KOŠARKA - SENIORI – Prijateljska Šanac - Samobor 71:59 (36: 24)

Trice nisu išle

SAMOBOR: Močan 2, Pavlin 6, Šilobod 1, Hrvoj 16, Fatorini, Vlajić 6, Begić 5, Brlobuš 4, Kutija 3, Ćorić 16. Trener: Milan Ličina

ŠANAC: Lipovac, Spudić 8, Peris 14, Oroši, Razumić 4, Silvaši 8, Cinac 12, Kruljac 18, Starčević, Đukić 7. Trener: B. Bašović

Iako prijateljska utakmica, obje ekipe su ušle vrlo motivirano u utakmicu s čvrstim obranama, tako da se koševi postižu na kapaljke. Dok domaćini donekle i pogađaju trice, Samoborcima to uspijeva tek polovicom drugog poluvremena iz četrnaestog pokušaja, što je samo jedan od razloga od minus petnaestak koševa u odnosu na domaćine. Drugi razlog je vrlo dobra obrana domaće ekipe, striktno čovjeka, tako da je Samoborcima u više navrata iscurilo vrijeme za napad.

Tek zadnju četvrtinu Samoborci su nešto bolji od domaćina i to zahvaljujući maksimalno agresivnoj obrani s brzim kontranapadima, ali za veći preokret ostalo je premalo vremena.

Na kraju zaslužena pobjeda Šanca kojeg svi stavljaju za glavnog pretendenta za osvajanje naslova A2 lige.

Kod Samoboraca istakli su se učinkovitošću Hrvoj i Ćorić s po 16 koševa.

Kod Šanca najbolje su odigrali Kruljac s 18 koševa, od čega 3 trice bez promašaja, te Peris sa 14 koševa.

U nedjelju, 28. rujna, u 10,00 sati

RUKOMET - 2. HRL zapad, 1. kolo Orijent – Samobor Triglav osiguranje 32:22 (16:13

Kobni nastavak

Krajnji rezultat i deset golova razlike svakako nije realno stanje prikazanog na utakmici. Ekipe su cijelo prvo poluvrijeme bile u egalu i tek u zadnjim minutama nekoliko grešaka Samoborki omogućavaju domaćim igračicama da na odmor odu s tri gola razlike. U nastavku je i sreća napustila rukometašice Samobora koje pogađaju stative i više ne uspjevaju napraviti preokret kada domaće odlaze na 6 razlike. Mora se reći da je u nastavku zakazala i vanjska linija Samobora, a jedino je na visokoj razini odigrala Anamarija Fofonjka, postigavši 11 golova. U redovima Samobora po 5 golova postigle su Plazina i Balaško. Utakmicu drugog kola rukometašice Samobora Triglav osiguranja igraju u nedjelju, 28. rujna, u 11 sati u dvorani škole Bogumila Tonija protiv ekipe Rovinja.

NOGOMET - 1. županijska liga zapad – 6. kolo

Bestovje – Sloga 1:2 (0:0)

Odu bodovi u Brezje

BESTOVJE – Igralište SRC Srbečka

Sudac: Rašić (Zaprešić)

Pomoćnici: Kurtović (Ivanja Reka) i Knez (Zaprešić)

Strijelci: 0:1 Struhak(46), 1:1 Borić(78), 1:2 Vrkić(79)

BESTOVJE: Mesec, Makek, Šarić (od 56. Borić), Kurtušić, H. Matijević, Đaković, Avsec (od 58. Gašpert), I. Matijević (od 70. Turčinović), Sasić, Srebačić, Gašpert

SLOGA BREZJE: Majdak, Karabelj, Vrkić, Hajtok, Dejanović, Draclin, Stuhak, Bukvić, Vrdoljak (od 88. Palačković), Kriste, Mlinar

Trener: Rade Dejanović

Igrač utakmice: Vrkić (Sloga Brezje)

Odličnim tempiranjem vremena kada postići pogodak gosti odnose sve bodove iz Bestovja u obližnje Brezje. Nakon prvih 45 minuta bez golova, Struhak odmah početkom nastavka dovodi goste u prednost. Domaćini se u egal vraćaju u 78. pogotkom Borića, ali njihovo slavlje traje niti minuti kada ponovno gosti pogađaju (Vrkić) za konačnih 1:2.

