KARATE - 8. Kup Jadrana, Split, 21. travnja

Sara Sirovica briljirala

U subotu, 21.04.2007., u sportskom centru Gripe održan je 8. međunarodni Kup Jadrana. Na turniru je nastupilo oko 850 natjecatelja iz 7 zemalja (BiH, Srbija, Mađarska, Italija, Slovenija, Slovačka i Hrvatska). Tako je u Splitu nastupilo i 7 članova KK Samobor-Anindol, koji su i ovog puta, kao i mnogo puta do sada, pokazali visoku razinu karate umijeća.

Sara Sirovica je u kategoriji učenica +55 kg briljirala i suvereno osvojila 1. mjesto, baš kao i Filip Kolarec u kategoriji mlađih učenika +40 kg.

Leon Kovačić u kategoriji mlađih učenika -40 kg i Martina Matulić u konkurenciji učenica -45 kg osvojili su 3. mjesta. S obzirom da je Leon već poznato ime među mladim karate nadama, posebno veseli činjenica da je medalju osvojila Martina, jer je to dokaz da treneri u KK Samobor-Anindol konstantno stvaraju nove kvalitetne natjecatelje.

Zrin Pezer, Filip Barlović i Katarina Biber ovaj put nisu imali dovoljno sportske sreće za osvajanje odličja.

KOŠARKA - 13. Međunarodni turnir kadeta Belišće 2007., 21. i 22. travnja

Levanić i Gionichetti osvojili turir sa KSZŽ

Pobjednik 13. Međunarodnog turnira kadeta u Belišću, koji se tradicionalno održava svake godine povodom Dana grada Belišća, momčad je Košarkaškog saveza Zagrebačke županije (KSZŽ). Prvi dan turnira, u subotu 21. travnja, Zagrepčani su bili bolji od domaćina Belišća 83:79, a Mađari od Vukovaraca 108:54. Tako se dobilo polufinalne parove gdje je ekipa Vukovara uvjerljivo poražena od selekcije Zagrebačke županije 84:58, a Belišće je pobijedilo Kaposvár tek nakon produžetaka 82:77.

U prvom danu istaknuo se Samoborac Matej Levanić koji je bio najbolji igrač Zagrebačke županije protiv Belišća ubacivši 29 koševa (šut 5 od 6 za tricu i 6 od 8 za dvicu). U drugoj utakmici priliku je dobio i drugi Samoborac, Mateo Gionichetti, iskoristivši je za dobru igru i 8 postignutih koševa.

U finalu Belišćani su odlično počeli i poveli s 11 razlike. U drugoj četvrtini KSZŽ smanjuje, jer trener gostiju Novak postavlja zonsku obranu, a najbolji igrač Belišća Raič dobiva četvrtu osobnu. U trećoj četvrtini se igra Belišća potpuno raspala, zabili su samo 4, a primili 30 koševa, pa je do kraja susreta bilo samo pitanje s kolikom razlikom će Zagrepčani ostvariti pobjedu i osvojiti turnir u Belišću. Samoborci Levanić s 8 i Gionichetti sa 4 koša odigrali su finale solidno u napadu i obrani, a uz njih istaknuo se učinkovitošću Stipanović iz Velike Gorice s 31 košem. Gosti iz Mađarske su uvjerljivo pobijedili kadete Vukovara te tako osvojili treće mjesto.

Rezultati:

Belišće – KS Zagrebačke županije 79:83

KS Zagrebačke županije – Vukovar 84:58

Belišće – KS Zagrebačke županije 53:86

NOGOMET - 3. HNL zapad - 27. kolo Samobor – Vrapče 2:3 (0:0)

Ovo je već za Vrapče!

