Nakon dugotrajnih priprema koje su počele još sredinom srpnja ovih dana karataši Karate kluba Samobor-Anindol privode kraju dio trenažnog procesa koji sportaši najmanje vole.

Jedan dio priprema odrađen je u Crikvenici, dok se ostatak provodio u Samoboru - u novouređenoj teretani u Ulici M. Gupca 7 te na brdovitim terenima Anindola.

Režim rada bio je opravdano paklen (dva treninga dnevno), obzirom na činjenicu da će nadolazeća sezona biti jako duga pa je bilo potrebno stvoriti dobru bazu za sva iskušenja koja slijede.

Usporedo s klupskim pripremama, u nekoliko navrata reprezentativci iz samoborskih redova odazvali su se i na pripreme seniorske reprezentacije Hrvatske koja se priprema za SP u Japanu koje će se održati u studenom. Tako su Maja Janković i sestre Lenard imale sedmodnevne pripreme u Samoboru, dok su Dario Svetić, Tomislav Rašidagić i Nenad Vukobrat imali tri vikend ciklusa, također odrađena u Samoboru.

Mlađi natjecatelji su isto tako naporno radili, jer ih do prosinca čeka velik broj turnira koji će biti ključni za odabir kadetske i juniorske reprezentacije za prvenstvo Europe koje će se održati u veljači u Parizu.

Već sljedeći vikend Samoborci će imati prvu provjeru forme u Čakovcu na Međimurje Openu, koji će ujedno biti i prava prilika stručnom timu da se uvjere u kvalitetu odrađenih priprema. Poznavajući samoborske karatiste ne preostaje nam drugo nego nadati se novim uspjesima te osvajanju europskih i svjetskih medalja.

S.S.

TENIS - Mladi samoborski tenisač u posljednje vrijeme bilježi lijepe uspjehe

Šančić i Višak nepobjedivi u paru

Antonio Šančić nakon povratka iz Njemačke gdje je igrao ligu odigrao je seriju Futures turnira. Dva su igrana u Srbiji (Novi Sad i Sombor), gdje je u pojedinačnoj konkurenciji stigao među prvih 16, a u paru s Vilimom Viškom iz Malog Lošinja osvojio oba turnira.

Nakon toga je u Vinkovcima u pojedinačnoj konkurenciji stigao do četvrtfinala, da bi u paru morao predati meč zbog povrede Viška.

Na prošlotjednom turniru u Čakovcu u pojedinačnoj je konkurenciji pobijedio redom Denija Žmaka sa 6:4 3:6 6:2, zatim prvog nositelja Ivana Cerovića (320. igrač na ATP-ovoj listi) sa 6:4 7:6 i u četvrtfinalu Antu Nakića-Alfirevića sa 4:6 7:5 6:0. U polufinalu, nakon 3 sata i 15 minuta izgubio je od Mislava Hižaka s 5:7 6:3 4:6.

No, zato je u paru s Vilimom Viškom ponovno osvojio turnir pobjedama protiv Bradarića i Jelenića 6:4 6:3, potom Cerovića i Rosovića 6:4 6:1, u polufinalu mađarskog para Kellner - Kiss 3:6 6:3 12:10 i u finalu Talijana Leonardija i Torronija 6:0 6:4.

Ovo je peti turnir koji su njih dvojica odigrali u paru, a osvojili su četiri (Salzburg, Novi Sad, Sombor, Čakovec).

Sljedeći turnir Šančić igra u Zagrebu, potom Challenger u Ljubljani i Banja Luci, nakon čega odlazi u španjolsku Valenciu, na pripreme u kamp u kojem treniraju i David Ferrer, Igor Andrejev, Marat Safin i drugi ATP tenisači.

I.H.

AUTOMOBILIZAM - 14. Nagrada Brtonigle u ocjenskom rallyju

Laušini na čelu kolone

14. Nagrada Brtonigle u ocjenskom rallyju održana je poslije ljetne pauze prošli vikend u Brtonigli. Natjecanje se bodovalo za prvenstvo Hrvatske. Za samoborski SAK Samobor vozili su, uz već dobro poznate Antuna i Lanu Laušin, i dva nova vozača: Fran Jure Vrbančić, koji vozi Yugo i Marko Utržen, koji vozi Hondu. Novi članovi za sada još ne ostvaruju plasman među deset najboljih, ali s vremenom i treningom i oni će valjda polučiti bolje rezultate.

