KARATE - Međunarodni Kup Zameta - Rijeka, 20. i 21. listopada

Nema straha za budućnost!

Mladi samoborski karataši KK Samobor-Anindola tijekom vikenda 20. i 21. listopada nastupili su na Kupu Zameta u Rijeci. I dok su njihovi stariji kolege osvajali svjetske medalje u Istanbulu, mladi Samoborci su pokazali da se ne trebamo bojati za budućnost samoborskog karate kluba.

Svih 8 Samoboraca koji su nastupili u Samobor su se vratili s medaljama. Najuspješniji je bio Renato Brković u kategoriji ml. kadeta (-60 kg) koji je osvojio 1. mjesto. Za nijansu slabiji su bili Filip Kolarec (-45 kg), Filip Barlović (-36 kg), Martina Matulić (-40 kg) i Antonio Tančak (-55 kg). Oni su osvojili druga mjesta u kategoriji učenika. Sara Sirovica je u kategoriji ml. kadetkinja (-60 kg) osvojila 3. mjesto, isto kao i Leon Kovačić i Haris Kovačević. Leon u kategoriji učenika (-36 kg), a Haris u kategoriji kadeta (-60 kg).

Na taj način je završio još jedan izuzetno uspješan vikend u Karate klubu Samobor-Anindol.

Foto : Haris Kovačević i Antonio Tančak s trenerom Mrzakom

KARATE - Svjetsko prvenstvo za kadete i juniore - Turska, Istanbul 19. - 21. listopad

Maja i Matej treći na svijetu!

Drugog dana petog svjetskog prvenstva u karateu za kadete i juniore donio je hrvatskom i samoborskom sportu veliki uspjeh.

Naime, u konkurenciji 83 države i 1100 natjecatelja dvoje mladih članova Karate kluba Samobor-Anindol osvojili su brončane medalje.

Najprije je to uspjelo Maji Lenard, koja je stala na slavljeničko postolje najboljih svjetskih karateka u kategoriji kadetkinja preko 57 kg. Šesnaestgodišnja samoborska reprezentativka uspjela je doći do medalje pobijedivši u pet mečeva, a izgubila je tek jednu borbu, onu polufinalnu protiv kanadske reprezentativke.

U prvom kolu Maja je svladala Australku Hale 1:0. Drugo kolo bilo je pogubno za Japanku Tairu koja je izgubila tijesnim rezultatom 2:1, ali u tom meču Japanka nije imala nikakve šanse protiv raspoložene samurajke iz Samobora. Nakon dalekoistočne stradala je i vrlo dobra balkanska favoritkinja, Crnogorka Vujošević. Konačni rezultat 8:6 dovoljno govori da je borba bila atraktivna, s puno akcija u kojima je Maja bila bolja i sigurnija.

U četvrtfinalu "pala" je i Finkinja Aronen sa čistih i glatkih 3:0. Na red je došao i polufinalni meč protiv Kanađanke bosanskog podrijetla, Bratić. Maja je nošena navijanjem kolega iz reprezentacije ušla u meč kao favorit i to se pokazalo dobro tako da je vrlo brzo povela 2:0. No, onda se dogodilo nešto neobjašnjivo te u posljednjih dvadesetak sekundi Maja najednom mijenja taktiku, prejako kontaktira protivnicu pa dobija kaznene bodove i meč na kraju završava 2:2. Uslijedio je produžetak, tzv. encho sen, u kome je Maja napadala i vodila meč prema pobjedi, ali opet je napravila neoprezan udarac u lice koji suci kažnjavaju kaznenim bodom, a samim time proglašavaju Kanađanku pobjednicom. Nakon ovog šoka trebalo je skupiti snage te srediti emocije kako bi se moglo u repasažnom susretu dobro odraditi susret za brončano odličje. Sve je to Maji uspjelo te je direktnom susretu za broncu uspjela nadvisiti Mađaricu Mezger.

Matej Tomazin pobrinuo se da hrvatska karate reprezentacija ne ostane na tri medalje, a samoborski karate na jednoj.

