Pomoćnici: Bencetić (Donja Zdenčina) i Gvozdanović (Jastrebarsko)

Strijelci: 1:0 Ječmenjak(3), 2:0 Jedvaj(89)

VRH: A. Franjo, Krajina, Šturlan, Kovačević, Pušek, Šimunić (od 75. M. Franjo), I. Franjo, K. Franjo, Knjaz (od 90. Peršin), Tomić, Ječmenjak

Trener: Petar Iskrić

RAKITJE: Mihina, Benić (od 55. Čakanić), Boras, Vidović, A. Martinčević, Hlevnjak, Nujić, Petković, Brekalo (od 46. Dorotić), K. Martinčević, Kramarić

Trener: Borislav Perica

Igrač utakmice: Željko Šturlan (Vrh)

Goste je već u 3. minuti načeo Ječmenjak kad sa ruba šesnaesterca gađa točno u rašlje pokraj nemoćnog Mihine. Unatoč izglednim prilikama Martinčevića i Kramarića vodstvo Vrha ostaje do pred sam kraj utakmice kad rezultat povećava Jedvaj nakon udarca glavom, a Rakitje nakon dva kola ostaje bez bodova i bez postignutog gola na svom kontu.

Novaki – Igrišće 7:4 (2:1)

Igra bez obrana

NOVAKI – ŠC Novaki

Sudac: Batušić (Cvetković)

Pomoćnici: Lafter (N. S. Okićko) i Gregorić (Desinec)

Strijelci: 0:1 Vrabec(16), 1:1 Genus(26), 2:1 Marušić(45), 3:1 Đumlija(53), 3:2 Svetec(58), 3:3 Vrabec(62), 4:3 Đumlija(73), 5:3 Marušić(84), 6:3 Nemet(87), 7:3 Marušić(89), 7:4 Pokrajčić(90)

NOVAKI: Tujec, Egri, M. Vrkić (od 80. Podnar), Genus, P. Vrkić, Đumlija, Marušić, Nemet, Bungić, Marković (od 70. Pokrajčić), M. Bungić (od 56. Batarelo)

Trener: Željko Kovačić

IGRIŠĆE: Horvatović, Z. Svetec (od 72. Tuđen), Tišljarić, Borovčak, M. Curman, Burić, D. Curman (od 46. Pušelj), Vrabec (od 68. Špiček), Tišljarić (od 83. Kisur), Ž. Svetec, Kovačec

Trener: Dragutin Đurđerić

Igrač utakmice: Krešimir Marušić (Novaki)

U defenzivno neobaveznoj igri vidjeli smo čak 11 pogodaka. Gosti su domaćinu probleme radili samo na početku utakmice i 62. minuti kada su nakon minusa od dva gola stigli na 3:3. No tada Novaki pojačavaju tempo te u zadnjih 25 minuta čak četiri puta matiraju Horvatovića za visokih 7:4.

Nakon drugog kola vodi Dinamo (O) s 6 bodova, koliko ima i druga Sava (D), Novaki su sedmi s 3 boda, dok je Rakitje na desetom mjestu s 0 bodova.

NOGOMET - 4. HNL središte B – 2. kolo

Laduč – Samobor 2:3 (1:0)

Probudili se i pobijedili

LADUČ – Igralište Laduča

Gledatelja 350

Sudac: Šulentić (V. Gorica)

Pomoćnici: Meić (Mićevec) i Kos (Mraclin)

Strijelci: 1:0 Žitković(32), 2:0 Žitković(60), 2:1 Horvat(65), 2:2 Bešlić(72), 2:3 I. Raić(77)

LADUČ: Belko – Hunjak, Marković, Majstorović (od 63. Vulić), Čičko, Krznarić, Valek, Leskovar, Žlebački, Pažin (od 84. Šintić), Merkl (od 61. Jakolić), Žitković

Trener: Davor Orsag

SAMOBOR: Fabijan, Grgečić, Mišura (od 46. Oroz), Čakanić, Pavlović, Jordan (od 71. Bešlić), I. Raić, Horvat, S. Raić, Kasalo (od 86. Mamić), Kovačić

Trener: Slađan Ašanin

Igrač utakmice: Igor Horvat (Samobor)

U prvih 45 minuta Samoborci kontroliraju utakmicu, imaju više lopte u nogama, ali ne uspijevaju poentirati, dok to na drugoj strani uspijeva u 32. minuti Žitkoviću. Isti igrač nakon sat vremena igre povećava prednost domaćina, ali se tada gosti bude te u razmaku od 12 minuta golovima Horvata, Bešlića i Raića preokreću rezultat i dolaze u vodstvo koje do kraja utakmice mirno čuvaju.

