KOŠARKA - Seniori – prijateljska Samobor – Medveščak 82:62 (45:29)

Spremni za prvenstvo

SAMOBOR: Samardžić 2, Močan 8, Pavlin 2, Šilobod, Hrvoj 10, Nakić 4, Vlajić 20, Levanić 6, Mofardin 1, Gašparac 17, Ćorić 12. Trener: Milan Ličina

U nedjelju su Samoborci odigrali jednu od lakših utakmica protiv B1 ligaša, uglavnom uvježbavajući neke napade i zonske obrane. Prva četvrtina je protekla u izjednačenoj igri, ali kad je u drugoj četvrtini zaigrala najbolja postava vidjela se razlika u kvaliteti. Naime, Samoborci su dobili tu četvrtinu s visokih 30:13. Na kraju visoka i zaslužena pobjeda Samoboraca u zadnjoj provjeri prije subotnjeg početka prvenstva A2 ligaša.

Kod Samoboraca izuzetno učinkovito je odigrao centar Vlajčić s 20 koševa i 7 skokova, te play Gašparac sa 17 koševa i 8 asistencija.

KOŠARKA - Seniori – prijateljska Hermes Analitica – Samobor 81:95 (48:42)

Dali gas kad je trebalo

SAMOBOR: Samardžić 20, Močan 8, Begić, Pavlin, Hrvoj 18 Vlajčić 10, Levanić, Mofardin 2, Brlobuš 11, Gašparac 26. Trener: Milan Ličina

Odličnom obranom i poentiranjem iz svih pozicija Samoborci već krajem prve četvrtine imaju desetak koševa prednosti. Cijelu drugu četvrtinu igra druga postava Samoboraca i to vrlo neučinkovito, tako da domaćini serijom 16:0 rješavaju poluvrijeme u svoju korist. Treću četvrtinu ponovno igra najjača petorka Samoboraca izrazito precizno i s 29 postignutih koševa vraća prednost na desetak koševa razlike. Samoborci u istom tempu igraju do kraja utakmice i ostvaruju visoku i zasluženu pobjedu protiv solidne ekipe iz gornjeg dijela A2 lige.

Kod Samoboraca istakli su se učinkovitošću bekovi Gašparac s 26 i Samardžić s 20 koševa. Uz njih double-double učinak imali su sva tri centra, Hrvoj 18 koševa i 11 skokova, Brlobuš 11 koševa i 10 skokova, te Vlajčić 10 koševa i 11 skokova. Kod domaćina istakao se učinkovitošću Mravak s 35 koševa, od čega čak 9 trica.