RUKOMET - 13. kolo 2. HRL - zapad za žene Rovinj – Samobor Mercator 27:18 (15:11)

Oslabljene u poraz

Već pri polasku u Rovinj kada u autobusu nije bilo golmanice Maje Gorenc te Marije Plazine i Anamarije Fofonjke znalo se da će se teško moći računati na iznenađenje i bodove s ovog gostovanja. No, rukometašice Samobor Mercatora nisu se predale već su hrabro odigrale utakmicu protiv drugoplasiranog sastava lige. Tako je, unatoč porazu, krajnja ocjena pozitivna. Iako se, naravno, u sportu ipak najviše gleda na bodovni učinak, mora se pohvaliti zalaganje i opći dojam koje su ostavile mlade igračice Samobora.

U Rovinju su uglavnom prigodu dobile kadetkinje što su one izvrsno iskoristile, jer su s igračicama Rovinja, koje su iskusile igranje i u prvoj ligi, bile gotovo ravnopravne sve do zadnjih desetak minuta utakmice. Tada ipak manjak snage i koncentracije dovode do ovih krajnjih devet razlike. Na kraju utakmice najefikasnije u samoborskoj ekipi bile su Žilić s 9 te mlada Nikolina Uzelac koja je po prvi put odigrala svih 60 minuta utakmice i postigla 5 golova.

Samoborke su sljedeće kolo slobodne, ali će aktivna u okupljanju kadetske reprezentacije biti Ivona Štrkalj, dok trenerica Dubravka Tunjić već radi u stručnom stožeru juniorske reprezentacije.

KOŠARKA - JUNIORI – III. HRL – 6. kolo Samobor - Maksimir 69:92 (25:44)

Šilobod u glavnoj ulozi

Od samog početka utakmice suci dopuštaju vrlo oštru igru gostiju u obrani na što se Samoborci nikako nisu mogli prilagoditi tako da teško na početku dolaze do dobrih prilika za šut, a kada su i bili u dobrim prilikama jednostavno im nije ništa ulazilo u koš. Gosti na početku gotovo bez greške šutiraju za 3 i 2 poena i već na poluvremenu imaju visokih 19 poena u plusu.

Drugo poluvrijeme zaigrali su i Samoborci malo oštrije u obrani i učinkovitije u napadu te uspijevaju početkom zadnje četvrtine smanjiti na 9 razlike. Tada zbog 5 osobnih izlaze iz igre Oroz i Levanić pa otpor Samoboraca slabi i gosti lakše dolaze do zaslužene pobjede.

Kod Samoboraca istakao se učinkovitošću Šilobod s 35 poena i 13 skokova, ali ovaj put i sa slabom stranom od čak 11 izgubljenih lopti zbog previše soliranja i to u prvom poluvremenu kada se gubilo. Uz njega solidno je odigrao samo Marković sa 14 poena i 11 skokova.

Kod gostiju istakli su se bek Anđelić s 25 poena i krilo Franjul sa 17 poena, od toga pogodivši bez promašaja tri trice zaredom u prvih nekoliko minuta utakmice.

JUNIORI – III. HRL – 7. kolo

Auctor - Samobor

U subotu, 3. ožujka, u 12,15

ŠD Sesvete u Sesvetama

KARATE - Vikend pripreme seniorske selekcije Hrvatske - Samobor, 23. - 25. veljače

Za Europu spremni!

Samobor je ovog vikenda već tradicionalno bio domaćin seniorskoj reprezentaciji Hrvatske u karateu koja odrađuje već drugi vikend program priprema za prvenstvo Europe koje će se održati u Bratislavi (10. - 13. svibanj).

Treninzi su se održavali u dvorani za borilačke sportove OŠ Bogumila Tonija i u Fitness-aerobic centru u Langovoj 35.

Izbornici muške (Zdenko Horvat) i ženske (Dragutin Galina) karate reprezentacije zadovoljni su uvjetima koji im se pružaju u Samoboru, iako ne bi bilo na odmet da se tatami strunjače u dvorani zamijene s obzirom da su postojeće dotrajale i u sve lošijem stanju.

Na pripremama je sudjelovalo 25 seniora i 7 seniorki koji računaju da će uhvatiti svoje mjesto za Bratislavu. Među njima je i osam članova KK Samobor-Anindol, a to su Maja Janković, Diana Saleš, Davor Mrzak, Dario Svetić, Edin Jusufagić, Marko Lenard, Nenad Vukobrat i Tomislav Rašidagić.

Kakve su im šanse za put u Bratislavu pokazat će već sljedeća subota kada reprezentacija odlazi na jedan od izbornih turnira u Tuzlu.