Pomoćnici: Kušer i Rončević (svi iz Zaprešića)

Strijelci: 0:1 Kelečić(45), 1:1 D. Martinčević(50), 1:2 Obradović(70)

RAKITJE: Divković, Boras, Horvat, Hlevnjak, Martinović, Balaško, Pavić, K. Nuić, Pirih (od 63. Petković), Graf (od 77. I. Nuić), D. Martinčević

Trener: Zvonko Rudelić

DINAMO OKIĆ: Novosel, M. Kelečić, Koluder, Ž. Stanešić, Miković (od 61. Cipovec9, Bobanović, J. Stanešić, B. Kelečić, I. Kelečić (od 76. Trumbetić), Nevrkla (od 60. Valečić), Pavlak

Trener: Siniša Rudar

Igrač utakmice: Željko Stanešić (Dinamo Okić)

Gosti u smiraj prvog dijela dolaze u prednost, strijelac je bio Kelečić. Nakon samo 5 minuta drugom dijelu domaćini dolaze do izjednačenja pogotkom Martinčevića. Ipak, potpuni preokret se nije dogodio. Štoviše, u 70. Obradović izmiče pažnji domaće obrane i pogađa za slavlje igrača iz Okića.

Krašić - Bregana 0:2 (0:0)

Vlašić dva puta za tri boda

KRAŠIĆ – Igralište Krašića

Sudac: Vujčec (Klinča Sela)

Pomoćnici: Kelečić (Okić) i Kramarić (Jastrebarsko)

Strijelci: 0:1 Vlašić(50), 0:2 Vlašić(75)

KRAŠIĆ: Jagatić, K. Penić (od 76. Severinec), Kri. Penić, Golub, Ferenčić, M. Penić, Prstac, Petković, Pužin, Sajn (od 48. M. Novosel), Šimatić

Trener: Tibor Kuzman

BREGANA: Vitko, Babojelić (od 46. Radovanić), Dolić, A. Andabak, I. Andabak, Jurković (od 76. Barbić), Kasalo, Vlašić, Župančić, Tančak

Trener: Marko Vlašić

Igrač utakmice: Marko Vlašić (Bregana)

Igrači Bregane nastavljaju dobrim igrama upisavši šestu pobjedu u sedam nastupa. Ovoga puta ključni igrač bio je Marko Vlašić koji je sa svoja 2 pogotka u drugom dijelu sam srušio slabe domaćine koji su cijelu utakmicu odigrale bez prave prilike.

Dinamo (J) - Novaki 1:2 (0:2)

Samo ublažili poraz

JAKOVLJE – Igralište Dinama

Sudac: Marčetić (Zagreb)

Pomoćnici: Pirša i Bencetić (oba iz Gornje Zdenčine)

Strijelci: 0:1 M. Marković(18), 0:2 Đumlija(43), 1:2 Hribar(71)

DINAMO JAKOVLJE: G. Grgec, Fekeža, Kukec, Pucko (od 75. M. Papa), Krsnik, Malić, D. Papa, Ma. Grgec, Tomić (od 66. Hribar), Solenički, D. Grgec

Trener: Marijan Martinko

NOVAKI: Jelić, Vrkić, Bungić, Podnar, Vuković, Nemet, M. Marković, Pokrajčić, Batarilo – Čerdić, I. Marković, Đumlija

Trener: Ivica Kuzmić

Crveni karton: I. Marković(78)

Igrač utakmice: Zolik Nemet (Novaki)

Pobjedom u Jakovlju igrači Novaka skočili su sa sedmog na peto mjesto tablice. Ključno je bilo prvo poluvrijeme u kojem gosti dobrom igrom i dvama pogocima (Marković i Đumlija) nedostižno bježe domaćinima koji su i s igračem više uspjeli smanjiti rezultat samo na 1:2 do kraja susreta.

Nakon sedmog kola vodi Vrh s 21. bodom, drugi su Vatrogasac i Bregana sa po 19, Novaki su peti s 11 bodova, Rakitje je sedmo s 9, dok je Bestovje na trinaestom mjestu sa 6 bodova.

