KUPLJENOVO – Igralište Zaprešića

Gledatelja 20

Sudac: Kolarec (Kravarsko)

Pomoćnici: Ptičar (Buševec) i Bugarinović (Gradići)

Strijelci: 1:0 Martinko(12 – 11m), 1:1 Beriša(40 – 11m), 1:2 Beriša(60), 1:3 Beriša(82 – 11m), 1:4 Kulašević(88)

ZAPREŠIĆ: J. Brešić, Kelemen, Čaran, Martinko, Kafka, Habjan (od 46. Jakešević), Gorjan, Ištuk (od 73. l. Brešić), Đuminski, Kuš, Zelić (od 46. Jukić)

Trener: Mario Kuš

BREGANA: Herceg, Grdanjski, Grubač, Andabak, Ivančić, Nider, Dumić, Sokolović, Otmačić, Beriša, Šaldić (od 60. Kulašević)

Trener: Ivica Otmačić

Igrač utakmice: Sokol Beriša (Bregana)

Po teškim uvjetima za igru, u derbiju začelja, Bregana je osvtarila vrijednu pobejdu s kojom se nakon šest kola pomaknula s zadnjeg mjesta na tablici. Domačinima je pripalo samo 15 uvodnih minuta u kojima su postigli pogodak s jedanaest metara, dok je sve nakon toga bilo u režiji gostiju kod kojih je prednjačio Beriša s tri postignuta gola (dva iz najstrože kazne), a konačnih rezultat postavio o je Kulašević u 88. minuti. Kao kuriozitet navodimo da je vratara Zaprešića cijeli susret „glumio“ igrač Brešić koji se u tome baš i nije snašao (na njegovu dušu idu 2 postignuta pogotka Bregane.)

Nakon petnaestoga kola vodi Sloga (B) s 38 bodova, drugi je Dinamo Hidrel s 30, TOP je na četvrtom mjestu s 27, Zrinski na petom s 25 bodova, Klokočevac na jedanaestom s 21., dok je Bregana na sedamnaestom mjestu mjestu s 8 boodova (i utakmicom više).

JUDO - Članovi Judo kluba Samobor u studenom nastavili berbu medalja

Andrija Lisjak do 5 ippona

Borci Judo kluba Samobor imali su izuzetno intenzivan prvi dio studenoga. Održana su čak četiri judo turnira, a sa svakog su se samoborski judaši vratili bogatiji za novu kolekciju medalja za klupske vitrine.

U Osijeku je 3. studenog održan memorijal Josip Pontek. Nastupilo je 208 natjecatelja iz 22 međunarodna kluba, a od članova JK Samobor do zlata su stigli Matej Tandarić i Dea Haberle. Srebra su pripala Marinu Lukendi, Ani Majstorović i Anti Vukresu, dok su do bronci stigli Josip Garašić i Dominik Jurković.

Tjedan dana kasnije samoborski judaši nastupili su na Kupu Lika 2007. U zagrebačkoj dvorani Dubrava nastupilo je 407 natjecatelja iz 27 klubova s područja Hrvatske, BiH, Slovenije, Austrije i Mađarske. Pravu berbu medalja zlatima su obilježili Marta Bortas, David Jurković, Luka Jug i Helena Vuković. Srebra su osvojili Dora Bortas i Nika Gregorić, a brončane medalje pripale su Katarini Vuković, Lovri Lackoviću, Anti Vukresu, Marinu Lukendi, Viti Vulje i Dori Bogović.

Najveći turnir bio je u Požegi. Tamo se 11. studenog okupilo 546 kadeta, juniora i seniora iz 50 klubova Slovenije, Hrvatske, BiH, Srbije, Austrije, Bugarske, Nizozemske, Italije, Rumunjske, Belgije i Njemačke. U takvoj konkurenciji do prvih mjesta stigli su Andrija Lisjak i Boris Majcenović, drugo mjesto osvojio je Matija Frlić, a bronce su stigle u ruke Mateju Tandariću, Tomislavu Majstoroviću i Rebeki Tandarić. Također, za najboljeg natjecatelja Kupa Požega 2007. proglašen je Andrija Lisjak koji je svih 5 pobjeda ostvario ipponom.

