Pregusto kitje za Mladostaše

RAKITJE – ŠC Rakitje

Sudac: Cikojević (Samobor)

Pomoćnici: Regvart (Zagreb) i Šoštarić (Petkov Breg)

Strijelci: 1:0 Kramarić(5), 2:0 Kramarić(33), 3:0 Kramarić(76), 4:0 K. Martinčević(77), 5:0 K. Martinčević(83), 6:0 Dorotić(90), 6:1 Stiperski(90)

RAKITJE: Duvnjak, Hajdinjak (od 69. Brekalo), Boras, Čejvan (od 46. Novačić), Vrčković, Hlevnjak, Nuić (od 67. Dorotić), A. Martinović, D. Martinčević, K. Martinčević, Kramarić

Trener: Borislav Perica

MLADOST (KD): Ćorak, Stiperski, Juratovac, Gaćarić, Adamić, T. Jakolić, Bitići (od 60. Frkanec), M. Jakolić, Debogovac, Sutlar, Križanić (od 60. Miloš)

Trener: Mladen Ibrahimović

Crveni karton: D. Martinčević(43); Ćorak(22), Debogović(53)

Igrač utakmice: Karlo Kramarić (Rakitje)

Utakmica koja je obilovala golovima, ali i pretjeranom nervozom u kojoj je sudac pokazao čak tri crvena kartona (jedan domaćinu). Kramarić hat – trickom do 76. minute rješava pitanje pobjednika, a nakon njega još je dva puta precizan K. Martinčević,. U sudačkoj nadoknadi još po jedan gol sa svake strane kod visokih 6:1.

Novaki – Cvetković 5:2 (2:1)

Na krilima Leopolda

NOVAKI – ŠC Novaki

Sudac: Vugec (Brdovec)

Pomoćnici: Matić i Gurdon (oba iz Zaprešića)

Strijelci: 1:0 Leopold(12), 2:0 Leopold(18), 2:1 Vlašić(44), 3:1 I. Marković(46), 4:1 I. Marković(50), 5:1 Leopold(57), 5:2 Božić(88 – 11m)

NOVAKI: Prahin, Egri, Čakanić, Vrkić (od 46. Marković), Podnar, Đumlija, Genus, Avsec, I. Marković, Leopold (od 75. B. Struhak), Vulić

Trener: Željko Kovačić

CVETKOVIĆ: Lovretin, Igričić, I. Priselac, Ban, Krga, Puntarić, Božić, Nevrkla, Puntarić, Martinović, Fabijanić (od 46. A. Priselac)

Igrač utakmice: Krunoslav Leopold (Novaki)

Novaki su lagano došli do pobjede protiv momčadi Cvetkovića u utakmici u kojoj su bili bolji u svim segmentima igre. U prvom dijelu dva gola Leopolda za vodstvo na poluvremenu, a onda i potvrda pobjede u razmaku od 46. do 57. minute kada raspoloženi domaćini postižu tri gola i osiguravaju pobjedu.

Bestovje – Dinamo (O) 1:1 (0:0)

Falile su sekunde

BESTOVJE – ŠC Bestovje

Sudac: Pašalić (Zagreb)

Pomoćnici: Marčetić (Rugvica) i Kušer (Zaprešić)

Strijelci: 1:0 Mijaljević(82), 1:1 Obradović(90)

BESTOVJE: Golubiček, Turčinović, Herman (od 69. Žerjav), Đaković, Jager, Rendulić, Milković, Borić, Kurtušić, Biškupić (od 69. Mijaljević), Šarić

Trener: Ante Brekalo

DINAMO (O): Dikšić, Razum, Falica, Juraj, Rudar (od 82. Mesić), Kišan, Kelečić, Župan, Obradović, Valečić, Pavlek (od 50. Rušnov)

Trener: Siniša Rudar

Igrač utakmice: Domagoj Đaković (Bestovje)

Domaćine su samo sekunde dijelile od treće ovosezonske pobjede i potpunog priključenja momčadima na dnu tablice. U utakmici u kojoj su momčadi igrale otvoreno i sa dosta prilika gledatelji su mogli biti zadovoljni viđenim, no treneri nisu bili realizacijom. Ipak u 82. Mijaljević postavlja rezultat na 1:0 da bi u zadnjim sekundama gosti ipak došli do boda.

