Po tri u svakom poluvremenu

NOVAKI – Igralište Novaka

Sudac: Lafter (Novo Selo Okićko)

Pomoćnici: Pirša (D. Zdenčina) i Kušer (Zaprešić)

Strijelci: 1:0 Gašpert(11), 2:0 Gašpert(17), 3:0 Batarilo – Čerdić(36), 4:0 Gašpert(46), 5:0 Pokrajčić(47), 6:0 P. Vrkić(61), 6:1 Vulić(76)

NOVAKI: Jelić, I. Marković (od 58. Kriste), Genus, podnar, Čuljak, M. Marković, Batarilo – Čerdić, Gašpert, Nemet, Pokrajčić (od 59. P. Vrkić), Đumlija

Trener: Ivica Kuzmić

MLADOST: Mihalinec, Dujmović, Cimprešak, Juratovac, Jakolić, Kegalj, Sutlar, Horvat, Hudina, Vulić, Mažarić

Trener: Vladimir Turković

Igrač utakmice: Tomislav Gašpert (Novaki)

Bez velikih problema igrači Novaka apsolvirali su prepreku zvanu Mladost. Nakon prvog dijela rezultat je bio 3:0 i pobjeda je bila osigurana. U nastavku Gašpert pogađa za 4:0 i svoj hat – trick, a posao su dovršili zamjena Vrkić (postigao pogodak nakon samo dvije minute provedene u igri) te Pokrajčić, a počasni pogodak za goste postigao je Vulić.

Igrišće – Rakitje 2:6 (2:2)

Pregazili domaćine

IGRIŠČE - Igralište u Igrišču

Sudac: Škrlin(Bistra)

Pomoćnici: Knez i Grubač (oba iz Zaprešića)

Strijelci: 1:0 Vrabec(17), 1:1 Nujić(34), 1:2 Jozić(36), 2:2 Vrabec(45 – 11m), 2:3 Jozić(55), 2:4 Jozić(56), 2:5 Jozić(60), 2:6 Martinčević(89)

IGRIŠĆE: Horvatinović, Belinić (od 62. Špiček), Šagud, Z. Svetac, Ž. Svetac, M. Curman, D. Curman, Tišljanović, M. Vrabec (od 46. Klančir), I. Pisarić, V. Pisarić

Trener: Dragutin Đurđević

RAKITJE: Duvnjak, Nujić, Balaško (od 85. Čejvan), Brnić, Vrčković, Martinović, Dorotić, Baksa (od 65. Hlevnjak), Jozić (od 88. Brekalo), Martinčević, Petković

Trener: Zvonko Rudelić

Igrač utakmice: Jozić (Rakitje)

Samo prvih 45 minuta su igrači predzadnjeg Igrišča držali rezultatsku neizvjesnost protiv Rakitja, a ponajviše je za to zaslužan Vrabec s 2 gola. U drugom dijelu krenuo je Jozić – show: u razmaku od 55. do 60. minute navedeni igrač postiže tri gola (od ukupno svoja četiri) te Rakitje mirno privodi susret kraju za drugu uzastopnu pobjedu.

Nakon dvadeset i prvog kola vodi Sava (D) s 53 boda, drugi je Dinamo (O) sa 43, Novaki su na četvrtom mjestu s 37 bodova, dok je Rakitje na devetom mjestu s 26 bodova.

NOGOMET - Jedinstvena županijska liga – 27. kolo

Sloga (K) – TOP 1:0 (1:0)

Opleo ih Pleteš

KRIŽ – Igralište u Sportskom parku

Sudac: Ešegović (Šenkovec)

Pomoćnici: Kušer (Zaprešić) i Gradinščak (Vrbovec)

Strijelci: 1:0 Pleteš(16)

SLOGA: Mandić, Podgorski, Vorel, Korman, Malekinušić, Sokolić, Bosankić (od 85. Crnogaj), Karašić (od 57. Krajinović), Marjanić, Bradić, Pleteš (od 78. Oković)