Sava Strmec - BSK 4:0

Nova momčad, stare navike!

FARKAŠEVAC – SC Zrinski. Gledatelja 250. Sudac: Čunčić (Kuće). Pomoćnici: Novak (Kraj Donji) I Grgurić (Brdovec). Delegat: Brezarić (Vrbovec)

Strijelci: 1:0 – Karamarko (11), 2:0 – Karamarko (21), 3:0 – Pečarić (31), 4:0 – Petravić (77 – 11m)

Sava Strmec: Mohler, Gavran, Ladan, Pečarić, V. Čakanić, Drenški, Bajan (od 67. Dodig), Murić (od 58. Petravić), Golemović Karamarko, Šurbek (od 60. Franjković ). TRENER: Zoran Smiljanec.

BSK: Marčec, Gec, Bekonjić (od 60. Orešković), Pavlenić (od 54. Vida), Šandor, Puklavec, Radošević, Bobinac (od 46. Dužić), Bruno Braga, Kvesić, Malbašić . TRENER: Anđelko Kvesić.

Igrač utakmice: Josip Karamarko.

Na premijeri "nove momčadi" na "domaćem terenu" Sava je u Farkaševcu pobjedila BSK s visokih 4:0. Prva dva pogotka dijelo su Josipa Karamarka. Kod prvog gola lijepo je primio dugačku loptu Šurbeka i realizirao je pogodak, a kod drugog je kaznio veliku pogrešku gostujuće obrane. U 31. minuti lopta se sretno odbija od Pečarića koji povisuje na nedostižnih 3:0. U drugome poluvremenu uz mnoštvo Savinih prilika mogla se vidjeti i koja gostujuća, no nespretnost njihovih napadača i opet odlični Mohler spriječili su ih u tom naumu.

Jedini pogodak u drugome poluvremenu postigao je Petravić iz jedanaesterca koji je na njemu i načinjen.

Nakon drugog kola vode Metalac i Mraclin s po 6 bodova, dok je Sava na četvrtom mjestu s 4 boda, koliko ima i sedmi Samobor.

NOGOMET - Jedinstvena županijska liga – 2. kolo

Sloga (K) – Zrinski Tehnovent 0:1 (0:1)

Krstanović za pobjedu

KRIŽ – Igralište u Sportskom parku

Sudac: Koprić (Potočec)

Pomoćnici: Kašnar (Peskovec) i Gradinščak (Vrbovec)

Strijelci: 0:1 Krstanović(34)

SLOGA: Družinec, Vorel, Krajinović, Karašić, Korman, Sokolić, Bosankić, Oković (od 83. Kucelj), Crnogaj (od 71. Novak), Pleteš, Kovačević

Trener: Ivica Nižetić

ZRINSKI: Vitko, Beljak, Jazvić, Šicl, Vrančić, Žganjer, Krstanović, D. Horvat, Hainešek, Župančić, (od 82. Sirovica), Celizić

Igrač utakmice: Kristijan Krstanović (Zrinski)

Trenutak nepažnje domaćina u 34. minuti bio je dovoljan za pogodak Krstanovića, a kasnije će se pokazati i za tri boda. Domaćini su najbliže izjednačenju bili u 60. minuti kada udarac Krajinovića prolazi kraj stative, a pri kraju utakmice Sloga je pritisnula domaćine koji se orjentiraju na kontra napade na njihovu polovicu, ali bod(ovi) nisu ostali u Križu.

