KOŠARKA - seniori, prijateljska Rudeš – Samobor 90:93 (41:52)

Močan «ukrao» pobjedu

SAMOBOR: Samardžić 5, Močan 9, Pavlin, Šilobod, Brlobuš 17, Fatorini 6, Vlajić 21, Levanić, Begić 11, Gašparac 18, Kutija 6. Trener: Milan Ličina

RUDEŠ: Smailagić 15, Zupčić 11, …. Trener: Goran Bjedov

U samo dva dana seniori su odigrali još jedan težak susret protiv druge ekipe Cibone koja uz Šanac iz Karlovca također slovi za favorita A2 lige. Samoborci su ušli u utakmicu s odličnom obranom i brzim kontranapadima, tako da ubrzo imaju desetak koševa prednosti koje uspješno čuvaju do kraja prvog poluvremena. U trećoj četvrtini Samoborci malo popuštaju u obrani, tako da domaćini neometani pogađaju 5 trica zaredom za prednost od 4 koša. Početkom zadnje četvrtine Samoborci izjednačuju i tada se igra u egalu s izuzetno čvrstim obranama čovjeka na obje strane, s dosta slobodnih bacanja, sve do zadnje minute. Tada Gašparac s dva pogođena slobodna bacanja dovodi Samoborce u vodstvo od koša razlike, a ubrzo zatim Močan krade loptu i iz kontranapada povećava prednost na tri koša razlike. U zadnjih desetak sekundi domaćini promašuju tricu iz teške situacije i gube priliku za produžetak, tako da Samoborcima zasluženo pripada pobjeda. U zadnjoj četvrtini uz odličnog playa Gašparca, koji je organizirao igru, te Močana koji je ukrao mnogo lopti, bez greške je odigrao i centar Vlajčić pogađajući zicere te tricu bez promašaja, uz mnogo skokova u obrani i napadu.

Kod Samoboraca učinkovitošću su se istakli Vlajčić s 21, Gašparac s 18 i Brlobuš sa 17 koševa. Kod domaćina istakli su se Smailagić s 15, od čega 4 trice, i Zupčić s 11 koševa.

KOŠARKA - seniori, međunarodna prijateljska Samobor – Podbočje 90:80 (45:49)

Tempom slomili Slovence

SAMOBOR: Vlajić 15, Močan 2, Pavlin 2, Šilobod 3, Hrvoj 24, Fatorini 6, Gašparac 9, Levanić, Begić 4, Kutija 5, Ćorić 20. Trener: Milan Ličina

PODBOČJE: Laktić, Drobnić, Pavlović 4, Flajšman 2, Pirc, Božić 17, Žefran, Simič 10, Špec, Stergar 2, Rozman 28, Ploj 17. Trener: -

Kako je Hermes Analitica otkazala u zadnji čas, Samoborci su ipak odigrali odličnu utakmicu protiv kvalitetne ekipe drugoligaša Podbočja iz Slovenije. Prvih pet minuta odigrali su Samoborci punom snagom, s brzim dodavanjima i proigravanjima i dok su se Slovenci snašli već je bilo visokih 17:2 za Samoborce. Nakon minute odmora Slovenci sređuju redove i preko izuzetno raspoloženog beka šutera Rozmana serijom od 13:0 poravnavaju rezultat, a na poluvremenu i kraju treće četvrtine imaju prednost od 4 koša. Ipak, trener Samobora je rotirao više igrača i zadnju četvrtinu igra u najjačem sastavu. Glavni igrači gostiju već vidno umorni više ne mogu izdržati sve jači tempo Samoboraca koji ubrzo izjednačuju, a zatim i uvjerljivo rješavaju susret u svoju korist sa deset koševa razlike. Kod Samoboraca najviše su pokazali centar Hrvoj s 24 i bek Ćorić s 20 koševa. Kod gostiju istakao se bek Rozman s 28 koševa od čega 6 trica bez promašaja.