Čak 14 medalja osvojeno je pak na 7. Međunarodnom memorijalu Zlatko Papac. U dvorani Sutinska vrela 17. studenog nastupilo je 398 natjecatelja iz 28 međunarodnih klubova. Samoborci su osvojili dva zlata zahvaljujući Anti Vukresu i Matiji Frliću, 7 srebra zaslugom Filipa Grebličkog, Marcela Škaleca, Josipa Garašića, Lucije Ivošević, Katarine Vuković i Rebeke Tandarić te 5 brončanih medalja koje su osvojili Moran Čerkez, Borna Ivošević, Lovro Lacković, Marino Lukenda i Nika Gregorić.

KARATE - CRO CUP 2007. - Čakovec, 17. i 18. studenoga

Sestre Lenard nezaustavljive

U organizaciji Karate kluba Nedelišće, u sportskoj dvorani Graditeljske škole u Čakovcu, održan je 17. i 18. studenoga međunarodni turnir Cro Cup 2007. Na turniru je sudjelovalo 600 sportaša iz Hrvatske, Slovenije, Bosne i Hercegovine i Italije.

KK Samobor-Anindol je sudjelovao sa 17 karateka, a prema već ustaljenom ritmu osvojio i veliki broj medalja - ukupno čak 12. Zlatom su se okitili Ana Lenard (kadetkinje do 57 kg), Maja Lenard (kadetkinje preko 57 kg) i Matej Tomazin (kadeti preko 75 kg). Srebrne medalje su osvojili Sara Sirovica (ml. kadetkinje do 60 kg), Kristina Biber (učenice do 55 kg), Filip Kolarec (učenici do 41 kg) i Leon Kovačić (učenici do 40 kg).

Broncom su se morali zadovoljiti Zrinka Pezer (učenice do 40 kg), Filip Barlović (učenici do 48 kg), Križan Pezer (ml. kadeti do 48 kg), Nikola Šoić (kadeti do 70 kg) i Martin Komes (juniori do 65 kg). Korak do postolja ostali su Haris Kovačević, Zrin Pezer, Borna Doračić, Antonio Tančak i Renato Brković.

Idućeg vikenda šestero kadeta (Ana i Maja Lenard, Matej Tomazin, Haris Kovačević, Nikola Šoić i Tomislav Stolar) Karate kluba Samobor-Anindol putuje u slovačku Nitru, gdje će nastupiti na tradicionalnom Kachikan kupu. Ovo će im biti još jedan u nizu turnira u sklopu priprema za odlazak na europsko prvenstvo u Trstu (veljača 2008.)

KOŠARKA - SENIORI – B1 LIGA – 5. kolo Medveščak - Samobor 63:75 (31:38)

I dalje u borbi za vrh

SAMOBOR: Samardžić 25, Močan 18, Levanić, Peris, Hrvoj 6, Fatorini, Marinić 3, Krešić 4, Špiček, Mofardin 13, Kutija 2, Ćorić 4. Trener: Milan Ličina

MEDVEŠČAK: Samoščanec 11, Petrić 2, Smolić 8, Ivanković 3, Šamarija 3, Ljubimir, Hrabar, Horvatin 10, Mandić, Matijević 2, Strika 19, Amižić 5. Trener: Anđelić B.

Obje ekipe su ušle u utakmicu maksimalno angažirano u obrani, tako da su sijevale blokade na obje strane. Samoborci ipak uspijevaju ukrasti nekoliko lopti više i realizirati ih iz kontranapada s efektnim zakucavanjima, tako da na odmor odlaze sa 7 poena u plusu.

Na početku drugog poluvremena Samoborci još boljom obranom i brzim kontranapadima odlaze na 15 razlike. Sljedećih desetak minuta domaći igraju vrlo dobro u obrani, a u napadu pogađaju nekoliko trica s istekom napada iz nemogućih situacija i stižu na svega 4 razlike. Ipak, zadnjih par minuta odlični Samardžić, Močan i Hrvoj povisuju vodstvo Samoboraca na 16 razlike, da bi domaćini u zadnjim sekundama s tricom i dodatnim bacanjem smanjili na 12 razlike.

Ovom vrijednom pobjedom Samoborci i dalje ostaju u borbi za prvo mjesto, dok Medveščakovcima ostaje velika borba za ostanak u ligi.

Kod Samoboraca istakli su se igrom Samardžić s 25, Mofardin s 13 i Močan s 18 poena, ali i s 5 odličnih asistencija i 5 blokada.

Kod Medveščaka daleko je najbolji i najatraktivniji bio Strika s 19 poena, a podijelio je i priličan broj blokada Samoborcima.