Klokočevac – Naftaš Ivanić 2:1 (0:1)

Na kraju ih iscrpili

Sudac: Kušer (Zaprešić)

Pomoćnici: Marčetić (Zagreb) i Rožić (Buševec)

Strijelci: 0:1 Radoš(21), 1:1 Salopek(70), 2:1 Kos(79)

KLOKOČEVAC: Duspara, Dolić, D. Celizić, Salopek, Janžić, Janjić, Kos, Matijaščić (od 87. Gestić), Sokolović (od 60. Šeperić), Bošnjak, Vitko (od 69. Ramić)

NAFTAŠ: Ćorković, Kruh, Vujanić (od 84. Drča), Antičević, Babić, Samardžić, Lončarić, Peh, Radoš (od 65. Ivanković), Škulec (od 75. Marijić), Glavač

Trener: Anđelko Domitrović

Igrač utakmice: Ivan Kos (Klokočevac)

Dosta sretno domaćini u drugom kolu upisuju prve bodove u novoj sezoni. Nakon loše i negledljive igre (Klokočevca) u prvom dijelu gosti vode i imaju još nekoliko ne realiziranih izglednih prilika. No u drugom dijelu, uz par pogođenih izmjena rezultat se poravnava, a desetak minuta prije kraja Bijeli golubovi golom Kosa dolaze i do prednosti koju drže do kraja utakmice.

Bregana – Jaska 1:3 (0:0)

Potopio ih Novosel

Sudac: Lukšić (Gradići)

Pomoćnici: Kolarec (Kravarsko) i Bilić (V. Gorica)

Strijelci: 0:1 Novosel(50), 0:2 Božić(53), 1:2 Komerički(81), 1:3 Novosel(87)

BREGANA: Herceg, Dekalić, Nider (od 66. Grubač), I. Andabak, Ivančić, Jurković, A. Andabak, Šaldić (od 60. Dumić), Otmačić (od 66. Komerički), Beriša, Grdanjski

JASKA: Dikšić, Pinturić (od 74. Tomašević), Falica, Vulje, Lafter, Tomašković, Šoić (od 80. Mačešić), Božić, Šelebaj, Rožić (od 46. Novosel), Cuković

Trener: Damir Katovčić

Igrač utakmice: Mihael Novosel (Jaska)

Nakon prvog poluvremena mreže u Bregani miruju, no u samo osam minuta u drugom dijelu gosti dolaze do prednosti od dva gola. Komerički desetak minuta prije kraja utakmice vraća nadu domaćinu koju u 87. svojim drugim golom gasi Novosel koji je sve to učinio u samo 45 minuta igre.

TOP – Sloga (B) 3:3 (1:2)

Šest lakih komada

KERESTINEC – Igralište SC Kerestinec

Pomoćnici: Gvozdanović (Jaska) i Školjak (Beter)

Strijelci: 0:1 Hunjak(5), 0:2 Kelava(37), 1:2 Vukas(45), 1:3 Kulašević(63), 2:3 Vukas(74), 3:3 Galić(86)

TOP: Husak, Cindrić, Klemenčić (od 65. Huseinović), Maceković, Jakopec, Matulin, Vukas, Galić, Vlašić, Biškupić, Šabarić (od 83. Kalman)

Trener: Josip Galić

SLOGA: Pranjić, Strugar (od 87. Komljenović), Brico, Petričević, Budimir, Kereković (od 79. Mihoci), Hunjak, Ivanković, Kulašević, Serdar (od 52. Labudović), Kelava

Igrač utakmice: Ivica Vukas (TOP)

Brzo vodstvo gostiju (već u 5. minuti) te povećanje prednosti na 0:2 u 37. tuširalo je sve domaće navijače. Ipak, u najbolje vrijeme, pred kraj prvog dijela Vukas smanjuje na 1:2. I nakon što je pola sata prije kraja utakmice Kulašević opet povećao prednost na dva gola razlike činilo se da bodovi odlaze iz Kerestinca. No po drugi put Vukas te Galić 5 minuta prije kraja vraćaju stvari na početak, a TOP zadržavaju na visokom petom mjestu.

Nakon drugog kola vode Jaska i Zrinski sa po 6 bodova, TOP je peti s 4, Klokočevac je deseti s 3 boda, dok je Bregana na šesnaestom mjestu s 0 bodova.

KARATE - Članovi Karate kluba Samobor-Anindol nastupili u Italiji i na Međumirje Open-u

Odmah berba medalja

Nakon dugotrajnih i napornih ljetnih priprema (počele još 16. srpnja) za natjecatelje Karate kluba Samobor-Anindol počela su i prva natjecanja, a oni su odmah na startu iskazali svoju kvalitetu i najavili još jednu uspješnu natjecateljsku sezonu.