NOGOMET - 3. HNL zapad – 7. kolo Orijent – Samobor 1:1 (1:1)

Na koncu - pošteno

RIJEKA – Igralište Krimeja

Sudac: Gulan

Pomoćnici: Vladisavljević i Bujan (svi iz Zagreba)

Strijelci: 0:1 Hasnek(12), 1:1 Weittzer(24)

ORIJENT: Antošik, Đurić, Dujaković (od 74. Mance), Jergović, Orlović, Hohxa, Petranović, T. Rudan, Weittzer, J. Rudan, Šuker (od 57. Radomir)

Trener: Boris Pučić

SAMOBOR: F. Štefković, Luketić, Mišura, Čakanić, Hasnek, Raić (od 82. Kovačević), Puškarić, Horvat (od 86. Kovačić), Belak, Brujić, Grgečić (od 70. Šećerović)

Trener: Albert Pobor

Igrač utakmice: Ivor Weittzer (Orijent)

U susretu momčadi s začelja tablice najpošteniji konačni ishod je – svakom po bod. Samoborce u 12. minuti Hasnek dovodi u prednost koju nažalost drže samo 24. kada igrač utakmice Weittzer poravnava na 1:1. Do kraja utakmice svaka momčad ima poneku prigodu, ali se stanje na semaforu više ne mijenja.

Nakon sedmog kola vodi Rudeš s 19 bodova, drugi je Nehaj sa 16, dok je Samobor na četrnaestom mjestu sa 6 bodova.

RUKOMET - Humanitarna akcija RK Sloga iz Svete Nedelje

Rukometom do lifta

Rukometaši Sloge iz Svete Nedelje, uz pomoć trenera i roditelja, pokrenuli su humanitarnu akciju ugradnje lifta u kući teško oboljelog Božidara Bušića iz Samobora, Gradna 38a, tel: 3380-777.

Sami su uz pomoć roditelja prikupili veći dio sredstava, a priključili su im se i sponzori: servis viličara Mlakar iz Bestovja, Haberkorn Ulmer d.o.o. iz Svete Nedelje, Dolium d.o.o. iz Zagreba, Alen i Ana d.o.o. iz Zagreba.

Božidar je sretan, jer lift mu puno znači. Sada mu je omogućeno kretanje u cijeloj kući, a sretna je i cijela obitelj, posebno Božidarova djeca, jer vide osmjeh na tatinom licu.

Branka Lukić

NOGOMET - 4. HNL središte B – 9. kolo Sava – Libertas 1:1 (0:0)

Promašivali pa ostali bez tri boda

Sudac: Šulentić

Pomoćnici: Merkaš (oba iz Velike Gorice) i Kovač (Velika Mlaka)

Strijelci: 1:0 Drenški(81 – 11m), 1:1 Rodić(90)

SAVA: Mohler, Gavran, Milečki, Dorić, Vulelija, Čakanić, Sastić, Ovčariček (od 53. Rasi), Tošaj, Ročić (od 65. Franjković), Murić (od 46. Delić)

Trener: Željko Lisičak

LIBERTAS: Šimulija, Bilandžija, Frkat (od 73. Miličević), Topalović, Galešić, Rodić, Kotarec, Vukšić, Đenac, Karić, Gašparec

Trener: Đuro Petrinec

Igrač utakmice: Marko Šimulija (Libertas)

Bezbroj promašenih prilika obile su se u glavu domaćim igračima u 90. minuti kada je Rodić nakon ubačaja ostao sam i pospremio loptu za 1:1. Strmčani daleko bolja momčad, no ono što nije zaustavio sjajni Šimulija, završilo je na stativi (Sastić u 30.) ili gredi (Franjković U 75.). Jedini gol za domaćine postigao je Drenški s bijele točke koji na kraju nije bio dovoljan za pobjedu.

Nakon devetog kola vodi Mladost (P) s 24 boda, drugo je Dugo Selo s 19, dok je Sava na jedanaestom mjestu s 10 bodova.

NOGOMET - 4. HNL središte B – 8. kolo Laduč - Sava 1:2 (0:2)

Raspoloženi Sastić

Sudac: Grgurić (Kurina)

Pomoćnici: Kodečka i Burić (svi iz Siska)

Strijelci: 0:1 Sastić(25), 0:2 Sastić(25), 1:2 Vučetić(72)

LADUČ: Solarić, Hrlić, Šoštarić, Marković (od 46. Bernardić), Vajdoher (od 46. Miletić), Vučetić, Leskovar, Haramina, Žitković, Zletačko, Šikač

Trener: Renato Jurčec

SAVA: Pinatar, Gavran, Milečki, Drenški, Vulelija, Čakanić, Sastić, Ovčariček, Ročić (od 59. Rasi), Murić (od 83. Delić), Tošaj

Igrač utakmice: Tomislav Sastić (Sava)

Loše izdanje domaćina i raspoloženi Sastić bili su dovoljni za prvu gostujuću pobjedu u prvenstvu. Sastić dovodi goste u prednost u 15. minuti kada se njegov udarac od prečke odbija iza vratara Solarića, a isti igrač deset minuta kasnije „krade“ loptu neopreznoj obrani Laduča i poentira za 0:2. Do kraju utakmice domaćini postižu samo jedan gol za konačnih 1:2.

