Popeli se na vrh!

VRH – Igralište u Vrhu

Sudac: Pašalić (zagreb)

Pomoćnici: Ešegović (Šenkovec) i Knez (Zaprešić)

Strijelci: 0:1 Vrčković (10 – 11m), 0:2 Kramarić(55), 1:2 Tomić(68), 2:2 Jedvaj(74), 2:3 Nujić(89)

VRH: Cingulin, Brezak, Šturlan, Janton (od 46. Kostanjski), Šimuni, Curan, Franjo, Strugar, Tomić, Ječmenjak, Markanović (od 60. Jedvaj)

Trener: Božo Fijačko

RAKITJE: Duvnjak, Nikolić, (od 40. Brnić), Boras, Barun, Vrčković, Hlevnjak, Nujić, Dorotić, Novačić (od 53. Brekalo), Martinčević, Kramarić

Trener: Borislav Perica

Igrač utakmice: Nujić (Rakitje)

Gosti iz Rakitja vode od desete minute kada opravdano dosuđeni jedanaesterac koristi Vrčković. Kada je Kramarić u 55. povisio na 0:2 činilo se da će gosti lagano do tri boda, no domaćini se bude te u razmaku od šest minuta golovima Tomića i Jedvaja dolaze do 2:2. Ipak, najravnopravniji rezultat, a to je pobjeda Rakitja, postavlja Nujić minutu prije kraja utakmice.

Vatrogasac – Bestovje 3:0 (2:0)

Pošpricali ih triput!

ZDENCI – Igralište SCR Zdenci

Sudac: Kelečić (N. S. Okičko)

Pomoćnici: Bošković (Domagović) i Ivančić (Jastrebarsko)

Strijelci: 1:0 Letinčić(21), 2:0 Letinčić(24), 3:0 Pranjić(83 – 11m)

VATROGASAC: Šarić, Kožul, Hrnjak (od 73. Spremić), Hrnjkaš, Mijatović, Pranjić, Prskalo (od 84. Batinić), Dujaković, Letinčić, Tucman, Barukčić

Trener: Marijan Prelec

BESTOVJE: Pervan, Turčinović, Zerjav, Šaković, Jager, Rendulić, Biškupić, Borić, Sastić, Šarić, Mijatović (od 62. Karažinec)

Trener: Blaženko Repinec

Igrač utakmice: Danijel Letinčić (Vatrogasac)

Domaćini iz Zdenaca lagano su došli do tri boda protiv nemoćnih gostiju iz Bestovja. Utakmica je bila ravnopravna do dvadesete minute kada Letinčić dovodi Vatrogasac u vodstvo, a isti igrač nekoliko minuta kasnije postiže i svoj drugi gol. U drugom dijelu igra se bez trke i borbenosti te jedina promjene koja se dogodila je treći gol domaćina koji je u 83. minuti postignut iz jedanaesterca.

Dinamo (O) – Novaki 2:0 (0:0)

Niti počasni!

OKIĆ – Igralište Okića

Sudac: Vugec (Brdovec)

Pomoćnici: Matić (Zaprešić) i Marčetić (Rugvica)

Strijelci: 1:0 Župan(50), 2:0 Obradović(79)

DINAMO (O): Dikšić, Razum, Falica, Kišan, Smoljo, Juraj (od 59. Vučković), Župan, Cipovec (od 85. Fulir), Obradović, Valečić, Kelečić (od 84. Rušnov)

Trener: Siniša Rudar

NOVAKI: Prahin, H. Struhak, Čakanić (od 74. B. Struhak), Avsec, Egri, Đumlija, Genus (od 87. Vukić), Vrkić, Bungić, M. Marković, I. Marković

Trener: Krešo Marušić

Igrač utakmice: Goran Obradović (Dinamo)

U derbi utakmici 22. kola Dinamo je bio uspješniji te je ovom pobjedom praktički osigurao drugo mjesto jer razlika između ta dva kluba sada šest bodova. U prvom dijelu bez golova, no u drugom domaćini kreću po pobjedu te golovima Župana u 50. te Obradovića u 79. osiguravaju tri boda. Novaki pokušavaju do kraja utakmice doći barem do počasnog gola no čvrsti domaćini im ni to ne dozvoljavaju.

