Pomoćnici: Grubač i Horvatić (svi iz Zaprešića)

Strijelci: 1:0 Kramarić(20), 2:0 Martinović(89), 2:1 Đumlija(90)

RAKITJE: Mihina, Boras, Balaško (od 46. G. Horvat), Čakanić, Vrčković, Čejvan, Bruić (od 46. Dorotić), Petković (od 68. Brekalo), Martinović, K. Martinčević (od 70. Nujić), Kramarić (od 85. Jozić)

NOVAKI: P. Vrkić, Kristo, M. Vrkić, M. Marković, Podnar, Đumlija, Batarelo – Čerdić, Kladar, Pokrajčić, Bungić (od 22. Herceg), I. Marković

Trener: Željko Kovačić

Crveni karton: P. Vrkić(22)

Igrač utakmice: Ivica Vrčković (Rakitje)

U lokalnom derbiju momčadi koje su teško poražene u prošlom kolu domaćini su se bolje snašli te pobijedili minimalnom prednošću. Nakon 20 minuta Rakićani imaju prednost, strijelac je bio Kramarić. Samo dvije minute kasnije gosti ostaju brojčano slabiji, crveni karton je dobio golman Vrkić. Ipak, gosti i s igračem manje su bolji, ali su u završnici neprecizni te ne dolaze do izjednačenja. Minutu prije kraja Martinović potvrđuje pobjedu domaćina, a u sudačkoj nadoknadi počasni gol za Novake postiže Đumlija.

Nakon desetog kola vodi Sava (D) s 28 bodova, drugi je Krašić s 22, Rakitje je šesto s 16, dok su Novaki na jedanaestom mjestu s 11 bodova.

NOGOMET - Promjene u stručnom stožeru NK Samobora

Na travu umjesto na klupu

Slađan Ašanin više neće sjediti na trenerskoj klupi samoborskog nogometnog četvrtoligaša, jer je na njegovo mjesto imenovan iskusan stručnjak Albert Pobor, koji je vodio i prvoligaša Međimurje te drugoligaše Hrvatski dragovoljac i Naftaš Ivanić, a već je jednom sjedio i na klupi Samobora.

Pobor je održao prvi trening i priprema momčad za subotnji susret na stadionu u Hebrangovoj protiv Bistre, koju je pak preuzeo Stjepan Bašić.

Slađan Ašanin neće napustiti klub nego će se preseliti na travnjak i svojim iskustvom pokušati pridonijeti stabilizaciji momčadi i nastojanju da se uhvati priključak za vodećim sisačkim Metalcem koji sada bježi pet bodova.

NOGOMET - Jedinstvena županijska liga – 13. kolo

Zrinski Tehnovent – Rugvica 1:2 (1:1)

Preokret s igračem manje

FARKAŠEVAC – Igralište SC Zrinski Tehnovent

Sudac: Kolarec (Kravarsko)

Pomoćnici: Cerovski (Hrašće) i Dragila (Buševec)

Strijelci: 1:0 Draclin(20), 1:1 Marelja(35), 1:2 Bencek(58)

ZRINSKI: Vitko, Bekiri, Hainešek, Celizić, Vrančić, Šicl, Draclin (od 46. Jagodić), Radek, Horvat, Krstanović (od 60. Binički), Župančić

RUGVICA: Ivančan, Palešić, Trubić, Fišter, Šimunec, Dupan, Điđa (od 77. Brtan), Marelja (od 85. Legin), Fišter, Bencek (od 90. Smolko), Petrović

Trener: Miroslav Škrlec

Crveni karton: Petrović(57 – nesportsko ponašanje)

Igrač utakmice: Franjo Marelja (Rugvica)

Draclin je u 20. minuti doveo Zrinski u vodstvo, no nakon uvodnog dijela koji je pripao domaćinima, gosti su preuzeli konce igre te je Marelja u 35. poravnao rezultat. I kada se činilo da će domaćini krenuti po tri boda jer su gosti u 57. minuti ostali s igračem manje (crveni karton Petrovića), dogodilo se upravo suprotno; gosti već minutu kasnije dolaze do potpunog preokreta, vode 1:2 golom Benceka, a tu prednost su na žalost malobrojnih domaćih navijača sačuvali do kraja utakmice.