Trener: Krešimir Rede

TOP: Husak, Vranešić, Puntarec, Stunja (od 89. Babić), Jakopec, Stukan, Kikić, Kasalo, Vukas, Galić, Dujmović (od 52. Popović)

Trener: Jopis Galić

Igrač utakmice: Mario Marjanić (Sloga)

Domaćini od samog starta kreću na pobjedu i već u 14. minuti gađaju stativu da bi Pleteš u 16. ipak spremio loptu iza nemoćnog Husaka. Gosti iz Kerestinca su svoju najveću priliku imali u 23. minuti, ali Ilikić ne koristi čistu šansu. U drugom dijelu podjednaka igra obiju momčadi te Sloga uspijeva sačuvati minimalno vodstvo dovoljno za 3 boda.

Bregana – Dinamo Hidrel 2:2 (1:1)

Držali do 80. minute

BREGANA – Igralište u Bregani

Sudac: Šulentić (Velika Gorica)

Pomoćnici: Šestak (Smerovišče) i Rožić (Buševec)

Strijelci: 1:0 Komerički(32), 1:1 Berković(33), 1:2 Milanščak(76), 2:2 Šaldić(80)

BREGANA: Otmačić, Tančak (od 46. Šaldić), Nider, Andabak, Babojelić, Ivančić, Dumić, Sokolović, Komerički (od 85. Brković), Grubač, Kulašević (od 75. Grdanjski)

Trener: Dražen Vegel

DINAMO HIDREL: Pereković, Kučan (od 68. Kožić), Rožić, Kelva, M. Jankeš, Harambašić, T. Jankeš, Primorac (od 69. Kulić), Berković, Milanščak, Marinković

Trener: Zoran Tomčić

Igrač utakmice: Tomislav Sokolović (Bregana)

Dobro su se predzadnji Breganci držali protiv drugoplasiranog Dinama te su zasluženo uzeli bod. Domaćine u prednost dovodi Komerički u 32., ali to vodstvo traje samo jednu minutu kada je rezultat poravnao Berković. U 75. minuti gosti iz Novog Čića odlaze u rezultatski plus, kazneni udrac je realizirao Milanščak nakon ogranja rukom u domaćem 16 – tercu. Ipak, za najrealnijih 2:2 u 80. minuti pogađa Šaldić.

Zrinski Tehnovent – Naftaš Ivanić 2:0 (2:0)

Sigurnom igrom do bodova

FARKAŠEVEC – Igralište Široki grm

Sudac: Koprić (Potočec)

Pomoćnici: Kašnar (Paukovec) i Malkoč (lukavec)

Strijelci: 1:0 Radek(4), 2:0 Jagodić(23)

ZRINSKI TEHNOVENT: Kožarec, Bekiri (od 88. Beljak), Mataušić (od 75. Novoselec), Murić, Šicl, Krstanović (od 65. Župančić), Radek (od 88. Binički), Jagodić, Horvat, Hainešek, Celizić

NAFTAŠ IVANIĆ: Ćorković, Glavač, Marijić, Antičević, Samardžić, Popović, Peh, Radoš, Škulec (od 65. Rosić), Drča, Božić

Trener: Anđelko Domitrović

Igrač utakmice: Ivan Radek (Zrinski)

Domaćini su do odmora osigurali pobjedu i to ponajviše zahvaljujući Radeku koji se upisao u listu strijelaca u 4. minuti kada poteže neobranjivi volej, ali i u listu asistenata nakon što je u 23. pronašao Jagodića, a on precizno pogađa za 2:0. U drugom dijelu igra se smirila, vrijedi jedini zabilježiti zicer Jagodića pred kraj utakmice, ali ipak ostaje rezultat iz prvog dijela.