Nakon 22. kola vodi Jamnica s 50 bodova, drugi je Dinamo (O) sa 46, Rakitje je na trećem mjestu s 40 bodova, Novaki su peti s 39, dok je Bestovje na četrnaestome mjestu s 9 bodova.

NOGOMET - Jedinstvena županijska liga – 26. kolo

TOP – BSK 3:1 (1:0)

Ipak se trgnuli

KERESTINEC – Igralište SC Kerestinec

Sudac: Lukšić (Gradići)

Pomoćnici: Koprić (Potočec) i Gradinščak (Vrbovec)

Strijelci: 1:0 Vršek(15), 1:1 Pezić(60), 2:1 Vršek(63), 3:1 Razum(80)

TOP: Husak, Zlački, Stunja, Maceković, Bencetić, Jakopec, Divjak (od 46. Klemenčić), Puntarec, Vršek, Čamić, Pavec (od 46. Čižmešija, 79. Razum)

Trener: Josip Galić

BSK: Galić, Turković, Kuš, Mihalinec, Šikač, Rasi, Kordić, Morović, Vugec (od 46. Jakovina), Sučec (od 79. Regvart), Pezić,

Trener: Mario Lovrentijev

Igrač utakmice: Denis Vršek (TOP)

TOP je vodstvu kada u 15. minuti Vršek realizira priliku koju mu je ponudila gostujuća obrana. Tim rezultatom odlazi se na odmor, a laganu uspavanost domaćina u 63. minuti koristi Pezić za 1:1. Nakon izjednačenja, domaći su se ipak trgnuli te sa po još jednim golom igrača utakmice Vršeka i Razuma ostavljaju sva tri boda u Kerestincu.

Zrinski Tehnovent – Rugvica 3:0 b. b.

Gosti nisu došli

Gosti iz Rugvice nisu se pojavili u predviđeno vrijeme na igralištu u Farkaševcu te domaćini bez kapi znoja dolaze do tri gola i tri boda.

Jelačić – Klokočevac 2:1 (1:1)

Poraz iz penala

VUKOVINA – Igralište Jelačića

Sudac: Filipčić (Ključ Brdovečki)

Pomoćnici: Ešegović (Šenkovec) i Malkoč (Lukavec)

Strijelci: Matejčić(6), 1:1 Kovačević(18), 2:1 Matejčić(82 – 11m)

JELAČIĆ: Štabi, Rožić, Barbarić, Matijaščić, Jurčić, Kulin, Maksimović (od 59. Bugarin), Matković, Mirenić, Novosel, Bunder (od 67. Čale)

Trener: Vlado Horvat

KLOKOČEVAC: Čalić, Pavlin, Bekiri (od 77. Runac), Vitko, Šeperić (od 77. Gestić), Janjić, Brujić, Salopek, Kovačević, Bošnjak, Murić

Crveni karton: Murić (84, nesportsko ponašanje)

Igrač utakmice: Josip Matejčić (Jelačić)

Matejčić rano dovodi domaćina u prednost te se utakmica otvara i prilike se nizaju pred oba vratara. Jednu od takvih u 18. minuti koristi Kovačević te donosi bod Klokočevcu. No taj bod gosti drže do 82. minute kada sudac pokazuje na 11 m, a Matejčić opet dovodi Jelačić u vodstvo. U 84. Murić dobiva crveni karton te tako odlazi svaka šansa za goste da poravnaju rezultat do kraja utakmice.

