KOŠARKA - KADETI – 1. ŽUPANIJSKA LIGA – 4. kolo Samobor - Jaska 2:0

Jaskanci ni na kremšnite!

SAMOBOR: Muslić, Bencek, Martinović, Šuvaković I., Račić, Kalafatić, Musović, Šuvaković K. 2, Šmit. Trener: Zdravko Džimbeg

Kadeti Samobora i suci došli su na utakmicu, dok se neozbiljni Jaskanci uopće nisu pojavili, čak ni na Samoborskim kremšnitama, tako da Samoborci osvajaju bodove bez borbe.

NOGOMET - 4. HNL središte B – 29. kolo

Samobor – Dugo Selo 2:0 (1:0)

Na dva boda od vrha!

Sudac: Vulić (Novska)

Pomoćnici: Bontempo i Vuksan (oba iz Siska)

Strijelci: 1:0 Bencalić(44), 2:0 Brujić(55)

SAMOBOR: F. Štefković, Lisec, Čakanić, Mišura, Pavlović, Kovačić, Brujić, Ašanin, Bencalić (od 86. Bešlić), I. Štefković (od 60. Horvat), Grgečić (od 18. Novak)

Trener: Albert Pobor

DUGO SELO: Čurić, Burić (od 77. Maros), Višić, Jularić, Kosak, Mamuza, Brdar (od 46. Majić), Lešković, Slišković, Bošnjak (od 70. Dontik), Dorotić

Trener: Branko Mlinar

Crveni karton: Pobor (18, prigovor)

Igrač utakmice: Miljenko Bencalić (Samobor)

Pobjedom nad Dugim Selom (uz kiks Metalca) Samoborci su došli na samo 2 boda do prvog mjesta, no slavlje domaćina bilo je zasjenjeno teškom ozljedom (puknuće potkoljenične kosti) mladog Matije Grgečića na kojeg ne nepažljivo startao Brdar te ga na nekoliko mjeseci odvojio od terena. Što se utakmice tiče, gosti su bili najbliže pogotku u 26. minuti, ali je njihov udarac završio na prečki. Samobor je došao u prednost minutu prije kraja prvog dijela preko igrača susreta Bencalića, a u drugom dijelu pobjedu je potvrdio Brujić.

Udarnik – Sava 4:1 (1:1)

Četiri teška udarca

KURILOVEC – SRC Kurilovec

Sudac: Pajvot (Vrbovec)

Pomoćnici: Muža i Bogović (oba iz Siska)

Strijelci: 1:0 Sokol(16), 1:1 Drenški(20), 2:1 Mišić(67), 3:1 Sever(80), 4:1 Rus(90)

UDARNIK: Feljan, Butković, Radočaj (od 65. Sever), Sabljo, Novosel, Medved, Jakopec, Kitanović (od 59. Mršić), Marković (od 51. Miloš), Rus, Sokol

Trener: Željko Košković

DUGO SELO: Pintar, Gavran, Drenški, Čakanić, Franjković (od 56. Letinčić), Milečki, Bajan, Karamarko, Dujmović, Kočnar, Dodik (od 74. Boras)

Trener: Zoran Smiljanec

Igrač utakmice: Marko Rus (Udarnik)

Samo u prvih 45 minuta igrači Save držali su priključak s Kurilovčanima koje je prednost doveo Sokol nakon 15 minuta igre. Gosti brzo izjednačuju preko Drenškoga, ali je ostatak utakmice otišao samo u jednom smjeru. Domaćini u drugom dijelu postižu još tri gola te mirno zaključuju utakmicu. Savi je ovo treći uzastopni poraz te pod „mus“ trebaju pobjedu za povratak u mirne vode sredine tablice.

Nakon dvadeset i devet kola vodi Metalac sa 62 boda, drugi je Samobor sa 60, dok je Sava na četrnaestom mjestu s 32 boda.

TENIS - Održano Otvoreno prvenstvo Samobora do 14 godina

Lijepa uvertira u Prvenstvo Hrvatske

Na terenima TK Samobor 1890. održano je od 3. do 5. svibnja natjecanje u tenisu pod nazivom Otvoreno prvenstvo Samobora do 14 godina, na kojem je nastupilo 27 dječaka i 22 djevojčica. Turnir je bio međunarodnog karaktera, jer je nastupila jedna gošća iz Rusije.

Od domaćih su nastupila dva dječaka, Filip Horvat i Patrik Gulija, koji su se i sastali u prvom kolu turnira. Bolji je bio Filip Horvat s rezultatom 6:1 6:4, ali je izgubio u 2. kolu.

Spomenuti igrači su u igri parova osvojili treće mjesto.

Pobjednica turnira kod djevojčica je Ema Pištelek (TK Ponikve), koja je u finalu bila bolja od Ive Radman (TK Brcko), s rezultatom 6:1 6:1.

