionicama uoči meča Borović stajao vrlo loše, čak je najviše oklada bilo na njegov poraz nokautom u prvoj rundi! Stipan Radić je pružio solidnu borbu, ali nije uspio poraziti svog renomiranog protivnika Briana Dowesa.

Cijeli je spektakl začinjen neviđenim showom u kojem su sudjelovale pjevačke zvijezde, pirotehnika i američki najavljivač svjetskog glasa, Bruce Buffer. Sve je trajalo više od 12 sati, a na kraju je organizator jednog od dva najprestižnija takva turnira u Nizozemskoj, Henk Kuipers, nagradio sve nove šampione i njihove promotore prigodnim poklonima.

D.S.

NOGOMET - 3. HNL zapad – 8. kolo Vrapče – Samobor 6:0 (1:0)

Isključenje presudilo

ZAGREB – SRC Vrapče

Sudac: Raguž (Rijeka)

Pomoćnici: Mikulčić i Čavarović (oba iz Buja)

Strijelci: 1:0 Novosel(43 – 11m), 2:0 Graf(58), 3:0 Novosel(70), 4:0 Novosel(77), 5:0 Mraković(79), 6:0 Hodžić(90)

VRAPČE: Curać, Zeljković, Bljajić, Simić, Bjelobradić, Miloš (od 54. Rahmanović), Habzan, Cigrovski, Graf, Novosel (od 77. Mraković), Jeleč (od 68. Hodžić)

Trener: Denis Bezer

SAMOBOR: F. Štefković, Luketić, Hasnek, Čakanić, Mišura (od 61. Grgečić), Raić, Puškarić, Horvat, I. Štefković (od 70. Šećerović), Brujić, Vugdelija

Trener: Albert Pobor

Crveni karton: Čakanić(43)

Igrač utakmice: Valentino Novosel (Vrapče)

Protiv favoriziranih domaćina, Samoborci su se dobro držali do 43. minute kad Čakanića ruši Grafa, sudac Raguž pokazuje na bijelu točku, a u uvjeravanju suca da nije bilo prekršaja Čakanić je bio previše ustrajan te je zaradio i crveni karton. S 1:0 otišlo se na predah, a u nastavku potop. Gostujuća obrana puštala je na sve strane, pogotovu razdoblju od 70. do 79. minute kada je Štefković tri puta morao vaditi loptu iz mreže. U 90. je visoku pobjedu Vrapča zaokružio Hodžić golom za 6:0.

Nakon osmog kola vodi Rudeš s 21 bodova, drugi je Nehaj sa 17, dok jeS na petnaestom mjestu s 6 bodova.

NOGOMET - 1. županijska liga zapad – 8. kolo

Bestovje – Mladost (KD) 3:1 (1:0)

Do bodova lako

BESTOVJE – Igralište u Bestovju

Sudac: Matić (Zaprešić)

Pomoćnici: Kožarec (Domaslovec) i Šoštarić (Petkov Breg)

Strijelci: 1:0 Sastić(22), 2:0 Gašpert(48), 3:0 Avsec(70), 3:1 Košutić(89)

BESTOVJE: Antolić, Makek (od 75. Softić), Šarić (od 67. Barun), Avsec, Pavlović, Đaković, Sastić, M. Gašpert, T. Gašpert (od 76. Tenšek), Srebačić, Borić (od 83. Dabrović)

Trener: Vladimir Gržan

MLADOST KRAJ DONJI: B. Ćorak, Dujmović, Juratovac, M. Ćorak (od 46. Jakolić), Vulić, Horvat, Košutić, Z. Sutlar (od 58. K. Sztlar), Hudina, Cimprešak, Frkanec

Trener: -

Igrač utakmice: Sastić (Bestovje)

U dvoboju momčadi sa sredine tablice domaćini su lako pobjedili goste iz Kraja Donjeg. Sastić u prvom dijelu našao prostor lopti do mreže Ćoraka, a u nastavku prvo Gašpert u 48. pa onda i Avsec u 70. minuti povećavaju razliku na nedostižnih tri razlike. Za goste je u posljednjim minutama strijelac bio Košutić.