Bregana - Klas 3:2 (1:1)

Slavlje nakon biljara

Sudac: Radišić (Zaprešić)

Pomoćnici: Gvozdanović (Jastrebarsko) i Školjak (Beter)

Strijelci: 0:1 Celčić(15), 1:1 Celizić(40), 2:1 Brajković(50), 2:2 Andračić(60), A. Andabak(90)

BREGANA: Otmačić, Grdanjski (od 46. Brajković), I. Andabak, Jurković, Dekalić (od 75. A. Andabak), Kasalo, Matijaščić, Sokolović, Celizić, Ivančić, Župančić (od 80. Runtas)

Trener: Dražen Vegel

KLAS: Jančić, Caganić, Veldić, Hlebnjak, Tomina, Vorgić, Glavić (od 63. Bedeković), Šulentić, Celčić, Orešković (od 60. Brcković), Andračić

Trener: Josip Rulek

Crveni karton: Šulentić (68, drugi žuti)

Igrač utakmice: Damir Celezić (Bregana)

Gosti su već u 5. minuti u vodstvu nakon greške domaćeg vratara. Na poluvrijeme se odlazi sa 1:1 nakon što je u 40. Celizić iz slobodnjaka precizan. Bregana u 50. dolazi u vodstvo, no to vodstvo traje samo do 60. kada se golom Andračića sve vraća na početak. Ipak, u 90. minuti nakon Župančićeve stative te biljara po šesnaestercu lopta dolazi do Andabaka te je on posprema u mrežu za veliko slavlje domaćina.

Nakon 26. kola vodi Laduč s 55 bodova, drugi je Savski Marof s 54, Zrinski je peti s 38, Bregana deveta s 36 bodova, Klokočevac dvanaesti s 35, dok je TOP na trinaestoj poziciji s 33 boda.

NOGOMET - Jedinstvena županijska liga – 25. kolo

Dinamo Hidrel – Zrinski Tehnovent 7:2 (3:2)

Pet komada Rožića

NOVO ČIĆE – Igralište Dinamo Hidrela

Sudac: Filipčić (K. Brdovečki)

Pomoćnici: Malkoč (Lukavec) i Školjak (Beter)

Strijelci: 1:0 Malbaša(5), 2:0 Rožić(11), 2:1 Tenšek(17), 2:2 Beloša(20), 3:2 Rožić(23), 4:2 Rožić(60), 5:2 Rožić(76), 6:2 Rožić(83), 7:2 Milanščak(89)

DINAMO HIDREL: Filipović, Katalenić, Beloša, Kelava (od 70. kulić), Tomčić (od 63. Pavličić), Jankeš, Malbaša, Rožić, Cvetković (od 84. Primorac), Crnov, Milanščak

ZRINSKI TEHNOVENT: Perišić, Beljak, Jazvić (od 62. Mataušić), Radovanić (od 62. Binički), Makarun, Markić (od 66. Vlahović), Razum (od 82. Horvat), Radek, Tenšek, Beloša, Ištuk

Igrač utakmice: Zvonimir Rožić (Dinamo Hidrel)

Domaćini već nakon 11. minuta imaju prednost od dva gola, no igrači Zrinskog se brzo bude te je u 20. već 2:2. Ipak, Dinamo na poluvrijeme odlazi sa prednošću od jednog gola da bi u drugom dijelu uslijedila prava kanonada na gostujući gol: domaći strijelci su u zadnjih pola sata utakmice čak četiri puta precizni, a posebno se istaknuo Rožić sa ukupno 5 pogodaka te je Zrinski teško poražen.

Klokočevac – Bregana 0:3 (0:1)

Nemilosrdni susjedi

Gledatelja

Sudac: Ešegović (Šenkovec)

Pomoćnici: Dolibašić (Novo Čiće) i Cerovski (Hrašće)

Strijelci: 0:1 Matijaščić(38), 0:2 Matijaščić(80), 0:3 Brajković(86)

KLOKOČEVAC: Duspara, Bekiri (od 46. Petrić), Vitko, Janžić (od 85. K. Bošnjak), Janjić, Celizić, Kos, Kovačević, Salopek (od 80. Brujić), M. Bošnjak, Murić