KOŠARKA - veterani, prijateljska Samobor – MORH 70:82 (35:39)

U egalu do završnice

KOŠARKA - veterani, prijateljska
Samobor – MORH 70:82 (35:39)

SAMOBOR: Župančić 9, Klupač 14, Pavlin 5, Japunčić 5, Laušin, Belamarić 10, Pavšek 16, Kudrna 2, Škiljan, Sedlar 9, Džimbeg. Trener: Mirko Mandalinić

MORH: Kanižanec 6, Mirković 4, Šiletić 3, Gregurić 7, Filipović 22, Cota, Deak 28, Marić 9, Petrić 3. Trener: Cota

Povodom proslave Svjetskog dana veteranske košarke veterani KK Samobor odmjerili su snage s veteranima Ministarstva obrane RH koji su već godinama u samom vrhu hrvatskog ligaškog natjecanja za veterane. Prve tri četvrtine Samoborci su pružili prilično čvrst otpor, tako da se utakmica igrala u egalu. U zadnjoj četvrtini razigrali su se gostujući visoki centri Deak i Filipović pogađajaći iz svih pozicija i stvarajući prevagu u korist svoje ekipe koja na kraju zasluženo pobjeđuje.

Kod Samoboraca istakli su se obranama i učinkovitošću Pavšek sa 16 i Klupač sa 14 koševa. Kod gostiju najučinkovitiji su bili centri Filipović s 22 i Deak s 28 koševa, od čega 3 trice.

KOŠARKA - kadeti, prijateljska Samobor – Petar Zrinski 81:71 (31:40)

Radila osovina Bencek - Tokić

SAMOBOR: Šmit 2, Kalafatić 5, Tokić 44, Račić, Bencek 12, Kučko 11, Jelić, Šuvaković 7. Trener: Zdravko Džimbeg

PETAR ZRINSKI: Barukčić 31, …. Trener: Hrvoje Konopa

Pod kraj druge četvrtine Samoborci imaju prednost od 6 koševa, ali odlaskom dva najbolja igrača na kratki odmor gosti uspijevaju za svega tri minute napraviti seriju od 15:0 i ipak riješiti poluvrijeme u svoju korist. Cijelo drugo poluvrijeme Samoborci igraju s najboljom petorkom tako da krajem treće četvrtine sustižu, a na kraju utakmice i pobjeđuju s 10 koševa razlike. Kod Samoboraca nerješiva enigma za protivnike bili su play Bencek, koji je nakon driblinga uspješno upošljavao snažnog centra Tokića, a koji je pogađao zicere bez promašaja. Na kraju utakmice Tokić se zaustavio na 44 koša, Bencek na 12. Kod gostiju daleko najbolji igrač bio je Barukčić s 31 košem, od čega 3 trice.

KOŠARKA - mlađi kadeti, prijateljska Samobor – Gorica 40:51 (25:17)

Dva različita poluvremena

SAMOBOR: Vraneković, Belamarić, Rendulić, Mandalinić 21, Dragozet 3, Čuljat, Levanić 4, Džimbeg 2, Sladić, Vranić, Šuvaković I., Šuvaković K. 10. Trener: Robert Levanić

GORICA: Benko, Ehman 2, Dabčević 6, Baričić, Gazić, Tomčić, Bjeliš, Mišković 10, Mateković 14, Kušević 10, Mišetić 4, Bojić 5. Trener: Filip

Prvo poluvrijeme Samoborci su odigrali u najjačem sastavu te preko raspoloženog centra Karla Šuvakovića, koji kupi sve lopte pod svojim košem i dugim dodavanjima upošljava rastrčanog Mandalinića, koji postiže lagane koševe iz kontranapada, imaju na poluvremenu desetak razlike. U trećoj četvrtini protiv druge postave Samoboraca gosti iz Velike Gorice preokreću rezultat u svoju korist. U zadnjoj četvrtini već ohlađena prva postava Samobora ne uspijeva vratiti prednost, tako da gosti na kraju zasluženo dobivaju utakmicu.

Kod Samoboraca istakli su se učinkovitošću Mandalinić s 21 i Karlo Šuvaković s 10 koševa. Kod Gorice najučinkovitiji je bio Mateković sa 14 koševa.

KOŠARKA - Sportske škole, prijateljska utakmica Samobor – Vučići 53:117 (23:38)

Izgrizli ih Vučići

SAMOBOR: Belamarić, Šuvaković I. 5, Mandalinić 22, Dragozet 10, Sladić, Levanić 4, Rendulić 3, Džimbeg 9, Vranić, Vraneković. Trener: Robert Levanić

VUČIĆI: Šabić 11, Anzulović 12, Kumanović 8, Kušec 6, Zebić 10, Domini 18, Slavica 19, Zovko, Ćović 5, Đurinović 6, Kvesić 2, Arapović 20. Trener: Jozef

Prvo poluvrijeme s najjačom petorkom Samoborci se još kako tako uspijevaju suprotstaviti izuzetno agresivnoj ekipi gostiju, koja igra gotovo cijelu utakmicu čovjeka i zonski presing po cijelom terenu, tako da kradu mnogo lopti koje lagano iz kontranapada poentiraju. Protiv tako agresivne ekipe druga postava Samoboraca u trećoj četvrtini uspijeva postići svega 2 koša. Na kraju visoka i zaslužena pobjeda odlične ekipe Vučića iz Zagreba.