Bregana - Vatrogasac (Z) 0:1 (0:0)

Derbi Zdencima

BREGANA – Igralište u Bregani

Sudac: Lafter (Novo Selo Okićko)

Pomoćnici: Solenički (Jastrebarsko) i Čunović (Zdenčina)

Strijelci: 0:1 B. Pranjić(71)

BREGANA: Vitko, Dolić, Matijaščić, A. Andabak, Dumić, I. Andabak, Kasalo (od 74. Tucman), Vlašić, Župančić, Tančak, Barbić (od 61. Sokolović)

Trener: Marko Vlašić

VATROGASAC ZDENCI: Šarić, D. Pranjić, I. Prskalo, Tolić, Samardžija (od 61. B. Pranjić), Katušić, Kožul, Pažin, N. Prskalo, Hrnjkaš (od 46. Bura), Brdarić (od 46. Sremić)

Trener: Dean Vugrin

Igrač utakmice: Boris Pranjić (Vatrogasac)

U derbiju 1. županijske lige svi bodovi odlaze u Zdence. Gosti su ovom pobjedom te poklapanjem nekih rezultata (pobjeda Novaka protiv Vrha) preuzeli i vodstvo na tablici. Jedini pogodak je bio djelo Pranjića koji je u igru ušao u 61. minuti, a samo 10 minuta kasnije je riješio utakmicu.

Novaki - Vrh 4:0 (1:0)

Vrh naletio na minu

NOVAKI – Igralište u Novakima

Gledatelja 120

Sudac: Jakovina (Savski Marof)

Pomoćnici: Kurtović (Ivanja Reka) i Knez (Zaprešić)

Strijelci: 1:0 Bagarić(25), 2: 0 T. Bungić(58), 3:0 Pokrajčić(61), 4:0 Vuković(64)

NOVAKI: Jelić, Genus (od 72. M. Vrkić), Vuković (od 76. M. Bungić), Podnar, M. Marković, Pokrajčić (od 80. Matek), I. Batarilo – Čerdć (od 57. Nemet), Bagarić, A. Batarilo – Čerdić, T. Bungić, Đumlija

Trener: Ivica Kuzmić

VRH: Cingulin, Kovačević (od 67. Brdsko), Franjić, Knjaz (od 46. Strugar), Katić, Brezak (od 63. Filipović), Šimunić (od 46. Jedvaj), Ječmenjak, K. Franjo, Šturlan

Trener: Petar Iskrić

Crveni karton: Cingulin (67)

Igrač utakmice: Zdravko Bagarić (Novaki)

Do ovog kola vodeća momčad lige teško je stradala u Novakima. Gosti su došli sa 100% - tnim učinkom, ali su domćini odigrali sjajnu utakmicu, a posebno razboblje od 58. do 64. minute u kojem su igrači Vrha tri puta morali po loptu u mrežu. Domaćini su podjednako rasporedili strijelce, po jednom su bili precizni Bagarić, Bungić, Pokrajčić i Vuković.

Rakitje – Krašić 2:3 (0:2)

Sudac onemogućio remi?

RAKITJE – ŠC Rakitje

Sudac: Filipčić (Ključ Brdovečki)

Pomoćnici: Šestak (Smerovišće) i Gregorić (Desinec)

Strijelci: 0:1 D. Novosel(26), 0:2 Šajn(39), 0:3 D. Novosel(53), 1:3 G. Horvat(55), 2:3 G. Horvat(78)

RAKITJE: Divković, Brekalo (od 46. K. Nuić), Balaško, Hlevnjak, Savković, Martinović, Pavić, Boras (od 80. Tokić), Pirih (od 58. Dorotić), G. Horvat, Nuić (od 58. H. Petković)

Trener: Zvonko Rudelić

KRAŠIĆ: Jagatić, Golub, K. Penić, Prstac, Ferenčić, K. Penić, M. Petković, Tuček (od 60. Severinec), Šajn, D. Novosel, M. Novosel

Trener: Tibor Kuzman

Igrač utakmice: Dario Novosel (Krašić)

Nakon dobrih prvih 45 minuta gosti vode sigurnih 2:0. Domaćini u nastavku kreću na sve ili ništa te se Krašićanima otvara prilika iz kontranapada koju Novosel svojim drugim golom koristi za 0:3. Do kraja utakmice domaćini su smanjili rezultat na 2:3 (2 puta stijelac Horvat), a nakon utakmice je bilo povika na suca zbog nedosuđivanja najstrože kazne u zadnjim minutama za domaćine kojom bi došli do možebitnog remija.