Vatrogasac (K) - Kolokočevac 3:3 (1:2)

Celizić za bod

KOBILIĆ – Igralište Vatrogasca

Sudac: Kelečić (Repišće)

Pomoćnici: Jurinčić (Lug) i Borković (Domagović)

Strijelci: 1:0 Dukarić(28), 1:1 Kos(41), 1:2 Matijaščić(44), 2:2 Grilec(50), 3:2 Filipović(86), 3:3 Celizić(88 – 11m)

VATROGASAC: Klarić, Boban, B. Tepšić, Vrbetić (od 46. Perić), Orešković, Đukić, Penić (od 63. Filipović), Dukelić, Marković, Krajač, Grilec

Trener: Goran Plank

KLOKOČEVAC: Poljak, Salopek, Celizić, Sokolović, Janžić, Janjić, Bošnjak, Kos, Matijaščić, Šeperić (od 65. Čalić), Kopitović

Igrač utakmice: Mario Dukarić (Vatrogasac)

Vrlo efikasna utakmica s puno obrata viđena je u Kobiliću. Obje momčadi izmjenjivale su se vodstvu, a do samog kraja se nije znao pobjednik. Nakon vodstva domaćina, gosti do poluvremena okreću rezultat, a u drugom dijelu se i dva puta vraćaju iz rezultatskog minusa da bi još u 90. minuti kod rezultata 3:3 Kos gađao za pobjedu, ali je udarac završio na prečki.

Nakon dvadeset i sedmog kola vodi Sloga (B) sa 65 bodova, drugi je Dinamo Hidrel sa 48, šesti je Zrinski Tehnovent sa 45, TOP je deveti sa 42 boda, Klokočevac deseti sa 40, dok je Bregana na sedamnaestom mjestu sa 16 bodova.

SKIJANJE - U Umagu održano proglašenje pobjednika Gorenje Croski kupa za sezonu 2007/2008

Luka Krsmanović i Leo Martinović u eliti

Umag je 26. travnja već po tradiciji ugostio najbolje hrvatske skijaše u svim kategorijama za sezonu 2007/2008. Predivno proljetno vrijeme i ugodan ambijent hotela Sol Aurora pružili su nezaboravno cjelodnevno druženje za sve sudionike susreta iz klubova širom zemlje.

Ski klub Samobor su predstavili aktualni prvak države za kategoriju starijih cicibana Luka Krsmanović te viceprvak države u kategoriji mlađih juniora Leo Martinović. Leo je u ovo vrijeme već na pripremama za sljedeću sezonu pa je nagradu u njegovo ime preuzeo trener Ski kluba Marko Petrović.

Proglašenju pobjednika prisustvovao je i tajnik Ski kluba Samobor Slavko Rudolf.

Time je sezona okončana, a nova počinje već 30. travnja, kad naši najbolji natjecatelji odlaze na pripreme u Austriju na Molltal.

D.K.

KOŠARKA - SENIORI – B1 LIGA – 22. kolo Labrada - Samobor 66:89 (32:35)

Odradili pošteno do kraja

SAMOBOR: Samardžić 12, Močan 10, Šilobod, Peris, Hrvoj 7, Fatorini 6, Marinić 5, Vlajčić 21, Špiček 7, Mofardin 9, Krešić 4, Ćorić 8. Trener: Milan Ličina

LABRADA: Bešenski 1, Bagatin 1, Babić 10, Slunjski 4, Ević 7, Barać, Klarić, Meić 9, Buljubašić, Rebić 6, Buntić 25, Čuljak 3. Trener: Gordana Botić.

Kako se u ovom zadnjem kolu Labrada našla čak među 6 ekipa kojima ovisi ispadanje iz lige krenuli su vrlo borbeno u utakmicu. Iako su Samoborci već odavno osigurali naslov, također su ušli maksimalno angažirano u utakmicu želeći uspješnu sezonu odraditi pošteno do kraja i završiti je pobjedom. Cijelo prvo poluvrijeme lomila se utakmica i tek početkom drugog poluvremena Samoborci serijom od 16 koševa odlaze na visokih 17 razlike. Do kraja utakmice Samoborci igraju sve bolje u obrani i precizno u napadu i na kraju zasluženo i s visokom razlikom dobivaju utakmicu.