Kod Samoboraca istakli su se učinkovitošću Mandalinić s 22, Dragozet s 10 i Džimbeg s 9 koševa. Kod Vučića najbolje su odigrali Arapović s 20, Slavica s 19 i Domini s 18 koševa.

KARATE - 5. TAD Rijeka kup - Rijeka, 28. rujna

7 medalja stiglo u Samobor

U nedjelju, 28. rujna, mladi su natjecatelji Karate kluba Samobor-Anindol nastupili na međunarodnom 5. po redu TAD-Rijeka kupu.

Od 16 natjecatelja čak ih se sedam vratilo kući s medaljom oko vrata. Konkurencija je bila vrlo jaka, a sudjelovalo je 400 natjecatelja iz 50 klubova Hrvatske, Italije, Slovenije i BiH.

U kategoriji kata brončanim medaljama okitili su se Toni Vuković i Rebecca Smolčić. Toni je zbog jedne greškice izgubio priliku za zlato, dok je Rebecca u četvrtfinalu za dlaku izgubila od kvalitetne natjecateljice iz Italije, da bi kroz repasaž pak "dohvatila" brončano odličje.

Vrlo dobre nastupe pružile su i Lucija Razum te Mirna Imprić, koje su radi nezavidnog ždrijeba ostale korak do medalje. Nastupili su u katama još i Luka Ećimović, Nika Medved i Lana Kovačić.

U borbama je najviše pokazala Martina Matulić, koja je suvereno osvojila zlatnu medalju. Martina je pobjeđivala sve protivnice s velikom bodovnom razlikom i na kraju uvjerljivo slavila u kategoriji mlađih kadetkinja do 55 kilograma.

Brončanu medalju osvojili su Filip Kolarec (mlađi kadeti -52 kg), Leon Kovačić (kadeti -48 kg) Križan Pezer (juniori -55kg) i Haris Kovačević (juniori -61kg).

Zapažene su nastupe ostvarili i Zrin Pezer, Sara Sirovica te Antonio Tančak, koji su u Rijeci platili danak neiskustvu, te ovoga puta bili "tako blizu, a ipak tako daleko".

RUKOMET - 2. HRL zapad, 2. kolo Petrinja – Rudar 25:25 (13:11)

Bod za treće mjesto

U drugom kolu rukometaši Rudara gostovali su u Petrinji kod istoimenog domaćina i odigrali zanimljivu i borbenu utakmicu. Početak utakmice je pripao domaćinima, koji su manje griješili i u 13. minuti imali vodstvo 8:4. Nakon minute odmora koju je pozvao gostujući trener Darijo Gaća, Rudari su konsolidirali redove i rezultatski se vraćaju u utakmicu, smanjuju na gol zaostatka, da bi poluvrijeme završilo 13:11 u korist domaćina. U nastavku utakmice bolja igra Rudara, koji od 50. minute imaju prednost od 2 pogotka (19:21), da bi sama završnica donjela potpunu neizvjesnost i dramatičnost. Pri rezultatu 24:24, minutu i pol prije završetka, Petrinja ima kontranapad koji ne iskorištava, Rudari nakon toga postižu pogodak i u posljednju minutu se ulazi s prednošću gostiju od jednog gola. Petrinja poravnava rezultat 30-tak sekundi prije kraja, a Rudari ne uspijevaju iskoristiti zadnji napad. Na kraju možemo reći da je pravedna podjela bodova. Kod Rudara zapaženi su bili Hrvoje Štibohar sa 7 postignutih golova, te Goran Višić i Zoran Fabeković koji su zabili 5 puta. Nakon dva odigrana kola Rudar je treći na ljestvici s tri boda. U trećem kolu u dvoranu škole Bogumila Tonija stiže vodeća momčad Croatia osiguranja 2. Utakmica se igra u nedjelju, 5. listopada, od 19 sati.