Nakon osmog kola vodi Vatrogasac (Z) s 22 boda, drugi je Vrh s 21., treća je Bregana s 19, Novaki su peti s 14 bodova, Rakitje je osmo s 10, dok je Bestovje na desetom mjestu s 9 bodova.

U nedjelju, 12. listopada u 11:00

KARATE - Borci karate kluba Samobor-Anindol na turnirima u Zagrebu, Slavonskom Brodu i Plzenu

Uspješni na tri kolosijeka

Prvog vikenda listopada karateke karate kluba Samobor-Anindol borile su se na tri kolosijeka, a iz sva tri pravca su se sportaši vratili sa medaljama i osmijehom na licu. U subotu, 4. listopada Zagrebački karate savez i karate klub Princ organizirali su 6. Zagreb karate fest. Samoborske mlade karateke osvojili su u konkurenciji 350 natjecatelja ukupno sedam medalja u konkurenciji kata. Zlatom se okitio Toni Vuković u konkurenciji mlađih učenika te ekipa mlađih kadetkinja u sastavu Imprić, Razum i Smolčić. Srebro je osvojila kadetkinja Ivana Karamatić te ekipa učenika u sastavu Komes, Meštrović i Vuković. Brončano odličje je pripalo Luki Meštroviću (učenici), Rebecci Smolčić (učenice) te Tomislavi Celižić (kadetkinje).

U Slavonskom Brodu pak, u čast na poginule bojovnike Domovinskog rata, članove karate kluba Slavonski Brod i grad Slavonski Brod organizirali su 15. po redu memorijalni karate turnir koji je ove godine okupio 550 sportaša iz Hrvatske, BiH, Srbije, Mađarske, Slovačke i Slovenije. Turnir je bio izuzetno jak jer su gore navedene države nastupile sa seniorskim reprezentacijama kojima je to jedan od pripremnih natjecanja pred svjetsko prvenstvo koje će se održati u Tokiju za mjesec dana.

Karate klub Samobor-Anindol nastupio je sa sedmero natjecatelja te u konačnici osvojio 3 zlatne medalje. Prvi je na pobjedničko postolje stao Nenad Vukobrat koji je u konkurenciji seniora do 75 kg bio najuspješniji te se ovim rezultatom gotovo sigurno stavio na popis putnika u Japan. Nakon njega sve pobjede u kategoriji do 65 kg je upisao i Dario Svetić koji je time otvorio mogućnost odlaska u Japan, a o svemu će ipak odlučivati turnir tzv. Zlatne lige koji će se održati u Salzburgu idućeg vikenda. Vrlo ugodno je iznenadila i Maja Lenard koja je osvojila naslov prvakinje do 60 kg te tom pobjedom postala najozbiljnija kandidatkinja za Tokyo. Najveća konkurentica joj je sestra Ana koja nije imala sreće pa je u polufinalu diskvalificirana protiv bosanske reprezentativke. Za žaliti je što je Maja Janković zbog prejakog kontakta diskvalificirana već u prvom kolu teškašica te je na kraju ostala bez plasmana. Ovo ju je udaljilo od puta u Japan, iako joj ostaje još jedna šansa- a to je turnir Zlatne lige u Salzburgu.

Treća berba medalja dogodila se na devetom po redu Grand Prixu Češke u Plzenu. Kao i svake godine turnir je okupio veliki broj kvalitetnih natjecatelja iz 15 svjetskih zemalja, čak i iz daleke Malezije i Kuwajta. Samoborske karateke su se u takvom okruženju odlično snašli i kući se vratili sa 6 osvojenih medalja što je gotovo stopostotni učinak.

Najuspješniji je bio Leon Kovačić koji je u konkurenciji dječaka 12-13 godina posustao tek u finalu izgubivši od predstavnika Poljske. Do tada je redom pobjeđivao predstavnike Mađarske, Engleske i Češke. Brončanom medaljom su se okitili juniori Križan Pezer, Antonio Tančak, Haris Kovačević i Sara Sirovica u borbama te Tomislav Stolar u konkurenciji kata.

