Lakoća pobjeđivanja

NOVAKI – Igralište Novaka

Sudac: Škreblin (Bistra)

Pomoćnici: Kurtović (Ivanja reka) i Špoljar (Bistra)

Strijelci: 1:0 P. Vrkić(34 -11m), 1:1 Budinščak(40), 2:1 Kladar(43), 3:1 Genus(60), 4:1 Kladar(71), 4:2 Dimljaković(87)

NOVAKI: Jelić, Orešković, Đumlija, M. Marković (od 69. M. Vrkić), Podnar, Egri, Genus, Kladar, Pokrajčić (od 61. M. Bungić), P. Vrkić (od 51. Nemet), Kristo

Trener: Željko Košković

CVETKOVIĆ: Novosel, Igričić, Dan. Kišić (od 71. Borković), Miljević (od 62. Dub. Fabijanić), Dan. Fabijanić, Krga, Boričević, Mevkrla, Benković, Budinščak (od 53. Vlašić), Dav. Kišić

Trener: Danijel Fabijanić

Igrač utakmice: Igor Kladar (Novaki)

Domaćini iz Novaka rutinski su na domaćem terenu zasluženo pobijedili goste iz Cvetkovića s rezultatom 4:2. Prvi dio završava rezultatom 2:1, a strijelci za domaćine su bili Vrkić s bijele točke te Kladar. U drugom dijelu domaćini do 71. minute osiguravaju pobjedu Genusovim pogotkom te još jednim Kladarovim dok je poraz gostiju barem malo ublažio Dimljaković nekoliko minuta prije kraja.

Dinamo (O) – Rakitje 0:2 (0:1)

Kramarić potvrdio

KOZLIKOVO – Igralište Dinama

Sudac: Rešetar (Samobor)

Pomoćnici: Munić (Bregana) i Krasnić (Strmec)

Strijelci: 0:1 Juraj(17 – ag), 0:2 Kramarić(70)

DINAMO: Juraj, Razum (od 76. M. Kelečić), Fratrić, Kišan, Smoljo, Fulir, I. Kelečić, Miković, Obradović, Valečić (od 76. Stanečić), Pavlak

Trener: Siniša Rudar

RAKITJE: Mihina, Boras, Balaško (od 55. Nuić), Barun, Vrcković, Hlevnjak, Brnić, Petković (od 80. Marinović), Kramarić, K. Martinčević, Horvat (od 65. D. Martinčević)

Trener: Borislav Perica

Crveni karton: Fratrić (86)

Igrač utakmice: Krešimir Barun (Rakitje)

Igrači Rakitja priredili su iznenađenje u Kozlikovu pobijedivši momčad Dinama koja je do ovog kola bila vodeća momčad lige. Iako domaći igrači imaju i (opravdane) prigovore na suđenje suca Rešetara Rakićani su bili bolja momčad te opravdano odnose sva tri boda. Gosti dolaze do prednosti u 17. minuti nakon neopreznosti domaćeg vratara i njegovog autogola, a potvrdu pobjede u 70. minuti donosi Kramarić.

Nakon sedmog kola vodi Sava (D) s 19 bodova, drugi je Dinamo (O) s 18, dok su Rakitje i Novaki na šestom i sedmom mjestu s po 10 bodova.

NOGOMET - Jedinstvena županijska liga – 10. kolo

TOP – Sloga (K) 2:0 (0:0)

Hvala Biškupiću!

KERESTINEC – Igralište TOP - a

Sudac: Lukšić (Gradići)

Pomoćnici: Dolibašić (Novo Čiće) i Malkoč (Lukavec)

Strijelci: 1:0 Biškupić(75 – 11m), 2:0 Biškupić(90)

TOP: Husak, Matus, Šimag, Maceković (od 71. Matulin), Jakopec (od 88. Gurabić), Stunja, Vukas, Galić (od 90. Pejić), Biškupić (od 59. Puntarec), Dujmović (od 76. Čamić), Kovač

Trener: Miljenko Čižmešija

SLOGA: Mandić (od 78. Novak), Podgorski, Vorel, Karašić, Korman, Sokolić, Bosankić, Oković, Crnogaj, Pleteš, Kovačević

Trener: Krešimir Rede

Igrač utakmice: Ivica Biškupić (TOP)

Gosti iz Križa su do pred kraj utakmice odoljevali napadima domaćih no u 75. minuti se otvorilo kada je sa bijele točke precizan Biškupić. U zadnjim sekundama utakmice isti je igrač zaslužan za drugi pogodak TOP - a te ostanak na drugom mjestu ljestvice.