Tona i Lana Laušin otišli su u Brtoniglu samo s jednim ciljem: pobijediti i osvojiti maksimalnih 20 bodova, kako bi stigli glavnog konkurenta iz Rijeke Vladu Božićevića i bodove koje su pogreškom sudaca izgubili na prošlom natjecanju.

Itinerer na ovom natjecanju vozio se po uskim istarskim cestama i puteljcima. Vozilo se 5 posebnih ispita spretnosti i prolazilo kroz 5 prolaznih i 5 vremenskih kontrola. Temperatura je bila nemilosrdnih 35 stupnjeva, a bili su najavljivani kiša i olujno nevrijeme. Srećom, oluja je počela tek na večer.

Laušini su uvjerljivo dominirali u Brtonigli i pobijedili i u klasi i u ukupnom poretku. Na 4 posebna ispita ostvarili su najbolje vrijeme, a na jednom drugo mjesto, jer više nije trebalo forsirati i s velikom prednošću završili su natjecanje na najvišoj stepenici pobjedničkog postolja. SAK Samobor je u konkurenciji klubova zauzeo 4. mjesto.

Nakon Brtonigle, u klasi imaju jedan bod prednosti, a u ukupnom poretku su na drugom mjestu s 3 boda zaostatka. To znači da polako idu prema svom najvećem cilju, a to je treći Zlatni volan, koji onda donosi Dijamantni volan. To znači 9 godina za redom biti prvak Hrvatske.

Iduće natjecanje u rallyju je u Zagrebu, a u autoslalomu već za dva tjedna u Novom Marofu. To je prilika za nove izazove i nove bodove za samoborske vozače.

Ivica Horvat

NOGOMET -4. HNL središte B – 2. kolo Sava Strmec - Bistra 2:4

Totalni obrat

FARKAŠEVEC – ŠC Zrinski. Gledatelja 100. Sudac: Bizjak 5.5 (Sisak). Pomoćnici: Vuksan i Bogović (oba iz Siska).

STRIJELCI: 1:0 – Sastić (2), 2:0 – Drenški (22 – 11m), 2:1 – Mrkonjić (38), 2:2 – Šteko (44) 2:3 – K. Hanžek (87 – 11m), 2:4 – Škreblin (89).

SAVA STRMEC: Pintar 5, Gavran 6, Milečki 6.5, Drenški 6.5, Vulelija 6, Sastić 6.5, Matošević 5.5 (od 46. Karamarko 6), G. Ovčariček 6 (od 46. Relić 5), Rasi 6, Ročić 6 (od 46. Maljković 5), Pečarić 6.5. TRENER: Željko Lisičak 6.

BISTRA: Staniša 7, Kovačićek 6 (od 86. Kovačec -), Mamić 5.5, Šteko 7, R. Hanžek 6, Jelić 6, Škreblin 6.5, Coha 6 (od 61. Dašić 6), K. Hanžek 6.5, Pustajec, Mrkonjić 6.5.

TRENER: Stjepan Bašić 7.

IGRAČ UTAKMICE: Robert Šteko

Utakmica nije mogla bolje početi za domaćina. Već u svom prvom napadu Sava je došla do vodstva pogotkom snalažljivog Sastića. U 22. minuti Drenški je siguran realizator jedanaesterca, a prednost domaćina od dva pogotka trebala je biti siguran put prema pobjedi, no dogodilo se suprotno. Nakon tog vodstva Matošević je imao odličnu šansu, no promašio ju je. U 38. minuti Mrkonjić smanjuje rezultat na 2:1. Valja priznati da je pogodak postignut nakon dvije odluke koje su išle na štetu domaćina. Sudac Bizjak nije dosvirao igranje rukom gostujućeg igrača, a u istom kontranapadu dopustio je i pogodak iz evidentnog zaleđa. Taj pogodak dao je gostima samopouzdanje te su do poluvremena prekrasnim pogotkom Šteke iz slobodnog udarca izjednačili rezultat.

U drugom poluvremenu domaćin je stvorio nekoliko odličnih prilika, no niti Ročić, ni Karamarko, ni Vulelija nisu uspjeli zabiti pogodak. Na kraju utakmice dogodio se totalni obrat. U 85. minuti sudac Bizjak nije dosudio evidentni jedanaesterac, nakon što je Staniša odgurnuo Maljkovića u kazenom prostoru, a dvije minute kasnije odlučno je pokazao na bijelu točku, ali u domaćem šesnaestercu. Siguran realizator bio je Kristijan Hanžek.