Pobjednik turnira kod dječaka je Dino Hadžalić (TK Chromos-Savica), koji je bio u finalu bolji od Roberta Mikovića (TK Brcko), s rezultatom 7:5 6:4.

Podsjećamo da sljedećeg tjedna, od subote 10.05., počinje Prvenstvo Hrvatske u tenisu za dječake i djevojčice do 14 godina starosti.

N.S.

RUKOMET - 2. HRL zapad, 21. kolo Trešnjevka II – Samobor 22:23 (12:12)

Zacementirano 7. mjesto

Rukometašice Samobora odigrale su još jednu odličnu utakmicu i zasluženo nose bodove iz Zagreba. Od prve minute zaigrale su borbeno i angažirano, s izrađenim napadima, te su povele 4:1. Ipak, igračice Trešnjevke vraćaju se u igru pa je do poluvremena rezultat bio stalno izjednačen. U nastavku se krenulo također gol za gol, a tada kreće furioznih 15 minuta Samoborki, već viđenih u ovom prvenstvu. Odlična pokretljiva borbena obrana i odlična Maja Gorenc na vratima, iz čega su krenule kontre, te se ponovno stvara razlika i vodstvo 21:16. Bez obzira što su domaće igračice uspjele ublažiti poraz, pobjeda nije dolazila u pitanje. Ovom pobjedom je potvrđeno odlično 7. mjesto, čime su mlade igračice Samobora napravile korak naprijed od očekivanog i dokazale da se s pravom na njih računa te da će i nadalje odličnim i predanim radom s trenericom Dubravkom Tunjić uveseljavati pobjedama i odličnim igrama svoje vjerne navijače. Na ovoj utakmici Fofonjka je postigla 7, Šilobod 5, Plazina i Balaško po tri gola. U zadnjem kolu Samobor dočekuje Goricu, a utakmica se igra u subotu, 10. svibnja, od 19 i 30 u dvorani škole Bogumila Tonija.

NOGOMET - 4. HNL središte B – 28. kolo

Sava - Laduč 1:2 (0:0)

Opet domaći poraz

Sudac: Krnić (Mošćenica)

Pomoćnici: Kos (Mraclin) i Piličić (V. Mlaka)

Strijelci: 0:1 Žitković(56), 0:2 Žitković(60), 1:2 Franjković(71)

SAVA: Pintar, Gavran (od 58. Boras), Čakanić, Bajan, Karamarko, Dujmović, Golemović, Jolić (od 66. Franjković), Kočnar (od 46. Milečki), Dodig

LADUČ: Legan, Matić, Šikac, Marković, Čičko, Ostojić, Leskovar, Merkl, Žitković (od 90. Rendulić), Žlebački, Valunčak

Trener: Renato Jurčec

Igrač utakmice: Tomislav Žitković (Laduč)

Drugu utakmicu zaredom na domaćem terenu igrači Save gube. Ovoga puta bolji je bio Laduč kojeg je predvodio Žitković. On je svojim pogotcima u 56. i 60. minuti odveo goste do prednosti 0:2, što je bilo previše za neraspoložene domaćine. Utakmicu je rezultatski zanimljiom učinio Franjković u 71. minuti, ali su gosti do kraja mirno sačuvali minimalnu prednost.

Strmec - Samobor 1:2 (1:2)

Pobjeda za 2. mjesto

BEDENICA – Igralište Strmca

Sudac: Malekinušić (Popovčača)

Pomoćnici: Bencetić i Čunović (oba iz Zdenčine)

Strijelci: 1:0 Majić(2 – 11m), 1:1 Kovačić(12), 1:2 Bencalić(30)

STRMEC: Priščan, T. Benko, D. Benko, Krnjak, Majić, Nizek, Mahmet, Burić, Vitkouš, Horvat, Bedeković

Trener: Rade Mlakar

SAMOBOR: F. Štefković, Lisec, Mišura, Jordan, Kovačić, Horvat, Brujić, I. Štefković, Grgečić, Puškarić, Bencalić

Domaćini su na najbolji mogući način otvorili utakmicu, već u drugoj minuti Majić je precizan s bijele točke za ranih 1:0. Ipak, gosti ne posustaju te već do poluvremena okreću rezultat. Prvo je najiskusniji u redovima Samoboraca, Kovačić, u 12. naciljao za 1:1, a nakon pola sata igre semafor je pokazivao 1:2, ovoga puta pogodio je Bencalić. Do kraja utakmice rezultat se nije mijenjao te Samobor šest kola prije kraja zaostaje samo 4 boda za vodećim Metalcem.

Nakon dvadeset i osmog kola vodi Metalac (S) sa 61. bodom, drugi je Samobor s 57, dok je Sava na četrnaestom mjestu s 32 boda.