Bregana – Jamnica 1:5 (1:2)

Ljuta Jana

Sudac: Marčetić (Zagreb)

Pomoćnici: Ešegović (Šenkovec) i Ptičar (Kloštar Ivanić)

Strijelci: 0:1 Šimanović(4), 0:2 Gucić(13), 1:2 Dekalić(22), 1:3 Miković(47), 1:4 Vujčec(65), 1:5 Šimanović(90)

BREGANA: Herceg (od 25. J. Otmačić), Komerički, Grubač, Dekalić, Jurković, Nider (od 66. Mrzak), Sokolović, M. Otmačić (od 75. Dumić), Šaldić (od 55. Kulašević), Beriša, Grdanjski

Trener: Nikola Tomić

JAMNICA: Josipović, Severinac (od 62. Rupa), Tuka, Gucić, Krpan, Cerovski (od 40. Koluder), Kelava, Šimanović, Raica (od 37. Vujčec), Miković, Vračević

Trener: Josip Ganić

Crveni karton: Grubač(16)

Igrač utakmice: Dario Vujčec (Jamnica)

Domaćini nastavljaju s lošim izvedbama ove jeseni. Već nakon 13 minuta bili su u minusu od 2 gola, a kao sol na ranu u 16 minuti im je pocrvenio Grubač. Ipak, i s igračem manje do poluvremena su uspjeli smanjiti na 1:2, ali u nastavku utakmice fizički nisu mogli pratiti brojčano nadmočnije goste te je konačni rezultat visoki poraz od 1:5.

TOP – Klokočevac 1:4 (0:3)

Pokosio ih Kos

KERESTINEC – Igralište TOP - a

Sudac: Milašinčić (Jastrebarsko)

Pomoćnici: Batušić (Cvetković) i Školjak (Beter)

Strijelci: 0:1 Kos(15), 0:2 Janjić(20), 0:3 Celizić(36), 0:4 Kos(48), 1:4 Dujmović(89)

TOP: Husak, Vranešić (od 49. Dujmović), Šimag, Maceković, Jakopec, Stunja, Vukas, Galić (od 72. Kalman), Matus (od 25. Pavec), Puntarec, Šabarić (od 68. Popović)

Trener: Josip Galić

KLOKOČEVAC: Duspara, Salopek, Dam. Celizić, Sokolović, Janžić, Janjić, Dan. Celizić, Kos (od 82. Lehpamer), Matijaščić (od 84. Petrić), Šeperić (od 70. Vitko), Bošnjak (od 87. Ramić)

Igrač utakmice: Ivan Kos (Klokočevac)

Gosti iz Klokočevca su u lokalnom derbiju nanjeli tek drugi poraz favoriziranoj momčadi TOP – a. Da će domaćini teško do bod(ov)a već su u prvih 20 minuta pokazali Kos i Janjić, dok je nakon malo više od pola sata igre Celizić povećao rezultat na 0:3. Kos svojim drugim golom na samom početku drugog dijela potvrđuje visoku pobjedu gostiju, a sebi donosi epitet igrača utakmice. Počasni pogodak za TOP je postigao Dujmović u 89. minuti.

Nakon trinaestog kola vodi Sloga (B) s 32 boda, drugi je Jelačić s 27 koliko ima i treći TOP, Klokočevac je na osmom mjestu s 20 bodova, Zrinski Tehnovent na desetom s 19, dok je Bregana na osamnaestom mjestu s 5 bodova.

KARATE - Karatisti Bregane nastupili na Zagreb karate festu

Devet medalja mladim Bregančanima

Mladi borci Karate kluba Bregana su na Zagreb karate festu izborili nastupe u čak 6 finala u konkurenciji 243 sportaša iz Hrvatske, Slovenije i BiH.

Učenici trenera Gorana Romića osvojili su četiri zlatne, dvije srebrne i tri brončane medalje i tako nastavili niz odličnih rezultata u jesenskom dijelu sezone.

Najuspješnija je bila Gabrijela Tušinec s dvije zlatne medalje osvojene u kategoriji mlađih kadetkinja do 50 kilograma i kategoriji kadetkinja do 51 kilogram.

Odličan nastup imali su najmlađi borci iz Bregane. Paula Andričević je osvojila zlatnu medalju u kategoriji mlađih učenica do 36 kilograma, dok je Mihael Matijaščić postao prvak u kategoriji mlađih učenika do 30 kilograma.

Srebrom su se okitili Stefani Filipić u kategoriji učenica do 40 kg i Tomislav Macan u kategoriji mlađih kadeta do 48 kilograma.

Treća mjesta su osvojili Dijana Ćosić u kategoriji učenica do 40 kg, Ivan Bilić u kategoriji mlađih kadeta do 48 kg i Josipa Bilić u kategoriji mlađih kadetkinja preko 57 kg.