Mladi Samoborci su 25. kolovoza nastupili u talijanskom primorskom gradiću Gradu na tamošnjem 22. otvorenom prvenstvu Grada. U konkurenciji više od 700 natjecatelja iz 8 zemalja natjecatelji Samobor-Anindola osvojili su 4 medalje. Najbolji i najraspoloženiji je bio Nikola Šoić, nadmoćno pobijedivši u konkurenciji kadeta do 70 kg, dok su rezultatski nešto lošije prošli Maja Lenard (kadetkinje preko 57 kg), Matej Tomazin (kadeti preko 75 kg) i Tomislav Stolar (kadeti kate) koji su osvojili brončano odličje. Za treće mjesto borbu su izgubili Ana Lenard i Haris Kovačević te time osvojili 5. mjesto.

U Čakovcu je potom 1. rujna održan 11. po redu tradicionalni međunarodni turnir Međimurje Open. Na ovaj otvoreni turnir, prvi u našoj zemlji u novoj sezoni jesen-zima, odazvalo se svega 350 sportaša iz 3 države: Hrvatske, Slovenije i Mađarske. Obrazloženje relativno lošijeg odaziva je zasigurno taj što većina klubova još nije počela raditi u školskim sportskim dvoranama, jer još nisu počele školske aktivnosti. Najviše je bilo kadeta i juniora kojima je ovo bio jedan od kontrolnih turnira pred svjetsko prvenstvo u Istanbulu te su oni već odavno u punom sportskom pogonu. KK Samobor-Anindol imao je osam svojih predstavnika te je ostvaren 100 postotni učinak.

Naslov pobjednika ostvarili su Ana Lenard (kadetkinje do 57 kg), Tomislav Stolar (kadeti kate) i Tomislav Rašidagić (seniori do 80 kg). Srebrnu medalju su osvojili Ida Jandrečić (juniorke do 53 kg), Nikola Šoić (kadeti do 70 kg) i Haris Kovačević (kadeti do 60 kg), dok su brončani bili Maja Lenard (kadetkinje preko 57 kg) i Matej Tomazin (kadeti preko 75 kg). Tomislav Rašidagić uskoro kreće put Istanbula, gdje će se okušati na prestižnom turskom Otvorenom prvenstvu Istanbula, turniru koji ima nagradni fond, za karate sport nevjerojatnih, 102.000 USD. Hoće li Tomislav uspjeti zavući ruku u ovaj fond nagrada vidjet će se 8. rujna, kada je na rasporedu njegova kategorija - seniori do 80 kg.

Inače, u ovom razdoblju u klubu naglasak je na radu s kadetima i juniorima, obzirom da će se od 18. do 21. listopada u Istanbulu održati Svjetsko kadetsko i juniorsko prvenstvo.

TRČANJE - 1. prvenstvo Hrvatske u planinskom trčanju na duge staze i 2. Samoborski treking

Samoborski treking 2007.

U oraganizaciji Atletskog kluba Jastreb '99 8. rujna 2007. održat će se 1. prvenstvo Hrvatske u planinskom trčanju na duge staze.

Istog datuma i na istom mjestu održava se i 2. Samoborski treking, ove godine u nešto drugačijem izdanju.

1. Prvenstvo Hrvatske u planinskom trčanju na duge staze

Prijave: do 05.09.2007

Start: 08.09.2007 u 11.00h

Uplata startnine pri podizanju startnih brojeva

Podizanje brojeva: od 9.30h do 10.30h

Mjesto okupljanja, starta i cilja: Samobor – SRC Vugrinščak

Staza: cca 26 km, ukupna visinska razlika; 3,980 m (uspon i silaz), obilježena cijelom dužinom, okrijepe svakih 6-7 km, 20% asfalta, ostalo šumski makadami i staze.

Trasa: Start - Samobor, Sv.Juraj, PL.dom Dr. M. Plotnikov(Okić), vrh Plešivce, Lov.dom Poljanice, Pl. dom „Željezničar“, Pl. dom „Veliki dol“, Palačnik, Cilj-Samobor.