Samoborci su na kraju okrunili uspješnu sezonu s 21 pobjedom i samo jednim porazom za svoj najveći uspjeh, ulazak u A2 hrvatsku ligu. U pobjedi Samoboraca učinkovitošću se istakao Vlajčić s 21 košem, ali prije svega treba pohvaliti Mofardina koji je bi glavni pokretač ekipe, postigao je 9 koševa sa stopostotnom realizacijom, a uz to imao je 7 ukradenih lopti, 4 skoka i 7 asistencija.

Kod Labrade odlično je odigrao Buntić s 25 koševa.

KOŠARKA - KADETI – 1. ŽUPANIJSKA LIGA – 3. kolo Ivanić - Samobor 58:42 (26:24)

Trice nisu išle

SAMOBOR: Bencek 8, Kučko 11, Kalafatić 3, Ogorevc 4, Anzulović 14, Musović, Omerović, Martinović, Pintar, Tokić 2. Trener: Zdravko Džimbeg

IVANIĆ: Lovrenščak, Cindori 2, Barišec, Vujanić, Vrlec, Beljan 2, Pongrac 4, Jajić 27, Ćorić 5, Delinić, Oštrić 18. Trener: Đura T.

Prvo poluvrijeme obje ekipe igraju vrlo dobro u obranama, s malo postignutih koševa i tek minimalnom prednosti domaće ekipe. U drugom poluvremenu domaćini su sa zonskom obranom zatvorili vrlo dobro sve prodore Samoboraca u svoj reket. Samoborci pokušavaju sve riješiti tricama, ali vrlo neprecizno, s tek dvije pogođene iz 23 pokušaja. Tako domaćini krajem treće četvrtine imaju visokih 16 koševa prednosti, što uspješno čuvaju do kraja utakmice za zasluženu pobjedu.

Kod Samoboraca najbolje su odigrali Anzulović sa 14 koševa i 19 skokova te Kučko s 11 koševa i 10 ukradenih lopti. Kod Ivanića odlično su odigrali bek Jajić s 27 i visoki centar Oštrić s 18 koševa.

KOŠARKA - PRVENSTVO SPORTSKIH ŠKOLA – 2. HRL – 11. kolo Zagreb - Samobor 45:53 (25:34)

Na krilima Šuvakovića

SAMOBOR: Srabotnjak, Belamarić 2, Rendulić 5, Mandalinić 10, Dragozet, Levanić 13, Šuvaković I. 2, Džimbeg 5, Šuvaković K. 16. Trener: Robert Levanić

ZAGREB: Palajić 2, Tomašković 12, Penava, Mandić 10, Janečić, Jelovčić, Suknaić 7, Barić 7, Čep 3, Barčanec 2, Novosel 2, Maurer. Trener: Bulajić

Najmlađi Samoborci i dalje nastavljaju s pobjedama i to protiv solidne ekipe Zagreba. Nakon podjednako dobre igre u prvoj četvtini, u drugoj se razigrao Samoborac Karlo Šuvaković sa 14 uzastopno postignutih koševa i doveo svoju ekipu u prednost od desetak koševa.

U trećoj četvrtini prednost Samoboraca je narasla na visokih 17 razlike. U zadnjoj četvrtini Zagrebaši uspijevaju tek nešto smanjiti poraz protiv rezervi Samoboraca.

Uz Karla Šuvakovića sa 16 koševa, istakli su se i Samoborci Levanić s 13 i Mandalinić s 10 koševa.

Kod Zagrebaša najbolje su odigrali Tomašković s 12 i Mandić s 10 koševa.

Sudac: Pavličić (Kutina)

Pomoćnici: Vlašić (D. Vlahinička) i Barišić (Mraclin)

Strijelci: 1:0 Ašanin(20), 2:0 Ašanin(24 – 11m), 3:0 Brujić(48), 3:1 Bobinac(51), 4:1 Brujić(50), 5:1 Brujić(60), 6:1 Puškarić(86)

SAMOBOR: F. Štefković, Lisec, Čakanić, Kovačić, Horvat (od 70. Kovačević), Brujić, Ašanin, Bencalić, I. Štefković (od 60. Novak), Grgečić (od 73. Ćosić), Puškarić

