Kadetkinje Ženskog rukometnog kluba Samobor Mercator završile natjecanje u Jedinstvenoj kadetskoj ligi

12. u državi!

Samoborski ženski rukomet može se pohvaliti vrlo dobrim rezultatom kadetkinja, jer su natjecanje u Jedinstvenoj kadetskoj ligi na razini Hrvatske završile na 12. mjestu. Nakon regionalnih i županijskih liga, 24 najbolje ekipe odigrale su turnire i na najvišoj razini. Rezultat je tim značajniji kada se zna da je prije nekoliko sezona (kada je klub bio u prvoj ligi i europskim kupovima) rad s mladim igračicama bio potpuno zapostavljen. Nova uprava krenula je s projektom stvaranja vlastitog kadra, o čemu govori tajnica ŽRK Samobor Mercator Sandra Novak.

- Prije četiri godine započeli smo rad s mladima koji je imao cilj stvoriti bazu svojih igračica. Krenuli smo težim putem, ali zasigurno boljim i dugoročnijim, kako se više ne bi dogodila rupa u generacijama kao što je sada slučaj. Odlaskom starijih igračica (posao, udaja...) nastala je praznina koju moramo popunjavati kadetkinjama, iako je to još prerano za njih. Kada pogledamo unatrag možemo reći da se napravilo i više od očekivanog. Uobičajeno je očekivati da se iz jedne generacije "izbace" 3 ili 4 igračice, a kod nas je stvorena čitava jedna generacija (90. godište i mlađe). Zahvaljujući iznimnom radu, individualnom i kolektivnom, trenerice Dubravke Tunjić i tih djevojaka većina njih je već u prvoj ekipi, a uskoro će biti sve. To je postignuto za samo 3 godine rada u ne baš dobrim uvjetima, uz mali broj termina za treninge u dvorani i snalaženje na sve načine.

U sezoni 2005/2006. kroz prvenstvo Hrvatske kadetske lige zapad djevojke su izborile završnicu i na kraju u konkurenciji 96 ekipa zauzele 12 mjesto. Ove sezone ušle su u najviši stupanj kadetskog natjecanja i državnu ligu završile na 12. mjestu, što je izniman rezultat. Kroz to su prvenstvo pokazale kako se mogu ravnopravno nositi i s ekipama poput Podravke, Lokomotive, Zameta... Osim toga, Anamarija Fofonjka i Ivona Štrkalj su postale reprezentativkama u svom uzrastu, po prvi put u povijesti kolektivnog športa na ovom području, a trenerica Dubravka Tunjić radi u juniorskoj i seniorskoj reprezentaciji, što je veliko priznanje kako za nju, tako i za naš klub. I ostale naše djevojke (Matea Radović, Ana Skendrović, Mirna Mataušić, Lorena Kovačić, Valentina Kozlovec, Martina Dumić, Matea Lustek, Monika Šilobod, Ines Šoić, Petra Mesic, Maja Kozlovec...) odlično rade te se pozorno prati njihov razvoj. Ovo je za naš klub izvrstan rezultat, jer smo ipak mala sredina i velik je uspjeh uopće se natjecati u ligi.

Tu su i mlađe kadetkinje (94. godište i mlađe) koje već postižu dobre rezultate na turnirima, polako napreduju i igraju. S natjecanjem je krenuo i mini rukomet (96. godište i mlađe). Vjerujemo da ćemo s izgradnjom nove dvorane imati više termina te još više djevojaka u klubu i realno očekujemo još bolje rezultate. Ponavljam, i ovi su veći od očekivanog, obzirom na uvjete u kojima smo radili - ističe Sandra Novak.

Glede aktualne situacije seniorskog sastava u natjecanju druge lige - zapad, šefica stručnog stožera Dubravka Tunjić kaže da u drugi dio prvenstva kreću s izjednačenim izgledima kao i ostale ekipe, jer su razlike na tablici minimalne.

- Ipak, objektivno gledajući nama će biti jako teško, jer je u klubu ostalo 4-5, kako ih zovemo, starijih i iskusnijih igračica. Sve one ne mogu redovito trenirati zbog poslovnih i fakultetskih obveza, već prema dogovoru, dva puta tjedno. S time nisam sretna u stručnom pogledu, jer je nemoguće igrati s tako malo treninga. Međutim, mi zapravo nemamo drugog izlaza, jer smo kompletni pogon kadetkinja prebacili u pogon prve ekipe koja igra prvenstvo druge lige. Te djevojke još nisu fizičke spremne odigrati svih 60 minuta - napominje trenerica Dubravka Tunjić.