Dinamo Hidrel - Bregana 6:3 (3:1)

Ispraćeni šesticom

NOVO ČIĆE – Igralište Dinamo Hidrela

Sudac: Pašalić (Zagreb)

Pomoćnici: Bugarinović (Graberje) i Ptičar (Kloštar Ivanić)

Strijelci: 1:0 Bejić(20), 2:0 Bejić(23), 3:0 Hujdur(35), 3:1 Kulašević(39), 4:1 Milanščak(58), 4:2 Otmačić(61), 5:2 Z. Rožić(82), 6:2 Hujdur(85), 6:3 Beriša(90)

DINAMO HIDREL: Pereković, Pavličić, Marinković (od 46. Katalenić), J. Rožić, Kulić, Milanščak (od 88. Slivak), Jankeš (od 68. Sudar), Z. Rožić, Cvetković, Hujdur, Bejić

Trener: Zoran Tomčić

BREGANA: Herceg, Grdanjski (od 62. komerički), Grubač, Nider, Ivančić, Jurković, Sokolović, Otmačić, Šaldić (od 67. Mršić), Beriša, Kulašević (od 75. Dumić)

Trener: Nikola Tomić

Igrač utakmice: Elvis Hujdur (Dinamo Hidrel)

Gosti iz Bregane su sa šesticom komada u mreži ispraćeni iz Novog Čića. Bejić odvodi na početku susreta domaćine na 2:0, a najbliže što su se gosti uspjeli približiti razigranim domaćinima je 3:1 pri kraju prvog dijela, te 4:2 nakon 60 minuta. Ipak Dinamovci su uz Bejića imali i raspoloženog Hujdura koji s dva gola osigurava uvjerljivu pobjedu domaćih.

Naftaš Ivanić – Zrinski Tehnovent 0:0

Iščupali bod

IVANIĆ GRAD – Sportski park Zelenjak

Sudac: Koprić (Potočec)

Pomoćnici: Pankretić (Lovračka Velika) i Gradinščak (Vrbovec)

NAFTAŠ IVANIĆ: Ćorković, Glavač, Vujanić, Peh, Babić, Samardžić, Antičević, Lončarić, Radoš (od 84. Žilić), Škulec (od 71. Ivanković), Marijić

Trener: Anđelko Domitrović

ZRINSKI: Kožarec, Radk, Horvat, Morić (od 86. Binički), Vrančić, Jazvić, Celizić, Krstanović, Graclin (od 55. Sirovica), Hainešek (od 57. Bekiri), Župančić

Igrač utakmice: Danijel Horvat (Zrinski Tehnovent)

U prvom dijelu utakmice bilježimo najbolje prilike domaćina i gostiju. Prvo u četvrtoj minuti Radoš ne pogađa za prednost Naftaša, dok je u petnaestoj Župančić u prilici, ali vodstvo gostiju spriječava vratar Ćorković. U drugom dijelu igra bez previše prigoda te je i podjela bodova najpravedniji rezultat.

Klokočevac – Vatrogasac (K) 0:0

Vatrogasci se obranili

Sudac: Milašinčić

Pomoćnici: Gvozdanović (oba iz Jaske) i Borković (Domagović)

KLOKOČEVAC: Poljak, Vitko, Dam. Celizić, Sokolović, Janžić, Janjić, Dan. Celizić, Kos, Matijaščić (od 80. K. Bošnjak), Šeperić, Salopek

VATROGASAC: Klarić, Boban, Čaval, Tepšić, Čulinović, Medved, Orešković, Đukić, Komadina, Markelić, Dukarić

Trener: Goran Plank

Igrač utakmice: Mato Markelić (Vatrogasac)

Prvih pedesetak minuta pripada gostima koji nisu iskoristili nekoliko izglednih prilika od čega su one Markelića (stativa) i Komadine (udarac preko vratiju) najbolje. Domaćini iz Klokočevca svoje prilike propuštaju nakon što je udarac Celizića uspješno obranio Klarić, a nakon toga isti je igrač uspješniji u dvoboju oči u oči s Matijaščićem.