Bregana – Rakitje 1:0 (0:0)

Andabak matirao Rakićane

Sudac: Grubač (Zaprešić)

Pomoćnici: Jurinčić i Rešetar (oba iz Samobora)

Strijelci: 1:0 A. Andabak(78)

BREGANA: Vitko, Babojelić, Dolić (od 46. Matijaščić), A. Andabak, Dumić, Jurković, I. Andabak, Kasalo, Župančić (od 38. Vlašić), Kulašević (od 65. Barbić), Tančak

Trener: Marko Vlašić

RAKITJE: Divković, Boras, Horvat, Hlavnjak, Savković, Martinović, Nuić, Pavić, Brekalo (od 77. Dorotić), Graf (od 80. Balaško), Martinčević

Trener: Zvonko Rudelić

Igrač utakmice: Miroslav Vitko (Bregana)

U ne prekvalitetnoj utakmici domaćini pobjeđu te tako ostaje u lovu na prvo mjsto na tablici. Pogodak odluke djelo je Ante Andabaka koji se najbolje snašao nakon ubacivanja Kasala i glavom uz pomoć vratnice svladao Divkovića za domaće slavlje.

Novaki – Vatrogasac 1:6 (0:2)

Poplavio ih kanader

NOVAKI – Igralište u Novakima

Sudac: Kelečić (Repišće)

Pomoćnici: Kelečić (Okić) i Ivančić (Jaska)

Strijelci: 0:1 B. Pranjić(7), 0:2 Valek(30), 0:3 Bura(50 – 11m), 0:4 B. Pranjić(75), 0:5 B. Pranjić(78), 1:5 Bagarić(88), 1:6 Sremić(90)

NOVAKI: Jelić (od 76. Rački), P. Bungić (od 46. I. Batarilo – Čerdić), Genus, Podnar, Vuković (od 58. Bagarić), Nemet, Pokrajčić, M. Marković, A. Batarilo – Čerdić, T. Bungić, Đumlija

Trener: Ivica Kuzmić

VATROGASAC ZDENCI: Šarić, Samardžija (od 84. Sušec), D. Pranjić (od 46. Bura), Tolić, Žulj, Valek, B. Pranjić (od 80. Matić), Sremić, Prskalo, Pažin

Trener: Dejan Vugrin

Crveni karton: A. Batarilo – Čerdić(42)

Igrač utakmice: Boris Pranjić (Vatrogasac)

Najuvjerljiviju pobjedu kola postigli su nogometaši Vatrogasca na gostovanju kod neraspoloženih Novaka. Utakmica je od samog početka otišla na gostujuću stranu, do poluvremena je rezultat 0:2, a u 42. minuti domaćini ostaju s igračem manje nakon crvenog kartona Batarila – Čerdića. U nastavku gosti još 4 puta pogađaju mrežu Jelića, a počasni pogodak za goste postiže Bagarić u 88. minuti.

Nakon šestog kola vode Vrh i Vatrogasac s 18 bodova, treća je Bregana sa 16, Rakitje je peto s 10 bodova, Novaki su sedmi s 8, dok je Bestovje na dvanaestom mjestu sa 6 bodova.

NOGOMET - Jedinstvena županijska liga – 6. kolo

Zrinski Tehnovent – Jelačić 4:5 (2:3)

Posrnuli pred kraj

Sudac: Malbašić

Pomoćnici: Baršun (oba Dugo Selo) i Kašnar (Paukovec)

Strijelci: 0:1 Paviša(14), 1:1 Šicl(15), 2:1 Jagodić(20), 2:2 Paviša(23), 2:3 Paviša(41), 3:3 Kovačević(55 – ag), 4:3 Radek(60), 4:4 Musa(68), 4:5 Novosel(72)

ZRINSKI TEHNOVENT: Kožarec, Lehpamer, M. Blažević (od 80. Vlahović), Šicl, Vrančić (od 48. Bekiri), Žganjer, Radek, Jagodić, Mataušić (od 32. Binički), K. Blažević, Horvat