Nakon slobodnog prvog kola kategorije preko 75 kg, Matej je u drugom kolu naprosto pomeo svog suparnika Južnoafrikanca Budgea rezultatom 6:0. Nošen euforijom raspoloženi Samoborac u trećem kolu rješava i Engleza Stedmana, ovogodišnjeg "medaljaša" s prvenstva Europe u Izmiru na kom je nastupio i Matej. Rezultat od 2:1 govori o težini meča, iako je Tomazin bio siguran i izvanredno je kontrolirao protivnika te pobjeda nije dolazila u pitanje. Četvrto kolo je bilo ključno obzirom da je za protivnika imao favoriziranog Španjolca Lagunea. Pobjeda Mateja od 1:0 dala mu je još više samopouzdanja te je u polufinalu odlučno krenuo protiv Grka Margaritopoulosa, aktualnog prvaka Europe i u očima sudaca favorita u kategoriji. Matej je, na žalost, krenuo prejako te je zbog tri uzastopna kontakta dobio i tri kaznena boda koje je Grk iskoristio te uz još dva plasirana ručna udarca povećao vodstvo na 5:0. Šteta za samoborskog reprezentativca, koji ima razloga žaliti što nije postao svjetski prvak umjesto Grka.

Nakon poraza u polufinalu trebalo je još pobijediti suparnika u repasažnoj borbi, a to je bio Rus Sinicin, prema mnogima bolji borac i od samog Grka. Ovaj susret za broncu odrađen je taktički zrelo i pametno te je pokazao svu lucidnost šesnaestgodišnjeg Samoborca koji će zasigurno Hrvatskoj i Samoboru podariti još pregršt sportskog veselja.

Od reprezentativaca KK Samobor-Anindola nastupili su i Ana Lenard u konkurenciji kadetkinja do 57 kg i Tomislav Stolar u konkurenciji kata.

Ana je započela svjetsko prvenstvo izvanrednom pobjedom u prvom kolu protiv Kazahstanke 7:1, ali se u drugom okliznula na predstavnici Venezuele. Odradila je meč taktički pogrešno te je samim time dopustila protivnici da poentira, a kasnije i pobijedi.

Tomislav je pokazao da u njemu Hrvatska ima budućeg kata šampiona. Nakon slobodnog prvog kola pobijedio je u drugome predstavnika Vijetnama rezultatom 4:1. Protiv Nijemca u trećem kolu gubi rezultatom 2:3, ali bez obzira na poraz ostavlja izvanredan dojam.

S ove dvije brončane medalje na 5. svjetskom prvenstvu u karateu samoborski mladi reprezentativci pokazali su da se velikim radom, ljubavlju i odricanjima može ostvariti uspjeh i na najvećim sportskim smotrama.

Stjepan Stanić

KYOKUSHINKAI KARATE - U Samoboru održan kyokushinkai karate Kup Samobora 2007

Na Mladostaše se može računati

Prvo ovosezonsko natjecanje Hrvatskog kyokushin karate saveza Kup Samobora 2007 održano je 20. listopada u organizaciji Karate kluba Fortis iz Domaslovca, u dvorani za borilačke športove OŠ Bogumila Tonija.

Na natjecanju je sudjelovalo 115 karatista iz 9 klubova, koji su bili podijeljeni u 21 kategoriju, a Karate klub Mladost Samobor sudjelovao je s najvećim brojem natjecatelja, njih 36. Mladostaši su se i ovaj put pokazali u vrlo dobrom izdanju, osvojivši ukupno 22 medalje u različitim kategorijama. Najmlađi borci predvođeni senpaiem Ljiljanom Bošnjak bili su ustrajni i nepokolebljivi na putu prema mjestu na postolju, a mladi Marko Andrašić je uz drugo mjesto osvojio i naslov najboljeg tehničara turnira u muškoj konkurenciji. Na turniru su sudjelovali i seniori C kategorije (početnici) te su u toj kategoriji Mladostaši osvojili sva tri mjesta na postolju, dokazavši još jednom da se s njima može ozbiljno računati i u budućnosti.

U posebnom dijelu programa dodijeljene su nagrade za najuspješnije borce u protekloj sezoni od kojih je većina također pripala članovima KK Mladost.

U stankama između borbi Mladostaši predvođeni senpaiem Tihomirom Garašićom izveli su demonstraciju i oduševili publiku.