Dodaje i da će sve djevojke dati sve od sebe da izbjegnu kvalifikacije za ostanak u ligi, ako se uopće budu igrale. Naime, vjerojatno će Umag otići u prvu ligu, Kaštelir je odustao pa se otvaraju dva mjesta koje će popuniti prvaci trećih liga te kvalifikacije možda neće biti ni potrebne.

- Kadetkinje imaju krasan potencijal, dvije vratarke i devet igračica koje konstantno igraju, uz one mlađe, dobro napreduju, ali zbog njihove fizičke konstitucije pazim koliko će koja igrati. Potencijal je neosporan, ali još nije vrijeme da bi igrale drugu ligu cijeli tijek utakmice. Od kada igram rukomet i u svom trenerskom stažu još nisam srela niti čula za slučaj da se tako velik broj djevojaka iz jedne generacije može zarotirati i računati na njih i u prvoj ekipi. Mi radimo s njima sustavno i, da je sve logično i normalno, tako bi trebale raditi i druge ekipe pa bi i više mogli forsirati naše kadetkinje - ističe trenerica Dubravka Tunjić.

No, većina ostalih ekipa u drugoj ligi - zapad koristi usluge bivših prvoligaških igračica (dovoljno je reći da za Umag brani Ljerka Krajnović, op.a.), imaju dvije ili tri iskusnije kupljene igračice, a onda tek popunjavaju sastav sa svojim mlađim igračicama. Druge ekipe Lokomotive, Zameta i Trešnjevke kada žele pobijediti uvijek mogu "spustiti" nekoliko igračica iz prve ekipe. To su stvari koje otežavaju rad u klubu.

- Kada sve to zbrojimo, onda mogu reći da je velik uspjeh što mi kontinuiramo ovih nekoliko sezona igramo u drugoj ligi i da će biti krasno ako naš "vrtić" taj status uspije sačuvati. Odmah moram reći da neće biti tragedija ako se ode i u treću ligu, jer kadetkinje su sposobne ostvariti odmah i povratak u ligu. Ali, prije svega želim u ovom trenutku, i sve dok sam trenerica, sačuvati njihovo zdravlje, zaštititi ih od prevelikih napora kako bi dugoročno mogli računati na njih - zaključuje Dubravka Tunjić.

RUKOMET - Županijska liga mini rukometa

Mladi Rudari na kraju šesti

Završni krug Županijske rukometne lige mini rukometa za dječake 96. godište i mlađe održan je 11. ožujka u Dugom Selu. U zadnje dvije utakmice sezone mladi su Rudari pobijedili Ivanić 11:10, a potom i Zaprešić 11:9. U prvenstvu je sudjelovalo 20 ekipa, a pomladak Rukometnog kluba Rudar završio je na šestom mjestu s 21 bodom iz 18 utakmica, s jednakim brojem bodova kao i trećeplasirana momčad Gorice. Prvo mjesto pripalo je dječacima Dugog Sela s 34, a druga je bila njihova druga ekipa s 32 boda. Za treće mjesto je odlučivala gol razlika gdje su dječaci iz Ruda bili nešto slabiji, jer je voditelj ekipe Zoran Fabeković davao priliku i dječacima koji su trenirali tek koji tjedan ili mjesec.

NOGOMET - Jedinstvena županijska liga - 16. kolo

Evo i pobjede!

TOP - Jelačić 2:1 (1:0)

KERESTINEC - Igralište TOP - a

Sudac: Radišić (Zaprešić)

Pomoćnici: Ešegović (Šenkovec) i Drkulec (Donja Purgarija)

Strijelci: 1:0 Puntarec(18), 1:1 Mikulin(62), 2:1 Vršek(65)

TOP: Husak, Vukas, Matulin, Zlački, Bencetić (od 68. Balen), Divjak (od 52. Vršek), Maceković (od 59. Jankavić), Čamić, Jakopec, Stunja, Puntarec (od 87. Josipović)

Trener: Drago Prigorec

JELAČIĆ: Grahovac, Čopić (od 76. Matković), Burić, Barbarić, Rožić, Plepelić, Matković (od 65. Mirenić), Jurčić (od 87. Mirošević), Mikulin, Novosel (od 82. Čale), Mikulinec

Trener: Vlado Horvat

Igrač utakmice: Marko Leopold (TOP)

U zanimljivoj i borbenoj utakmici Kerestinčani su došli do prve proljetne pobjede. Prvi dio završava vodstvom domaće momčadi sa 1:0 zahvaljujući eurogolu Puntarca koji neobranjivo puca sa 25 metara. U drugi dio gosti ulaze bolje, u 62. minuti izjednačuju, no njihovo vodstvo je trajalo samo tri minute kada zamjena Vršek pogađa za konačnih 2:1.