Trener: Albert Pobor

BSK: Špoljarić, Gec, Roksandić (od 60. Rukljač), Pukljavec, Šandor, Pavlenić, Radošević, Perković, Malbašić (od 80. Popović), Kvesić, Bobinac (od 62. Orešković)

Trener: Zdenko Golem

Igrač utakmice: Nikica Brujić (Samobor)

Bez velikih problema Samoborci su prošli kroz 27. kolo. BSK iz Brdovca imao je aktivan rezultat samo u prvih 20–ak minuta, dok su domaćini bili u "leru". Sve nakon toga bilo je na strani jedne momčadi, kod koje se najviše istaknuo Brujić s hat–trickom (od čega jedan pogodak je eurogol), te Ašanin s dva. Bobinac je bio jedini strijelac za goste, a konačnih 6:1 postavio je Puškarić u 86 - toj minuti.

Libertas – Sava 2:1 (1:0)

Pali na kraju

NOVSKA – Gradski stadion

Sudac: Marčetić (Velika Gorica)

Pomoćnici: Špoljar (Bistra) i Horvatić (Zaprešić)

Strijelci: 1:0 Melnik(29 – 11m), 1:1 Jolić(46), 2:1 D. Šimunović(89)

LIBERTAS: Milijević, Bilandžija (od 77. Amedi), Skledar (od 74. Marinić), Galešić, Denac (od 88. Frkat), Melnik, Kotorac, Vukšić, D. Šimunović, Trutić, M. šimunović

Trener: Đuro Petrinec

SAVA: Pintar, Drenški, Boras (od 57. Kukolja), Čakanić, Milečki, Bajan, Karamarko, Dujmović, Golemović, Jolić, Kočnar (od 75. Beloša)

Trener: Zoran Smiljanec

Igrač utakmice: Dario šimunović (Libertas)

Igrači Save vraćaju se iz Novske praznih ruku. Melnik je doveo u prednost Libertas s bijele točke, a početkom drugog dijela utakmicu rezultatski na početak vraća Jolić. Gosti ipak do kraja nisu izdržali pritisak domaćina te je Šimunović u 89 - toj minuti iz gužve spretno poentirao za radost 150 domaćih navijača.

Nakon dvadeset i sedmog kola vodi Metalac (S) sa 61. bodom, druga je Zelina s 54 koliko ima i treći Samobor, dok je Sava na četrnaestom mjestu s 32 boda.

NOGOMET - Jedinstvena županijska liga – 26. kolo Jamnica – Zrinski Tehnovent 1:2 (0:1)

Popili dva gutljaja

VUKOVINA – Igralište Jelačića

Gledatelja 20

Sudac: Lukšić (Gradići)

Pomoćnici: Dolibašić (Novo Čiće) i Bratković (Kurilovec)

Strijelci: 0:1 Horvat(25), 1:1 Kelava(40), 1:2 Celizić(90)

JAMNICA: Josipović, Tuka, Sumrak (od 28. Jurmanović), Krpan, Cerovski, Kelava, Kusić, Kurtagić, Vujanić (od 46. Božić), Mihalić, Šimatović

Trener: Jasmin Ganić

ZRINSKI TEHNOVENT: Kožarec, Bekiri (od 81. Binički), Matušić, Murić, M. Jagodić, Krstanović, D. Jagodić (od 90. Petek), Radek, Horvat, Hainešek, Celizić

Igrač utakmice: Mario Hainešek (Zrinski Tehnovent)

Nakon prvih 45 minuta igre rezultat je bio 1:1. Prvo je Horvat doveo goste u prednost nakon 25 minuta igre, a da se remijem ode na odmor pobrinuo se Kelava 5 minuta prije odmora. U drugom dijelu ravnopravna igra obje momčadi i kada se već činilo da je podjela bodova zajamčena, Celizić u zadnjim trenucima susreta donosi pobjedu gostiju iz Farkaševca.