Sudac: Pačić (Ližnjan)

Pomoćnici: Bezelj (Pula) i Bajduk (Rijeka)

Strijelci: 0:1 Maruna(57), 1:1 Raić(61), 2:1 Horvat(64), 2:2 Maruna(79), 2:3 Maruna(83)

SAMOBOR: Mičić, Skoko, Radoš, Kunštek, Komar, Horvat, Puškarić (od 76. Ivanišević), Antunović, Raić (od 76. Ćavar), Brujić, Bencalić

Trener: Tomislav Pisačić

VRAPČE: Muratović, Zeljković, Panza, Miloš, Kovačević, Simić (od 55. Rahmanović), Grgić, Hoxha (od 75. Mraković), Maruna, Regvar, Iveković

Trener: Damir Mužek

Igrač utakmice: Marijan Maruna (Vrapče)

Utakmica u kojoj je Samoborce tek desetak minuta dijelilo do pobjede, a da bi na kraju izgubili i podjelu bodova. U prvom dijelu bilježimo više prilika za goste, no Mičić i neprecizni Maruna održavaju nulu na poluvremenu. U drugom dijelu od svoje četiri Maruna koristi tri prilike, dok su se Samoborci kod vodstva od 2:1 i 25 minuta do kraja povukli u svoj 16 - terac

Nakon 27. kola vodi Vinogradar s 51. bodom, drugi je Rudar (L) sa 49, dok je Samobor na sedamnaestom mjestu s 24 boda.

NOGOMET - 1. županijska liga zapad - 19. kolo

Rakitje – Croatia (P) 3:3 (2:2)

Ipak pošteno!

RAKITJE – Igralište u Rakitju

Sudac: Pašalić (Zagreb)

Pomoćnici: Borković (Domagović) i Gregorić (Desinec)

Strijelci: 0:1 Krivaci(6), 1:1 Martinčević(16), 2:1 Martinčević(28), 2:2 Kus(29), 2:3 Čapek(54), 3:3 Kovačić(83)

RAKITJE: Mihina, Hajdinjak (od 46. Kramarić), Boras, Čejvan (od 46. Barun), Vrcković, Hlevnjak, Nujić, Martinović, Martinčević, Dorotić (od 46. Novačić)

Trener: Borislav Perica

CROATIA (P): Reberski, Krivači, Rajčić, Habijan, Kus, Pokupec, Antolić, Matijević, Tadić (od 72. Slatković), Mihalić, Capek

Trener: Stjepan Ostreš

Igrač utakmice: Martinčević (Rakitje)

Zanimljiva i puna preokreta utakmica između Rakitja i Croatije počela je loše za domaćine kada Krivaci u 6. minuti pogađa za 0:1. Martinčević pogotcima u 16. i 28. minuti dovodi Rakitje u vodstvo, no ipak do poluvremena gosti izjednačavaju. U drugom dijelu Čapek u 54. dovodi još jednom goste u prednost, ali najpošteniji rezultat u 83. minuti postavlja Kovačić.

Bestovje - Jamnica 1:6 (0:3)

Šest gorkih gutljaja

BESTOVJE – Igralište u Bestovju

Sudac: Vugec (Brdovec)

Pomoćnici: Ešegović (Šenkovec) i Novak (Kraj Donji)

Strijelci: 0:1 Kurtagić(15), 0:2 Kurtagić(22), 0:3 Marušić(37), 0:4 Rupa(53), 1:4 Sastić(54), 1:5 Prigorac(69 – 11m), 1:6 Vujanić(80)

BESTOVJE: Petraš, Turčinović, Šarić, Đaković, Jager, Rendulić, Milković, Sastić, Kurtušić, Borić (od 46. Herman), Biškupić

Trener: Ante Brekalo

JAMNICA: Sablić, Rupa (od 78. Peršin), Koluder, Topolnjak, Krpan, cerovski, Kelava, Milković (od 47. Kvesić), Marušić (od 63. Vujanić), Prigorac, Kurtagić

Trener: Jasmin Ganić

Igrač utakmice: Kurtagić (Jamnica)

Bestovje nije imalo nikakve šanse protiv vodeće momčadi 1. županijske lige zapad. Utakmica za goste se otvorila u 22. minuti kada Kurtagić dovodi goste u vodstvo. Do poluvremena su još po jednom Kurtagić i Marušić precizni za 0:3, a u drugom dijelu Jamnica je još tri puta precizna, dok je obraz domaćina spasio Sastić u pogotkom u 54. minuti.