JELAČIĆ: Grahovac, Čopić (od 46. Maksimović), Jurčić, Kovačević, Grubeša, Musa, Matejčić (od 62. Menjak), Matković, Novosel, Mikulinec, Paviša

Trener: Vlado Horvat

Igrač utakmice: Miro Paviša (Jelačić)

Ponovno golijada u Farkaševcu. Nakon trećeg kola i pobjede 6:5 (Jaska) ovo kolo donjelo je poraz domaćina uz pet primljenih golova. Kod gostiju ja briljirao Paviša s 3 gola koji je goste „vukao“ u prvom dijelu, a u nastavku su za pobjedu pogodili Musa i Novosel. Zrinski je pobjedu imao nadohvat ruke kod rezultata vodstva od 4:3 i jedanaesterca koji je Horvatu obranio Grahovac i tu su kola počela ići nizbrdo.

TOP – Sloga (K) 3:0 (2:0)

Lakše od očekivanog

KERESTINEC – Igralište TOP - a

Sudac: Matoc (Zaprešić)

Pomoćnici: Vugec (Brdovec) i Župan (Jakovlje)

Strijelci: 1:0 Rašić(2), 2:0 Biškupić(20 – 11m), 3:0 Salopek(51)

TOP: Husak, Skukan, Puntarec, Klingor, Vranešević (od 71. Jurić), G. Meglajec, Salopek (od 81. Divjak), Biškupić (od 65. Ilikić), Jakopec (od 55. Vranešić), Rašić (od 65. I. Meglajec), Jordan

Trener: Darko Bogadi

SLOGA KRIŽ: Družinec, Podgorski, Vorel (od 56. Krajinović), Đerek, Korman, Konjug, Bosankić, Karašić (od 46. Renić), Marjanić, Lončarić, Kovačević

Trener: Krešimir Rede

Igrač utakmice: Tomislav Salopek (TOP)

U derbiju kola (prvo i drugoplasirane momčadi) domaćini su lakše od očekivanog došli do pobjede koja ih ostavlja same na čelu tablice. Već od druge minute Kerestinčani su u prednosti golom Rašića koju je iz opravdano dosuđenog penala povećao Biškupić u 20. minuti. Pobjedu je zapečatio Salopek početkom drugog dijela.

BSK Brdovec – Klokočevac 3:1 (1:0)

Hunjak zapečatio

BRDOVEC – Igralište BSK - a

Sudac: Petrac (V. Buna)

Pomoćnici: Dolibašić (N. Čiće) i Drkulec (Okić)

Strijelci: 1:0 Duro(37 – 11m), 1:1 Kos(57), 2:1 Barukčić(61), 3:1 Hunjak(67)

BSK: Galić, Rasi, Štoos (od 72. Bišec), Dakaj, Brico, Hunjak, Pavić (od 46. Morović), Dujaković, Pezić, Duro (od 90. Križić), Barukčić

Trener: Josip Galić

KLOKOČEVAC: Čalić, Ivančić (od 77. Kušer), Dam. Celizić, Makarun (od 29. Ramić), Janžić, Janjić, Dan. Celizić (od 71. Petrić), Kos, Dodig (od 90. Svačić), Brajković (od 81. Šeperić), Bošnjak

Igrač utakmice: Dominik Rasi (BSK)

Domaćini su u prednosti od 37 minute kada gosti ruše Barukčića unatar 16–erca, a Duro smireno pogađa mrežu. Kos je izjednačio u 57. minuti, no remi vrijedi samo do 61. kada raspoloženi Barukčić bježi obrani i rezultat je 2:1. Pobjedu domaćina je potvrdio Hunjak golom za 3:1.

Nakon šestog kola vodi TOP s 15 bodova, drugi je BSK s 12, osmi je Zrinski Tehnovent s 9, dok je Klokočevac na dvanaestom mjestu s 5 bodova.

KARATE - Budapest Open 2008 - Budimpešta, 20. rujna

Ana Lenard i Vukobrat brončani

Ove subote je hrvatska seniorska karate reprezentacija sudjelovala na tradicionalnom 8. po redu Budapest Openu, koji je ove godine bio izuzetno jak i dobro posjećen. Osim naše reprezentacije, na turniru su sudjelovale selekcije Mađarske, Ukrajine, Poljske, Slovačke, Češke, Rumunjske, Izraela, Slovenije i BiH.