Nakon desetog kola vodi Sloga (K) s 26 bodova, drugi je TOP s 23, Zrinski je šesti sa 16 bodova, Klokočevac je dvanaesti s 13, dok je Bregana na sedamnaestom mjestu s 5 bodova.

SKIJANJE - Nika Fleiss spremna za novu skijašku sezonu

Povratak na stare staze

Nika Fleiss spremno dočekuje početak nove skijaške sezone - to je za sve Samoborce najvažnija vijest s pressice Hrvatskog skijaškog saveza. Iako je glavna tema bila potpisivanje trogodišnjeg ugovora između Ski saveza i novog generalnog sponzora Vipneta, nama je bilo najvažnije ponovno vidjeti nasmiješenu i optimističnu Niku. Nakon što je cijelu prošlu sezonu zbog bolesti provela izvan staze, rekla nam je da jedva čeka povratak u Svjetski skijaški kup, jer joj je trenutni osjećaj na skijama dobar, a forma zadovoljavajuća. O tome više u sljedećem broju Glasnika kada ćemo objaviti razgovor s Nikom.

Već ovog vikenda se odlazi na treninge na austrijski Hintertux, od kuda će direktno produžiti ka Söldenu, poprištu veleslalomskog otvaranja nove skijaške sezone. Inače, zanimljivo je da Nika, Ana i Ivica sve do dolaska u Hotel Westin nisu znali da će biti potpisan ugovor s Vipnetom o generalnom sponzorstvu svih reprezentacija i sljemenske skijaške ženske i muške utrke te da će zapravo postati svojevrsni njihovi manekeni. To je bila strogo čuvana tajna koju su na pressici u hotelu objavili predsjednik Saveza Srećko Ferenčak, direktor alpskih reprezentacija Vedran Pavlek i predsjednica uprave Vipneta Marie-Helene Magenschab.

NOGOMET - 4. HNL središte B – 10. kolo

BSK - Samobor 4:1 (1:0)

Dotukao ih Malbašić

BUDAŠEVO – Igralište BSK - a

Sudac: Čunčić (Kuče)

Pomoćnici: Meić (V. Gorica) i Merk (Bukevje)

Strijelci: 1:0 Dužić(2), 2:0 M. Malbašić(64), 3:0 M. Malbašić(67 – 11m), 4:0 I. Malbašić(72), 4:1 S. Raić(75)

BSK: Lončar, Gec, Dos Santos (od 56. Orešković), Puklavec, Šandor, Pavlenić, Dužić, Radošević, Bekonjić (od 79. Bobinac), M. Malbašić, I. Malbašić (od 85. Braga)

Trener: Zdenko Golem

SAMOBOR: Fabijan, Mišura (od 46. Kasalo), Čakanić, Jordan, I. Raić, Horvat (od 78. Kovačević), S. Raić, Oroz, Mamić (od 60. Štefković), Kovačić, Bencalić

Trener: Slađan Ašanin

Igrač utakmice: Mario Malbašić (BSK)

Loša utamica nogometaša Samobora i visok poraz u Budaševu. Domaćini vode već od 2. minute kad Dužić uz pomoć nesigurnog Fabijana dovodi BSK u vodstvo. Taj rezultat ostaje do drugog dijela u kojem gosti u razmaku od samo osam minuta (od 64. do 72.) dobivaju čak 3 pogotka te gube svaku nadu u bodove. Samoborci jedini pogodak postižu petnaestak minuta prije kraja susreta kada Sven Raić koristi asistenciju Bencalića.

Sava - Libertas 2:1 (0:1)

U Karamarku je spas

FARKAŠEVAC – Igralište SC Zrinski

Sudac: Krnić (Moščenica)

Pomoćnici: Bogović i Bontempo (oba iz Siska)

Strijelci: 0:1 Novak(15), 1:1 Karamarko(75), 2:1 Karamarko(90)

SAVA: Mohler, Gavran, Žižić (od 65. Murić), Drenški, Čakanić, Franjković (od 72. Petravić), Karamarko, Dujmović (od 46. Milečki), Golemović, Šurbek, Pečarić

Trener: Zoran Smiljanec

LIBERTAS: Kao, Grgić, Škedlar, Galešić, Horvat, Melnik (od 62. Jurić), Kotorac, Novak, Šimunović (od 78. Miličević), Šakić, Milašinović (od 69. Pranjić)

Trener: Đuro Petrinec

Igrač utakmice: Josip Karamarko (Sava)

U utakmici punoj preokreta domaćini drugo kolo za redom do pobjede stižu u 90. minuti golom Karamarka. Dok je prošlom kolu na taj način poražen Frankopan, ovaj put praznih ruku iz Farkaševca odlazi Libertas koji od 15. minute vodi te je bolja momčad i stvara šanse, ali do 75. ostaje samo minimalna prednost gostiju. Tada se domaćini bude i s 2 gola Karamarka dolaze do vrijednih tri boda. Sol na ranu gostiju dodatno je povećao Mohler obranom jedanaesterca Novaku u 85 minuti.