Novaki – Vrh 1:1

Nakon 19. kola vodi Jamnica sa 45 bodova, drugi je Dinamo (O) sa 41, Novaki su četvrti s 35, Rakitje peto s 34, dok je Bestovje četrnaesto s 8 bodova.

NOGOMET - Jedinstvena županijska liga – 22. kolo

Klas – Klokočevac 2:0 (1:0)

Pali kao snoplje

MIČEVEC – Igralište Klasa

Sudac: Kranjec (Keleminovec)

Pomoćnici: Koprić (Križevci) i Zelenković (Ivanić Grad)

Strijelci: 1:0 Runevski(40), 2:0 Andračić(63)

KLAS: Jančić, Caganić, Radić, Hlevnjak, Tomina, Majdak (od 73. Veldić), Šulentić, Runevski, Celčić (od 82. Furić), Miletić, Andračić (od 80. Brcković)

Trener: Josip Rulek

KLOKOČEVAC: Čalić, Dolić, Bekiri (od 73. Šeperić), Vitko, Janžić, Janjić, Celizić, Kos, Kovačević, Salopek (od 80. Jantolić), Murić

Trener: Franjo šeperić

Igrač utakmice: Runevski (Klas)

Domaćini su u prvom dijelu bolja momčad i iako su gosti imali svoje prilike one od domaćina su izglednije te jednu od takvih u 40. minuti koristi Runevski za 1:0. U drugom dijelu igrači Klokočevca pokušavaju doći do izjednačenja, ali ih je u 63. minutu drugi gol domaćina presjekao te do kraja utakmice više nije bilo šanse za povratak.

Bregana – Dinamo Hidrel 3:2 (1:1)

Ostavili ih bez struje

Sudac: Matijaš (Sv. I. Zelina)

Pomoćnici: Bugarinović (Graberje) i Ptičar (Kloštar Ivanić)

Strijelci: 1:0 Matijaščić(5), 1:1 Cvetković(38), 1:2 Rožić(57), 2:2 Župančić(62), 3:2 Celizić(84 - 11m)

BREGANA: Otmačić, Andabak, Ivančić, Pekalić, Jurković, Kasalo, Matijaščić (od 89. M. Otmačić), Celizić, Runtas (od 44. Kulašević), Brajković (od 46. Mršić), Župančić

Trener: Dražen Vegel

DINAMO HIDREL: Filipović, M. Jankeš, Beloša – Fijan, Tomčić, Kelava (od 71. Jeleč), T. Jankeš, Rožić, Perković, Malbaša (od 80. Primorac, Cvetković, Milinščak

Trener: Marijan Mirković

Igrač utakmice: Tomislav Župančić (Bregana)

Breganu već u 5. minuti Matijaščić dovodi u vodstvo, no opasni gosti do poluvremena izjednačuju, a u 57. preko Rožića dolaze u vodstvo. No onda na scenu stupa domaći napadač Župančić koji preokreće utakmicu – prvo u 62. sa 25 metara poravnava na 2:2, a šest minuta prije kraja na njemu je napravljen jedanaesterac koji Celizić pretvara u pobjedu Bregane.

Zrinski Tehnovent - Sloga (K) 1:1 (1:0)

Po bod i po gol

FARKAŠEVAC – Igralište SC Zrinski

Sudac: Piličić (V. Mlaka)

Pomoćnici: Lukšić (Gradići) i Cerovski (Hrašće)

Strijelci: 1:0 Radek(9), 1:1 Bašić(88)

ZRINSKI: Fabijan, Binički, Markić, Šicl, Vrančić, Makarun, Razum, Radek, Sirovica (od 81. Jazvić), Radovanić, Jagodić

SLOGA: Rendulić, Podgorski (od 74. Novak), Vorel, Sokorić, Korman, Konjug, Karašić (od 62. Crnogaj), Oković, Kovačević, Pleteš, Bašić

Trener: Ivica Nižetić

Igrač utakmice: Ivan Radek (Zrinski)

Zrinski dominira cijelim prvim dijelom, ali su samo jednom precizni i to već početkom utakmice kada Radek koristi priliku za 1:0. Domaći su se u prvom dijelu previše ispromašivali i to je ključno za gubitak tri boda jer su se gosti u nastavku probudili te u 88. minuti nakon jednog centaršuta Bašić je bio precizan za podjelu bodova.