NOGOMET - 2. županijska liga zapad – 17. kolo

Sloga Orešje – Mladost (B) 0:1 (0:1)

Strijelci: 0:1 Mikuš(33)

Pribić – Bestovje 2:1 (0:0)

Strijelci: 0:1 Tenšek(69), 1:1 Kosić(83), 2:1 Belan(89)

Donja Kupčina – Rakov Potok 0:1 (0:0)

Strijelci: 0:1 Buden(80)

Galgovo – Zdenčina 2:4 (1:1)

Strijelci: 1:0 Iv. Razum(10), 1:1 Crnoković(40), 1:2 Crnoković(50), 1:3 Vidmar(60), 1:4 Vidmar(71), 2:4 D. Lisec(87)

Sloga Brezje – Sveta Jana 3:0 (1:0)

Strijelci: 1:0 Bukvić(25), 2:0 Jurić(72), 3:0 Jankavić(86)

Nakon sedamnaestog kola vodi Sloga (Brezje) sa 43 boda, drugo je Bestovje s 35, koliko ima i treći Rakov Potok. Sloga (Orešje) je na šestom mjestu s 24, dok je Galgovo na desetom mjestu s 15 bodova.

RUKOMET - 3. HRL središte, 25. kolo Rudar – Metalac 32:30 (15:14)

Oproštaj Vladimira Šujstera i Srećka Štajnklera

RUKOMET - 3. HRL središte, 25. kolo
Rudar – Metalac 32:30 (15:14)

Predzadnje kolo ovogodišnje sezone u trećoj rukometnoj ligi središte igračima Rudara ponovno je proteklo u slavljeničkom raspoloženju. Nakon što su u prošlom kolu proslavili naslov prvaka i put u viši rang natjecanja, u zadnjoj utakmici kao domaćini upriličili su i malu svečanost kako bi svojim dugogodišnjim igračima Vladimiru Šujsteru i Srećku Štajnkleru izrazili zahvalnost za sve što su utkali u rad kluba kao aktivni igrači (srećom, ostaju i dalje aktivno raditi u klubu). Stoga im je na početku utakmice predsjednica kluba Tanja Milek predala prigodni dar i cvijeće, a proslavljenom zlatnom rukometnom reprezentativcu iz Atlante 1996. Vladimiru Šujsteru dar i cvijeće uručio je i predsjednik samoborskog Gradskog vijeća i zamjenik predsjednika Samoborskog športskog saveza Boris Makarun. Pljesak brojne publike Vlado Šujster još je jednom dobio u 8. minuti utakmice kada je napustio parket i postao dio igračke povijesti Rudara.

Što se tiče same utakmice, ona je ponudila dobar, borben i izjednačen rukomet. Rudari su igrali bez ozlijeđenog najboljeg strijelca lige Gorana Višića, ali su zato povukli odlični Ivan Prosoli i Josip Štajnkler s vanjskih pozicija (8, odnosno 7 golova) te Vladimir Skendrović na crti (6 golova), a u oproštajnoj utakmici Srećko Štajnkler postigao ih je pet. Opet je konce igre dobro držao iskusni Stjepan Crnolatac, ali ono što veseli sve navijače Rudara je i dobra igra poletaraca kojima je trener Darijo Gaća pružio šansu pred kraj utakmice pa smo na parketu vidjeli Domagoja Jagodića i Jurja Kerepčića, uz ove sezone već rutinere u obrani Sandra Šujstera i Josipa Cvetkovića, a važne lopte obranio je i vrlo dobri Matija Kuhar.

Prvo poluvrijeme proteklo je u izjednačenoj igri u kojoj su igrači iz Ruda tek pred kraj ostvarili tri gola prednosti (14:11), ali ih gosti sustižu pa poluvrijeme završava minimalnim vodstvom domaćina 15:14. U nastavku sličan scenarij, a ključnim se pokazalo razdoblje kada Rudari rade seriju i od 25:24 bježe na 29:24, što gosti više nisu uspjeli stići, iako su u zadnje dvije minute igrali presing po cijelom terenu. Kod gostiju raspoloženi su bili Juroš s 10 i Jurinović s 8 zgoditaka.

Moramo reći da je ova utakmica bila bitna Metalcu u borbi za drugu poziciju na ljestvici i moguće kvalifikacije za popunu druge lige zapad, ali igrači Rudara odigrali su pošteno do kraja i time nastavili niz nepobjedivih na domaćem terenu. U zadnje dvije sezone (26 utakmica) RK Rudar je pobijedio sve protivnike u dvorani Bogumila Tonija, a zadnji poraz na svom parketu bilježi se od tada neprikosnovenog Ivanića u predzadnjem 25. kolu sezone 2005/2006.