Bregana - Zaprešić 1:0 (1:0)

Odlijepili se!

BREGANA - Igralište Bregane

Sudac: Matijaš (Sv. I. Zelina)

Pomoćnici: Kašnar (Sv. I. Zelina) i Malkoč (Lukavec)

Strijelci: 1:0 Andabak(25)

BREGANA: Herceg, Andabak, Nider, Dekalić (od 67. Mužević), Jurković, Kasalo (od 77. Celizić), Matijaščić (od 89. Otmačić), Sokolović, Runtas (od 57. Župančić), Ivančić, Brajković

Trener: Dražen Vegel

ZAPREŠIĆ: Galić, Mejdančić, Karaula, Barun, Stipković, Brkljača, Kafka, Valenčak, Zubak, Kuš (od 71. Šeničnjak), Lulić (od 46. Gorupec)

Trener: Ante Čorak

Igrač utakmice: Ivan Andabak (Bregana)

Bregana je pobjedom protiv Zaprešića došla do važnih bodova kojim se od njega odlijepila na sigurnijih 5 bodova i iako je tek početak drugog dijela prvenstva ovaj trobod bi mogao biti važan u očuvanju statusa u Jedinstvenoj ligi. Jedini pogodak postigao je Andabak u 25. minuti, nakon što je najbolje reagirao u gužvi nakon kornera.

Laduč - Zrinski 1:0 (1:0)

Neiskorištene prilike

LADUČ - Igralište Laduča

Sudac: Lafter (N. S. Okićko)

Pomoćnici: Dolibešić (Novo Čiće) i Dragila (Buševec)

Strijelci: 1:0 Krznarić(16)

LADUČ: Belko, Matić, Vajdoher, Čičko, Krznarić, Valek, Rede (od 90. Vulić), Ledinščak (od 62. Leskovar), Pažin (od 75. Lozar), Merkl, Kušević

Trener: Davor Orsag

ZRINSKI TEHNOVENT: Fabijan, Redak, Markić (od 46. Tomljanović), Šicl, Vrančić, Makarun, Žganjer, Pušeljić, Tenšek, Krstanović, Hainešek

Igrač utakmice: Branimir Krznarić (Laduč)

Najbolju priliku za gol Zrinski je propusti već u 5. minuti kada iz odlične situacije Tenšek pogađa stativu. To domaćini koriste te lijepim pogotkom iz slobodnog udarca Krznarić dovodi Laduč u vodstvo.

U drugom dijelu Zrinski pokušava doći do izjednačenja no prilike Tenšeka i Krstanovića odlaze kraj gola, a bodovi ostaju u Laduču.

Klokočevac - BSK 0:0

Nikako u mrežu

KLOKOČEVAC - Igralište Stjepan Celizić Bajdo

Sudac: Mihalj (V. Mlaka)

Pomoćnici: Piličić (V. Mlaka) i Cerovski (Hrašće)

KLOKOČEVAC: Duspara, Bekiri (od 35. Gestić), Vitko, Petrić, Janžić, Janjić, Celizić, Kos, Brujić (od 65. Bošnjak), Kovačević, Tucman (od 46. Dolić)

BSK: Galić, Turković, Pavić (od 81. Pranjić), Knežević, Jakovina, Debogović, Šikač, Marić, Rasi, Morović, Janeš

Trener: Ivan Gilja

Igrač utakmice: Marko Duspara (Klokočevac)

Klokočevac i BSK odigrali su dobru utakmicu sa dosta prilika na svakoj strani, no nijedna lopta nije završila u mreži. U prvom dijelu domaćine je spašavao odlični Duspara. u drugom dijelu domaćini su bolji, no priliku utakmice propušta gostujući igrač Rasi kada u 75. minuti pogađa prečku te ostaje početnih 1:1.

Nakon šesnaestog kola vodeći je Laduč s 30 bodova, drugi je Savski Marof s 29, Zrinski je sedmi s 25 bodova, Klokočevac je deseti s 22 boda, jedanaesti je TOP s 21. bodom, dok je Bregana trinaesta s 19 bodova.