U posljednjoj minuti utakmice kapetan gostiju Ivan Škreblin postiže još jedan pogodak za sigurnu pobjedu svoje momčadi.

Ivan Vlašić

NOGOMET - Igrači sisačkog Metalca nisu se pojavili na mastorici

Samoborci u 3. ligi!

Nogometaši Samobora ipak će igrati u 3. ligi!

Rezultat je to nedolaska nogometaša Metalca na zakazanu majstoric, pa je utakmica registrirana rezultatom 3:0 u korist NK Samobor.

Vodstvo Metalca kompletnu je dokumentaciju oko slučaja sporne utakmice sa Savom poslalo komisiji UEFA-e, a najavili su i sastanak s ministrom znanosti, obrazovanja i sporta Draganom Primorcem, nadajući se da će dokazati da su pravu.

S.S.

STOLNI TENIS - Igralište u Lugu - stolnoteniski centar

Najbolji Tomislav Štrkalj

Ovo ljeto najigraniji sport na igralištu u Lugu Samoborskom je stolni tenis. Svaku večer sva su tri stolnoteniska stola zauzeta pa djeca, srednjoškolci, ali i odrasli, čekaju na svoj red.

Kako bi provjerili tko je najviše trenirao ovo ljeto, predsjednica Mjesnog odbora Martina Glasnović Horvat organizirala je 21. kolovoza 2008. turnir za djecu. Natjecalo se 14 stolnotenisača, a najbolji je bio Tomislav Štrkalj. Drugo mjesto osvojio je Renato Hrastinski, a treće Dario Babojelić.

I.H.

KARATE - Upišite se na karate i trenirajte s najboljima!

Sudac: Kožarec (Domaslovec)

Pomoćnici: Oslaković (Domaslovec) i Šoštarić (Petkov Breg)

Strijelci: 1:0 Jurković(15), 2:0 Kasalo(37), 3:0 Vlašić(52), 4:0 Župančić(65), 5:0 Kasalo(74)

BREGANA: Vitko, Babojelić, Nider (od 77. Radovanić), A. Andabak (od 77. Vranjić), Dumić, I. Andabak (od 65. Grubač), Jurković (od 65. Sokolović), Kasalo, Župančić, Komerički (od 46. Vlašić), Tančak

Trener: Vlašić

IGRIŠĆE: Horvatović, Šijek (od 75. Kahlina), Matec, Z. Svetec, Špiček, Boročak, Curman, Burić (od 55. Vrabec), Mladić, Ž. Svetec, Mlinarić

Trener: Zdravko Novosel

Igrač utakmice: Miljenko Kasalo (Bregana)

Odmah u prvom nastupu igrači Bregane su pokazali želju za povratkom u viši rang iz kojeg su prošle godine ispali. Efikasnom igrom je lako pobijeđen i ne toliko loša momčad Igrišća rezultatom 5:0. Jurković, Vlašić i pojačanje iz Zrinskog Župančić su bili precizni po jednom, dok je igrač utakmice Kasalo dva puta pogodio mrežu Horvatovića.

Rakitje – Bestovje 3:1 (1:0)

Negostoljubivi susjedi

RAKITJE – Igralište u Rakitju

Gledatelja 200

Sudac: Vujčec (Klinča Sela)

Pomoćnici: Ivančić (Jaska) i Gregurić (G. Desinec)

Strijelci: 1:0 G. Horvat(43), 1:1 Avsec(80), 2:1 Graf(86), 3:1 Ravić(89)

RAKITJE: Divković, Boras, G. Horvat (od 61. I. Nuić), Hlevnjak, K. Nuić, Balaško (od 58. Martinović), Petković, Panić, pirih (od 67. Graf), D. Martinčević, Dorotić (od 76. K. Martinčević)

Trener: Zvonko Rudelić

BESTOVJE: Antolić, Makek (od 61. I. Matijević), Šarić (od 80. M. Barun), Đaković, K. Barun, Kurtušić, Sastić, M. Gašpert, Tenšek (od 68. Barić), Avsec, T. Gašpert

Trener: Vladimir Gržan

Igrač utakmice: Denis Grgec (Rakitje)

Prvo kolo novog prvenstva donjelo je odmah susjedski sudar Rakitja i Bestovja u kojem su bodovi ostali domaćinu i to zbog odličnih zadnjih 10 minuta u kojemu su postigli 2 gola. Horvat je Rakitje doveo u vodstvo krajem prvog dijela, a za izjednačenje u 80. minuti je iz slobodnog udarca pogodio Avsec. No onda preko Grafa i Ravića osiguravaju pobjedu za konačnih 3:1.