Sve informacije o klubu možete dobiti u klupskim prostorijama u Krležinoj 19 ili na web stranici: www.karate-bregana.hr

KOŠARKA - SENIORI – B1 LIGA – 3. kolo Moslavina - Samobor 88:72 (39:37)

Zapeli u 3. četvrtini

Iako je na početku susreta, a naročito u prvoj četvrtini, suđenje bilo više nego domaćinsko, 7:1 prekršaja na štetu Samoboraca, Samoborci uspijevaju održati rezultatsku ravnotežu tokom cijelog poluvremena.

Na početku drugog poluvremena Samoborci igraju preširoko u obrani, tako da domaćini postižu lagane poene na ziceru. Samoborci u toj četvrtini postižu svega 6 poena i to do treće minute. Sljedećih 7 minuta potpuno su zakazali u napadu protiv izuzetno čvrste obrane domaćina koji serijom od 13:0 odlaze na visokih 14 poena razlike.

Početkom zadnje četvrtine Samoborac Ćorić prigovara izuzetno lošim sucima na nedosuđene prekršaje, zaslužuje tehničku i isključujuću grešku, a domaćini iz slobodnih bacanja povisuju prednost. Do kraja se igra brzo u napadu na obje strane s puno pogodaka.

Na kraju visoka i velika pobjeda Kutinjana za trenutno vodeću poziciju B1 lige.

Kod Samoboraca istakli su se učinkovitošću bekovi Samardžić s 23 i Fatorini sa 14 poena te centar Hrvoj s 10 poena i 10 skokova.

Kod Kutinjana odlično su odigrali centar Kovačević i bek Pavičić sa po 17 poena.

KOŠARKA - PRVENSTVO SPORTSKIH ŠKOLA – 2. HRL – 2. kolo Cedevita - Samobor 40:21 (19:7)

Nadskakali Samoborce

Ovaj su put najmlađi Samoborci naišli na skakački mnogo raspoloženiju ekipu koja im odnosi gotovo sve lopte pod oba koša. Uz to, u napadu su bili raspoloženi za igru samo Mandalinić s 9 i Levanić sa 7 poena, tako da na kraju Cedevita zasluženo odnosi bodove.

Kod Cedevite najviše je pokazao Jelenek s 8 poena.

STOLNI TENIS -

U nedjelju, 28. listopada, počelo je obećavajuće natjecanje Stolnoteniskog saveza Zagrebačke županije pod nazivom "Lige nade" za djevojčice i dječake mlađe dobi.

Klubovi iz Samobora, Svete Nedelje, Zaprešića, Dugog Sela, Velike Gorice, Jaske i Rugvice natjecat će se u 14. kola kod dječaka i 6. kola kod djevojčica.

STK Samobor je u Mjesnom domu u Klokočevcu odigrao 1. kolo protiv svojih vršnjaka iz STK Jaska i glatko izgubilo s 0:12.

Za STK Samobor su nastupili D. Šoić, A. Rož, T. Čuljat, D. Pavlin i T. Antunović, pod vodstvom Slavka Šiška.

Drugo kolo igra se 3. studenog, a STK Samobor gostuje u Rugvici.

NOGOMET - 4. HNL središte B – 13. kolo

Samobor – Banovac 5:0 (3:0)

Moglo je i više!

Sudac: Pajvot (Vrbovec)

Pomoćnici: Planinić (N. Kapela) i Gašpar (Peskovec)

Strijelci: 1:0 S. Raić(35), 2:0 Kasalo(38), 3:0 Štefković(43), 4:0 Makarun(71), 5:0 Kovačić(89)

SAMOBOR: Fabijan, Makarun, Čakanić, Ivanišević, Jordan, Novak (od 64. Mamić), S. Raić (od 70. Kovačević), Grgečić, Kasalo, Štefković (od 60. Bencalić), Kovačić

Trener: Slađan Ašanin

BANOVAC: Tolušić, Bogović (od 46. Martinović), Tica, Vojković, Morović (od 82. Bobeta), Cestović, Toljan, Mileković, Išek (od 46. Kezić), Dvorneković, Đukić

Trener: Josip Vrbanac

Igrač utakmice: Sven Raić (Samobor)

Igrači Banovca, posljednjeg u ligi, mogli su stradati i teže od 5:0 koliko su izgubili. Do 35 minute i prvog pogotka domaćina, Samoborci su već propustili sijaset prilika, istaknimo samo promašeni jedanaesterac Kovačića. No do poluvremena je pak već mirnih 3:0, a u drugom dijelu goste je od većeg rezultatskog kraha sačuvao Tolušić s nekoliko sjajnih obrana te sudac Pajvot zažmirivši na nekoliko dvojbenih situaciju u gostujućem šesnaestercu.