U sastavu naše reprezentacije nastupili su i samoborske karateke: Ana i Maja Lenard, Maja Janković, Tomislav Stolar, Dario Svetić i Nenad Vukobrat dok su na kaljenje i stjecanje neophodnog međunarodnog iskustava u Budimpeštu poslani i Nikola Šoić i Matej Tomazin.

Izbornicima muške i ženske selekcije ovaj turnir poslužio je kao jedan u nizu pripremnih i izlučnih natjecanja pred svjetsko prvenstvo u Tokyu (13. - 16. studeni).

Naši reprezentativci su s visokom ocjenom prošli ovaj provjerni test te se od njih u narednih 40-ak dana prije svjetskog prvenstva može očekivati vidno poboljšanje spremnosti, tako da u samoj završnici pripremnog perioda preostaje brušenje forme za Japan.

Samoborske karateke su odlično odradile svoj posao u Budimpešti, a najbolje su prošli Ana Lenard i Nenad Vukobrat.

Ana je u konkrenciji seniorki do 60 kg ostvarila 4 pobjede i jedan poraz te u konačnici osvojila brončano odličje. Time se malo primaknula Japanu, iako joj još ostaje dosta dokazivanja. Ostale konkurentice u toj kategoriji su u Budimpešti ostale bez medalje.

Vukobrat se broncom okitio u kategoriji do 75 kg pa je i on tim reultatom malo bliži Japanu, naročito što ostali konkurenti iz kategorjie nisu u Budimpešti uspjeli osvojiti medalju. Neno je odlično odradio borbe i u momčadskoj konkurenciji te je svojim pobjedama najviše doprinjeo konačnom osvajanju brončane medalje hrvatske ekipe.

Nakon pojedinačnog ispadanja u 2. kolu od reprezentativke Mađarske, Maja Janković je dala velik učinak u ekipnoj konkurenciji te je sa svojim kolegicama iz reprezentacije nadmoćno osvojila prvo mjesto. Redom su pobijedile Rumunjke, zatim Slovačku, a u finalu odličnu reprezentaciju Poljske.

Šteta je što se medaljašima nije priključio Tomislav Stolar u katama te Dario Svetić u borbama do 65 kg. Oba su prema viđenom zaslužili finale, ali pristrani suci su ih izbacili u polufinalnim susretima te kasnije i u repasažu za treće mjesto. I Tomi i Dario su bili odlični te su položili test forme, tako da od njih možemo očekivati sjajne rezultate na narednim natjecanjima.

Maja Lenard, Nikola Šoić i Matej Tomazin se ovog puta nisu najbolje snašli u jakoj konkurenciji, ali s obzirom na njihove godine ne treba žaliti za boljim plasmanom s obzirom da će oni tražiti rezultat u konkurenciji do 21 godinu starosti.

Prema odluci Svjetske karate federacije od 01.01. 2009. godine bit će to službena starosna skupina u karateu koja će imati europske i svjetske kupove.

Ivica Horvat

RUKOMET - RK Sveti Martin proslavio 50 godina postojanja

Slavlje i bez tekme

Rukometni klub Sveti Martin dostojno je obilježio svojih 50 godina postojanja. U prostorijama Osnovne škole Mihaela Šiloboda velika je obljetnica proslavljena 21. rujna, prvo u svečarskom tonu obzirom da je održana svečana sjednica kluba. Na njoj su promovirane nova klupska zastava i himna te prigodna knjiga o povijesti kluba. Također, dodijeljeno je 60-ak zahvalnica i 30-ak priznanja, a posebnu povelju dobio je osnivač Rukometnog kluba Sveti Martin Slavko Rudolf.