Nakon 21. kola vodi Jamnica sa 47 bodova, drugi je Dinamo (O) sa 43, Novaki su treći s 39 bodova, Rakitje peto s 37, dok je Bestovje na četrnaestom mjestu sa 9 bodova.

NOGOMET - Jedinstvena županijska liga – 24. kolo

TOP – Sloga (K) 5:3 (2:1)

Zadnji opalili iz penala

KERESTINEC – Igralište SC Kerestinec

Sudac: Matijaš (Sv. I. Zelina)

Pomoćnici: Koprić (Potočec) i Gradiščak (Vrbovec)

Strijelci: 0:1 Bašić(25), 0:2 Pleteš(41), Stunja(43), 2:2 Vršek(47), 3:2 Vukas(52), 4:2 Vršek(71), 4:3 Crnogaj(84), 5:3 Jakopec(90 – 11m)

TOP: Husak, Zlački (od 46. Klemenčić), Matulin, Maceković, Jakopec, Vukas, Puntarec (od 46. Divjak), Vršek (od 89. Čižmešija), Pavec, Stunja

Trener: Josip Galić

SLOGA: Družinec, Karašić, Novak, Sokolić, Korman, Krajinović (od 4. Nujić), Podgorski, Pleteš, Crnogaj, Kovačević, Bašić

Trener: Ivica Nižetić

Igrač utakmice: Renato Divjak (TOP)

Gosti bolje započinju utakmicu te od 41. minute vode 0:2. Povratak TOP – a počinje golom Stunje prije poluvremena, a već nakon desetak minuta igre u drugom dijelu domaćini dolaze do vodstva od 3:2. Vršek u 71. minuti povećava vodstvo na 4:2, Crnogaj u 84. smanjuje na 4:3, a konačni rezultat u 90. iz jedanaesterca postiže Jakopec.

Zrinski Tehnovent – Vatrogasac (K) 0:1 (0:0)

Jedan mlaz dovoljan

FARKAŠEVAC – Igralište SC Zrinski Tehnovent

Sudac: Filipčić (Ključ Brdovečki)

Pomoćnici: Ešegović (Šenkovec) i Drkulec (Donja Purgarija)

Strijelci: 0:1 Medved(55)

ZRINSKI: Fabijan, Binički (od 46. Sirovica), Markić (od 75. Jazvić), Krstanović, Šicl, Makarun, Radek, Blažević, Tenšek, Hržić, Jagodić

VATROGASAC: Jug, Boban, Vrbetić, Čulinović, Kvakan, Čavar, Medved, N. Tepšić (od 88. Klanac), Markelić, Tkalec (od 86. B. Tepšić), Povolnjak

Trener: Marinko Trupčević

Crveni karton: Šicl (89, drugi žuti)

Igrač utakmice: Mato Markelić (Vatrogasac)

Domaćini su u prvom dijelu bolja momčad, ali svoje prilike ne uspijevaju pretvoriti u prednost. U drugom dijelu gosti se bude te u 55. minuti nakon brze kontre Medved realizira centaršut sa desne strane. Do kraja utakmice Zrinski pokušava doći do boda, no na tome je i ostalo.

Laduč – Klokočevac 2:1 (1:0)

Čičko ih prikovao

LADUČ – Igralište Laduča

Sudac: Piličić (Velika Mlaka)

Pomoćnici: Dolibašić (Novo Čiće) i Dragila (Buševec)

Strijelci: 1:0 Ledinščak(33), 1:1 Salopek(70), 2:1 Čičko(72)

LADUČ: Tonković, Matić, Vajdoher, Čičko, Marković, Valek, Leskovar (od 84. Gajski), Ledinščak, Pažin (od 75. Lozar), Merkl (od 88. Bakić), Kušević

Trener: Davor Orsag

KLOKOČEVAC: Duspara, Salopek, Bekiri (od 64. Šeperić), Vitko, Janžić, Janjić, Celizić, Kos, Brujić (od 46. Dolić), Kovačević, Bošnjak (od 73. Petrić)

Igrač utakmice: Tihomir Čičko

Igrači Klokočevca nisu bili daleko od podjele bodova protiv vodeće momčadi lige na gostujućem terenu. Iako su bolja momčad domaćini završavaju prvi dio samo sa vodstvom od 1:0, nakon što je udarac Ledinščaka uz pomoć Čička završio iza Duspare. U 70. minuti Salopek jednu od rijetkih prilika za goste koristi i rezultat je 1:1. No samo dvije minute kasnije igrač utakmice Čičko glavom donosi pobjedu Laduča.