Jedini je bez medalje ovog puta ostao Filip Kolarec.

I.H.

Donji red: Kolarec, Tančak

Gornji red: Kovačić, Pezer, Kovačević, Stolar, Sirovica

RUKOMET - Počinje natjecanje u 1. HMKRL za djevojke

Na startu protiv Labina i Pule

Mlađe kadetkinje Rukometnog kluba Samobor Triglav osiguranje (igračice rođene 1994. godine i mlađe) ove će sezone nastupati u 1. Hrvatskoj mlađoj kadetskoj rukometnoj ligi za žene. Liga je podijeljena u tri skupine – sjever, istok i zapad, a samoborske mlade rukometašice igrat će u zapadnoj skupini s vršnjakinjama sa zagrebačkog, karlovačkog, riječkog i istarskog područja. Samoborke će biti domaćini prvog turnira u nedjelju, 12. listopada, kada će im u goste doći igračice Rudara iz Labina i Arene iz Pule. U zapadnoj skupini još će nastupiti ekipe Lokomotive, Trešnjevke, Sesveta, Ivanića, Dugog Sela, Izgradnje iz Zaprešića, Karlovca, Orijenta i Zameta iz Rijeke, Opatije, Sloge iz Svete Nedelje, te već spomenutih Rudara i Arene. Turniri će se igrati sve do početka travnja, a potom će se najuspješnije ekipe iz sve tri regije naći na završnici prvenstva 1. HMKRL, koja će se igrati od 30. travnja do 3. svibnja.

Uglavnom, mlade kadetkinje utakmice protiv Rudara iz Labina i Arene iz Pule igrat će u nedjelju u dvorani Bogumila Tonija, a turnir počinje u 12 sati i 20 minuta. Stoga, ako želite vidjeti na djelu budućnost samoborskog ženskog rukometa, dođite u dvoranu.

M.Š.

NOGOMET - 4. HNL središte B – 9. kolo Sava – Libertas 1:1 (0:0)

Kažnjeni za promašaje

FARKAŠEVAC – Igralište Široki grm

Gledatelja 200

Sudac: Šulentić

Pomoćnici: Merkaš (oba iz Velike Gorice) i Kovač (Velika Mlaka)

Strijelci: 1:0 Drenški(81 – 11m), 1:1 Rodić(90)

SAVA: Mohler, Gavran, Milečki, Dorić, Vulelija, Čakanić, Sastić, Ovčariček (od 53. Rasi), Tošaj, Ročić (od 65. Franjković), Murić (od 46. Delić)

Trener: Željko Lisičak

LIBERTAS: Šimulija, Bilandžija, Frkat (od 73. Miličević), Topalović, Galešić, Rodić, Kotarec, Vukšić, Đenac, Karić, Gašparec

Trener: Đuro Petrinec

Igrač utakmice: Marko Šimulija (Libertas)

Bezbroj promašenih prilika obile su se u glavu domaćim igračima u 90. minuti kada je Rodić nakon ubačaja ostao sam i pospremio loptu za 1:1. Strmčani daleko bolja momčad, no ono što nije zaustavio sjajni Šimulija, završilo je na stativi (Sastić u 30.) ili gredi (Franjković U 75.). Jedini gol za domaćine postigao je Drenški s bijele točke koji na kraju nije bio dovoljan za pobjedu.

Nakon devetog kola vodi Mladost (P) s 24 boda, drugo je Dugo Selo s 19, dok je Sava na jedanaestom mjestu s 10 bodova.

NOGOMET - 4. HNL središte B – 8. kolo Laduč - Sava 1:2 (0:2)

Loše izdanje domaćina

Gledatelja 150

Sudac: Grgurić (Kurina)

Pomoćnici: Kodečka i Burić (svi iz Siska)

Strijelci: 0:1 Sastić(25), 0:2 Sastić(25), 1:2 Vučetić(72)

LADUČ: Solarić, Hrlić, Šoštarić, Marković (od 46. Bernardić), Vajdoher (od 46. Miletić), Vučetić, Leskovar, Haramina, Žitković, Zletačko, Šikač