TOP – Rugvica 5:1 (2:0)

Pet je puta grunulo

KERESTINEC – Igralište SC Kerestinec

Sudac: Filipčić (Ključ Brdovečki)

Pomoćnici: Dolibašić (Novo Čiće) i Bratković (Lukavec)

Strijelci: 1:0 Čamić(12), 2:0 Čamić(28), 3:0 Čamić(58), 4:0 Vršek(80), 4:1 Brtan(81), 5:1 Divjak(86)

TOP: Husak, Zlački, Matulin (od 75. Klemenčić), Maceković (od 55. Divjak), Leopold, Bencetić, Jakopec, Vukas, Vršek, Čamić, Puntarec (od 65. Pavec)

Trener: Stjepan Čakanić

RUGVICA: Pršlja, Trubić, Brtan, Juričević, Petković, Tokić (od 46. Dupan), Điđa, Fišter, Marelja, Stanić, Pavešić (od 46. Golubić)

Trener: Jure Mišković

Igrač utakmice: Mišel Čamić

Top je na krilima Čamića prekinuo post od 5 utakmica bez pobjede. Čamić je pogotcima u 12., 28. i 58. minuti osigurao sebi hat trick, a svojoj momčadi tri boda, a pobjedu su još dodatno povećali Vršek i Divjak pred kraj utakmice. Jedini pogodak za goste postigao je Brtan u 81. minuti.

Nakon 22. kola vodi Laduč sa 48 bodova, drugi je Savski Marof sa 42, Zrinski Tehnovent je peti s 34 boda, Klokočevac je deveti s 32 boda, Bregana dvanaesta s 29, a TOP je na trinaestom mjestu s 25 bodova.

KOŠARKA - 5. Memorijalni turnir G. Bukvić, Zaprešić Fortuna – Samobor 88:65 (45:29) Samobor – Šanac 79:93 (39:44)

Samoborci četvrti, Ćorić najbolji strijelac turnira

Ekipa seniora Samobora nastupila je na vrlo jakom 5. Memorijalnom turniru G. Bukvić u Zaprešiću s još tri A2 ligaša - Fortunom kao domaćinom te zagrebačkim Kaptolom i karlovačkim Šancem. Na prvoj utakmici protiv Fortune Samobor je bio oslabljen, jer pola ekipe nije moglo nastupiti zbog radnih obveza. Stoga su bolje ekipirani domaćini, uz veliku prednost u visini pod oba koša, lagano došli do pobjede stalno povećavajući prednost. Kod Samoboraca istakli su se učinkovitošću Ćorić s 26 i Pavković s 15 koševa. Kod domaćina najviše je pokazao vrlo prodorni Milardović s 20 koševa.

U utakmici za treće mjesto Samoborci su ipak nastupili u nešto kompletnijem sastavu, što se osjetilo osobito u prvom poluvremenu kada su bili ravnopravni s drugoplasiranom ekipom A2 lige, Šancom iz Karlovca. No, unatoč vrlo dobroj utakmici Samobora, u drugom poluvremenu se Karlovčanima razigravaju Josipović i Hrkač. Njihova nevjerojatna preciznost iz svih pozicija stvorila je prevagu, kombinirano su zabili čak 67 koševa. Kod Samoboraca istakli su se Ćorić s 22 i Jurković s 18 koševa.

U finalnoj utakmici domaćin Fortuna uvjerljivo je savladao Kaptol osvojivši tako 1. mjesto na turniru. Nagrada za najboljeg strijelca turnira pripala je igraču Samobora Goranu Ćoriću s ukupno 48 koševa iz dvije utakmice, dok je najboljim igračem proglašen igrač Fortune Jovanović.