Ivica Horvat

Pozivamo sve koji žele postati dio najtrofejnijeg kyokushin kluba u Hrvatskoj da se učlane u KK Mladost Samobor, a možete nas posjetiti i na našoj internet stranici www.kyokushin-mladost.hr

Sudac: Vujčec (Klinča Sela)

Pomoćnici: Kelečić (N. S. Okićko) i Grgečić (D. Desinec)

Strijelci: 0:1 Tomić(11), 0:2 Ječmenjak(20), 0:3 K. Franjo(25), 0:4 Tomić(29), 0:5 Tomić(34), 1:5 Đumlija(37), 1:6 Škorjanec(63), 2:6 Vukić(77), 2:7 Ječmenjak(80), 2:8 Brgles(90)

NOVAKI: Herceg, Vukić, Đumlija, Hučić (od 46. Bungić), Podnar, Egri (od 39. P. Bungić), Genus, Kladar, Pokrajčić, T. Bungić, Nemet

Trener: Željko Kovačić

VRH: Borovec, Kovačević (od 86. Filipović), M. Franjo, Šturlan, Šimunić, Knjaz, Strugar (od 83. Brgles), Tomić (od 79. Jedvaj), K. Franjo, Ječmenjak (od 81. Rakić)

Trener: Petar Iskić

Igrač utakmice: Ivan Tolić (Vrh)

S nevjerovatnim 2:8 rezultatom je završila utakmica Novaka i Vrha. Još nevjerojatnije zvuči da su gosti do sada (odigranih osam kola) postigli samo 7 golova, dok su ovom, 9. kolu to uspjeli nadmašiti. Prvih 45 minuta završilo je 1:5, dok su se gosti ipak malo smirili u drugom dijelu te postigli „samo“ tri gola. Kod Vrha najviše su se istaknuli Tomić s tri te Ječmenjak s dva gola, dok su koliko – toliko obraz domaćina uspjeli osvjetliti Đumlija i Vukić.

Krašić – Rakitje 5:1 (3:0)

Natukel ih Tuček

KRAŠIĆ – Igralište Krašića

Sudac: Kelečić (Repišće)

Pomoćnici: Pirša i Čunović (Zdenčina)

Strijelci: 1:0 Tuček(21), 2:0 Prstac(26), 3:0 Tuček(31 – 11m), 4:0 Prstac(47), 5:0 Tuček(68), 5:1 Martinović(79)

KRAŠIĆ: Šimatić, Rajaković, Ferenčić, I. Penić (od 73. Ćuk), Golub, Petković (od 58. Pužin), K. Penić (od 45. M. Penić), Burja (od 71. A. Penić), Prstac, Novosel, Tuček

Trener: Igor Ilijanić

RAKITJE: D. Barun, Boras (od 74. Čajvan), Balaško (od 58. Dorotić), K. Barun (od 27. Čakarić), Vrčković, Hlevnjak, Brnić (od 33. Martinović), Petković, Kramarić, Martinčević (od 71. Jozić), Horvat

Trener: Borislav Perica

Igrač utakmice: Mario Prstac (Krašić)

U potpunosti zaslužena pobjeda mladih i poletnih Krašićana koji su jedini u stanju pratiti vodeću Savu. Pobjeda domaćina je mogla biti i izraženija da su uspjeli realizirati sva tri jedanaesterca koja su im dosuđena (precizni samo jednom). Kod pobjednika najraspoloženiji Tuček (hat - trick), dok je jedini strijelac za Rakitje bio Martinović. U slijedećem kolu sastaju se Rakitje i Novaki i bit će zanimljivo vidjeti tko će se brže oporaviti od visokog poraza.

Nakon devetog kola vodi Sava (D) s 25 bodova, drugi je Krašić s 22, šesto je Rakitje s 13, dok su Novaki na osmom mjestu s 11 bodova.

RUKOMET - 2. HRL zapad, 4. kolo Samobor Mercator – Orijent Presoflex 28:27 (14:15)

Konačno prva pobjeda

Nakon tri tijesna poraza, Samoborke su stigle do prvih bodova u novom prvenstvu. U zanimljivoj i na kraju dramatičnoj utakmici uspjele su okruniti bolju igru, osobito u drugom poluvremenu, kada je u zadnjih 15 minuta na golu briljirala Maja Gorenc. Najveći teret ponijele su u igri Plazina, Kuzmić, Fofonjka, Uzelac i Štrkalj te Mandić u obrani, a dobro su odigrale još Šilobod i Šoić. Na trenutke je to bila igra s kraja prošle sezone kada su u Samoboru pobjeđivani i vodeći sastavi, stoga ova pobjeda trenerici Dubravki Tunjić i upravi kluba može poslužiti kao poticaj na daljnji rad s ovim mladim sastavom. Kod gošći efikasne su bile Dapčić s 9 i Staković s 8 golova. Glede suđenja samo ćemo reći da su suci bili brzi na obaraču kada su isključivali domaće igračice, a da su prema gošćama bili blaži. U petom kolu Samoborke gostuju kod vodećeg Dugog Sela.

