ŠKOLSKI SPORT - ODBOJKA - Odbojkaška liga - osnovne škole - djevojčice

Stražnik najbolji u prvom kolu

Početkom nove školske godine pokrenuta je odbojkaška liga za djevojčice osnovnih škola Samobora i Svete Nedelje. Za ligu su se prijavile četiri osnovne škole, a igra se četverokružno kroz četiri subote, mjesečno jednom. Želja je dodatno popularizirati odbojku i povećati zainteresiranost što većeg broja ženske populacije za ovim sportom.

Domaćin prvoga kola bila je Osnovna škola Milana Langa iz Bregane, točnije Školsko športsko društvo Vihor. U izuzetno zanimljivom natjecanju sve su ekipe pokazale veliku želju i htijenje za pobjedom, što je nekima uspjelo u potpunosti, a ostali će imati novu priliku već u sljedećem kolu, 24. studenog u Svetom Martinu pod Okićem.

Nakon odigranih utakmica prvoga kola tablica izgleda ovako: ŠŠD Stražnik OŠ Samobor ima 6 bodova uz samo jedan izgubljeni set, ŠŠD Žabac OŠ Sveta Nedelja ima 4 boda, ŠŠD Vihor OŠ Milana Langa ima 2 boda, a ŠŠD Okić OŠ Mihaela Šiloboda nema bodova.

KOŠARKA - SENIORI – B1 LIGA – 4. kolo Samobor - Podsused 89:68 (34:32)

Izludio ih Mofardin

SAMOBOR: Samardžić 12, Močan 6, Levanić 2, Krešić 9, Baranašić 1, Fatorini 8, Marinić 6, Grgečić, Špiček, Mofardin 20, Kutija 7, Ćorić 18. Trener: Milan Ličina.

PODSUSED: Brčina, Mihalić 6, Barešić, Novosel 7, Pezelj 11, Stipčević 6, Dozan 22, Gluhak 3, Katić, Karin 6, Harapin, Topić 7. Trener Jagatić Kristijan.

U prvom poluvremenu u vrlo čvrstoj igri pod oba koša nijedna ekipa se nije uspijela odlijepiti na znatniju razliku. U trećoj četvrtini sjajna igra petorke Samoboraca u sastavu Mofardin, Močan, Samardžić, Ćorić i Krešić koja je dobila tu dionicu s visokih 38:10. U tom periodu sjajne igre, prvenstveno u obrani, svakako treba pohvaliti Mofardina koji je izluđivao bekove gostiju ukravši im desetak lopti i iz kontranapada uglavnom poentirao efektnim zakucavanjima ili proigravao suigrače. Do kraja utakmice gosti uspijevaju tek neznatno smanjiti visoku i zasluženu pobjedu Samoboraca.

Kod Samoboraca učinkovitošću su se istakli Mofardin s 20, Ćorić s 18 i Samardžić s 12 poena.

Kod gostiju raspoložen Dozan s 22 poena, ali od toga 16 poena u zadnjoj četvrtini kada je utakmica praktično već bila riješena.

KOŠARKA - KADETI – II. HRL – 6. kolo Feniks - Samobor 94:69 (53:19)

Vješali se po našima!

SAMOBOR: Kučko 13, Anzulović 29, Džimbeg, Pintar 8, Omerović 2, Ogorevc 17, Nađ, Renčelj, Rubinić, Musović. Trener: Zdravko Džimbeg

FENIKS: Žganec P. 9, Kuga 7, Mrkić 4, Jurković 9, Knežević, Žganec K. 9, Sertić 36, Palažić 16, Stupalo 4, Klobučar. Trener: Žganec

Samoborcima jednostavno ne leži mala dvorana Velesajma. Iako su Samoborci daleko nadskakali domaću ekipu, uz to osvojili duplo više lopti i imali daleko više slobodnih bacanja, lopta im nikako nije ulazila u koš. Tako tek nakon 13 promašaja pogađaju prvo slobodno bacanje, a od ravno 100 šuteva iz igre pogađaju tek 31. Jedan od razloga tako lošeg šuta je svakako i slabo suđenje samo jednog suca. Naime kod svakog zicera Samoboraca mnogo niža ekipa domaćina jednostavno se vješala po rukama naših igrača, a što sudac nije htio suditi samo da se utakmica što prije završi.

Na kraju, previsoka pobjeda domaćina.

Kod Samoboraca najbolje je odigrao Anzulović s 29 poena i 19 skokova.

Kod Feniksa daleko najbolje je odigrao Sertić, koji je s lakoćom prodirao pod koš Samoboraca ubacivši ukupno 36 poena.

KOŠARKA - MLAĐI KADETI – 1. ŽUPANIJSKA LIGA – 2. kolo Samobor - Dugo Selo 43:37 (24:17)

Martinović spašavao

SAMOBOR: Belamarić, Levanić 2, Martinović 21, Imbert 3, Mandalinić 2, Levak 2, Račić, Džimbeg 2, Musović 9, Dašić 2. Trener: Zdravko Džimbeg

DUGO SELO: Rašković 2, Hrabar, Barac, Zovko, Grgošević 3, Viličić 3, Anđal 3, Budim, Mudrovčić, Kristić, Rajner 26. Trener: Jurković Jozo

Mlađi kadeti Samobora odigrali su odlično u obrani i nešto slabije u napadu, ali na kraju zasluženo osvajaju bodove. Samoborci su tokom cijele utakmice bili u maloj prednosti, a kad god bi se gosti primakli, kapetan Samoboraca Martinović odigrao bi kapitenski i s par uzastopnih ubačaja ponovno stvarao prednost Samoboraca.

Uz Martinovića s 21 poenom valja pohvaliti i Musovića i Levanića koji su odigrali vrlo kvalitetno u obrani.

Kod gostiju najopasniji je bio bek Rajner s 26 poena.