Sportski dio proslave, nažalost, ponešto je poremetilo izuzetno hladno i kišovito vrijeme, tako da nije imalo smisla riskirati ozljede igrača pred početak rukometne Lige prvaka. Naime, kao što je bilo i najavljeno, u Sveti Martin su stigli rukometaši RK Zagreb Croatia Osiguranja i to u najjačem sastavu – s Balićem, Džombom, Vorijem, Valčićima..., predvođeni trofejnim trenerom Linom Červarom. Ipak, iako utakmica nije odigrana (uz isprike predsjednika kluba Drage Ložnjaka), okupljenih 500-tinjak zaljubljenika u rukomet dobilo je priliku izbliza se družiti sa svojim idolima.

Zabavni dio proslave u poslijepodnevnim satima ponudio je pak veliku pučku zabavu uz grupu Balance, kotlovinu i domaće vino.

K.S.

Povijest kluba

Rukometni klub Sveti Martin, inače, danas je član Županijske lige. Osnivač kluba je Slavko Rudolf, koji je svetomartinske rukometaše okupio u jesen 1958. godine. Do danas je najveći uspjeh kluba ulazak u Međuopćinsku ligu 1979. godine, a u sezoni 2006./07. bili su prvaci Županijske lige, ali je ulazak u viši rang zaustavljen u kvalifikacijama.

Klub okuplja 60-ak članova, a zapažene rezultate ostvaruju kadeti (2002. na međunarodnom Božićnom turniru u Varaždinu bili su 8. među 78 momčadi) te ženska ekipa koja se također natječe u Županijskoj ligi.

RUKOMET - 2. HRL zapad, 1. kolo Rudar – Senj 19:16 (9:12)

Ludilo u drugom poluvremenu

Na otvaranju sezone u 2. HRL zapad rukometaši Rudara ostvarili su važnu pobjedu protiv favorizirane ekipe Senja pred punim tribinama dvorane Bogumila Tonija. Gledatelji su mogli vidjeti borben i čvrst rukomet obiju ekipa. Početak utakmice protekao je u ravnopravnom odnosu snaga i igri gol za gol da bi, nakon što osam minuta nije postignut gol, završnica prvog poluvremena pripala gostima koji na odmor odlaze s 3 gola prednosti. U nastavku, ekipa Senja povećava prednost na 9:13 i kada su gosti mislili da već imaju dobivenu utakmicu, Rudari kreću u čudesan preokret. Čvrstom i pokretljivom obranom limitirali su goste na samo 4 gola u drugom dijelu utakmice (od toga 2 iz sedmerca) i na kraju zasluženo upisuju bodove. Kod gostiju su se istaknuli Eduard Hipšer (4 gola) i Jurica Lopac (4 gola), dok je kod Rudara odlično igrala cijela momčad, osobito prvoligaški u obrani, u kojoj se istaknuo Josip Cvetković te Krunoslav Gaća na golu. Što se tiče postizanja golova tu su najveći udio dali povratnik u rudarske redove Hrvoje Štibohar, postigavši 6 golova te Goran Višić s 5 pogodaka. Pohvale zaslužuje brojna i odlična rudarska publika.

KOŠARKA - Na izbornoj godišnjoj skupštini KK Samobor izabrao novo-staro vodstvo kluba

Dubravčić i dalje na čelu

Košarkaški klub Samobor održao je svoju godišnju skupštinu na kojoj se ujedno biralo i novo čelništvo kluba. U novoj sportskoj dvorani u petak, 19. rujna, 13 članova kluba, skupštinara KK Samobor, dalo je razrješnicu starom Upravnom odboru i izabralo novi, u sastavu: Goran Dubravčić kao predsjednik kluba, Branko Leković kao zamjenik predsjednika, Zdravko Džimbeg kao tajnik kluba, te Senad Muslić i Davor Belamarić kao članovi Upravnog odbora.

Stari-novi predsjednik Goran Dubravčić osvrnuo se na proteklo četverogodišnje razdoblje kada je zatekao samo četiri natjecateljske ekipe juniora, kadeta, mlađih kadeta i sportske škole, te na vrlo uspješne četiri godine u kojima su seniori dogurali od C1, preko B1, do A2 lige seniora, što je najveći uspjeh kluba u 35 godina postojanja. Juniori i kadeti izborili su pak II. regionalnu ligu.