KUGLANJE - 3. HKL centar, 20. kolo Hrabri – Samobor KWSO 7:1

Uzbudljiva završnica prvenstva

Nakon dvije pobjede u odgođenim susretima protiv Harmice i Dugog Sela, kuglači Samobora doživjeli su uvjerljiv poraz protiv zagrebačke ekipe Hrabri. Staze koje im nisu odgovarale i loš dan doveli su do krajnjeg nepovoljnog ishoda koji kuglači Samobora kao vodeća momčad lige sigurno i nisu očekivali. Dovoljno je reći i da ponajbolji igrač Samobora Matija Mance, koji ima najbolji prosjek lige s 556,25 srušenih čunjeva po susretu, na ovom je susretu srušio tek za njega skromnih 486 čunjeva. U predzadnjem kolu 16. ožujka slijedi veliki derbi između prvoplasiranog Samobora i druge Lokomotive koji će vjerojatno odlučiti i prvaka.

Samobor KWSO – S. Trkeš 482, D. Mance 503, M. Noršić 484, Z. Beljak 506, I. Katić 475, M. Mance 486

KOŠARKA - SENIORI – B1 LIGA – 17. kolo Samobor - Podsused 87:62 (56:34)

Kompletni lako do pobjede

Samoborci su na ovoj utakmici nastupili kompletni što se i vidjelo, naročito u prvom poluvremenu koje su odigrali majstorski, sa čak 56 poena i to nakon odlično odigrane obrane. U tom razdoblju briljirao je Ceraj, pogađajući bez greške 24 od ukupno 30 svojih poena.

Početkom drugog poluvremena Samoborci odlaze na 32 poena razlike, a do kraja utakmice igraju ležernije u obrani i brzopleto u napadu tako da gosti malo smanjuju razliku, ali tek na 25 poena minusa.

U pobjedi Samoboraca uz Ceraja treba pohvaliti i Geršaka sa 14 poena i 10 skokova te Kutiju, koji je s 13 skokova i 5 blokada zatvorio sve prilaze reketu Samoboraca.

Kod gostiju najviše su pokazali Dozan s 13 i Harapin s 12 poena.

KOŠARKA - JUNIORI – III. HRL – 8. kolo Samobor - Zabok 83:75 (36:35)

Pobjeda u infarktnoj završnici

Dobar početak Samoboraca i vodstvo od 10:3, a početkom druge četvrtine najviše 13 razlike. Uporni i vrlo borbeni gosti uspijevaju do poluvremena sustići Samoborce. U velikoj borbi tokom drugog poluvremena Samoborci održavaju vodstvo od svega dva, tri razlike i tek u zadnje dvije minute uspijevaju čvrstom obranom i odličnom realizacijom u napadu otići na 8 ralike za naoko mirniju završnicu. Gosti u zadnjoj minuti postižu tri uzastopne trice, a jednakom mjerom im uzvraćaju i Samoborci te teško, ali zasluženo dolaze do pobjede.

Kod Samoboraca istakli su se Šilobod s 30 poena i čak 20 skokova te Levanić sa 14 poena i 8 prekrasnih asistencija i vrlo borbeni Oroz sa 14 poena i 8 skokova.

Kod gostiju najbolji je bio Tomek s 25 poena i vrlo dobri Slukan sa 17 poena.

ŠD "Zaprešić" u Zaprešiću

NOGOMET - 3. HNL zapad - 19. kolo Rudeš - Samobor 3:0 (0:0)

Pali u nastavku

ZAGREB - Igralište SRC Rudeš

Sudac: Borojević (Kutina)

Pomoćnici: Vojić (Sisak) i Krznarić (Kutina)

Strijelci: 1:0 Radetić(53), 2:0 Radetić(87), 3:0 Zelenika(89)

RUDEŠ: Žuna, Hudolin, Ivanjko, Cetina (od 46. Krolo), Tadić, Čorić (od 61. Tolić), Bojo (od 46. Zelenika), Herek, Popko, Radetić, Grgić

Trener: Ivan Knežević

SAMOBOR: Mičić (od 55. Žilić), Radoš (od 46. Kuraja), Oroz, Kunštek, Komar, Horvat, Puškarić (od 59. Čavar), Antunović (od 46. Grabušić), Brujić, Bencelić, Raić

Trener: Tomislav Pisačić

Igrač utakmice: Zvonimir Radetić (Rudeš)

U prvom dijelu momčadi su bile podjednake, svaka sa po jednom prilikom koju brane vratari. Rudeš dolazi u vodstvo u 53. minuti preko Radetića, a prilikom pogotka ozlijeđuje se vratar Mičić. Od 70. minute i ozlijede Oroza i sa već obavljenih tri izmjena Samoborci igraju sa igračem manje i to domaćini koriste i pred kraj utakmice potvrđuju pobjedu sa još dva gola.