Nakon dvadeset i šestog kola vodi Sloga (B) sa 62 boda, drugi je Dinamo Hidrel sa 47, na šestom mjestu je Zrinski Tehnovent sa 42 boda, koliko ima i sedmi TOP. Klokočevec je na desetom mjestu s 39 bodova (-1 utakmica), dok je Bregana na sedamnaestom mjestu s 15 bodova (-1).

NOGOMET - 1. županijska liga zapad – 20. kolo

Rakitje – Dinamo (O) 1:0 (0:0)

Upornost se isplatila

Sudac: Kurtović (Ivanja Reka)

Pomoćnici: Marčetić (Zagreb) i Bencetić (Zdenčina)

Strijelci: 1:0 D. Martinčević(69)

RAKITJE: Z. Duvnjak, Nuić, Balaško (od 65. Jozić), Brnić, Vrčković, Av. Martinović, Dorotić, Baksa, Horvat (od 84. Novačić), Petković, K. Martinčević (od 34. D. Martinčević)

DINAMO OKIĆ: Španić, Fulir (od 18. Smoljo), Koluder, Juraj, Fratrić, Župan, Miković, Obradović, Valečić, Kelečić, Cipovec (od 75. Stanečić)

Trener: Siniša Rudar

Crveni karton: Španić(1)

Igrač utakmice: Damjan Martinčević (Rakitje)

Tek su sedmom proljetnom nastupu igrači Rakitja došli do prvih bodova i to protiv jake momčadi Dinamo Okića. Domaćini su do prednosti već mogli doći u prvoj minuti kada je dosuđena najstroža kazna za njih, ali je Juraj obranio udarac Vrčkoviću. No Rakićani nisu popuštali cijelu utakmicu u lovu na sva tri boda i to im se vratilo dvadeset minuta prije kraja kada akciju Petkovića i Dorotića koristi Martinčević za minimalnih, ali vrijednih 1:0.

Cvetković – Novaki 1:3 (0:0)

Tri torpeda

CVETKOVIĆ – Igralište Cvetkovića

Sudac: Cikojević (Samobor)

Pomoćnici: Kasnić (Samobor) i Jurinčić (Lug)

Strijelci: 1:0 Benković(47), 1:1 Đumlija(76 – 11m), 1:2 Batarilo(85), 1:3 Pokrajčić(88)

CVETKOVIĆ: Novosel, Nevrkla, Puselac, Fabijanić, Gucić, Raica, Mirković, Benković (od 67. Belan), Vlašić, Martinović (od 48. Lukavica), Puntarić (od 60. Krga)

Trener: Branko Murac

NOVAKI: Jelić, I. Marković (od 50. P. Vrkić), Genus, Podnar, Đumlija, Čuljak, M. Marković, Batarilo, Gašpert, Nemet, Pokrajčić

Igrač utakmice: Zolik Nemet (Novaki)

U utakmicu u kojoj je igrala samo jedna momčad, i to gostujuća, teže od očekivanog su igrači Novaka stigli do pobjede. Nakon nekoliko nerealiziranih, a 100 % - tnih prilika Novaki u 47. minuti primaju gol, precizan je bio Benković. Ipak, domaćini koji se nalaze pri dnu tablice nisu izdržali do kraja nego su u zadnjih petnaestak minuta tri puta torpedirani za potpunu zasluženu pobjedu Novaka.

Nakon dvadesetog kola vodi Sava (D) s 50 bodova, drugi je Dinamo (J) sa 40, na četvrtom mjestu su Novaki s 34 bodova, dok je na desetom mjestu Rakitje s 23 boda.

NOGOMET - 2. županijska liga zapad – 16. kolo

Bestovje – Galgovo 1:0 (0:0)

Strijelci: 1:0 Tenšek(67)

Sloga (Orešje) – Sloga (Brezje) 1:3 (1:1)

Strijelci: 1:0 Ćoso(2), 1:1 Jurić(27), 1:2 Jurić(58), 1:3 Mlinar(70)

Mladost (B) – Rakov Potok 1:2 (1:1)

Strijelci: 1:0 Burja(3), 1:1 Jelić(45), 1:2 Ig. Puhalo(66)

Nakon šesnaestoga kola vodi Sloga iz Brezja sa 40 bodova, drugo je Bestovje s 36, treći je Rakov Potok s 32 boda, šesta je Sloga Orešje s 24, dok je na desetom mjestu Galgovo s 15 bodova.