Bregana – Savski Marof 3:4 (1:1)

Krivi i suci

Sudac: Župan (Velika Gorica)

Pomoćnici: Lukšić (Gradići) i Malkoč (Lukavec)

Strijelci: 0:1 Postružin(20), 1:1 Dekalić(30), 1:2 Milivojević(50), 2:2 Brajković(67), 2:3 Milivojević(77 – 11m), Lepesić(80), 3:4 Andabak(84)

BREGANA: J. Otmačić, Andabak, Dekalić, Jurković, Kasalo (od 81. Vranjić), Sokolović, Celizić, Runtas, Ivančić, Grdanjski (od 65. M. Otmačić), Klisurić (od 46. Brajković)

Trener: Dražen Vegel

SAVSKI MAROF: Legan, Večerić, Jozić, Boch (od 54. Turk), Šenjug, Đurinski, Pirc (od 86. Šorgić), Lepesić, Postružin (od 81. Pišlec), Zofić, Milivojević

Trener: Ivica Hribar

Igrač utakmice: Siniša Jozić (Savski Marof)

Bolja izvedba igrača Bregane nije urodila ni bodom, a dio krivice snosi i sudačka trojka na koju su domaćini imali primjedbe. Unatoč tri dobre prigode gosti su prvi u vodstvu. No domaćini nadoknađuju taj minus kao i onaj kada je rezultat bio 1:2. Milivojević u 77. po treći put dovodi goste u vodstvo, a u 80. rezultat je 2:4 i Bregana do kraja utakmice uspijeva samo smanjiti preko Andabaka na 3:4.

Nakon 24. kola vodi Laduč s 51 bodom, drugi je Savski Marof sa 48, Zrinski i Klokočevac su na sedmom i devetom mjestu s 35 bodova, Bregana na dvanaestom s 30, dok je TOP na trinaestom mjestu s 29 bodova.

JUNIORI – III. HRL – 16. kolo

Samobor - Auctor

Subota, 12. svibnja, u 17,20

U ŠD Bogumila Tonija u Samoboru

KOŠARKA - Juniori – III. HRL – 15. kolo Maksimir - Samobor 106:86 (66:42)

Bez Šilobada i Oroza u poraz

Protiv trenutno vodeće ekipe Samoborci su vrlo loše odigrali prvo poluvrijeme u obrani, tako da su hitri bekovi Maksimira prelagano probijali prvu crtu Samoboraca i asistirali svojim centrima na ziceru, ali i vrlo precizno su šutirali izvana za tri poena.

U drugom poluvremenu Samoborci prelaze s obrane čovjeka na zonsku obranu i jednom serijom od desetak poena smanjuju na 14 razlike te tako ostaje do polovice zadnje četvrtine. Tada Samoborci ostaju bez povrijeđenog Šiloboda i zbog pete osobne Oroza, tako da domaćini na kraju zasluženo i visoko pobjeđuju i ostaju i dalje na čelu lige. Iako su Samoborci šutirali vrlo precizno i za dva i za tri poena i postigli dosta koševa, ipak su imali previše izgubljenih lopti, čak 27, nakon kojih su slijedili lagani poeni domaćina iz kontranapada.

Kod Samoboraca daleko najbolji pojedinac je bio Levanić koji je precizno pogađao iz svih pozicija, s ukupno 37 poena od čega 6 trica. Uz njega solidno su odigrali Šilobod sa 17 i Oroz s 13 poena.

Kod domaćina najbolje je odigrao bek Đuknić s 32 poena, od čega 5 trica.