Trener: Renato Jurčec

SAVA: Pinatar, Gavran, Milečki, Drenški, Vulelija, Čakanić, Sastić, Ovčariček, Ročić (od 59. Rasi), Murić (od 83. Delić), Tošaj

Igrač utakmice: Tomislav Sastić (Sava)

Loše izdanje domaćina i raspoloženi Sastić bili su dovoljni za prvu gostujuću pobjedu u prvenstvu. Sastić dovodi goste u prednost u 15. minuti kada se njegov udarac od prečke odbija iza vratara Solarića, a isti igrač deset minuta kasnije „krade“ loptu neopreznoj obrani Laduča i poentira za 0:2. Do kraju utakmice domaćini postižu samo jedan gol za konačnih 1:2.

NOGOMET - Jedinstvena županijska liga - 7.kolo

Jedinstvena županijska liga – 7. kolo

Klokočevac – Dinamo Hidrel 1:1 (1:1)

Sve bitno u 15 minuta

KLOKOČEVAC – Igralište Stjepan Celizić Bajdo

Gledatelja 60

Pomoćnici: Škrlin (Bistra) i Školjak (Beter)

Strijelci: 1:0 Matijaščić(8), 1:1 Rožić(15)

KLOKOČEVAC: Poljak, Petrić (od 46. Ivančić), Dam. Celizić, Sokolović, Janžić, Makarun (od 46. Janjić), Bošnjak (od 57. Gestić), Kos, Matijaščić, Šeperić (od 46. Brajković), Dodig (od 71. Celizić)

Trener: Franjo Šeperić

DINAMO HIDREL: Pereković, Kučan (od 57. Berković), Klasnić, J. Rožić, Bejić, Malbaša, Z. Rožić, Jankeš, Zlodi, Hujdur, Baković

Trener: Zoran Tomčić

Igrač utakmice: Ivan Kos (Klokočevac)

Razigranih prvih 45 minuta ponudilo je oba dva gola na utakmici. Matijaščić već u 8. dovodi domaće u prednost no njihovo vodstvo traje samo do 15. minute kada Rožić poravnava na 1:1. Do kraja susreta vrijedi samo istaknuti dvije prigode Klokočevca, Bošnjakova u 25. i Matijščićeva u 75. no one nisu završile iza leđa Perekovića.

Sloga (K) – Zrinski Tehnovent 2:1 (1:0)

Kovačević im uzeo bod

KRIŽ – Igralište u Sportskom parku

Sudac: Krečak (Zagreb)

Pomoćnici: Koprić (Potočec) i Dragila (Buševec)

Strijelci: 1:0 Vorel(12 – 11m), 1:1 Horvat(68), 2:1 Z. Kovačević(73)

SLOGA KRIŽ: Rendulić, Podgorski, Vorel, Đerek, Korman, A. Konjug, Bosankić (od 46. Oković), Karašić (od 46. Renić), Lončarić (od 70. Ivankić), Z. Kovačević

Trener: Krešimir Rede

ZRINSKI TEHNOVENT: Kožarec, Lehpamer, Blažević (od 65. Ž. Vlahović), Šicl, Vrančić, Bekiri, Radek, Krstanović, Jagodić (od 80. M. Vlahović), Novoselac, Horvat

Trener: -

Igrač utakmice: Mario Marjanović (Sloga)

Gosti odoljevaju napadima domaćina do 12. minute kada Vrančić igra rukom u 16 – ercu te Vorel stavlja loptu na bijelu točku i pogađa za 1:0. Križevljani i nakon vodstva napadaju i traže drugi pogodak, ali Kožarec u nekoliko navrata sjajno brani i omogućuje Horvatu da dvadesetak minuta prije kraja poravna rezultat. Taj remi je trajao samo 5 minuta kad gosti ostavljaju samog Kovačevića koji lako pogađa za konačnih 2:1.