Nakon desetog kola vodi Metalac s 23 boda, druga je Zelina s 20, Samobor je šesti s 18, dok je Sava na sedmom mjestu sa 17 bodova.

KOŠARKA - KADETI – II. HRL – 2. kolo Petrinja - Samobor 82:72 (43:33)

Ni agresivnost nije pomogla

Domaćini vrlo agresivnom igrom "čovjeka" već na samom početku utakmice stvaraju prednost od desetak poena, koje uspijevaju sačuvati do poluvremena. U zadnju četvrtinu Samoborci su ušli premlako i domaćini ubrzo vode s dvadesetak razlike, ali tada, zbog izuzetno agresivne igre i zbog pet osobnih ostaju bez četvorice igrača.

Zadnjih pet minuta Samoborci igraju presing po cijelom terenu i vrlo brzo smanjuju na 10 razlike. Domaćini i dalje čine hrpu prekršaja, ali Samoborci i tokom cijele utakmice i u toj završnici pogađaju samo 3 od 20 slobodnih bacanja, tako da bodovi ipak ostaju Petrinjcima.

Dakle, može se reći da je utakmica protekla s mnogo grešaka i izgubljenih lopti na obje strane zbog čvrstih obrana te da su Samoborci gađali izrazito loše slobodna bacanja pogodivši samo 14 od 57 pokušaja, što je i glavni razlog poraza.

Kod Samoboraca istakao se Anzulović s 29 poena, 17 skokova, 12 osvojenih lopti i 12 osvojenih prekršaja. Kod Petrinjaca najbolje je odigrao bek Vrga s 33 poena.

STOLNI TENIS - Održano 5. međunarodno otvoreno prvenstvo Samobora u stolnom tenisu

Naslov otišao u Dugo Selo

U organizaciji Stolnoteniskog kluba Samobor-2003. održano je u novoj sportskoj dvorani 5. međunarodno otvoreno prvenstvo Samobora. Izuzetno jak turnir je u subotu, 6. listopada, okupio 180 natjecatelja raznih dobnih kategorija i dokazao isplativost nakon svih organizacijskih poteškoća.

Turnir je otvorila zamjenica gradonačelnika Marica Jelenić, a gosti su bili i predsjednik i tajnik Samoborskog športskog saveza Darko Šimunec i Juro Horvat. Otvoreno prvenstvo Samobora osvojio je igrač STK Dugog Sela Martin Guman, a od igrača s našeg područja zapaženije rezultate ostvarili su Radovan Kavur iz STK Sveta Nedelja 2. mjestom u konkurenciji veterana do 55 godina i prvim mjestom u parovima s Damirom Prstecom, Stjepan Kuhar i Frančesko Glasnović iz STK Samobor s 2. i 4. mjestom veterana iznad 55 godina, Lucija Mamić iz STK Svete Nedelje slavila je u konkurenciji djevojčica od 1. do 4. razreda, dok je njena klupska kolegica Anita Duvančić bila treća. Kod dječaka od 5. do 8. razreda Stjepan Brglez i Matej Jagušt iz STK Sveta Nedelja uzeli su prva dva mjesta, a u istoj kategoriji kod djevojčica slavila je Petra Turk iz STK Sveta Nedelja, dok su njene klupske kolegice Lucija Mandić i Lucija Vlašić osvojile 3., odnosno 4. mjesto. Kod srednjoškolaca Hrvoje Mihalić iz STK Samobor osvojio je 2. mjesto.

RUKOMET - 3. HRL – središte, 3. kolo RK Bedekovčina - RK Rudar 26:26 (13:14)

S bodom iz Zagorja

Rudari su u trećem kolu 3. lige središte gostovali kod ekipe Bedekovčine iz istoimenog mjesta. Bio je to susret neporaženih momčadi s velikim ambicijama u ovoj sezoni. Popularni Bedexi pojačali su se pred početak sezone s četiri nova igrača koji su svoje iskustvo stjecali po klubovima druge lige. U dobroj i do samog kraja neizvjesnoj utakmici neodlučen ishod je realan.