KYOKUSHIN - Iznimno uspješan nastup samoborskih Mladostaša na međunarodnom turniru u Mađarskoj

Pehari i medalje za samoborske borce

Međunarodni turnir C-kategorije, održan 28. travnja u mađarskom gradu Tarjanu, za hrvatske reprezentativce, među kojima su četvorica Samoboraca, bio je iznimno uspješan. U konkurenciji oko 150 boraca iz Mađarske i Slovačke te Hrvatske, petorica naših predstavnika osvojila su po jedno zlato i srebro te tri bronce. Na tom su turniru Hrvatski kyokushin karate savez predstavljali Ivan Alvir, Ante Đolo, Marko Matijaščić i Željko Žepek, svi iz Karate kluba Mladost iz Samobora, te Leon Paljušić iz KK Moslavina iz Kutine, a predvodio ih je senpai Ivan Bezjak.

Mladostaši su se borili u seniorskoj kategoriji - Alvir, Đolo i Žepek do 80 kg, Matijaščić do 70 kg, a Paljušić se natjecao u kategoriji za djecu '93./'94. godište. Najbolje se plasirao Đolo, koji je prvu borbu dobio wazarijem u nogu, a drugu na superiornost, dok se u polufinalu borio protiv klupskog kolege Žepeka te nakon svih produžetaka pobijedio. Finalnu borbu dobio je u borbi protiv Mađara te tako osvojio zlatnu medalju i pobjednički pehar. Žepek je prvu borbu pobijedio wazarijem u glavu, drugu također na superiornost te je nakon poraza u polufinalu osvojio treće mjesto.

Trećeplasirani je i Matijaščić, koji je prvu borbu dobio na superiornost, a izgubio je u polufinalu, dobivši zbog trenutka nepažnje udarac u glavu. Alvir je, pak, prvu borbu pobijedio s dva wazarija, drugu u prvom produžetku, također s wazarijem, no u polufinalnoj borbi zadobio je ozljedu ruke zbog koje je, unatoč neprekinutoj borbi, na kraju izgubio, te je također osvojio treće mjesto.

Najmlađi hrvatski predstavnik Paljušić natjecao se u četiri borbe, od kojih je tri dobio, no zbog drugačijih pravila bodovanja nego u Hrvatskoj, na kraju je osvojio drugo mjesto.

Marija Alvir

KARATE - 42. Europsko seniorsko prvenstvo, Bratislava, 04-06. svibanj

Maju loša sreća odmakla od medalje

Na 42. europskom prvenstvu u karateu za seniorke i seniore nastupile su 42 reprezentacije, a među inima i naša ženska i muška selekcija.

Hrvatsku reprezentaciju je predstavljalo i petero reprezentativaca Karate kluba Samobor-Anindol. Najbolji nastup imala je Maja Janković koja je ostala na korak do medalje.

Prije samog odlaska na prvenstvo u Bratislavu od Maje Janković očekivali smo borbu za odličja, ali danas, nekoliko dana nakon održanog natjecanja, ostala je velika gorčina i žalost što naša Samoborka nije ostvarila ono što je zaslužila, a to je osvajanje medalje. Kada bi se tražio konkretan "krivac" onda se on može tražiti u lošoj sreći koja je pratila našu reprezentativku tijekom prvenstva Europe u Bratislavi.

Sve je krenulo izuzetno dobro. Najprije je u 1. kolu stradala reprezenativka Rumunjske koja nije imala nikakve šanse, tako da pobjeda nije dolazila u pitanje. U 2. kolu čvrst otpor Maji pružila je Ruskinja, ali i ovaj meč je protekao bez imalo šanse za predstavnicu Rusije, tako da je Maja pobijedila čisto i bez velikog stresa. U 3. kolu se očekivao, a na kraju i potvrdio, težak susret protiv Italijanke koja je Maju nedavno pobijedila na Open Italia. Na nesreću talijanske reprezentativke, sada je suđenje bilo korektno pa je u sljedeće kolo (polufinale) ipak otišla bolja i kvalitetnija karatistica.

I veliko polufinale, velika borba protiv višestruke svjetske i europske prvakinje, najveće među velikima, Turkinje Aras, bio je meč za povijest, ali i za one koji imaju zdravo srce i jake živce.