Klas – TOP 1:2 (0:1)

Šokirali domaćina

MIČEVEC – Igralište Klasa

Sudac: Pajač (Donje Orešje)

Pomoćnici: Vugec (Brdovec) i Drkulec (Donja Purgerija)

Strijelci: 0:1 Jakopec(45), 0:2 Biškupić(53), 1:2 Lulić(84 – 11m)

KLAS: Nuić, Kunolih, Caganić, Hlevnjak, Vujinović, Fistrić, Šiljeg (od 76. Z. Augustinović), Lulić, Celčić, serdar, Klišević (od 46. T. Orešković)

Trener: Dragan Karanović

TOP: Husak, Skukan (od 14. Vranešić), Puntarec, Salopek, G. Meglajec, Klingor, I. Meglajec, Vratarić (od 55. Žižić), Ilikić (od 47. Biškupić), Jakopec, Mašić (od 49. Jordan)

Trener: Darko Bogadi

Igrač utakmice: Tomislav Jakopec (TOP)

Kada su svi čekali sučev zvižduk za poluvrijeme, Salopek uzima loptu na desnoj strani i preciznim udarcem dovodi goste u prednost. Domaćini se nisu oporavili od tog šoka te je Biškupić nakon samo 5 minuta provedenih u igri u 53. povećao prednost na 0:2. Igrači Klasa su preko Lulića u 84. minuti stigli do zaostatka od jednog gola, ali više od toga nisu mogli.

Nakon sedmog kola vodi TOP s 18 bodova, drugi je Jelačić s 15, deveti je Zrinski Tehnovent s 9, dok je četrnaesti Klokočevac s 6 bodova.

RUKOMET - 2. HRL zapad, 3. kolo Lokomotiva II – Samobor Triglav os. 30:30 (14:15)

Bod je velik, a moglo se i do dva

Rukometašice Samobora Triglav osiguranja osvojile su bod na gostovanju kod druge ekipe zagrebačke Lokomotive, što je dobar poticaj za ovu mladu ekipu. No, nakon utakmice slobodno se može reći da su Samoborke bile bliže drugom bodu. Osim vlastitih nespretnosti, suci i delegat također su utjecali da se poremeti njihov ritam i tijek utakmice usmjeri u druge vode. Osobito se može izdvojiti situacija kada je slučajno oznaka za "time-out" pala u teren pa je delegat zaustavio igru i u cijeloj toj situaciji Samoborke su dobile dvije minute isključenja. No, glavno je da rukometašice Samobora drže svoj nivo igre pa će doći i novi bodovi s gostovanja ove sezone.

U ovoj utakmici pogotke za Samobor Triglav osiguranje postizale su Plazina 7, Fofonjka 6, Balaško 5, Šilobod 5, Štrkalj 4, Dumić 2 i Kovačić 1. Nakon tri odigrana kola naše rukometašice zauzimaju peto mjesto na ljestvici 2. lige – zapad, s osvojena tri boda. U sljedećem kolu na domaćem parketu dočekuju ekipu Zameta II. Utakmica se igra u nedjelju, 11. listopada, u dvorani škole Bogumila Tonija s početkom u 11 sati.

M.Š.

STOLNI TENIS - 6. međunarodno otvoreno prvenstvo Grada Samobora

Grand Prix u Dugo Selo

U subotu, 4. listopada, u novoj sportskoj dvorani u Samoboru održano je 6. međunarodno otvoreno prvenstvo Grada Samobora u stolnom tenisu pod pokroviteljstvom Samoborskog športskog Samobora i Poglavarstva Grada Samobora. U 7 kategorija natjecalo se više od 160 natjecatelja iz Slovenije, Dubrovnika, Splita, Kutine, Rijeke, Duge Rese, Krapine, Zaboka, Dugog Sela i drugih gradova Hrvatske. Nastup 4. igrača Hrvatske, Stipe Josipovića, govori o kvaliteti turnira. Kod otvorenja turnira pozdravnu riječ je uputio Marijan Jurić, dopredsjednik HSTS-a, a tajnik SŠS-a prof. Juro Horvat proglasio je turnir otvorenim.

U kategoriji seniora Grand Prix, odnosno 1. mjesto osvojio je Stipe Josipović iz STK Dugo Selo, 2. je bio Krunoslav Belić iz STK Splita, a 3. Aldin Đeferović iz Kutine.

Od domaćih natjecatelja Hrvoje Mihalić je bio 4. u kategoriji srednjih škola, Dražen Librić 2. i Krunoslav Znika 4. u kategoriji veterani 40-55 godina, Stjepan Kuhar 2. u kategoriji veterani preko 55 godina i 1. u kategoriji parova igrajući s Jadranom Vidmarom.