Nakon devetnaestoga kola vodeći je Vinogradar s 39 bodova, drugo je Lučko s 37, dok je Samobor na sedamnaestom mjestu sa 14 bodova.

NOGOMET - 4. HNL središte B - 19. kolo Bistra - Sava 3:0 (1:0)

Razbistrili Savu

BISTRA - SC Bistra

Gledatelja 250

Sudac: Bizjak (Sisak)

Pomoćnici: Vuksan i Bogović (oba iz Siska)

Strijelci: 1:0 Hanžek(8), 2:0 Hanžek(46), 3:0 Hanžek(63)

BISTRA: Grabušić, Babić, Dibena, Katić, Jelić (od 54. Coha), Majdančić, Škreblin, Hanžek (od 90. Medvedec), Petrović (od 46. Poljski), Čehulić, Zovko

Trener: Ivica Pintarić

SAVA: Pintar, Petravić (od 46. Karamarko), Horvat, Drenški (od 68. Belin), Čakanić, Dodik, Matošević (od 63. Maršanić), Jordan, Đurđević, Šurbek, Rajić

Trener: Željko Košković

Crveni karton: Zovko (5, udaranje suparnika)

Igrač utakmice: Kristijan Hanžek (Bistra)

Iako su od 5. minute (nakon što je Zovko udario Drenškog nakon jednog starta s leđa) imali igrača više, igrači Save nisu uspjeli doći do pozitivnog rezultata u Bistri. Glavna prevaga za goste bio je odlični Hanžek koji je sa 3 pogotka, jedan u prvom dijelu te dva u drugom praktički sam pobjedio neraspoložene goste iz Strmca.

Nakon devetnaestoga kola vodeći je Polet sa 50 bodova, druga je Bistra sa 39 dok Sava zauzima osmo mjesto sa 28 bodova.

KARATE - 5. međunarodni karate turnir Virovitica Open, Virovitica, 10. ožujka

Povratak Ide Jandrečić

U subotu 10. ožujka održan je u Virovitici 5. po redu međunarodni turnir koji je po broju natjecatelja i klubova sve ugodno iznenadio s obzirom da je sudjelovalo oko 850 natjecatelja iz devedesetak klubova Hrvatske, BiH, Srbije, Crne Gore, Mađarske i Slovenije.

Turnir se održavao u organizaciji Hrvatskog karate saveza i Karate kluba Virovitica, a pod visokim pokroviteljstvom ministra unutarnjih poslova Ivice Kirina te Virovitičko-požeške županije i Grada Virovitice.

Na natjecanju je nastupilo i petnaestero natjecatelja KK Samobor-Anindol, neki s ambicijom da ostvare dobar rezultat, ali isto tako nekoliko njih s ciljem da nešto nauče i sakupe neophodno iskustvo.

Najviše su pokazali Ida Jandrečić i Tomislav Stolar.

Tomislav je trijumfirao u katama u konkurenciji mlađih kadeta i starijoj kategoriji kadeta te tako osvojio dvostruku krunu.

Posebno veseli povratak na tatami Ide Jandrečić koja je preboljela mononukleozu te nekoliko mjeseci nije osjetila draž natjecanja. Ida se vratila na najbolji mogući način te pobijedila u konkurenciji kadetkinja do 57 kg, ali isto tako premoćno i u starijoj konkurenciji juniorki-seniorki do 53 kg.

Srebrnom medaljom se okitio Križan Pezer u konkurenciji mlađih kadeta do 52 kg, dok su brončano odličje osvojili Martin Komes (juniori-seniori do 65 kg) i Matej Tomazin (kadeti +75 kg).

Vrlo blizu medalji su bili Borna Doračić i Martina Matulić.