RK Samobor: Gorenc, Mesic, Fofonjka 10, Kovačić, Uzelac 5, Štrkalj 3, Plazina 4, Šilobod, Skendrović, Kuzmić 5, Šoić, Dumić, Mandić 1.

NOGOMET - Jedinstvena županijska liga – 12. kolo

Rugvica – TOP 1:4 (1:3)

Tri komada Biškupića

RUGVICA – Igralište Rugvice

Sudac: Bugarinović (Graberje)

Pomoćnici: Kolarec (Kravarsko) i Ptičar (Kloštar Ivanić)

Strijelci: 0:1 Biškupić(16), 0:2 Vukas(25), 0:3 Biškupić(40), 1:3 K. Fišter(42), 1:4 Biškupić(87)

RUGVICA: Petričević, Palešić (od od 35. Dupan), Trzbić, I. Fišter, Šimunec, Tokić (od 77. Marić), Điđa, Marelja, K. Fišter, Bencek, Petrović

Trener: Miro Škrlec

TOP: Husak, Vranešić, Šimag, Šabarić, Jakopec (od 76. Maceković), Stunja, Vukas, Galić (od 90. Matulin), Bišupić (89. Guravić), Vlašić (od 79. Kalman), Puntarec (od 90. Pavec)

Trener: Josip Galić

Igrač utakmice: Ivica Biškupić (TOP)

Uz raspoloženog Biškupića gosti iz Kerestinca lagano su došli do četvrte gostujuće pobjede ovog prvenstva. Već nakon polovice prvog dijela gosti vode 0:2, a na poluvrijeme su momčadi otišle s rezultatom 1:3 nakon što je Biškupić postigao svoj drugi gol, a domaćini poentirali s bijele točke. U drugom dijelu igrači TOP - a mirno brane stečenu prednost koju pred kraj utakmice još i povećavaju golom Puntareca.

Klokočevac – Klas 2:0 (1:0)

Matijaščić, Matijaščić

Sudac: Kušer (Zaprešić)

Pomoćnici: Marčetić (Zagreb) i Drkulec (Okić)

Strijelci: 1:0 Matijaščić(30), 2:0 Matijaščić(85)

KLOKOČEVAC: Duspara, Bošnjak (od 70. Ramić), Dam. Celizić, Sokolović, Janžić, Janjić, Dan. Celizić, Kos, Matijaščić (od 88. Petrić), Šeperić (od 86. Bašić), Salopek

KLAS: Janžić, Bedeković (od 46. Lulić), Brcković, Majdak, Tomina, Hlevnjak, Briševac, Caganić, Celčić, Rosić, Barišić (od 79. Orešković)

Trener: Josip Rulek

Igrač utakmice: Mladen Matijaščić

U prvom dijelu, do 30. minute i gola Matijaščića (nakon asistencije Šeperića) domaćini su bolja momčad. Nakon vodstva Klokočevca, gosti preuzimaju inicijativu te pokušavaju doći do izjednačenja, ali sigurna obrana na čelu s Dusparom na vratima drugu utakmicu za redom uspijeva zadržati „čistu“ mrežu. Pred kraj utakmice svojim drugim golom Matijaščić potvrđuje pobjedu domaćina.

BSK – Bregana 4:1 (1:0)

Doma s četiri komada

BRDOVEC – Igralište BSK - a

Sudac: Milašinčić (Jaska)

Pomoćnici: Batušić (Cvetković) i Borković (Domagović)

Strijelci: 1:0 Regvart(35), 2:0 Pažin(53), 2:1 Šaldić(76), 3:1 Pažin(84), 4:1 Janeš(90)

BSK: Galić, Rasi, Štoos, Kordić (od 69. Turković), Mihalinec, Pavić, Šikač, Pezić, Regvart (od 80. Vrbaški), Pažin (od 88. Križić), Janeš

Trener: Ivan Gilja

BREGANA: Herceg, Andabak (od 74. Grdanjski), Grubač, Nider, Dekalić, Mršić (od 64. Otmačić), Jurković, Dumić (od 46. Komerički), Mrzak (od 55. Šaldić), Sokolović, Beriša (od 84. Kulašević)

Trener: Nikola Tomić

Igrač utakmice: Stjepan Regvart (BSK)

Domaćini su bili bolja momčad te su zasluženo pobijedili Breganu. Seriju pogodaka je pokrenuo Regvart u 35. minuti lijepim udarcem s 25 metara. Brdovčani povećavaju vodstvo golom Pažuna, ali se gosti ipak uspijevaju približiti na minus 1 golom rezervista Šaldića u 76. minuti. No to je bilo i sve od Bregančana te su domaćini do kraja utakmice još dva puta poentirali za uvjerljiv 4:1.