Rezultat je cijelu utakmicu bio izjednačen i obje ekipe su se izmjenjivale u vodstvu s najviše dva pogotka prednosti. U 55. minuti Rudari odlaze na 2 pogotka prednosti, ali u sljedećem napadu domaćina isključena su im dva igrača pa brojčanu prednost koriste domaćini i u zadnju minutu ulazi se s izjednačenim rezultatom. U zadnjem napadu Rudari nisu imali sreću, jer se lob udarac Višića odbija od unutarnjeg dijela stative i izlazi iz gola, a domaćini ne koriste zadnji napad.

Kod Bedekovčine Dragičević i Vučić postigli su 8 golova, dok su kod Rudara najefikasniji bili Petar Fresl s 10 i Goran Višić s 8 postignutih golova.

U 4. kolu Rudari dočekuju ekipu Zagreb 3.

RUKOMET - 2. HRL – zapad, 2. kolo ŽRK Samobor - žRK Rudar Labin 20:22 (11:8)

Mare nije mogla sama

Crna rupa sredinom drugog poluvremena uzrok je poraza samoborskih rukometašica u 2. kolu druge lige zapad. Protiv gošći iz Labina domaće su igračice krenule dobro i igralo se po principu gol za gol sve do 9 minuta prije kraja poluvremena, kada vrata zaključava Ana Skendrović pa Samoborke rade prednost od tri gola s kojom odlaze na odmor (11:8).

U drugom dijelu, nakon vodstva 15:13, domaće igračice ulaze u tu crnu rupu i gošće rade seriju 5:0, koja se na kraju pokazala odlučujućom. Iako su 3 minute prije kraja igračice Samobora stigle na 20:20, loš šut s vanjskih pozicija odnosi bod(ove).

Tijekom cijelog susreta odlično je igrala i zabijala Marija Plazina postigavši 11 golova, ali nije mogla sama. Sljedeća na listi strijelaca bila je Fofonjka s 3 gola, ali i lošijom realizacijom šuta nego što smo to od nje naučili. Susret su obilježile i ozlijede gošći Sare Milete (koljeno) i Doris Belušić (trzaj glavom) pa je bila nužna intervencija liječničke ekipe.

Iako je bilo nekoliko grešaka, suđenje para iz Karlovca, osobito sutkinje Tatjane Rašić, bilo je vrlo dobro. Kamo sreće da i Samoborke na gostovanjima, primjerice u Istri i Kvarneru, imaju tako objektivno suđenje.

U trećem kolu rukometašice Samobora putuju na megdan ekipi Rovinja.

KARATE - Završne pripreme pred svjetsko prvenstvo za kadete i juniore - Istanbul, 19. - 21. listopada

Nastaviti nisku uspjeha

Od 2. do 7. listopada u lječilištu Topusko održane su završne pripreme kadetske i juniorske selekcije Hrvatske u karateu pred 5. svjetsko prvenstvo, koje će se održati u glavnom gradu Turske od 19. do 21. listopada.

Na pripremama su sudjelovali svi koji će i putovati u Istanbul, tako da se u Topuskome najviše radilo na podizanju tehničko - taktičke razine mladih karateka od kojih se očekuje da na svjetskom prvenstvu nastave niz uspjeha na koji smo navikli u posljednjih nekoliko godina od karate reprezentativaca.

Svoje mjesto u avionu rezervirali su i karateke Karate kluba Samobor-Anindol: sestre Ana i Maja Lenard, Matej Tomazin i Tomislav Stolar. Na put je trebao i juniorski viceprvak Europe Tomislav Rašidagić, ali se povrijedio te će umjesto nastupa u Istanbulu morati na lječenje ozlijeđenih ligamenata koljena.

- Odlično smo odradili završne pripreme. Malo sam umoran, jer smo žestoko trenirali, ali nakon dva dana odmora će sve sjesti na svoje mjesto. Očekujem u Istanbulu medalju, iako znam da će konkurencija biti paklena. Ne bojim se nikoga i u svaku borbu ću ući pobijediti, a nadam se da će me poslužiti i sreća - rekao je Matej Tomazin.