Danas, uz navedene, klub ima još 5 natjecateljskih ekipa: kadeti i mlađi kadeti – I. županijska liga, mlađi kadeti – IV. regionalna liga, sportska škola '96./'97. godište – I. regionalna liga. Uz tih 8 natjecateljskih ekipa oformljena je i ekipa Mini košarke za one od 6 do 9 godina, koja nastupa na turnirima i prijateljskim utakmicama, kao i ekipa veterana.

Dubravčić je istaknuo i sve veću podršku Grada u zadnjih godinu dana, te SŠS kroz mnogo više termina u novoj dvorani, pa do financija za tako velik obim natjecanja i adekvatno praćenje kluba kroz novine i radio.

Predsjednik kluba je za sljedeće četverogodišnje razdoblje istakao još veću važnost rada s najmlađim kategorijama, organiziranost seniorske ekipe u stabilnog A2 ligaša, te školovanje stručnog kadra, odnosno trenera kluba.

NOGOMET - 3. HNL zapad – 6. kolo Samobor – Maksimir 1:1 (0:0)

Ipak spasili bod

Sudac: Malekinušić (Osekovo)

Pomoćnici: Borojević i Valešić

Strijelci: 0:1 Brčić(55), 1:1 Luketić(87)

SAMOBOR: F. Štefković, Luketić, Mišura (od 46. Grgečić), Čakanić, Hasnek, Vugdelija, Puškarić (od 65. Belak), I. Štefković, Brujić (od 77. Horvat), Šećerović, Kovačić

Trener: Albert Pobor

MAKSIMIR: Đurđek, El Salek, Sivrić (od 68. Pukljak), Šplajt, Brčić, Žigman (od 46. Kulenović), Petrišić, Tomšić, Šoljić, Samardžija, Velić

Trener: Mate Prskalo

Igrač utakmice: Igor Luketić (Samobor)

Samoborci su se tri minute prije kraja golom Luketića spasili od novog poraza. Na domaćem terenu, pred stotinjak gledatelja, nisu uspjeli pobijediti momčad Maksimira koja je lošije plasirana od njih. Gosti su u vodstvo došli u 55. minuti kada je Brčić pogodio iz jedanaesterca kojeg je (nepotrebno) skrivio Luketić koji je ipak u 87. minuti ispravio svoju grešku nakon ubačaja Kovačića i preciznog udarca glavom.

Nakon šestog kola vodi Rudeš sa 16 bodova, drugi je Nehaj s 13, dok je Samobor na četrnaestom mjestu s 5 bodova.

NOGOMET - 4. HNL središte B – 7. kolo Metalac – Sava 5:1 (3:1)

Metalci ih dobro zakovali

SISAK – Igralište Metalca

Sudac: Koprić (Potočec)

Pomoćnici: Gašpar (Peskovec) i Nežić (Vrbovec)

Strijelci: 0:1 Ročić(6), 1:1 Jakovljević(15), 2:1 Džaferović(30), 3:1 Milnović(39 – 11m), 4:1 Džaferović(64), 5:1 Marić(70)

METALAC: Gavrić, Marović, Jurković (od 46. Perković), Osmanagić, Kunert, Martinaj, Radošević, Marić, Džaferović, Milnović, Jakovljević (od 69. Mlinović)

Trener: Zoran Buinac

SAVA: Pintar, Gavran, Milečki (od 46. Matošević), Drenški, Vulelija, Čakanić, Sastić, G. Ovčariček, Ročić (od 46. Rasi), Murić, Tosaj (od 55. Rogić)

Trener: Željko Lisičak

Igrač utakmice: Veton Martinaj (Metalac)

Gosti su poveli nakon loše reakcije domaćeg vratara koji nije uspio ukrotiti udarac Ročića s 20–ak metara. Ostatak utakmice odigrao se uglavnom pred vratima Pintara koji je do poluvremena morao tri puta vaditi loptu iz mreže, a do kraja susreta su efikasni domaćini postigli 5 pogodaka za visoki poraz Strmčana.

Nakon sedmog kola vodi Mladost (P) s 21. bodom, drugo je Dugo Selo s 15, dok je Sava na petnaestom mjestu sa 6 bodova.