RK Rudar: Fresl 4, Crnolatac 1, G.Prosoli, Skendrović 2, Šujster, Cvetković 1, Višić 5, I.Prosoli, Fabeković 5, Štibohar 7, K.Gaća, Kurilić, Štajnkler, Ašanin. Trener: D.Gaća

RUKOMET - 2. HRL zapad, 2. kolo Samobor Triglav os. – Rovinj 26:13 (14:9)

Laka domaća pobjeda

Prvi nastup pred domaćom publikom rukometašice Samobora Triglav osiguranja okončale su uvjerljivom pobjedom nad ekipom Rovinja. U ovom trenutku Samobor je pokazao da je igrački i organizacijski jači od svojih suparnica. Nakon početnih 2:2, Samoborke rade mini seriju za vodstvo 5:2, što većim dijelom prvog dijela održavaju, da bi u završnici vodstvo povećale na pet pogodaka prednosti s kojima odlaze na odmor. U drugom dijelu tu prednost iz minute u minutu povećavaju, tako da je pred kraj trenerica Dubravka Tunjić svim igračicama dala prigodu za nastup, a razlika je narasla do krajnjih 26:13. To znači da su u drugom dijelu gošće postigle svega 4 gola, jer nisu imale rješenja za borbenu domaću obranu i solidnu Maju Gorenc na vratima. Ponovno je raspoložena za igru bila i Anamarija Fofonjka postigavši 8 golova, slijedile su je Balaško sa 6 i Plazina s 5 golova. Nakon dva odigrana kola rukometašice Samobora Triglav osiguranja su na četvrtom mjestu, a u sljedećem kolu gostuju kod druge ekipe Lokomotive.

ŽRK Samobor TO: Skendrović, Uzelac, Fofonjka 8, Kovačić, Balaško 6, Štrkalj 1, Plazina 5, Mandić, Lustek, Šilobod 3, Gorenc, Kuzmić 2, Kozlovec, Dumić 1. Trenerica: D.Tunjić

KYOKUSHINKAI KARATE - Kup Varaždinskih Toplica

Mladostaši ponovno uspješni

Prvo natjecanje za prvenstvo Hrvatske u ovoj sezoni održano je 27. rujna u Varaždinskim Toplicama, i to u katama i u borbama.

Nastupili su karateke iz svih hrvatskih kyokushin karate klubova, članova jedinog legitimnog kyokushin saveza u Republici Hrvatskoj - Hrvatskog kyokushin karate saveza.

Samoborska Mladost nastupila je s najvećim brojem natjecatelja, a mladi i perspektivni Mladostaši okitili su se i najvećim brojem medalja.

Posebno treba istaći kataše - mladog i nepokolebljivog Frana Lukšića, koji već nekoliko puta uzastopce osvaja natjecanje u katama, zatim Romanu Vrančić, članicu Hrvatske kyokushin reprezentacije, te Krunoslava Terihaja koji se natjecao u kategoriji seniora početnika gdje je i inače nepobjediv. Naime, Terihaj je u svibnju nastupao i u Mađarskoj na međunarodnom natjecanju gdje se okitio medaljom zlatnog sjaja i nagradom za najbolji spirit – borbeni duh.

Aktivnosti koje Mladostašima predstoje u narednom razdoblju su borbeni seminar u Mađarskoj, na koji su pozvani seniorski natjecatelji iz reprezentacije, te kruna sezone - 13. Memorijal Branka Bošnjaka, na kojem se u Samoboru očekuju natjecatelji iz desetak zemalja.

Početkom nove školske godine počinje i nova sezona treninga, pa u klubu pozivaju sve zainteresirane na treniranje u najtrofejnijem kyokushin karate klubu u Hrvatskoj.

Dođite u prostorije kluba, Trg kralja Tomislava 8a svakodnevno od 19.00 sati ili posjetite web site www.kyokushin-mladost.hr.

T.G.

KYOKUSHINKAI KARATE - Nenad Šančić pobijedio na Otvorenom prvenstvu Njemačke

Nenad Šančić pobijedio na Otvorenom prvenstvu Njemačke

Samoborski majstor kyokushinkai karatea Nenad Šančić napravio je nesvakidašnji podvig – na Otvorenom prvenstvu Njemačke u Leipzigu, po tzv. "knock down - knock out" pravilima, osvojio je prvo mjesto i tako ostvario nešto što do sada nije pošlo nijednom borcu te škole karatea. Da se radilo o prestižnom takmičenju pokazuju i brojke: sudjelovalo je čak 248 sudionika iz Nizozemske, Poljske, Belgije, Rusije, Turske, Francuske, Njemačke, Srbije i Hrvatske.