BREGANA: Otmačić, Grdanjski (od 46. Brajković), Andabak, Jurković, Dekalić, Kasalo, Matijaščić (od 87. Klisurić), Sokolović, Celizić, Ivančić, Župančić

Crveni karton: Celizić (78 - drugi žuti)

Igrač utakmice: Mladen Matijaščić (Bregana)

Krajnji rezultat sugerira premoć gostiju iz Bregane, no to je bila izjednačena susjedska utakmica u kojo su gosti kažnjavali greške domaće obrane dok domaći to nisu. Matijaščićevim golom iz 38. minute Bregana odlazi na poluvrijeme u vodstvu, a u zadnjih deset minuta utakmice gosti koriste greške domaćina te sa još dva gola potvrđuju pobjedu.

Lomnica – TOP 2:2 (1:0)

Nisu izdržali

DONJA LOMNICA – Igralište u Lomnici

Sudac: Matijaš (Zelina)

Pomoćnici: Lukić (Gradići) i Zelenković (Ivanić Grad)

Strijelci: 1:0 Turkalj(44), 1:1 Stunja(46), 1:2 Stunja(63), 2:2 K. Ačkar(90)

LOMNICA: Cundeković, Pogledić, Kozarić, Krupljen, Grđen, Stepanić, Šoštarec, Bičić, K. Ačkar, Z. Ačkar, Jurić (od 30. Turkalj)

Trener: Siniša Klafurić

TOP: Husak, Zlački, Matulin, Maceković, Leopold, Jakopec, Vukas, Bencetić, Vršek, Pavec (od 83. Puntarec), Stunja

Igrač utakmice: Stunja (TOP)

Lomnica minutu prije kraja poluvremena dolazi do vodstva, no nakon minute igre u drugom dijelu Stunja poravnava rezultat na 1:1. Isti igrač u 63. minuti dovodi goste u vodstvo, ali njegovi suigrači iz obrane taj rezultat nisu uspijeli očuvati do kraja jer su u 90. minuti po drugi puta kapitulirali te se iz Donje Lomnice vraćaju samo sa bodom.

Nakon 25. kola vodi Laduč s 52 boda, drugi je Savski Marof s 51., Zrinski je osmi s 35 bodova, koliko ima i deseti Klokočevac, Bregana je dvanaesta s 33, dok je TOP na trinaestom mjestu s 30 bodova.

KOŠARKA - JUNIORI – III. HRL – 16. kolo Samobor - Auctor 69:71 (34:35)

Šilobod nije uspio

U zanimljivoj utakmici igralo se vrlo čvrstim obranama i tijekom cijele utakmice koš na koš. Tu su prednjačili gosti, koji su nastojali načiniti što više prekršaja s ciljem da im loši suci neće sve sankcionirati. Tako su većinu lopti osvajali nakon očitih nedosuđenih prekršaja nad Samoborcima.

Pet sekundi prije kraja utakmice gosti s istekom napada pogađaju zicera za vodstvo od tri razlike. Zatim čine taktički faul na Samoborcu Levaniću, prije nego je šutirao tricu za eventualno poravnjanje. Levanić pogađa prvo slobodno bacanje i smanjuje na 2 razlike. Drugo bacanje dvije sekunde prije kraja utakmice namjerno promašuje za eventualni koš iz odbojke. Samoborac Šilobod najviše skače na odbijenu loptu, ali samo djelić sekunde prije šuta netko od gostujućih igrača izbija mu loptu iz ruku, tako da pobjeda ipak odlazi gostima iz Sesveta.

Kod Samoboraca istakli su se Levanić s 26 i Šilobod sa 16 poena.

Kod gostiju odlično je odigrao Pašalić s 25 poena, pogađajući precizno dvije trice pred sam kraj utakmice, kada se odlučivalo o pobjedi.