Ovogodišnji turnirom Samobor se počeo svrstavati u kategoriju jačih hrvatskih turnira, tako da su već započele pripreme za 7. otvoreno prvenstvo Samobora, prije svega u vidu nabavke ograda, sudačkih stolova, brojčanika i stolova, kako bi se budući turniri mogli uspješno organizirati.

Krunoslav Znika

RUKOMET - 2. HRL zapad, 3. kolo Rudar – Croatia osiguranje II 35:29 (16:12)

Rudari preuzeli vrh

Samo su najveći optimisti mogli očekivati ovakav odličan start Rudara u drugoj ligi zapad. U tri kola skupili su 5 bodova, što im je donijelo i prvo mjesto na tablici. U trećem kolu rukometaši Rudara su na svom terenu pred punim tribinama dočekali do tog trenutka vodeću ekipu Croatia osiguranja II i odigrali odličnu, zanimljivu i borbenu utakmicu. Nakon početnih odmjeravanja snaga, domaći su rukometaši prvu značajniju prednost (10:5) stekli oko 15. minute, kada su dobrom i pokretljivom igrom u obrani omogućili niz uspješnih kontri. Do predaha se uglavnom igralo gol za gol, da bi se na poluvrijeme otišlo rezultatom 16:12. U nastavku, Rudari nošeni svojom publikom, iz minute u minutu povećavaju rezultatsku prednost, koja je u jednom trenutku iznosila i 9 pogodaka razlike (33:24). Na kraju zaslužena pobjeda Rudara i nastavljen niz nepobjedivosti na domaćem terenu. Kod Rudara teško je izdvojiti pojedince, obzirom da je cijela ekipa dala svoj velik doprinos ovoj pobjedi. Ipak, možemo istaknuti standardno dobru igru Hrvoja Štibohara i Gorana Višića (oba po 6 golova), uspješnog u kontrama Petra Fresla (7 golova), dobru igru u obrani i napadu Vanje Kušičke (6 golova), dok se na mjestu organizatora istaknuo Josip Štajnkler (4 gola).

Na početku utakmice održana je i mala svečanost, kada je povjerenik na natjecanje 3. lige središte Srećko Horvat predao kapetanu RK Rudara Ivanu Prosoliju pehar za osvojeno prvo mjesto u prošloj natjecateljskoj sezoni. U sljedećem kolu Rudari su opet domaćini. U goste im dolazi ambiciozna ekipa Mladog rudara iz Labina. Utakmica će biti odigrana u subotu, 11. listopada, s početkom u 19 sati i 30 minuta u dvorani Osnovne škole Bogumila Tonija.

M.Š.

RUKOMET - Mladi Rudari ove sezone u 1. kadetskoj ligi

Uz bok prvoligašima

Kvalitetan rad s mlađim dobnim skupinama u Rukometnom klubu Rudar dobio je potvrdu plasmanom kadetske ekipe (dječaci rođeni 1992. i mlađi) ove sezone u 1. Hrvatsku kadetsku rukometnu ligu. To je velik uspjeh rudarskih kadeta i trenera Vladimira Šujstera, s obzirom da su bez plasmana u 1. HKRL ostali mnogi renomirani prvoligaški klubovi.

Odlukom Upravnog odbora Hrvatskog rukometnog saveza 1. Hrvatska kadetska rukometna liga podijeljena je u dvije jakosne skupine. U 1. HKRL, koja broji 18 klubova, natjecat će se klubovi koji su plasman u ligu stekli na temelju rezultata u mlađim kadetima u sezonama 2006./07. i 2007./08. i to po principu 4 ekipe iz regije jug, 6 ekipa iz regije sjever i 8 ekipa iz regije zapad. Upravo na temelju vrlo dobrih rezultata u svojoj regiji zapad mladi Rudari snage će odmjeravati sa svojim vršnjacima iz prvoligaša Croatia osiguranja, Medveščaka, Zameta, Karlovca, Bjelovara, Osijeka, Splita... Na prvom turniru 11. i 12. listopada Šujsterovi igrači igrat će protiv Kaštela, Solina i Zameta. Rezultati ovog natjecanja moći će se pratiti i na stranici www.kadetske-lige.com.