Nakon osmog kola vodi Mladost (P) s 21. bodom, drugi je Udarnik s 17, dok je Sava na jedanaestom mjestu s 9 bodova.

NOGOMET - Jedinstvena županijska liga – 7. kolo

Klokočevac – Dinamo Hidrel 1:1 (1:1)

Razigrano poluvrijeme

Sudac: Matić (Zaprešić)

Pomoćnici: Škrlin (Bistra) i Školjak (Beter)

Strijelci: 1:0 Matijaščić(8), 1:1 Rožić(15)

KLOKOČEVAC: Poljak, Petrić (od 46. Ivančić), Dam. Celizić, Sokolović, Janžić, Makarun (od 46. Janjić), Bošnjak (od 57. Gestić), Kos, Matijaščić, Šeperić (od 46. Brajković), Dodig (od 71. Celizić)

DINAMO HIDREL: Pereković, Kučan (od 57. Berković), Klasnić, J. Rožić, Bejić, Malbaša, Z. Rožić, Jankeš, Zlodi, Hujdur, Baković

Trener: Zoran Tomčić

Igrač utakmice: Ivan Kos (Klokočevac)

Razigranih prvih 45 minuta ponudilo je oba dva gola na utakmici. Matijaščić već u 8. dovodi domaće u prednost no njihovo vodstvo traje samo do 15. minute kada Rožić poravnava na 1:1. Do kraja susreta vrijedi samo istaknuti dvije prigode Klokočevca, Bošnjakova u 25. i Matijščićeva u 75. no one nisu završile iza leđa Perekovića.

Sloga (K) – Zrinski Tehnovent 2:1 (1:0)

Imali remi 5 minuta

KRIŽ – Igralište u Sportskom parku

Sudac: Krečak (Zagreb)

Pomoćnici: Koprić (Potočec) i Dragila (Buševec)

Strijelci: 1:0 Vorel(12 – 11m), 1:1 Horvat(68), 2:1 Z. Kovačević(73)

SLOGA KRIŽ: Rendulić, Podgorski, Vorel, Đerek, Korman, A. Konjug, Bosankić (od 46. Oković), Karašić (od 46. Renić), Lončarić (od 70. Ivankić), Z. Kovačević

Trener: Krešimir Rede

ZRINSKI TEHNOVENT: Kožarec, Lehpamer, Blažević (od 65. Ž. Vlahović), Šicl, Vrančić, Bekiri, Radek, Krstanović, Jagodić (od 80. M. Vlahović), Novoselac, Horvat

Igrač utakmice: Mario Marjanović (Sloga)

Gosti odoljevaju napadima domaćina do 12. minute kada Vrančić igra rukom u 16 – ercu te Vorel stavlja loptu na bijelu točku i pogađa za 1:0. Križevljani i nakon vodstva napadaju i traže drugi pogodak, ali Kožarec u nekoliko navrata sjajno brani i omogućuje Horvatu da dvadesetak minuta prije kraja poravna rezultat. Taj remi je trajao samo 5 minuta kad gosti ostavljaju samog Kovačevića koji lako pogađa za konačnih 2:1.

Klas – TOP 1:2 (0:1)

Šokirali domaćina

MIČEVEC – Igralište Klasa

Sudac: Pajač (Donje Orešje)

Pomoćnici: Vugec (Brdovec) i Drkulec (Donja Purgerija)

Strijelci: 0:1 Jakopec(45), 0:2 Biškupić(53), 1:2 Lulić(84 – 11m)

KLAS: Nuić, Kunolih, Caganić, Hlevnjak, Vujinović, Fistrić, Šiljeg (od 76. Z. Augustinović), Lulić, Celčić, serdar, Klišević (od 46. T. Orešković)

Trener: Dragan Karanović

TOP: Husak, Skukan (od 14. Vranešić), Puntarec, Salopek, G. Meglajec, Klingor, I. Meglajec, Vratarić (od 55. Žižić), Ilikić (od 47. Biškupić), Jakopec, Mašić (od 49. Jordan)

Trener: Darko Bogadi

Igrač utakmice: Tomislav Jakopec (TOP)

Kada su svi čekali sučev zvižduk za poluvrijeme, Salopek uzima loptu na desnoj strani i preciznim udarcem dovodi goste u prednost. Domaćini se nisu oporavili od tog šoka te je Biškupić nakon samo 5 minuta provedenih u igri u 53. povećao prednost na 0:2. Igrači Klasa su preko Lulića u 84. minuti stigli do zaostatka od jednog gola, ali više od toga nisu mogli.

Nakon sedmog kola vodi TOP s 18 bodova, drugi je Jelačić s 15, deveti je Zrinski Tehnovent s 9, dok je četrnaesti Klokočevac s 6 bodova.