KOŠARKA - MLAĐI KADETI – 1. ŽUPANIJSKA LIGA – 3. kolo Petar Zrinski - Samobor 82:52 (36:23)

54 poena Barukčića

SAMOBOR: Belamarić 2, Martinović 10, Mandalinić 12, Prkačin 7, Imbert 6, Levanić 1, Džimbeg 7, Vlahović, Musović 7. Trener: Zdravko Džimbeg

PETAR ZRINSKI: Juršetić, Barukčić 54, Kerepčić 4, Jelen N., Hunjed 22, Uremović, Tkalčić 2, Blažević, Perić, Jelen M., Tvorić. Trener: Konopa H

Mora se priznati da za Vrbovčane za ovo godište igra jedan ekstra dobar igrač Barukčić koji pogađa trice, dvice i slobodna bacanja gotovo bez promašaja. U prvom poluvremenu udvajala su ga dva najbolja igrača Samobora, tako da se još donekle i držao priključak. Ali, vrlo brzo su na njemu napravili svaki po 4 prekršaja, tako da mu je bilo mnogo lakše probijati obranu Samoboraca zaustavivši se na kraju na čak 54 poena.

Uz njega, u pobjedi Vrbovčana velik doprinos je dao i Hunjed s 22 poena.

Kod Samoboraca dobro su odigrali Mandalinić s 12 i Martinović s 10 poena.

Sudac: Piličić (Velika Mlaka)

Pomoćnici: Medić (Mićevec) i Kos (Mraclin)

Strijelci: 1:0 Alijagić(86)

METALAC: Gavrić, Marić (od 67. Halilović), Mlinović, Kunert, Osmanagić, Živčić (od 53. Jurković), Milnović, Kovačević, Alijagić, Džaferović, Lovreković

Trener: Zoran Buinac

SAVA: Pintar, Gavran, Kočnar (od 60. Žižić), Čakanić, Golemović, Pečarić, Murić (od 70. Beloša), Dujmović, Dodig, Bajan, Karamarko

Trener: Zoran Smiljanec

Igrač utakmice: Goran Alijagić (Metalac)

Po teškim uvjetima, na terenu prepunom blata i snijega vodeći Metalac je tek pred kraj utakmice uspio slomiti otpor gostiju iz Strmca. U utakmici u kojoj su se prilike tražile dugim loptama i nabacivanjima uz čekanje pogrešaka obrane domaćini su tek u 86. minuti došli do pobjede. Naime, tada gosti u 16 – ercu ruše Osmanagića, a loptu na kreč stavlja Alijagić kojemu Pintar brani prvi pokušaj, ali mu se lopta ponovno sretno odbija te iz drugog pokušaja osigurava pobjdeu Sisčanima.

Samobor – Mraclin 3:2 (1:1)

Na krilima Ašanina

Sudac: Bizjak

Pomoćnici: Bogović i Bontempo (svi iz Siska)

Strijelci: 0:1 Bibić(16), 1:1 Ašanin(18), 1:1 Bibić(65), 2:2 Ašanin(76), 3:2 Ivanišević(89)

SAMOBOR: F. Štefković, Novak, Ivanišević, Čakanić, Jordan, I. Raić (od 70. Grgečić), Brujić, Bencalić (od 53. I. Štefković), Kovačić, Ašanin, Kovačević

Trener: Albert Pobor

MRACLIN: Noršić, Balinčić, Lučić, Jelavić, Šimun (od 53. Jagodić), Budimir, Dandić, Popović, Bibić, Krpačić, Brebić (od 88. Balić)

Trener: Nedjeljko Pavlica

Crveni karton: Pobor (trener Samobora, 83)

Igrač utakmice: Slađan Ašanin

Na terenu prekrivenim snijegom Samoborci su nakon dva kola bez pobjede tražili prvi trobod pod Poborovim ravnanjem. No gosti prvi dolaze u prednost nakon što mladi Štefković nepotrebno izlazi na jednu loptu te je loše ispucava do Bibića koji s 35 metara efektnim lobom postavlja na semaforu 0:1. Taj rezultat vrijedi samo dvije minute kada Ašanin lijepim udarcem iz solo akcije izjednačuje na 1:1. U drugom dijelu strijelci se opet ponavljaju – ponovno Bibić donosi prednost gostu koju Ašanin anulira glavom nakon kornera. I onda, u 89. minuti mladi Ivanišević nakon prekida glavom postavlja konačnih 3:2 za treće mjesto na tablici.

Nakon šesnaestoga kola vodi Metalac s 36 bodova, druga je Zelina s 31 bodom, Samobor je treći s 29, dok je Sava na jedanaestom mjestu s 21 bodom.