U regularnom tijeku borbe nije bilo bodova, ali se osjećala lagana dominacija hrvatske predstavnice. Krenulo se u produžetak u kome pobjeđuje onaj koji napravi prvi bod, no i u tom produžetku nijedna od karatistica nije poentirala. Prema pravilima tada se kreće u odlučivanje sudaca, tzv. sudačkim preglasavanjem. Obzirom da je Maja ostavila bolji dojam i bila nešto aktivnija očekivalo se da će i pobijediti, no, na žalost, ipak je presudilo ime najuspješnije svjetske karatistice. Dva suca podigla su zastavice za Maju, dva za Aras, ali od ta dva i glavni čija odluka ima veći značaj. To je značilo da je Hrvatska ostala bez finala. Ipak, ostala je borba za broncu kroz repasaž.

Protivnica je bila Švicarka, djevojka koja je na prošlom svjetskom prvenstvu osvojila brončano odličje. Maja je odradila meč izvanredno, bila daleko bolja i opasnija, ali je u regularnom dijelu skor bio 1:1. Uslijedili su produžeci. Na samom početku Samoborka izvodi odlično čišćenje, povezuje ručni udarac u glavu... Svi u hrvatskom taboru skaču na noge i počinju slaviti, ali događa se nešto što se nije očekivalo. Glavni sudac pokazuje da je udarac bio prejak, dodjeljuje kazneni bod Maji i pobjedu Švicarki, koja time osvaja brončanu medalju. Bio je to veliki šok. Konačno 5. mjesto u Europi Maje Janković velik je rezultat za sportski Samobor, ali ostaje velika tuga što nije osvojena jedna od medalja. A zaslužila je...

Nastupila je Maja i u ekipnom dijelu za našu selekciju koja je također u konačnici ostala bez medalje, a bila je tako blizu cilju.

Prvo su pobijeđene Bugarke, zatim deklasirane favorizirane Francuskinje, a nakon njih i odlične Švicarke. U polufinalu smo izgubili od iskusne ekipe Španjolske, a zatim nepravedno u repasažu za treće mjesto od Njemačke. Bile su naše cure fenomenalne i daleko bolje, ali suci jednostavno nisu dopustili da prošlogodišnje europske prvakinje ostanu bez medalje. 5. mjesto u Europi je respektabilan rezultat, ali medalja je ipak medalja i velika je šteta što nije osvojena.

Od ostalih Samoboraca nastupio je Dario Svetić u kategoriji do 65 kg i već u 1. kolu izgubio od prosječnog Bjelorusa. Nenad Vukobrat je u kategoriji do 75 kg nakon pobjede u 1. kolu protiv Bugara ispao u 2. kolu, u produžetku meča, od njemačkog reprezentativca.

Davor Mrzak je u 2. kolu otvorene kategorije prejako udario Slovenca kojem je pukla arkada, tako da je diskvalificiran.

Tomislav Rašidagić je nastupio za momčad koja je na kraju osvojila 7. mjesto. Najprije smo poraženi od Grčke koja je uspjela doći u finale te povući naše dečke u repasaž. U prvoj repasažnoj borbi pobijeđeni su solidni Rumunji, a zatim je uslijedio poraz od prošlogodišnjih europskih prvaka -Španjolaca. Naš Rašidagić je nastupio protiv Rumunja i Španjolaca i oba meča je riješio u svoju korist te bio najbolji član hrvatske borbene vrste.

Hrvatska karate reprezentacija od 42 zemlje sudionice na ljestvici uspješnosti zauzela je visoko 6. mjesto – osvojeno je jedno zlato (Mirna Šenjug), jedno srebro (Alen Zamlić), jedna bronca (Danil Dondjoni), 5 petih mjesta i 2 sedma mjesta. Najuspješniji su Italijani s 5 zlata.

Darko Šimunec

NOGOMET - 3. HNL zapad – 29. kolo Samobor – Vinogradar 1:2 (1:1)

Otpisani, ali žilavi

Sudac: Rajko (Ogulin)

Pomoćnici: Bulić (Ogulin) i Solenički (Jastrebarsko)

Strijelci: 1:0 Puškarić(8), 1:1 Kovačić(31), 1:2 Sablić(86)

SAMOBOR: Mičić, Skoko, Grgečić (od 73. Kuraja), Kunštek, Komar, Raić, Puškarić (od 83. Ćavar), Antunović (od 86. Ivanišević), Radoš, Brujić, Bencalić