Novaki – Dinamo (O) 2:2 (1:0)

Svakome po bod

NOVAKI – Igralište Novaka

Sudac: Grubač

Pomoćnici: Rončević (oba iz Zaprešića) i Škrlin (Bistra)

Strijelci: 0:1 Miković(15), 1:1 Đumlija(52), 2:1 T. Bungić(74), 2:2 Obradović(86)

NOVAKI: Jelić, P. Bungić (od 84. I. Marković), Genus, Podnar, Đumlija, Čuljak, M. Marković, I. Batarilo – Čerdić, Pokrajčić (od 46. M. Bungić), A. Batarilo – Čerdić, T. Bungić

Trener: Ivica Kuzmić

DINAMO OKIĆ: Juraj, Kelečić, Fratić, Bubanović, Miković, S. Rudar (od 84. J. Stanešić), Koluder, Župan, Pavlak, Lalečić, Ž. Stanešić (od 72. Obradović)

Trener: Siniša Rudar

Igrač utakmice: Tomislav Bungić (Novaki)

Nakon dvije nerealizirane prilike, Miković je u trećoj precizan i gosti od 15. minute vode 0:1. Tada se gosti bude i slijedi preokret na 2:1 koji su svojim pogotcima kreirali Đumlija i Bungić. Tako je bilo sve do 5 minuta prije kraja kada Obradović postavlja konačnih 2:2 te po jedan bod ostaje svakoj strani.

ATLETIKA - Uskoro 13. Žumberačka utrka (6.09.)

Još jača konkurencija

I bez uređenih atletskih borilišta ili olimpijskih staza, s uskom cestom koja prolazi prelijepim žumberačkim krajolikom, ova je tradicionalna utrka uvrštena i u kalendar HAS-a i u kalendar HUCIPTA (Hrvatske udruge cestovnog trčanja) kao jedno od natjecanja koji se boduje u Hrvatskom cestovnom Grand Prix kupu i Cestovnoj ligi. A trči se kroz lijepa i pomalo usamljena sela koja krase ovaj park prirode. Mještani već očekuju dolazak najboljih hrvatskih i atletičara iz nama susjednih zemalja, očekuju i sve one ljubitelje trčanja koji su tradicionalni gosti ove priredbe, a i najmlađe sudionike koji uglavnom dolaze iz žumberačkih sela, ali i drugih mjesta Zagrebačke županije koji sudjeluju na dječjim utrkama od 200 do 1000 m.

Što domaćine očekuje ove godine teško je znati. Kao po običaju, do zadnjeg trena neizvjesno je tko će od poznatih doći i nastupiti na utrci, ali zasigurno će se pojaviti oni najbolji koji trenutno postoje u regiji. Na pobjedničkom postolju već su stajali i Robert Kejžar, slovenski rekorder i reprezentativac, mađarski reprezentativac Zsolt Benedek, olimpijac iz Bosne Đuro Kodžo, Slovenke Ida Šurbek i Silva Vivod, rekorderka Srbije Ana Subotić, a, naravno, i naši izvrsni dugoprugaši Paripović, Ravić, Dinjar te hrvatske rekorderke Ljiljana Čulibrk i Barbara Belušić.

No bez obzira na rezultat svi se na kraju vraćaju zadovoljni s natjecanja zbog pretrčane teške staze, ali i zbog ugodne atmosfere koju domaćini prirede da bi ovo natjecanje prošlo u što sportskijem ambijentu.

I, na kraju, spomenimo možda malo manje značajnu, ali za domaćine veoma važnu utrku djece, gdje se i očekuje regrutacija budućih atletičara i zaljubljenika u trčanje i u kojoj se, uz prošlogodišnju uvjerljivu nadmoć mladih atletičara AK Vrbovca, ove godine očekuje još jača konkurencija. Za sve sudionike dječjih utrka osigurane su i motivirajuće nagrade, za koje se pobrinuo New Balance i ZEBRA sport.