RUKOMET - 3. HRL središte, 9. kolo Sloga Križ - Rudar 20:32 (9:16)

Povratak Zorana Fabekovića

Nakon početnog ispitivanja snaga i rezultata 4:4, Rudari ubacuju u brzinu više i u 20. minuti utakmice se odvajaju na 6:13, a tu razliku od 7 pogodaka održavaju do kraja poluvremena (16:9). U nastavku utakmice Rudari svojim ozbiljnim pristupom iz minute u minutu podižu razliku koja u jednom trenutku iznosi i 15 golova. Nakon što je trener Darijo Gaća pružio priliku svim igračima, mogli smo vidjeti i atraktivne poteze, koji su još više povećali ugođaj uspješnog gostovanja u Čazmi, gdje je utakmica odigrana. Kod domaćina se svojom igrom istaknuo Kristijan Zetica sa 4 gola, dok su kod Rudara bolji od ostalih bili Goran Višić s 8 i Vladimir Šujster sa 7 golova. U ovoj utakmici je dobra vijest povratak Zorana Fabekovića (7 golova), koji se vraća nakon teške ozljede koljena.

Rudari su i dalje drugi na ljestvici, a u sljedećem kolu domaćini su momčadi Gorica 2 iz Velike Gorice. Utakmica se igra u subotu, 24. studenog, s početkom u 19,30 sati u dvorani Bogumila Tonija.

RUKOMET - 1. HMKRL, 3. krug Rudar – Dubrava 25:23 (12:7) Rudar – Medveščak 17:22

Pobjeda i poraz

U trećem krugu natjecanja 1.HMKRL, koji je igran 17. studenog u Samoboru, kadeti Rudara su ostvarili jednu pobjedu i doživjeli svoj prvi poraz ove sezone.

U prvoj utakmici protiv Dubrave mladi Rudari su igrom i zalaganjem tijekom cijele utakmice zasluženo upisali nova dva boda, vrlo dobro odigravši prvo poluvrijeme te završnicu utakmice. Kod Rudara bolji od ostalih bili su Erik Fresl s 10 i Matej Štajnkler sa 6 postignutih golova.

U drugoj utakmici kadeti Rudara u dobroj i čvrstoj igri pružali su otpor do sredine drugog poluvremena, kada ipak kvalitetnija ekipa Medveščaka stvara prednost od 5 pogodaka razlike i privodi utakmicu kraju u svoju korist. Na ovoj utakmici ponovno je najbolji strijelac za Rudar bio Erik Fresl sa 6 golova, a pratio ga je Domagoj Jagodić sa 4 zgoditka.

Ekipa Rudara nastupila je u sastavu: Antonio Guliš, Matej Vitko, Filip Kovačić, Josip Lehpamer, Erik Fresl, Domagoj Jagodić, Dominik Trčak, Matej Štajnkler, Viktor Lehpamer, Matej Ašanin.

RUKOMET - 2. HRL zapad, 8. kolo Samobor Mercator – Umag 19:25 (7:8)

Golmanice briljirale

Samoborke su odigrale jednu neobičnu utakmicu, u kojoj su mogle i do boljeg rezultata. No, prepreka na tom putu bila im je, posebice u drugom poluvremenu, odlična vratarka gošći Erika Legović. I na domaćim vratima briljirala je Maja Gorenc, ona pak osobito u prvom poluvremenu, ali Umažanke su na kraju ipak kaznile sve pogreške Samoborki i pokazale zašto su vodeća momčad lige.

Kad kažemo da je utakmica bila neobična, mislimo prvenstveno na prvo poluvrijeme u kojem je postignuto tek 15 golova, s tim da je prvi gol pao u 9. minuti, a da je u 20. minuti rezultat bio 3:3. Do pobjede su gošće došle početkom drugog dijela, jer u 45. minuti imaju najveće vodstvo 20:12, koje Samoborke uspijevaju smanjiti na 22:18, ali dalje nije išlo. Fofonjka, Uzelac i Plazina sa po 4 te Kuzmić s 3 gola bile su najefikasnije u domaćoj ekipi, a kod gošći istakla se Imamović s 8 postignutih golova. Kao kuriozitet možemo istaknuti i podatak da su Umažanke imale čak 11 sedmeraca (od toga šest iskorištenih), a Samoborke tek jedan i to na samom kraju utakmice.

Sljedeću utakmicu naša ekipa igra protiv Lokomotive 2, u subotu, 24. studenog, u dvorani Bogumila Tonija.