Trener: Petar Ignjatić

VINOGRADAR: Žalac, Pranjić, Povrženić, Jozinović, Sabljić (od 60. Čiček), Kovačić, Bucković, Kiseljak (od 70. sablić), Čapin, Kulić, Domjančić (od 46. Jalšovec)

Igrač utakmice: Damir Kovačić (Vinogradar)

Vodeća momčad lige je teže od očekivanja došla do pobjede protiv već otpisanih Samoboraca, a veliku pomoć su im pružila sudačka trojka koja je iz samobora ispračena pod policijskom pratnjom. Samoborci su u utakmicu ušli napadački te su iznenadili goste, a rezultat toga je rano vodstvo, strijelac Puškarić u 8. minuti. Do poluvremena Vinogradar izjednačuje, slobodan udarac Kovačića sa 25 m bio je pravi eurogol. U drugom dijelu Samobor opet kreće agresivnije te propušta izgledne prilike, no što se utakmica bliži kraju, gosti preuzimaju inicijativu i kreću po pobjedu koju dobivaju u 86. minuti golom Sablića.

Nakon 29. kola vodi Vinogradar sa 57 bodova, druga je Segesta s 52, dok je Samobor na sedamnaestome mjestu s 24 boda.

NOGOMET - 4. HNL središte B – 28. kolo Sava – Banovac 4:5 (2:2)

Išek i Žinić ih preplivali

FARKAŠEVAC – Igralište ŠCR Zrinski

Sudac: Pavličić (Kutina)

Pomoćnici: Muža (Sisak) i Vlašić (D. Vlahinička)

Strijelci: 1:0 Petravić(22), 1:1 Žinić (24), 1:2 Jakovljević(28), 2:2 Petravić (43 - 11m), 2:3 Išek(50), 2:4 Išek(51), 2:5 Žinić (54), 3:5 Horvat(72), 4:5 Horvat(86)

SAVA: Pintar, Gavran, Drenški (od 46. Horvat), T. Čakanić, Matošević, Maršanić (od 67. Karamarko), Belini, Dodig, Ladan, Končar (od 69. Mamić), Petravić

Trener: Zoran Smiljanec

BANOVAC: Kirin, Ratoski, Bogović, Trklja, Cestarić, Zagorac (od 56. Martović), Išek, Piškor, Jakovljević (od 78. Crnković), Pezelj (od 57. Marović), Žinić

Trener: Jozo šeparac

Igrač utakmice: Dario Žinić (Banovac)

Utakmica puna golova i preokreta u kojoj su gosti bili sretniji i spretniji te odnose tri boda iz Farkaševca. Dva pogotka Žinića i Išeka bili su previše za domaćine kod kojih se osjetio nedostatak nekih igrača uzrokovanih ozljedama i kartonima. Kada se tome doda još skoro pa stopostotna realizacija napadača Banovca onda se ne može doći niti do boda.

NOGOMET - 4. HNL središte B - 29. kolo Dugo Selo – Sava 4:2 (3:1)

Ko ide po selu, taj i dobi

DUGO SELO – Igralište Dugog Sela

Sudac: Faletar (Popovača)

Pomoćnici: Brozović (Kutina) i Vlašić (D. Vlahinička)

Strijelci: 1:0 Bošnjak(4), 1:1 Čakanić(6), 2:1 Kosek(8), 3:1 Bencek(31), 3:2 Biškupić(70), 4:2 Jularić(78)

DUGO SELO: Ćurić, Mamuza, Ivančević, Jularić, Kosak, Brdar, Oburinec, Bošnjak, Bencek (od 90. Višić), Cvijanović (od 90. Dumančić), Radić (od 46. Slišković)

Trener: Krešimir Sunara

SAVA: Pintar, Gavran, Drenški, Čakanić, Matošević, Jordan (od 46. Mamić), Biškupić, Đurđević (od 46. Šurbek), Karamarko, Ladan, Dodig

Igrač utakmice: Igor Bencek (Dugo Selo)

Drugi uzastopni poraz Strmčani doživjeli su u Dugom Selu. Već nakon osam minuta rezultat je 2:1, a nakon pola sata igre domaćini preko Benceka povećavaju prednost na dva pogotka. Sava u sedamdesetoj minuti dolazi golom Biškupića na 3:2, no san o podjeli bodova malo poslije gasi Jularić i donosi pobjedu Dugoselčanima.

