Pomoćnici: Gvozdanović (oba iz Jaske) i Drkulec (Donja Purgarija)

ZAPREŠIĆ: Jeleć, Brešić, Gorjan, Đurinski, Habijan, Herceg (od 60. Ištuk), Jakešević, P. Kuš, Galjanić (od 79. Ramljak), Z. Kuš, Zelić

Trener: Mladen Tot

TOP: Husak, Dujmović (od 68. Jakopec), Huseinović (od 46. Šabarić), Vlašić, Maceković, Matus, Puntarec, Vukas, Galić, Biškupić, Kovač (od 79. Čamić)

Trener: Josip Galić

Igrač utakmice: Ivica Biškupić (TOP)

Ivica Biškupić ponovno je donio pobjedu momčadi iz Kerestinca. Nakon jedne pogreške domaće obrane i ubacivanja Vukasa na drugu stativu, Biškupić nogom presuđuje pobjednika. U drugom dijelu domaćini su pokušali doći do izjednačenja, ali se momčad TOP – a odlično brani te zasluženo odlazi s tri boda iz Zaprešića.

Savski Marof - Bregana 0:2 (0:0)

Dva gola - tri boda!

SAVSKI MAROF – Igralištre Savskog Marofa

Sudac: Župan (V. Gorica)

Pomoćnici: Kušer (Zaprešić) i Malkoč (Lukavec)

Strijelci: 0:1 Grdanjski(55), 0:2 Sokol(70)

SAVSKI MAROF: Muratović, Večerić, Bakić, Majdančić (od 82. Rašić), Mijatović, Vučetić, Lepesić (od 57. Letinčić), Žerjavić, Miletić, Barun, Balagić (od 76. Dujaković)

Trener: Marijan Prelec

BREGANA: Herceg, Dekalić, Nider, I. Andabak, Ivančić (od 69. A. Andabak), Jurković (od 63. Brajković), Sokolović, Šoldić, Otmačić (od 46. Kulešević), Sokol, Grdanjski (od 67. Dumić)

Trener: Nini Tomić

Igrač utakmice: Beriša Sokol (Bregana)

Tek u trećem kolu Bregana dolazi do prvih ovosezonskih bodova. Domaćini su u prvom dijelu bolja momčad, imaju terensku premoć, ali to ne uspijevaju iskoristiti. U drugom dijelu Bregančani se bude, dolaze u vodstvo u 55. minuti golom Grdanjskog, a priču u 77. zaključuje mladi Sokol.

Zrinski Tehnovent - Klas 0:4 (0:2)

Razočaranje nakon dobrog starta

FARKAŠEVAC – Igralište SC Zrinski Tehnovent

Sudac: Batušić (Cvetković)

Pomoćnici: Šestak (Smerovišće) i Školjak (Beter)

Strijelci: 0:1 Miletić(29), 0:2 Glavić(35), 0:3 Celčić(53), 0:4 Celčić(70)

ZRINSKI: Vitko (od 83. Kožarec), Beljak (od 65. Bekiri), Jazvić, Vrančić, Šicl, Celizić, Žganjer, Župančić (od 77. Binički), D. Horvat, Krstanović, Draclin (od 43. Sirovica)

Trener: Damir Dragozet

KLAS: Jančić, Caganić, Majdak, Hlevnjak, Tomina (od 80. Veldić), Breković, Krilčić, Glavić, Celčić, Bedeković, Miletić

Trener: Josip Rulek

Crveni karton: Celizić (39)

Igrač utakmice: Damir Celčić (Klas)

Veliko iznenađenje priredili su svojim navijačima igrači Zrinskog visokim porazom od momčadi Klasa. Nakon dvije pobjede u prva dva kola očekivala se i nova treća, ali gosti već do 35. minute vode 0:2, a u 39. stiže i crveni karton Celizić i tu je bio kraj priče. Efikasni gosti u drugom dijelu još dva puta pogađaju mrežu (oba puta Celčić) za konačnih 0:4.

Sloga (B) – Klokočevac 5:0 (2:0)

Pukla petarda!

SVETI IVAN ZELINA – Igralište Zeline

Sudac: Lukšić (Gradići)

Pomoćnici: Kos (Mraclin) i Zelenković (ivanić Grad)

Strijelci: 1:0 Petričević(20), 2:0 Ivanković(35), 3:0 Kulašević(54 – 11m), 4:0 Kelava(72), 5:0 Kulašević(87)

SLOGA: Pranjić, Strugar, Brico, Peričević, Budimir, Kereković (od 66. Ivančić), Serdar, Ivanković, Strugar, Kelava (od 71. Komljenović), Kulašević

Trener: Dražen Jambrečina

TOP: Duspara, Vitko (od 46. Lehpamer), Dam. Celizić, Ramić, Janžić, Janjić, Dan. Celizić, Kos, Matijaščić, Šeperić, Salopek

Trener: Franjo Šeperić

Igrač utakmice: Igor Kulašević (Sloga)

Igrači Klokočevca se sa petardom u mreži vraćaju se iz Svetog Ivana Zeline. Do 20. minute je 0:0, ali onda domaćini preuzimaju igru te do poluvremena već imaju prednost od dva gola. U drugom dijelu Kulašević realizira jedanaesterac za 3:0, a pred kraj utakmice domaćini sa još dva gola postavljaju konačnih 5:0.