Zaprešić – Zrinski Tehnovent 1:3 (0:0)

U sudačkoj nadoknadi

KUPLJENOVO – Igralište Zaprešića

Sudac: Župan (Velika Gorica)

Pomoćnici: Dolibašić (Novo Čiće) i Dragila (Buševec)

Strijelci: 1:0 Zelić(60), 1:1 Horvat(70), 1:2 Horvat(90), 1:3 Draclin(90)

ZAPREŠIĆ: Grgić, Brezak, Zelić, Martinko, Jakešević, Galjanić, Gorjan, Markanović, Kuš, Ilikić (od 46. Ištuk)

Trener: Mario Kuš

ZRINSKI: Vitko, Bekiri, Horvat, Krstanović, Vrančić, Radek, Ištuk (od 46. Beljak), Jagodić (od 52. Sirovica), Draclin, Matušić, Župančić

Igrač utakmice: Danijel Horvat (Zrinski Tehnovent)

Iako su domaćini predposljednji na tablici i iako cijelu su utakmicu igrali s 10 igrača, nogometaši Zrinskog su tek u sudačkoj nadoknadi došli do pobjede. Štoviše, Zaprešičanci su od 60. minute bili i u prednosti, ali gosti na krilima raspoloženog Horvata (2 gola) i Draclina (1) ipak dolaze do pobjede.

Nakon dvanaestog kola vodi Sloga (B) s 32 boda, drugi je Jelačić s 27, koliko ima i treći TOP, Zrinski je na šestom mjestu s 19 bodova, Klokočevac na devetom s 17, dok je Bregana na osamnaestom mjestu s 5 bodova.

KARATE - Još jedan uspjeh samoborskog karatea – dvije svjetske medalje iz Istanbula

Maja Lenard i Matej Tomazin brončani!

Sa Svjetskog juniorskog i kadetskog karate prvenstva u Istanbulu u Samobor dolaze dvije medalje. Maja Lenard je u kategoriji iznad 57 kilograma osvojila broncu, baš kao i Matej Tomazin u kategoriji iznad 75 kilograma. Ana Lenard i Tomislav Stolar zaustavljeni su pak na početku natjecanja. Hrvatska karate reprezentacija ukupno je u Istanbulu osvojila 4 medalje.

K.S.

NOGOMET - 4. HNL središte B – 12. kolo

Sava – Udarnik 1:1 (1:0)

Ni s igračem više...

FARKAŠEVAC – SC Zrinski

Sudac: Jakovina (Zaprešić)

Pomoćnici: Vuksan i Kodečka (oba iz Siska)

Strijelci: 1:0 Čakanić(8), 1:1 Ožvald(88)

SAVA: Mohler, Gavran, Žižić (od 39. Milečki), Drenški, Čakanić, Bajan, Dujmović, Golemović, Šurbek (od 60. Franjković), Dodig, Murić (od 63. Petrović)

Trener: Zoran Smiljanec

UDARNIK: Prošenski, Ancić (od 64. Miloš), Furić, Debijađi, Trčak, Ožvald, Boršić (od 68. Kitanović), Rus, Šunić, Sokol, Kadoić

Trener: Zvonko Radoš

Crveni karton: Kadoić(35)

Igrač utakmice: Dorjan Ožvald (Udarnik)

Igrači Save imali su do 88. minute sve u svojim rukama: prednost od 1:0 i igrača više. No, jedna nesmotrenost ih je koštala pobjede; nakon slobodnog udarca i obrane Mohlera lopta se odbija do Ožvalda koji pogađa za 1:1. Inače, domaćini su vodili od osme minute kad ih je u vodstvo doveo Čakanić. Strmčani su od 35. minute imali i igrača više i još neke prilike za povećanje vodstva (Šurbek, Bajan), ali to nisu iskoristili i onda im je to stiglo na naplatu pred kraj utakmice.

Dugo Selo – Samobor 5:1 (3:1)

Ko ide po selu dobi po tintari!