Nakon 29. kola vodi Polet sa 73 boda, druga je Iskra Zelina s 55, dok je Sava na osmom mjestu sa 45 bodova.

RUKOMET - 3. HRL središte, 24. kolo Metalac – Rudar 23:20 (12:7)

Nedostaje im saborski zastupnik

Ono što se već nekoliko mjeseci govori po kuloarima da je dolaskom saborskog zastupnika Florijana Borasa na čelno mjesto Metalca njima osiguran odlazak u drugu ligu, pokazalo se istinitim. To su na svojoj koži osjetili Rudari, koji su na kraju utakmice mogli jedino zaključiti da je važnije u rukometnim forumima imati dobru logistiku negoli bolju momčad. Nažalost, prečesto ponavljana priča u našem sportu. Zbog toga pisati izvješće o utakmici u kojoj se zapravo sve znalo - nema previše smisla. Omjer sedmeraca i isključenja bio je debelo na strani Metalca, a svaki prigovor Rudara se kažnjavao. Umjesto derbija prve i druge momčadi na tablici ispala je to loše režirana predstava, u kojoj su se suci i nadzornik samo morali držati scenarija.

Dva kola prije kraja prvenstva Metalac je došao do 4 boda nedostižne prednosti, a rukometaše Rudara ponovno čeka borba za prvo mjesto sljedeće sezone. Možda će tada golovi Zorana Fabekovića, Gorana Višića, Petra Fresla, Josipa Štajnklera, Gorana Prosolija i ostalih, ili obrane golmana, imati jaču argumentaciju. Naša je preporuka da pojačaju logistiku i u klub, za svaki slučaj, dovedu nekog saborskog zastupnika. Parlamentarni izbori su u studenome.

RUKOMET - 2. HRL zapad, 22. kolo Trešnjevka II – Samobor Mercator 23:18

Na kraju devete

Nakon što su osigurale ostanak u ligi, igračice Samobora ovu su utakmicu igrale tek za prestiž. I dobro su počele, vodile većim dijelom prvog poluvremena, ali u drugom su ipak popustile. Uz umor, javile su se tehničke pogreške, što je bilo odlučujuće na kraju. Treba reći da zbog ozljede skočnog zgloba nije nastupila Maja Gorenc, ali ju je na vratima dobro zamijenila Ana Skendrović. Ona je tek jedna u nizu mladih igračica od kojih se očekuje da narednih sezona ponesu najveći teret igranja druge lige. Ovosezonsko krajnje deveto mjesto dobar je rezultat, osobito kada se uzme u obzir da su tijekom sezone svoju nadarenost potvrdile kadetkinje koje su dobivale sve veću minutažu.

Pozorni pratitelji rukometa već su zapamtili imena Ivone Štrkalj, Anamarije Fofonjke, Nikoline Uzelac, Ines Šoić, Monike Šilobod... Na vrata prve momčadi kucaju Monika Dumić i Lorena Kovačić, a tu je i još nekoliko mlađih kadetkinja. Uz Maju Žilić, Mariju Plazinu, Moniku Kuzmić i Jelenu Mandić te trenericu Dubravku Tunjić, one mogu samo napredovati.

Za kraj možemo istaknuti da je nakon punih 25 godina bavljenja rukometom kraj karijere najavila Sandra Novak, ističući da je dočekala odličnu generaciju kadetkinja pa se sada može povući s parketa. I dalje će, naravno, aktivno raditi u klubu u kojem je potpredsjednica i tajnica.

SKIJANJE - Izvješće SKI kluba Samobor po završetku natjecateljske skijaške sezone

Samoborci ukupno šesti

Natjecanjem Finale Gorenje Croski pokala 25. ožujka, koje već godinama uspješno organizira Ski klub Samobor, u austrijskom skijalištu Nassfeld, završila je natjecateljska sezona 2006/2007. Sezona koja će se pamtiti po tome da niti jedna utrka iz kalendara nije vožena u Hrvatskoj, već su sve, zbog pomankanja snijega u domovini, morale biti organizirane na skijalištima diljem Austrije i Italije.