Nakon trećeg kola vodi Sloga (B) sa 7 bodova, koliko ima i treći TOP, Zrinski je sedmi sa 6, dok su Bregana i Klokočevac na petnaestom i šesnaestom mjestu sa po 3 boda.

KOŠARKA - SENIORI – PRIJATELJSKA UTAKMICA Fortuna - Samobor 84:73 (27:21)

Jači nego prošle godine

B-1 ligaš Samobor u svega 4 dana igra prijateljske utakmice protiv vrlo jakih ekipa iz više A2 lige.

Prvu utakmicu, i to protiv ekipe Fortune iz Zaprešića, odradili su vrlo solidno, ako se zna da su Zaprešićani u punom treningu, jer im liga počinje mnogo ranije nego B ligašima.

Samoborci u nešto izmijenjenom sastavu u odnosu na prošlu sezonu odigrali su odlično prvo poluvrijeme držeći rezultat u egalu do pred sam kraj kada domaćini jednom serijom odlaze na plus 7.

Drugo poluvrijeme trener Samobora Milan Ličina dao je podjednaku priliku svim igračima i uglavnom su svi odigrali vrlo dobro. Na kraju ipak ne tako uvjerljiva pobjeda domaćina Fortune koji će se vjerojatno boriti za sam vrh A2 lige.

Kod Samoboraca istakli su se učinkovitošću Ćorić s 19 i Močan s 13 poena. U obrani Samoboraca dominirao je centar Kutija podijelivši protivnicima čak 5 blokada. Vrlo precizno je odigrao i najmlađi Levanić pogodiviši dvije trice iz dva pokušaja.

U sljedeće dvije provjere Samoboraca očekuju se još bolje igre, a vjerojatno i u kompletnijem i jačem sastavu.

Sve u svemu, stekao se dojam da su Samoborci u novu sezonu krenuli u mnogo jačem sastavu u odnosu na prošlu godinu, kada je osvojeno četvrto mjesto.

Sudac: Nežić (Vrbovec)

Pomoćnici: Budić (Sv. I. Zelina) i Planinić (Kapela)

Strijelci: 0:1 Sokol(39), 1:1 Kasalo(41), 2:1 Grgečić(43), 3:1 I. Raić(60), 4:1 Horvat(61), 5:1 Raić(64)

SAMOBOR: Fabijan, Čakanić, Pavlović (od 68. Ivanišević), Jordan, I. Raić, Horvat, S. Raić, Kasalo (od 71. Bešlić), Grgečić, Oroz, Kovačić (od 76. Mamić)

Trener: Slađan Ašanin

UDARNIK: Feljan, Šunić, Popović, Rus, Trčak, Debijađi (od 62. Srbljić), Kitanović, Furić, Žugaj, Boršić (od 65. Lovrić), Sokol

Trener: Mario Štoos

Igrač utakmice: Igor Raić (Samobor)

U prvom dijelu festival promašaja Samoboraca (penal nije iskoristio Kovačić, Raić promašio sa 5 metara...), a gosti iz jedine prilike u 39. minuti dolaze do vodstva. No nakon primljenog gola domaćini su se trgnuli te na odmor ipak odlaze sa zasluženom prednošću. U drugom dijelu, do 60. minute bez prilika da bi Raić udarcem iskosa povećao prednost, a samo minutu kasnije Horvat solo prodorom podiže razliku na 3 gola. Priču u 64. minuti svijim drugim golom je zaključio Raić za konačnih 5:1.

Strmec (B) – Sava 4:0 (1:0)

Pokleknuli u drugom

BEDENICA – Igralište Čret

Sudac: Jakovina (Zaprešić)

Pomoćnici: Grgurić (Brdovec) i Novak (Kraj Donji)

Strijelci: 1:0 Mahnet(24), 2:0 Majić(50 – 11m), 3:0 Mahnet(52), 4:0 Majdak(83)

STRMEC: Priščan, Šimunović (od 78. Bjelonić), Benko, Kožić, Krnjak, Madak, Nizek, Mahnet, Majić, Horvat (od 65. Antolković)

Trener: Marijan Glavica

SAVA: Mohler, Gavran, Drenški, Čakanić, Karamarko, Golemović, Šurbek (od 62. Franjković), Pečarić, Dodig (od 46. Milečki), Murić, Petravić

Trener: Zoran Smiljanec

Crveni karton: Nizek (26)

Igrač utakmice: Damir Mahmet (Strmec)

Domaćine iz Bedenice u 24. minuti u vodstvo dovodi Mahnet, a dvije minute kasnije Nizek dobiva crveni karton te se činilo da će Sava preuzeti inicijativu i doći do izjednačenja. No do poluvremena ostaje minimalna prednost Strmca koju oni sa dva brza pogotka u drugom dijelu povećavaju na 3:0, a konačni rezultat postavlja Majdak u 83. minuti.

Nakon trećeg kola vodi Mraclin s 9 bodova, drugi je Samobor sa 7, dok je Sava na devetom mjestu sa 4 boda.