Pomoćnici: Vuksan i Bogović (svi iz Siska)

Strijelci: 1:0 I. Raić(45), 2:0 S. Raić(78)

SAMOBOR: Fabijan, Čakanić, Pavlović, Jordan, I. Raić (od 83. Mamić), Horvat, S. Raić, Ivanišević, Grgečić (od 42. Oroz), Deak (od 71. Kasalo), Kovačić

SAVA: Mohler, Gavran, Drenški, Čakanić, Ladan (od 58. Milečki), Bajan, Karamarko, Golemović, Šurbek (od 65. Franjković), Pečerić, Murić (od 61. Petravić)

Trener: Zoran Smiljanec

Crveni karton: Filip Ivanišević (26, drugi žuti)

Igrač utakmice: Igor Raić (Samobor)

Pred odlično popunjenim tribina Gradskog stadiona i vatrenim ugođajem (viđeno desetak baklji koje su vjerojatno tu zadnji put bile upaljene još u vrijeme odigravanja Prve lige) nogometaši Samobora odigrali su na rutinu te unatoč igraču manje zasluženo slavili 2:0. Prvu prigodu imali su domaćini u 8. minuti ali Mohler brani 1 na 1 Raiću, a 10 minuta kasnije to isto čini Fabijan Šurbeku. Do 26. minute i isključenja mladog Ivaniševića gosti iz Strmca su bolja momčad no nakon što su stekli igrača više njihova igra neobjašnjivo pada te su Samoborci minutu prije kraja prvog dijela stigli do prednosti. Jednu loptu Raić loše prima i ona se odbija do obrambenog igrača koji mu je nesebično vraća te Igor Raić lagano desnicom matira nemoćnog Mohlera. U drugom poluvremenu umjesto pritiska i prilika Save šanse bilježimo pred gostujućim golom no udarci Kovačića, Deaka i I. Raića (dva puta) završavaju pokraj gola. Ipak, potvrda pobjede stigla je u 79. minuti kada Kovačić s desne strane iz slobodnog udarca nabacuje loptu, a u buketu igrača najviši je Sven Raić tkoji preciznim udarcem glavom postiže konačnih 2:0.

Nakon petog kola vodi Mraclin s 13 bodova, drugi je Samobor s 10, dok je Sava na jedanaestom mjestu sa 7 bodova.

KOŠARKA - SENIORI – PRIJATELJSKA UTAKMICA Maksimir - Samobor 66:63 (41:26)

Fatorini promašio za produžetak

Četvrta provjera seniora Samobora protiv solidnog A2 ligaša Maksimira protekla je u žestokoj, a na momente i gruboj obrani obje ekipe. Tu se bolje snašla za sada pripremljenija ekipa Maksimira koja do poluvremena vodi s 15 razlike.

Tijekom cijele utakmice Samoborci pogađaju tek jednu tricu iz 14 pokušaja, dok domaćini pogađaju čak 9 trica gotovo bez promašaja. Ipak, Samoborci zadnju četvrtinu igraju maksimalno čvrsto u obrani i preko kontranapada smanjuju visoko vodstvo domaćih na svega tri razlike. Međutim, zadnji šut za tri poena i produžetak sa zvukom sirene promašuje Samoborac Fatorini, tako da pobjeda ipak ostaje zasluženo domaćoj ekipi.

Kod Samoboraca treba istaknuti centra Hrvoja vrlo požrtvovnog u obrani te preciznog u napadu s postignutih 17 poena.

RUKOMET - Nova sezona u 3. rukometnoj ligi – središte počinje 22. rujna

Rudari žele na vrh

Ove godine pucamo na prvo mjesto, kaže Darijo Gaća, šef stručnog stožera RK Rudar iz Ruda, odgovarajući na pitanje o ambicijama kluba u novoj sezoni.

- Prijašnjih godina na početku sezone uvijek sam govorio da ćemo se boriti za vrh, a ne da idemo na prvo mjesto. Rekao sam da ćemo se boriti i da ćemo biti dobri i to je tako i bilo. Pretprošle sezone bili smo treći, prošle drugi, i mislim da je sada konačno došlo vrijeme da Rudar istakne kandidaturu i za prvo mjesto - pojašnjava trener Gaća.

Shodno ambicijama u klubu su izvršili i neke igračke promjene. Ekipa je ostala na okupu, s tim da je povratnik u ekipu iskusni vratar Krunoslav Gaća od kojeg se očekuje mnogo u novoj sezoni, a isto tako došao je iskusni desni vanjski Stipica Crnolatac, jedan od ponajboljih desnih vanjskih treće lige, prema mišljenju trenera Gaće, ali i ne samo njega. Crnolatac je već bio član Rukometnog kluba Rudar, a prošle sezone bio je standardni član prvoplasirane ekipe Metalca. On bi svojim iskustvom te igračkim i ljudskim kvalitetama trebao puno značiti ovoj mladoj ekipi u ključnim utakmicama koje ih očekuju u prvenstvu.

- Mislim da je zaista došlo vrijeme da Rudar osvoji to prvo mjesto, tim više što ove godine nema famoznih kvalifikacija za drugu ligu, već prvoplasirani direktno ulazi u drugu ligu, a drugoplasirani će imati prigodu kroz eventualne kvalifikacije također se boriti za drugu ligu (to ovisi o uspjehu u kvalifikacijama za 1B ligu trećeplasirane momčadi druge lige). Naravno, i druge su se ekipe pojačale. Kako sada stvari stoje Metalac je ostao na okupu, osim odlaska Crnolatca došao im je novi pivot, pojačali su se Maksimir Pastela i Bedekovčina, Zaprešić je izgubio ključnog igrača, ali je doveo vanjskog i vratara. Uglavnom, mislim da će ove godine liga biti puno interesantnija. Što se nas tiče, samo da ne bude nikakvih ozljeda. Kroz pripreme nastojimo doći u top formu kako bi spremni dočekali prvo kolo, kada gostujemo kod druge momčadi Medveščaka - ističe trener Rudara Darijo Gaća.

U vikendu prije prvenstva, 15. rujna, u Samoboru će biti odigran turnir na kojem će gostovati drugoligaši Ivanić i Slatina te Rudarov prošlogodišnji konkurent za prvo mjesto Metalac. Turnir će početi u 15 sati, prvo će igrati Rudar i Ivanić, potom Slatina i Metalac, a nakon toga slijedi utakmica za treće mjesto, odnosno finale. Generalka pred prvenstvo bit će rukometašima Rudara utakmica u utorak, 18. rujna, kada u Samobor dolazi drugoligaš Gospić.