Šančić je u četvrtfinalu eliminirao Nizozemca Roba Konninga efektnim low kick udarcem od kojeg je pokleknuo nakon samo dvije minute i 30 sekundi borbe. To je Šančiću dobro došlo, jer je ostao svjež za polufinale gdje je naišao na 100 kg teškog Nijemca Svena Reschku. U pravoj drami, koja je trajala dva produžetka, naš je takmičar na kraju slavio pobjedu knock outom. U iscrpljujućem je finišu uspio 22 kg težeg protivnika pogoditi koljenom u pleksus, a zatim i u glavu.

Izgleda da je to bilo finale prije finala, jer je u zadnjem kolu Šančić pobijedio 100 kg teškog Nijemca Stefana Valentina i to nakon svega 15 sekundi borbe! Trenutak nepažnje bio je dovoljan da "legne" jedan žestoki low kick (izrazito bolan udarac u stražnji dio noge, u visini koljena, op.a.) i zlatno se odličje našlo u rukama jednog od ponajboljih hrvatskih kyokushinkai karate boraca.

Na kraju je Šančić od organizatora dobio i katanu, kao najbolji tehničar turnira.

D.P.

NOGOMET - Na skupštini Nogometnog kluba Samobor izabrano novo vodstvo

Roland Gajšak prvi nogometaš Samobora

Nakon iznenadne smrti Mije Novaka, Nogometni klub Samobor ostao je bez svog predsjednika pa se moralo pristupiti izboru novog čelnog čovjeka kluba. Na skupštini održanoj 25. rujna na to je mjesto jednoglasno izabran Roland Gajšak, a izabran je i novi Izvršni odbor kojeg čine Nedeljko Žaja, Tomislav Filipec, Dean Šparavec, Velimir Deak, Boris Šimunić, Božo Grgurić, Nikola Tomić, Robert Štrbac, Vjeran Štublin, Saša Oršulić i Roland Gajšak. Novi Nadzorni odbor sačinjavaju Marica Jelenić, Miroslav Jaić i Jurica Lastovčić, dok je za stegovnog suca izabran Damir Fabek.

Skupština je, inače, počela minutom šutnje za preminule predsjednike Miju Novaka i Zdenka Tenka, kojima je iskazana zahvala za predani rad u klubu. Usvojen je i novi Statut kluba koji je usklađen sa Zakonom o športu, a nakon izbora novog čelništva usvojena su i izvješća o radu za proteklu sezonu. Glavna ocjena tih izvješća je stabilnost u funkcioniranju kluba, a najzornije to pokazuje podatak da je na kraju 2007. godine klub bio u plusu 425.588 kuna, što se ponajviše može zahvaliti značajnom porastu prihoda od donacija (349.500 kn) i sponzorstva, uz redovno financiranje iz županijskog i gradskog proračuna. Predsjednik Gajšak je stabilnost ocijenio činjenicom da su se u klubu našli ljudi koji nisu imali osobne interese, već im je cilj bio pomoći klubu. Značajan uspjeh je postignut i na sportskom polju, jer je klub na terenu ostvario plasman u 3. ligu – zapad, a nakon ljetne neizvjesnosti to je potvrđeno i od tijela HNS-a.

Novi je predsjednik svoj program sveo u četiri točke – ulaganje u omladinski pogon, u seniorskom pogonu orijentacija je na domaće igrače, što će biti dugoročni interes kluba, preuzimanje samo onih financijskih obveza koje se mogu izvršiti kako bi se sačuvala stabilnost kluba i, na kraju, aktivan rad svih članova Izvršnog odbora kako funkcioniranje kluba ne bi palo samo na teret dvojice ili trojice ljudi.

Podršku u radu izrekao je i predsjednik Samoborskog športskog saveza Boris Makarun, koji je uz ostale uzvanike, nazočio skupu. Nakon skupštine održana je i sjednica Izvršnog odbora na kojoj je za novog direktora izabran Nikola Tomić. Kao glavne zadaće u radu on je naveo pojačani rad u svim kategorijama, osobito onim mlađim kako bi i dalje baza igrača bila iz vlastitog pogona, budući da sada postižu vrlo dobre rezultate u svojim natjecanjima s domaćim trenerima. Cilj je na kraju natjecateljske sezone sačuvati status trećeligaša.