KOŠARKA - SENIORI – PRIJATELJSKA Maksimir - Samobor 112:86 (53:48)

Pod gripom ne ide

Iako su Samoborci desetkovani gripom odigrali utakmicu sa svega 6 igrača, pružili su dobar otpor Maksimiru, trećeplasiranoj ekipi A2 lige. Cijelo prvo poluvrijeme obje ekipe se izmjenjuju u vodstvu. U tom periodu kod Samoboraca istakli su se bek Fatorini i centar Marinić koji šutiraju gotovo sa stopostotnim učinkom. Polovicom treće četvrtine u jednom žestokom naletu protivničkog centra ozlijeđen je centar Marinić (razbijen nos), tako da do kraja četvrtine, oslabljeni pod košem, Samoborci gube s desetak razlike. Ovih desetak razlike Samoborci uspijevaju održavati do zadnje dvije tri minute utakmice kada se jednostavno predaju, a domaćini mnogo odmorniji zbog čestih izmjena iz brzih kontranapada čine seriju od 17:2 i na kraju preuvjerljivo dobivaju utakmicu.

Kod Samoboraca dobro su odigrali Fatorini s 29, Pavković s 22 i Marinić sa 16 poena.

KOŠARKA - SENIORI – PRIJATELJSKA Dubrava - Samobor 74:62 (39:40)

Dotukao ih zonski presing

Odlično odigrano prvo poluvrijeme Samoboraca protiv A1 ligaša Dubrave rezultiralo je minimalnim vodstvom. Treću četvrtinu prvoligaši iz Dubrave igraju agresivni zonski presing po cijelom terenu, oduzimaju mnogo lopti, ali uz dosta prekršaja, što se uglavnom ne sudi te stvaraju prednost od desetak poena koje uspijevaju zadržati do kraja utakmice.

Sve u svemu, dobra igra Samoboraca tijekom većeg dijela utakmice u kojoj se istakao učinkovitošću Karin s 12 poena te Kutija s 8 poena, ali i dobrom obranom uz 7 skokova i 4 blokade.

KOŠARKA - SENIORI – B1 LIGA – 13. kolo Duga Resa - Samobor 72:63 (37:33)

Domaći izgurali Samoborce

Ovo je bilo svakako najgore gostovanje Samoboraca i to protiv izrazito ratoborne ekipe domaćina. Oni su već na samom početku uz domaćinsku naklonost sudačkog para iz Karlovca i prečvrstom igrom u obrani, tj. stalnim guranjem rukama i nogama u tijelo, uz mnoštvo nedosuđenih prekršaja izgurali Samoborce izvan tri poena.

S druge strane, svaki kontakt Samoboraca suci kažnjavaju prekršajem. U drugoj četvrtini domaćini igraju još grublje, tako da je u par navrata došlo do koškanja koje se, na sreću, ipak smirilo. Iako su Samoborci ispucali previše trica s najslabijim učinkom u sezoni, ipak su otišli na poluvrijeme s malim zaostatkom.

Početkom treće četvrtine Samoborci dugo ostaju bez pogodaka, tako da domaćini odlaze na desetak poena razlike, što uspijevaju zadržati do kraja utakmice za vrijednu pobjedu koja ih je sada izbacila kao trećeplasirane u borbu za prvaka lige.

Kod Samoboraca istakli su se Ceraj sa 16 i Močan s 13 poena.

Kod domaćina nezadrživ je bio snažni centar Milčić s 25 poena.

KOŠARKA - JUNIORI – III. HRL – 4. kolo Samobor - Zrinjevac 75:95 (35:41)

Ni Šilobod ih nije spasio

Samoborci su otvorili utakmicu slabim šutom, dok gostima sve ulazi. U drugoj i trećoj četvrtini Samoborci pojačavaju maksimalno u obrani, nadoknađuju zaostatak od 10 poena iz prve četvrtine te u jednom periodu i vode. U zadnjoj četvrtini gosti vidno svježiji pogađaju gotovo sve i već polovicom četvrtine imaju desetak razlike. Preumorni Samoborci jednostavno se predaju, tako da najbolja ekipa lige ne dozvoljava iznenađenje te zasluženo odnosi bodove iz Samobora.

Kod Samoboraca dobro je odigrao Šilobod s 26 poena i čak 20 skokova.

Kod gostiju najbolji je bio Soldo s 28 poena, pogađajući s poluodstojanja gotovo bez promašaja.

KOŠARKA - MLAĐI KADETI – 1. ŽUPANIJSKA LIGA – 13. kolo Samobor - Ivanić 38:75 (15:42)

Ne ide protiv visokih

Ponovno se ponovilo da Samoborci protiv ekipe koja ima mnogo višu centarsku liniju ne mogu izvući povoljniji rezultat osim visokog poraza.

Kod Samoboraca dobro je odigrao bek Mekinec sa 16 poena. Kod gostiju iz Ivanića najbolji je bio visoki centar Rajić s 22 poena.