Stoga želimo organizatoru, AK Žumberak i Općini Žumberak, Sportskom savezu Zagrebačke Županije i svim ostalim sponzorima uspješnu organizaciju, a svima onima koji su zainteresirani za natjecanje da se prijave i nastupe.

S.S.

NOGOMET - Jedinstvena županijska liga – 1. kolo

Klas – Klokočevac 1:1 (0:0)

Najpravedniji rezultat

MIČEVEC – Igralište Klasa

Sudac: Marić (Vrbovec)

Pomoćnici: Fiskuš (Potočec) i Gradinščak (Vrbovec)

Strijelci: 1:0 Mandić(53), 1:1 Dam. Celizić(59)

KLAS: Nuić, Kundih, Orešković, Skeja, Hlevnjak, benko, Fistrić, Mandić (od 66. Manković), Bedeković (od 63. Majdak), Vujinović, Serdar

Trener: Drago Karanović

KLOKOČEVAC: Poljak, Petrač (od 66. Ivančić), Dam. Celizić, Sokolović, Makarun, Dan. Celizić, Kos, Matijaščić (od 77. Gestić), Brajković (od 72. M. Bošnjak), K. Bošnjak (od 65. Kušter)

Trener: Franjo Šeperić

Igrač utakmice: Damir Celizić (Klokočevac)

U izjednačenoj utakmici Klasa i Klokočevca podjela bodova je i najpravedniji rezultat. U prvom dijelu mreže se nisu tresle da bi početkom drugog Mandić doveo domaćina u vodstvo. Ipak, veselje Mičevčana je trajalo samo 5 minuta kad je Celizić poravnao rezultat na 1:1 kojih je uz poneku prigodu na obje strane ostalo svijetliti i nakon 90. odigranih minuta.

TOP – Savski Marof 1:0 (0:0)

Biškupić za tri boda

KERESTINEC – Igralište TOP - a

Sudac: Krečak (Zagreb)

Pomoćnici: Petrac (Velika Gorica) i Rožić (Buševec)

Strijelci: 1:0 Biškupić(75)

TOP: Babić, Skukan (od 90. Popović), Puntarec, Vranešić, Meglajec, Salopek, Galić (od 28. Rašić), Klingor (od 90. Matus), Jakopec (od 52. Biškupić), Vratarić (od 56. Ilikić), Jordan

Trener: Darko Bogadi

SAVSKI MAROF: Muratović, Brkljača (od 71. Kegalj), Majdančić, Kičko, Krznarić, Debogović, Večerić, rendulić, Pažin (od 34. Vulić), Merkl, Čužić

Trener: Davor Orsag

Igrač utakmice: Ivica Biškupić (TOP)

Minimalnom pobjedom igrači TOP – a krenuli su u novu sezonu. Jedini pogodak koji je bio dovoljan za sva tri boda postigao je Biškupić u 75. minuti.

Zrinski Tehnovent – Jamnica 1:3 (0:1)

Puni plijen u Širokom grmu

FARKAŠEVAC – igralište Široki grm

Sudac: Rožić (Buševec)

Pomoćnici: Ptičar (Kloštar Ivanić) i Dragila (Buševec)

Strijelci: 0:1 Kurtagić(35), 1:1 Draclin(65), 1:2 Kelava(88), 1:3 Miković(90)

ZRINSKI TEHNOVENT: Kožarec, Lehpamer (od 83. Bekiri), Novoselec (od 46. Radek), Jagodić, Vrančić, Krstanović (od 77. Blažević), Šicl (od 60. Draclin), Horvat, Hainešek, K. Ačkar (od 60. Z. Ačkar), Žganjer

Trener: Damir Dragozet

JAMNICA: Josipović, Penić, Šimanović, Krpan, Britvec, Kelava, Kvesić, Kurtagić (od 90. Sumrak), Miković, Kralj, Tuka

Trener: Jasmin Ganić

Igrač utakmice: Tomislav Kelava (Jamnica)

Gosti su teže nego što konačni rezultat sugerira došli do punog pljena u Širokom grmu. Dvije minute prije kraja utakmice rezlat je bio izjenačen, a onda su gosti ubacili u brzinu više te pogotcima igrača susreta Kelave i Mikovića odnjeli puni plijen.