RUKOMET - Međužupanijska rukometna liga za mlađe kadetkinje

Dvije sigurne pobjede

Mlađe kadetkinje Ženskog rukometnog kluba Samobor uspješno odrađuju obveze u međužupanijskoj ligi. Posljednjeg travanjskog vikenda postigle su dvije sigurne pobjede protiv Udarnika iz Kurilovca i Gorice.

Samobor - Udarnik 18:14 (Šigir, Modrić, Šolčić 3, Makarun 2, Brajković, Dolić 1, Bašić, Rubinić, Matijaščić 3, Ahlin 2, Kovačević, Bebek 3, Vitko, Tomić 4, Ranogajec)

Samobor – Gorica 17:13 (Šigir, Modrić 1, Šolčić 4, Brajković, Dolić, Makarun, Bašić, Rubinić, Matijaščić 4, Ahlin 1, Kovačević, Bebek 3, Vitko 2, Tomić 2, Ranogajec)

GIMNASTIKA - Sjajan start u novoj natjecateljskoj sezoni

Tri zlata i srebro

Sjajan start samoborskih gimnastičarki u novoj natjecateljskoj sezoni

Gimnastičarke GK Samobor već su nas navikle da sa svakog natjecanja donesu nekoliko medalja. Bilo je tako i 26. travnja, u 1. kolu Kupa Hrvatske, regija sjever, u C programu ženske športske gimnastike, kojemu je domaćin bio ZTD Hrvatski sokol u Zagrebu. Kadetkinje u sastavu: Lucija Kirschenheuter, Nina Fresl, Dora Živković, Lucija Nemanić i Karla Kovačić osvojile su ekipno zlato. Posebno treba istaknuti potonje dvije gimnastičarke, koje su se na svom prvom ekipnom nastupu sjajno uklopile u već iskusnu ekipu.

Zlatnu medalju pojedinačno osvojila je Lucija Kirschenheuter ispred, trenutno najjače joj protivnice, drugoplasirane Ane Filaković iz GK Novi Zagreb te Henriette Cazet iz ZTD-a Hrvatski sokol.

I juniorke su bile vrlo uspješne. Prva dva mjesta osvojile su Samoborke Anamarija Kovačić i Lucija Kosaber ispred trećeplasirane Adriane Hus iz GK Vindija iz Varaždina, dok je Heleni Kovačić iz GK Samobor pripalo četvrto mjesto.

Iako je prvo kolo odvježbano na novim spravama, u novouređenoj dvorani, o čemu Samoborke zasad samo sanjaju, ZTD Sokol nije se pokazao najboljim domaćinom. Najveći mu je propust što nije osigurao pobjedničke pehare za ekipe, jer je C program gimnastičarki u svojoj biti ekipno, a ne pojedinačno natjecanje. GK Samobor će zbog toga uložiti prigovor na organizaciju, koja se ni ovaj put nije iskazala osiguranjem dovoljnog broja sendviča i sokova za sve natjecateljice, unatoč kotizaciji od 150 kuna koja se plaća za svakog natjecatelja. Za potrebnu okrepu Samoborki nakon napornog natjecanja pobrinule su se, posebnom intervencijom, njihove trenerice Martina Bublić i Nives Krošnjar.

RUKOMET - 3. HRL središte, 24. kolo RK Rudar – RK ZG Dubrava 25:23 (13:9)

Rudari slave naslov prvaka

RUKOMET - 3. HRL središte, 24. kolo
RK Rudar – RK ZG Dubrava 25:23 (13:9)