Graničar – Sava 3:0 (2:0)

Ponizio ih Horvatić

TUČENIK – Igralište SRC Graničar

Sudac: Bušić

Pomoćnici: Kodečka i Muža (svi iz Siska)

Strijelci: 1:0 Klanjec(43), 2:0 Horvatić(45), 3:0 Horvatić(89)

GRANIČAR: Beko, Leboš (od 46. Papa), Klanjec, Komar, Šimunović, Horvatić, Čerkez, Martinčić (od 46. Mudrić), Skoko, Babor

Trener: Tomislav Pisačić

SAVA: Mohler, Gavran, Žižić (od 71. Dujmović), Drenški, Čakanić, Bajan, Karamarko, Golemović, Pečarić (od 46. Milečki), Dodig, Murić

Trener: Zoran Smiljanec

Igrač utakmice: Siniša Horvatić (Graničar)

Ove sezone odlični Graničar se bez velikih problema obračunao s momčadi Save. Gosti primaju golove u najgore moguće vrijeme, Klanjec u 43. i Horvatić u 45. minuti donose domaćinima lijepu prednost za nastavak susreta u kojem su bez većih problema očuvali prednost, a konačnih 3:0 za Graničar postavio je svojim drugim golom Horvatić.

Nakon trinaestoga kola vodi Metalac s 29 bodova, drugi je Graničar s 25, Samobor je četvrtom mjestu s 24, dok Sava drži jedanaesto mjesto s 18 bodova.

NOGOMET - Limači NK Samobor napravili svoje stranice

Nek se čuje i naš glas!

Evo:

RUKOMET - 3.HRL središte, 6. kolo Rudar – Moslavina II 35:21 (18:7)

Debitirao kadet Jagodić

U 6. kolu momčad Rudara ugostila je mlade rukometaše Moslavine iz Kutine. Nakon nesretnog poraza u prošlom kolu od Maksimir Pastele i bez petorice standardnih prvotimaca, koji nisu mogli nastupiti zbog ozljeda, u ovoj je utakmici bilo bitno upisati pobjedu. Ozbiljnim pristupom i dobrom igrom Rudari su već u prvom poluvremenu odlučili pobjednika (18:7).

U drugom dijelu trener Darijo Gaća dao je priliku svim igračima, koji su prikazali dopadljivu igru i zanimljive akcije. Treba napomenuti da je za momčad Rudara debitirao kadet Domagoj Jagodić. Vladimir Šujster sa 7, Josip Štajnkler s 5 i Sandro Šujster sa 4 gola istaknuli su se u domaćoj momčadi golovima i igrom, dok su se kod gostiju istaknuli Mario Kohek i Domagoj Šepak postigavši po četiri pogotka.

Inače, tijekom tjedna Rudari su ostali bez golmana Petra Fresla koji je prešao u konkurentski Metalac. U 7. kolu ekipa Rudara gostuje kod solidnog Dugog Sela.

KARATE - 5. Zagreb karate fest, 27. listopada

Kataši briljirali u Zagrebu

U odličnoj organizaciji Zagrebačkog karate saveza i Karate kluba Princ održan je 5. po redu međunarodni turnir pod nazivom Zagreb karate fest.

Natjecanje je okupilo 243 mlada sportaša iz Hrvatske, Slovenije i BiH.

Karate klub Samobor-Anindol imao je svoje predstavnike u konkurenciji kata, kojima je to bio i posljednji provjerni turnir prije prvenstva Hrvatske koje će se iduće nedjelje održati u Virovitici.

Treneri samoborskog kluba nakon održanog natjecanja mogu biti zadovoljni formom svojih mladih pulena te s optimizmom očekivati državno prvenstvo.

U Zagrebu je osvojeno ukupno 13 medalja; 5 zlatnih, 5 srebrnih i 3 brončane.

Najbolji su u svojim kategorijama bili Rebeka Smolčić (cicbanke), Lucija Razum (ml. učenice), Tomislav Stolar (juniori), ekipa ml. učenica (Smolčić, Jandrečić, Razum), ekipa ml. učenika (Ećimović, Marić, Meštrović).

Srebrno odličje su osvojili Luka Meštrović (cicibani), Nola Jandrečić (ml. učenice), Magdalena Kralj (učenice), Ivana Karamatić (ml. kadetkinje) i ekipa cicibana (Meštrović, Vuković, Komes).

Brončano odličje su osvojili Toni Vuković (cicibani), Tomislava Celižić (ml. kadetkinje) i druga ekipa ml. učenica (Doračić, Tomaško, Imprić).