KOŠARKA - KADETI – 1. ŽUPANIJSKA LIGA – 3. kolo Samobor - Vrbovec 71:103 (35:48)

Miksanjem u poraz

Gosti su u susret ušli s vrlo preciznim šutom, dok Samoborci promašuju čak i zicere, tako da gosti ubrzo vode s desetak razlike. U podjednakoj igri gosti uspijevaju održati razliku sve do polovice zadnje četvrtine. Tada domaći trener odustaje od pobjede i ubacuje mlađu petorku koja će na jesen igrati novu kadetsku ligu.

Sada fizički mnogo jača ekipa gostiju za svega dvije minute radi seriju od čak 20:0 i odlazi na visokih 30 razlike pa i oni ubacuju mlađe zamjene u igru protiv kojih mladi Samoborci igraju ravnopravno. Na kraju visoka i zaslužena pobjeda kadeta Vrbovca.

Kod Samoboraca su se istakli Levanić s 18, Gionechetti sa 16 i Geiger s 15 poena.

Kod gostiju odlično je odigrao vrlo prodorni bek Matić s 33 poena.

RUKOMET - 5. Veteranski rukometni turnir Samobor 2007

Samoborci treći

Članovi VRK Samobor i petu godinu zaredom organizirali su Veteranski rukometni turir. U dvorani Bogumila Tonija tako su se u subotu, 12. svibnja, okupile 4 momčadi kako bi međusobno odmjerile snage i uživale u zajedničkom druženju. Nažalost, ove godine u društvu nije bilo Davora Nikla, domaćeg rukometaša koji je nedavno preminuo, pa je turnir bio posvećen njemu.

Turnir je službeno otvorio tajnik Samoborskog športskog saveza Juro Horvat, a nakon odigranih susreta prvo mjesto pripalo je rukometašima riječkog Kvarnera, drugoplasirano je bilo Staro Petrovo Selo, treće mjesto osvojili su domaćini iz VRK Samobor, dok je posljednja bila Petrinja. Najučinkovitiji igrač turnira je Ivica Pejaković iz Starog Petrovog Sela, naj golmanom je proglašen domaći Ivan Boršić, a najbolji igrač turnira dolazi iz redova pobjedika, Robert Živković. Veteranski rukometni turnir Samobor 2007 održan je pod pokroviteljstvom Gradskog poglavarstva i Samoborskog športskog saveza, a organizatori iz VRK Samobor posebno zahvaljuju svim donatorima.

K.S.

RUKOMET - 3. HRL, 25. kolo Rudar – Odema 34:32 (15:17)

Bio je to rukometni rat!

Nakon utakmice u kojoj je 5 igrača dobilo crveni karton, ponajmanje se može pisati o rukometnoj igri. Rudari i Odemaši odradili su pravi mali rukometno-psihološki rat, nastavljajući svoje rivalstvo iz prethodnih sezona. I uvertira je bila uzbudljiva. Budući da se već prije znalo da je to utakmica visokog rizika, posve je neobjašnjivo kako se moglo dogoditi da ne dođu delegirani suci Lukić i Stipinović. Vodstvo lige imat će puno posla kako bi utvrdilo tko je odgovoran, jer je početak utakmice kasnio 45 minuta, dok nisu u dvoranu došla dva suca koja mogu suditi treću ligu. Tako su nezahvalnu dužnost dobili Josip Kuhar i Vedran Prelogar, koji su sudili i pred dva supervizora. Zbog svega što se događalo tijekom utakmice, ali i na tribinama u zadnjim minutama utakmice, izvješće nadzornika s ove utakmice sigurno će biti poduže. Moramo primijetiti da su i igrači i navijači Rudara prelako nasjedali na provokacije gostiju, što dalekosežno samo šteti samom klubu.

Ipak nekoliko riječi i o rukometu. Rudari su pobjedom osigurali drugo mjesto, a odlično je odigrao Goran Višić, jedan od rijetkih hladne glave, postigavši 11 golova. S druge strane treba izdvojiti mladog Boričića, koji je i zabijao, ali i još bolje proigravao svoje suigrače.

Zadnju utakmice sezone Rudari igraju u Zaprešiću.