Kategorije: M+Ž U23, M+Ž seniorska (24-34), M+Ž 35, M+Ž 40, M+Ž 45, M+Ž 50, M55, M60

Boduje se za: Klupsko prvenstvo Hrvatske u planinskom trčanju (9. kolo)

Vremenski limit utrke: 16 h.(svi trkači koji uđu u cilj nakon ovog vremena biti će diskvalificirani)

Vremenski limiti po određenim kontr. točkama objavljujemo 1. mjesec prije utrke.

Obvezna oprema nije potrebna.

Startnina:75 kn

Proglašenje: 17.00h

U startninu uključeni: grah s kobasom, dizajnerska majica, diploma, osiguranje GSS-a i razni samoborski specijaliteti

Planinarska kategorija

Prijave:do 05.09.2007

Start: 11.00h

Uplata startnine pri podizanju startnih brojeva.

Cilj-Samobor

Ukupna visinska razlika: 4,700m (uspon i silaz).

Vremenski limit utrke: 20.00h (svi natjecatelji koji uđu u cilj nakon ovog vremena biti će diskvalificirani)

Proglašenje:18.00h

Zemljovidi: Samoborsko gorje Smand 08,

Ultra kategorija

Start: 9.00h

Startnina:150 kn

Podizanje brojeva: od 08.00h do 8.40h.

Dužina:cca 60 km – idealna varijanta. Ovisi o izboru varijante između 7. i 8. KT.

Cilj: Samobor

U startninu uključeni: grah s kobasom, dizajnerska majica, diploma, osiguranje GSS-a, i razni samoborski specijaliteti

Vremenski limit: 08.09.2007 do 24.00h (svi natjecatelji koji uđu u cilj nakon ovog vremena biti će diskvalificirani)

Natjecanje se odvija po propisima treking lige.

Zemljovidi: Samoborsko gorje - Smand 08, Žumberačko - gorje Smand 07

Kontakt osoba Dražen Perković 091 583 9719

AUTOMOBILIZAM - U Istri nastavljeno natjecanje u auto rallyju

Laušini briljirali u Brtonigli

Proteklog vikenda, nakon ljetne stanke, održano je natjecanje u auto rallyju u Brtonigli pod nazivom Hyundai Autokuća Košara – 13. nagrada Brtonigle 2007.

Rally duljine 57,3 kilometara s 5 posebnih ispita spretnosti, koji su se vozili u centru malog istarskog gradića, okupili su velik broj gledatelja. Vrijeme je kao i svake godine do sada bilo sparno, vruće i teško za vozače.

Pobjednici natjecanja bili su članovi SAK Samobora Antun i Lana Laušin, ispred posada Matijašić – Radulović i trećeplasirane posade Čižmak – Bračić.

Tom su pobjedom Laušini bili i pobjednici svoje klase, a svom timu Ferotrans Samobor, u kojem je još i posada Cesar – Dremel, osigurali prvo mjesto u konkurenciji timova.

Za razliku od prethodnih godina staza je bila bitno izmijenjena, a razlog je bio taj što se napokon poradilo na sigurnosti vozača i gledatelja. Zadnjih par godina iz Brtonigle su se mnogi vraćali s razbijenim automobilima, a ove se godine nema što prigovoriti organizatoru.

Laušini su od starta do cilja polako počeli stvarati prednost i cijeli dan su bili u vodstvu. Promišljenom vožnjom, bez previše riskiranja, osigurali su prvo mjesto.

A bilo je i sreće. Na zadnjem posebnom ispitu, desetak metara prije cilja, pri povlačenju zadnje ručne, čulo se lomljenje i pucanje iz prednjeg dijela vozila. Uspjeli su ući u cilj kao pobjednici, a poslije toga slijedilo je osposobljavanje Honde za povratak u Samobor.

Ovom su pobjedom, a nakon slabijeg starta sezone, skoro osigurali naslov prvaka Hrvatske.

Za sada su prvi u poretku i u klasi i u ukupnom redoslijedu. Još su tri utrke do kraja i bitno im je osvojiti bodove, ali više nije nužno da budu prvi.

Ovogodišnjim naslovom Lana bi priskrbila i drugi Zlatni volan. Naredno natjecanje je 15. rujna u Zagrebu, na njihovom terenu.