Rudari su uspjeli. Ono što su zacrtali na početku sezone ostvarili su dva kola prije kraja 3. hrvatske rukometne lige – središte i to na najbolji mogući način, pobjedom nad direktnim rivalom za prvo mjesto. Derbi je ispunio sva očekivanja, bila je to tvrda, borbena utakmica, s dosta nervoze, s fantastičnim ugođajem na tribinama kojem su neumorni bubnjari davali poseban ton. Puno je detalja o kojima bi se moglo pisati, ali je na kraju uvijek najvažniji rezultat i statistika. Za one koji nisu bili na utakmici stoga ćemo istaknuti da je kod Rudara raspoložen za igru bio bombarder Zoran Fabeković koji je postigao 8 golova, slijedio ga je rutiner Vladimir Šujster sa 7, Višić ih je postigao 5, 3 gola djelo su Skendrovića, a po jedan dali su Crnolatac i Goran Prosoli. Velik udio u pobjedi dao je i golman Krunoslav Gaća s 18 obrana, osobito raspoložen na početku utakmice, kada nije dopustio da početna prednost gostiju naraste na više od 2 gola. Treba istaknuti i izvrsnu igru u obrani Josipa Cvetkovića, Sandra Šujstera i Josipa Štajnklera. Kod momčadi ZG Dubrave, koja je najviše namučila Rudare i najviše pokazala od svih momčadi koje su gostovale u dvorani Bogumila Tonija, najviše golova (6) postigao je Dumenčić.

Rudari su nakon 4:4 strpljivo gradili prednost, da bi poluvrijeme zaključili vodstvom 13:9. U drugom su otišli na plus 6 u 40. minuti utakmice (18:12), ali brojna isključenja remete igru domaćina te gosti smanjuju rezultat. Što se isključenja tiče Rudari su imali 20 minuta igrača manje, a ZG Dubrava 10 minuta. Kao kuriozitet ističemo i podatak da su Rudari zaradili tri crvena kartona. U 52. minuti izravni crveni zbog prekršaja dobio je Crnolatac, a u 55. i 57. minuti zbog trećih isključenja pocrvenili su Fabeković i Cvetković, što je sve bio rezultat specifičnog kriterija Barlea i Vučića.

Sve u svemu, nakon pobjede nad mladim igračima ZG Dubrave 25:23, Rudari su dva kola prije kraja osigurali naslov prvaka i sljedeće će sezone nastupati u višem rangu, u 2. rukometnoj ligi zapad. Nakon što se već u subotu slavilo dugo u noć, na sportskom terenu proslava naslova bit će 3. svibnja kada igrači iz Ruda na svom parketu dočekuju Metalac. Ta utakmica bit će posebna po još nečemu. Naime, bit će to i oproštajna utakmica zlatnog rukometnog olimpijca Vladimira Šujstera te dugogodišnjeg igrača Rudara Srećka Štajnklera.

RUKOMET - 2. HRL zapad, 20. kolo Samobor – Lokomotiva II 27:25 (11:10)

Kada Maja zaključa vrata

Kao i prošle sezone, tako i ove, što se prvenstvo približava kraju to samoborske rukometašice sve bolje igraju. U Samoboru je pala još jedna ekipa iz samog vrha lige, druga ekipa Lokomotive koja je došla i s igračicama koje igraju prvu ligu. Vrlo dobra igra cijele domaće ekipe, osobito u drugom poluvremenu naznaka je da bi sljedeće sezone i samoborske igračice mogle iz sredine ljestvice prema vrhu. Protiv Lokomotive II prijetilo je sa svih strana i trenericu Dubravku Tunjić sigurno može veseliti ta činjenica. Naime, Fofonjka je postigla 6 golova, Šilobod i Balaško po 5, Štrkalj i Plazina po 4, a Dumić 3 gola. No, svakako treba istaknuti sjajnu večer golmanice Maje Gorenc koja je zaključala svoja vrata, o čemu govori i podatak o 23 obrane.

Nakon izjednačenog prvog dijela koji je završio prednošću Samoborki 11:10, u drugom dijelu sredinom poluvremena domaće igračice ostvaruju 6 pogodaka prednosti, što je bilo dovoljno da zabilježe novu pobjedu. U sljedećem kolu gostuju kod Trešnjevke II, a zadnju utakmice sezone igraju pred domaćom publikom 10. svibnja protiv Gorice.