DUGO SELO – Igralište SRC Dugo Selo

Sudac: Vulić (Novska)

Pomoćnici: Budić (Vrbovec) i Grgurić (Bistra)

Strijelci: 1:0 Dorotić(2), 2:0 Mamuza(13), 2:1 Kovačić(19 – 11m), 3:1 Blažević(24), 4:1 Tulić(88), 5:1 Tulić(90)

DUGO SELO: Ćurić, Burić (od 14. Duilović), Šušak, Jularić, Blažević, Mamuza, Slišković (od 34. Rusan), Kosak, Tulić, Donolić, Ivanišević (od 89. Višić)

Trener: Branko Mlinar

SAMOBOR: F. Štefković, Ivanišević, Čakanić, Jordan, I. Raić, Horvat (od 6. Novak), S. Raić, Grgečić (od 46. Oroz), Kasalo, Deak (od 74. I. Štefković), Kovačić

Trener: Slađan Ašanin

Igrač utakmice: Ivan Tulić (Dugo Selo)

Samoborci se drugi put zaredom vraćaju s gostujućeg terena s visokim porazom. Dok im je to u 10. kolu priredio BSK (1:4), ovoga puta su stradali u Dugom Selu (1:5). Domaćini već nakon 13 minuta vode 2:0, a u čemu im je pomogao lošim intervencijama i golman Samoboraca Štefković. Kovačić u 19. smanjuje na 2:1, ali se na odmor ipak odlazi s dva razlike, precizan je u 24. minuti bio Blažević. Pred sam kraj utakmice visoki poraz gostiju sa svoja dva lijepa gola potvrdio je mladi Tulić.

Nakon dvanaestoga kola vodi Metalac s 29 bodova, druga je Zelina s 24, peti je Samobor s 21, dok je Sava na osmom mjestu s 18 bodova.

KOŠARKA - SENIORI – B1 LIGA – 2. kolo Samobor - Mladost 84:53 (36:21)

Samardžić razigravao i pogađao

Košarkaši Samobora u svom prvom prvenstvenom ogledu na domaćem terenu u novoj dvorani istrčali su u najjačem mogućem sastavu. Već u prvoj četvrtini, iako ih nije išao šut, Samoborci odličnom obranom stvaraju prednost od šest poena. U prvih osam minuta druge četvrtine gosti uspijevaju postići tek 3 poena protiv odlične obrane Samoboraca koji odlaze na visokih dvadesetak poena razlike.

Drugo poluvrijeme Samoborci igraju i dalje vrlo dobro i naposlijetku dobivaju uvjerljivo susret, najavivši ovako dobrom igrom borbu za prvo mjesto lige. Novi play Samardžić je kvalitetno organizirao napade, pravovremeno upošljavao tricaše Fattorinia i Ćorića, oba s postignutih 14 poena. No, i sam je bio najveća prijetnja za obranu gostiju s ukupno 13 poena.

Uz spomenutu trojku u obrani su odlično odigrali Špiček s 8 skokova i Mofardin sa 7 ukradenih lopti.

Kod gostiju istakao se Butorac s 22 poena, od čega čak 5 trica.

KK Samobor: Samardžić 13,Močan 7, Levanić, Peris 4, Hrvoj 7, Fattorini 14, Marinić 8, Grgečić 2, Špiček 7, Mofardin 2, Krešić 6, Ćorić 14.

Ozljede napale Rudare

Rudari su pretrpjeli prvi poraz u sezoni od Maksimir Pastele. Ponekad je u sportu potrebna sreća koju, na žalost, na početku sezone klub iz Ruda definitivno nema. Ozljede su te koje su ekipu dovele u nezavidnu situaciju. Na gostovanje kod Pastele krenulo se bez Petra Fresla, Srećka Štajnklera, a nakon zagrijavanja zaključilo se da ni Zoran Fabeković još nije spreman. U dobroj i čvrstoj utakmici Rudari su cijelo vrijeme vodili 2-3 razlike, a onda izgubili dva igrača. U 25. minuti utakmice Ivan Prosoli je iskrenuo zglob, da bi u trenucima kada se lomio rezultat, u 50. minuti Stipici Crnolatcu napuknuo mišić na desnoj nozi. Do kraja utakmice Maksimir Pastela je to iskoristila i došla do pobjede. Ovo su definitivno teški dani za Rudar i trenera Darija Gaću dok se ozlijeđeni igrači ne oporave. Nakon ovog poraza pali su na četvrto mjesto s dva boda zaostatka za vodećim Zaprešićem. U subotu Rudar ugošćuje Moslavinu 2.