RUKOMET - 3. HRL središte, 17. kolo Rudar – Gorica II 27:22 (16:10)

Odlični Fabeković, Višić i Kuhar

Nakon izgubljene utakmice u 16. kolu protiv Maksimir Pastele (20:22), Rudari su se vratili navici pobjeđivanja. U goste im je stigla druga ekipa Gorice, koja je dovela i neke prvoligaške igrače budući da su oni imali stanku. Ipak, raspoloženi Rudari nisu dopustili još jedno iznenađenje te su ostali nepobjedivi na domaćem terenu. Uobičajeno je već ponajbolji strijelac bio Zoran Fabeković postigavši 9 golova, a pratio ga je Petar Fresl sa 7. Istaknuo se i proljetno pojačanje Goran Višić koji je svojim iskustvom smirivao igru kad je trebalo, a osobito se to vidjelo u situaciji kad su Rudari imali dva igrača manje u polju. Ne smijemo zaboraviti niti njegova 4 gola na utakmici. Kao svojevrsno otkriće ovog susreta možemo proglasiti i vratara Matiju Kuhara koji je sredinom prvog poluvremena zamijenio nervoznog kolegu Fresla. I svoj je posao odradio vrlo dobro, obranama omogućivši suigračima stvaranje razlike.

U sljedećem kolu Rudare čeka gostovanje kod druge momčadi, Agram Medveščaka.

RUKOMET - 2. HRL zapad, 15. kolo Samobor Mercator – Dubovac 20:19 (11:11)

Ponovno plus jedan

Gledatelji na utakmicama rukometašica Samobora već su naučili na pobjede s jednim golom razlike. Protiv Dubovca bila je to treća izborena na taj način, iako je nekoliko minuta prije kraja bilo i četiri razlike za domaću ekipu (20:16). Te posljednje minute donijele su kakvu takvu neizvjesnost, ali pobjeda Samobor Mercatora nije dolazila u pitanje. Pobjeda je i te kako važna u izjednačenoj ligi, jer svi žele izbjeći 11. mjesto koje vjerojatno donosi kvalifikacije za ostanak, ako prvak ne uđe u prvu ligu.

Na ovoj utakmici najefikasnija Samoborka bila je Plazina s 9 zgoditaka, od toga čak 7 s crte 7 metara. Žilić je postigla 6, a Štrkalj i Novak po 2 gola. Marija Plazina imala je realizaciju sedmeraca 7 od 8, a gošće su promašile 4 sedmerca.

U 16. kolu Samobor Mercator gostuje kod Lokomotive 2 gdje bi se moglo do prvih gostujućih bodova.

NOGOMET - Malonogometni USKRSNI TURNIR '07 Samobor

Jubilarni deseti!

I ove godine kao jubilarni, 10. po redu, održat će se pozivni malonogometni Uskrsni turnir Samobor, natjecanje koje okuplja uposlenike radnih kolektiva i državnih ustanova s područja Zagrebačke županije i Grada Zagreba. Cilj natjecanja je, pored sportsko-rekreacijskog, promicanje kulture druženja, dobre volje i prijateljstva kao tradicionalnih vrijednosti samoborskog kraja. Prvobitno zamišljena kao sportsko natjecanje, ova je manifestacija doživjela punu društvenu afirmaciju te je s vremenom proširila svoj osnovni sadržaj postajući okupljalište uspješnih gospodarstvenika, društvenih djelatnika, sportaša i drugih, a ujedno i promotor određenih kulturnih i humanitarnih aktivnosti, čime je još više privukla medijski i drugi javni interes.

Ovogodišnje natjecanje održat će se 28., 29. i 30. ožujka na terenima NK Samobor (alternativno, u slučaju lošeg vremena, u sportskoj dvorani OŠ Bogumila Tonija) i okupit će 32 ekipe iz redova uglednih privrednih organizacija, vojske, policije te tijela državne i lokalne uprave, s približno 320 natjecatelja.

Pokrovitelj ovogodišnjeg natjecanja je, kao i do sada, Gradsko poglavarstvo Grada Samobora, a medijski pokrovitelji su Radio Samobor i Glasnik Samobora i Svete Nedelje.

Z.P.

STOLNI TENIS - 3. hrvatska stolnoteniska liga, regija srednja Hrvatska, 8. kolo

Pobjeda i poraz

STK Samobor 2003. je kao domaćin odigrao 8. kolo. U prvom susretu protiv STK Velike Gorice Stanfar 2 igrači STK Samobora u sastavu Hrvoje Mihalić, Matija Koščica i Martin Kovačić su pobijedili rezultatom 4:0, dok su u drugom susretu protiv STK Dugog Sela 2 izgubili rezultatom 1:4. Igralo se u sastavu Hrvoje Mihalić, Martin Kovačić i Matko Ladović. Jedinu pobjedu za domaćina donio je Martin Kovačić.

U 9. kolu, koje se igra 17. ožujka, STK Samobor je opet domaćin. U 10 sati igra protiv STK Remete, a u 17 protiv STK Jaska.