TENIS - Nada samoborskog tenisa osvojila Futures turnir u parovima

Antonio Šančić trijumfalno u 2008.

Velika nada samoborskog tenisa Antonio Šančić, koji se tri mjeseca intenzivno pripremao u Španjolskoj, nakon Nove godine počeo je nastupati na turnirima Futures kategorije.

Počeo je u austrijskom Salzburgu, gdje je uspješno prošao tri kola kvalifikacija, a u prvom je kolu eliminirao Nicholasa Reissiga (6-4, 7-6(6).

Načet ozljedom, ispao je u osmini finala od Lucce Vannija (3-6, 4-6).

Nakon brzog oporavka zaigrao je u parovima s Vilimom Viškom iz Malog Lošinja. Dogurali su do finala i tamo nakon dramatične borbe pobijedili njemački par Gojowczyk/Sieber (6-7(5), 6-1, 10-8).

Ako se dan po jutru poznaje, dolazeće prvenstvo Hrvatske, dva domaća Futures turnira i, ako mu se posreći, ATP Zagreb Indoors, trebali bi biti naznaka Šančićevog uspona ka teniskom vrhu.

Drago Plečko

KOŠARKA - SENIORI – B1 LIGA – 12. kolo Samobor - Sveti Petar 71:52 (46:25)

Rutinska pobjeda

SAMOBOR: Samardžić 17, Močan 18, Levanić, Peris 2, Hrvoj 10, Šilobod 2, Vlajčić 4, Pauković 2, Špiček 2, Mofardin 4, Kutija 2, Ćorić 8. Trener: Milan Ličina

SVETI PETAR: Ćosić, Džapo S. 6, Cvetko, Vrkljan 2, Matić 12, Džapo A. 2, Cota 4, Magjarević 2, Šutalo 5, Leko 5, Protić 14. Trener: P. Cota

Još jedna rutinska pobjeda košarkaša Samobora za potvrdu prvog mjesta lige. Već u prvoj četvrtini Samoborci čvrstom obranom limitiraju goste na svega 8 koševa te dobrom realizacijom odlaze na visokih 17 koševa razlike. U tom periodu naročito se iskazao play Samardžić uknjiživši 12 poena iz brzih driblinga na zicer. Početkom zadnje četvrtine Samoborci preko odličnog Močana koji krade mnogo lopti i efektno ih realizira iz brzih kontranapada odlaze na visokih 30 koševa razlike.

Do kraja utakmice gosti protiv rezervi Samoboraca uspijevaju nešto smanjiti visoki poraz. Kod Samobora istakli su se učinkovitošću Močan s 18 i Samardžić sa 17 koševa.

Kod gostiju najopasniji je bio centar Protić ubacivši 14 koševa.

Sljedeća dva vikenda Samoborce očekuju dva teška derbija, u Zagrebu protiv četvrtoplasirane ekipe Mladosti, a zatim u Samoboru protiv drugoplasirane ekipe Moslavine iz Kutine.

KOŠARKA - KADETI – II. HRL – 14. kolo Zrinjevac - Samobor 66:76 (37:35)

"Eksplodirao" Šime Anzulović

SAMOBOR: Dašić, Kalafatić 5, Martinović 2, Anzulović 39, Ogorevc 20, Renčelj, Musović, Nađ, Pintar 8, Račić 2. Trener: Zdravko Džimbeg

ZRINJEVAC: Halužan 13, Jelić 10, Janić 17, Kovačev 20, Jambrošić 4, Zec, Vogleš 2. Trener: M. Soldo

Većinu utakmice Samoborci sustižu minimalno vodstvo domaćina Zrinjevca. Početkom zadnje četvrtine domaćini odlaze na najviše vodstvo od desetak poena. I, kada se mislilo da je utakmica već izgubljena, Samoborac Šime Anzulović jednostavno je "eksplodirao"! U zadnjih 5 minuta potpuno je zatvorio cijeli reket Samoboraca, uhvativši čak 10 lopti, te brzim driblinzima preko cijelog terena zabijao zicere ili slobodna bacanja bez promašaja, ubacivši 17 poena za redom, preokrenuvši rezultat u korist svoje ekipe za zasluženu pobjedu.

Kod Samoboraca, uz odličnog Anzulovića s ukupno 39 poena i 18 skokova, vrlo dobro je odigrao i Ogorevc s 20 koševa.

Kod Zrinjevca najučinkovitiji je bio Kovačev s 20 koševa.