Zbog stalnog nadanja da će snijega i kod nas ipak biti, utrke su konstantno odgađane, da bi se sredinom veljače donijela odluka da se prva utrka vozi u austrijskom skijalištu Weinebene 16. veljače. Nakon toga su se zaredale i ostale utrke, i to u vrlo zgusnutom rasporedu. U nešto više od jedan mjesec održale su se sve utrke u kalendaru, njih 22 (10 cicibanskih veleslaloma te 12 utrka za djevojčice i dječake, 6 slaloma i 6 veleslaloma).

Ski klub Samobor je u sezoni 2006./07. zauzeo 6. mjesto u poretku od 20 klubova koji se natječu u Gorenje Croski cup-u, u nikad jačoj konkurenciji klubova i natjecatelja. Treba uzeti u obzir da su u ovoj sezoni svi naši natjecatelji bili ulazno godište u svojim kategorijama, odnosno među najmlađima u konkurenciji. Naš klub je nastupao sa sedam natjecatelja u raznim kategorijama, u ukupnoj konkurenciji od 211 prijavljenih skijašica i skijaša. Nastupili smo na svih 22 održane utrke. Ukupno gledano osvojeno je tri puta 1. mjesto, šest puta 2. mjesto, pet puta 3. mjesto, šest puta 4. mjesto, četiri puta 5. mjesto itd.

Sveukupno 28 plasmana u prvih šest mjesta (u dječjem skijanju prvih 6 natjecatelja osvaja medalje, pokale i diplome). Od pojedinačnih rezultata treba izdvojiti Luku Krsmanovića (dva 1. mjesta, dva 2., dva 3...), Luciju Petreković (jedanput 1., četiri puta 2., dva puta 3...), Luku Olivarija, koji je u vrlo jakoj konkurenciji, kao ulazno godište, osvojio prvo postolje u karijeri (3. mjesto).

Svi ovi rezultati postignuti su uz rad i nadzor naših trenera Dubravka Lalića i Marka Petrovića.

Lucija Petreković je kao članica A dječje reprezentacije nastupala i na natjecanjima u inozemstvu te postizala zavidne rezultate, baš kao i Luka Olivari, kojem je dana prilika da se pridruži B dječjoj reprezentaciji i da brani boje svoje zemlje na utrkama u Slovačkoj, što je on i opravdao.

Što se tiče ostalih naših natjecatelja, prvenstveno svi skupa želimo našoj Niki Fleiss brz oporavak i potpuno zdravu sljedeću sezonu te povratak u sam vrh svjetskog skijanja.

Naš dugogodišnji reprezentativac Ivan Olivari ovu je sezonu odradio sam, uz pomoć svog novog trenera Gorana Štefanovića i svojih roditelja. Sezona je bila izuzetno duga i naporna, a Ivan je uspio popraviti svoje FIS bodove te je uspio ostvariti pobjede u sve četiri discipline u jednoj sezoni.

Leo Martinović ove je sezone prešao iz dječjeg skijanja u FIS i juniorska natjecanja. Pripremni dio sezone odradio je pod vodstvom našeg kluba, dok je natjecateljski dio odradio pod vodstvom Nataše Bokal i uz pomoć svojih roditelja. Ostvario je svoje prve FIS bodove, koje je tokom sezone i popravio. Nadamo se da će sljedeće sezone nastaviti svoje napredovanje na FIS ljestvici.

Roman Olivari, sportski direktor

Marko Petrović, trener

Čestitke i zahvale za organizaciju Finala Gorenje pokala

Za kraj, još jednom ističemo da je Ski klub Samobor na kraju sezone uspješno organizirao i utrke Finale Gorenje pokala koje je održano u Nassfeldu. Vožena su dva veleslaloma i jedan slalom. SK Samobor je već godinama tehnički organizator tog natjecanja, a ove sezone smo dobili ponovno javnu pohvalu glavnog sponzora Gorenja za najbolje organiziranu utrku u sezoni. U klubu posebno zahvaljuju i čestitaju Sanji Krsmanović, Romanu Olivariju, Danijelu Krsmanoviću, Zvonimiru Hipši, Ivan Kodriću te trenerima kluba na velikom trudu i odlično obavljenom poslu, jer bez njih bili bi prisiljeni otkazati organizaciju ovog natjecanja.